Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 28

Thread: Mario Kart 8 Deluxe

  1. #1 SP
    Senior Member solecon's Avatar

    Mario Kart 8 Deluxe

    Mario Kart 8 Deluxe, anuntat pentru Nintendo Switch.



    With Nintendo Switch, fans can enjoy the definitive version of Mario Kart 8 anywhere, anytime, even with up to eight friends in local wireless multiplayer. All your favorite tracks and characters return from the Wii U version, plus all DLC tracks and characters, and new characters join the roster, too: Inkling Girl and Inkling Boy from Splatoon, as well as King Boo, Dry Bones and Bowser Jr.! Plus, Battle mode has been revamped and includes Balloon Battle and Bob-omb Blast, with new courses such as Urchin Underpass and Battle Stadium, and returning ones like GCN Luigi’s Mansion and SNES Battle Course 1. Players can now carry two items at a time, including new items returning from previous Mario Kart games such as Boo (the item-stealing ghost) and the Feather, which gives players a high jump in Battle mode. Players can even choose to use a new Smart Steering feature, which makes driving and staying on the track easy for novice players and kids, even at 200cc. Play in TV mode in up to 1080p. Mario Kart 8 Deluxe launches in April.
    Attached Images Attached Images mario-kart-8-deluxe.jpg

  2. #2 SP
    Member nire's Avatar
    Eurogamer review: Essential
    Mario Kart 8 Deluxe review • Eurogamer.net

  3. #3 SP
    Senior Member solecon's Avatar
    Jocul pare sa fie primit foarte bine si pe buna dreptate. Mario Kart 8 a fost, de departe, cel mai bun joc din serie, singurul sau punct slab fiind acel Battle Mode dezamagitor. Imbunatatind Battle Mode, varianta Deluxe merita din plin notele de 10 primite.

    Mario Kart 8 Deluxe Critic Reviews for Switch - Metacritic

  4. #4 SP
    Junior Member Deathwish86's Avatar
    Am facut precomanda la Mediagalaxy, in mod normal jocul se livreaza in ziua lansarii sau la o data ulterioara?

  5. #5 SP
    Junior Member Deathwish86's Avatar
    A mai facut cineva precomanda?

  6. #6 SP
    Banned Venom's Avatar


    Mi-aduce aminte de un FIFA la care dadeai controlul portarului si toata echipa iti juca contra adversarului.

  7. #7 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Acum sincer sa fiu, eu nu inteleg nebunia cu Mario Kart, nu am inteles-o niciodata. E un joc super casual cu personaje Nintendo, pentru asta merita insa full-price? Mie nu mi se pare ca merita, e un joculet pe care il mai vedem si pe celelalte platforme oferit la PS+ sau Gold, intr-o luna in care nu ne convin jocurile primite, atat doar ca alea nu au personajele Nintendo.

    Chiar astept sa mai am ce sa cumpar pentru Switch, ca momentan nu e nimic in perioada urmatoare.

  8. #8 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Pleaca ma de aici, Mario Kart power!

    Factorul cheie la jocul asta a fost mereu distractia. Nu te astepta sa-l privesti ca pe un joc serios, ci ca pe un joc pe care-l joci de relaxare, impreuna cu prietenii, caterinca.

    Da, merita luat full price, day one.

  9. #9 SP
    Junior Member Deathwish86's Avatar
    Parerea mea ca si Wonder Boy merita

  10. #10 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Foarte distractiv pare jocul, mai ales battle mode-ul:


  11. #11 SP
    Member nire's Avatar
    Quote Originally Posted by Deathwish86 View Post
    A mai facut cineva precomanda?
    La mine a ajuns astazi.

  12. #12 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Si la mine
    img_0546.jpg

  13. #13 SP
    Junior Member Deathwish86's Avatar
    Unde ai facut precomanda? Eu am primit AWB-ul, probabil ajunge maine...

  14. #14 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Media Galaxy

  15. #15 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Ne strangem pentru niste curse?

  16. #16 SP
    Junior Member Proba[BTL]'s Avatar
    A luat cineva si volanel ? cum se simte ?

  17. #17 SP
    Junior Member Deathwish86's Avatar
    Quote Originally Posted by GreyhounD View Post
    Ne strangem pentru niste curse?
    Da, astazi imi ajunge si mie

  18. #18 SP
    Member n0madgamer's Avatar
    Eu acum descarc jocul. Am incercat sa-l cumpar undeva in magazin in Timisoara, zero sanse. Cica sa-l comand de pe net sau la ei si vine in 2 zile lucratoare, imi zice la Altex. Bine ca au console in raft si nu au jocuri Apropo de asta: In Bucuresti n-am vazut jocuri in MG sau Altex, in Ramnicu Valcea au avut cateva jocuri la MG. Parca era vorba ca va fi o prezenta mai buna pentru Nintendo… nu se vede nimic legat de asta.

  19. #19 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    ^ De cateva zile scrie pe site la MG si Altex ca este exclusiv online .

    Opinia mea e ca s-a imbunanatit distributia produselor Nintendo in tara noastra dar depinde de magazine sa-si faca treaba cum trebuie si aici se pare ca nu s-au schimbat foarte multe. PS4 si Xbox One primesc mult mai multa atentie decat orice Nintendo. Sper sa se schimbe situatia cu Switch pentru ca acesta s-a vandut mult mai bine decat anterioarele.

  20. #20 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Pai daca ar fi cererea mai mare, stati linistiti ca s-ar face mai multe pentru produsele Nintendo, dar este o nisa pe piata de la noi, de aici si aparenta lipsa a interesului din partea magazinelor de genul MG sau Altex. Nu boicoteaza nimeni Nintendo, e in interesul magazinelor sa vanda cat mai mult produse, dar cat timp nu au cerere mai mare sa aduca console, accesorii, jocuri pentru platforma asta, nu se va schimba nimic. Iar faptul ca exista o nisa cu cativa jucatori de Nintendo, nu inseamna nimic comparativ cu celelalte platforme.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts