Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 32

Thread: Wanna be my DS-friend?

  1. #1 SP
    Senior Member Madk91's Avatar

    Wanna be my DS-friend?

    Ok...
    Vreau cati mai multi prieteni pe DS.
    Postati aici friend code-ul.
    Stiti cum sta treaba "the more, the merrier!"
    Mario Kart :064622899549
    Metrid Prime Hunters 515594459024

    Nick: Madk91

    C'mon NEXT!

  2. #2 SP
    Senior Member Pastilutza's Avatar
    Explica si mie cam cum sta treaba cu Multiplayer-ul.Ce poti sa faci pe Wi-fi.O sa am si eu una in scurt timp si sunt cam noob in privinta consolei si a ce ofera ea.

  3. #3 SP
    Senior Member Madk91's Avatar
    Pai...depinde de joc.Iti trebuie WIFI/Hotspot de unde DS-ul sa se poata conecta la internet
    Unele jocuri folosesc Wifi si altele WLan
    Prin wifi poti sa te joci cu orice din lume la ce ora vrei ...prin WLan doar cu cineva care detine un ds dar distanta maxima este de 50-100 de metrii.
    WFC este "serverul" oficial de la nintendo...unde se conecteaza ds-urile prin wifi...deacolo poti sa te joci cu "random people"...sau cu cei din "Friends list".
    Eu unul iti recomand sa achizitionezi un DSi ...are mai multe caracteristici interesante
    Ne-auzim pe WFC!

  4. #4 SP
    Senior Member Pastilutza's Avatar
    Ne auzim.Poate jucam un Zelda PH.Azi dimineata am primit confirmarea si in 2 saptamani il primesc.Acum incep sa vanez jocuri la cele mai bune preturi.

    Zelda sti cumva ce fel de gameplay in WiFi are?Adica cam ce trebuie sa faci?

    Imi cer scuze daca sunt Offtopic dar nu prea vad ca se inghesuie lumea sa posteze si asa pot sa ridic putin Thread-ul.

  5. #5 SP
    Senior Member Madk91's Avatar
    Un fel de "capture de flag" din cate stiu...ori directionezi phantom-urile sa il vaneze pe adversar...ori tu sa te feresti de phantomurile adversarului...cam LAME...dar merge

    Mario kart este un must have... la fel ca si Metroid. Pentru ca au optiunea sa te joci cu oameni din toate colturile lumii.
    Cele 3 titluri pokemon Dia/Prl/Plat ...au chiar optiunea de a folosi microfonul in timpul schimburilor/luptelor ...asa ca daca nu ai credit pe telefon...si ai wifi spot + pokemon...si vrei sa vorbesti o gramada...poti folosi ds-ul...calitatea...e acceptabila...
    Am folosit optiunea cu mic. cu un amic din Constanta..eu sunt din Valcea. Si a fost super fun!

  6. #6 SP
    Senior Member Pastilutza's Avatar
    Quote Originally Posted by Madk91 View Post
    Un fel de "capture de flag" din cate stiu...ori directionezi phantom-urile sa il vaneze pe adversar...ori tu sa te feresti de phantomurile adversarului...cam LAME...dar merge

    Mario kart este un must have... la fel ca si Metroid. Pentru ca au optiunea sa te joci cu oameni din toate colturile lumii.
    Cele 3 titluri pokemon Dia/Prl/Plat ...au chiar optiunea de a folosi microfonul in timpul schimburilor/luptelor ...asa ca daca nu ai credit pe telefon...si ai wifi spot + pokemon...si vrei sa vorbesti o gramada...poti folosi ds-ul...calitatea...e acceptabila...
    Am folosit optiunea cu mic. cu un amic din Constanta..eu sunt din Valcea. Si a fost super fun!


    Wohooo ce bine suna:X:X:X.Pare mai fun de 10000 de ori fata de PSP...Hai ca iau si Pokemon daca zici ca merita.

  7. #7 SP
    Senior Member ShpioOn's Avatar
    Pastilutza cand iti vine consola + Zelda PH te astept pe la mine sa facem un multiplayer!

  8. #8 SP
    Senior Member Pastilutza's Avatar
    Hehe.Da da da.Pai Zelda e pe drum de 1 saptamana si DS-ul inca nu am primti confirmarea ca a plecat.Probabil il primesc pe 17-18.Cand imi vine abia astept sa jucam.

  9. #9 SP
    Senior Member Madk91's Avatar
    off...hai mai...nimeni pentru un Mario Kart?

  10. #10 SP
    Member Leni's Avatar
    caut mario kart ptr ds ca disperatu....si nu gasesc nicaieri second daca ma ajuti sa gasesc....bagam mariokart pana te saturi....o sa ma bag si eu la treaba asta ptr zelda si metroid...dar din octombrie.....ca acum am examene si treaba... nu prea am timp

  11. #11 SP
    Senior Member Madk91's Avatar
    Eu nu am zis doar mario kart / zelda / metroid...
    Orice Friend Code pentru jocuri de DS!
    Poate gasim fiecare un joc comun...si ne jucam

  12. #12 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    Uhm.. daca eu am cumparat de la cineva doar consola de ce mai am nevoie ca sa pot juca pe Wi-Fi?
    Momentan am Contra 4 care ar merge superb la un co-op dar n-am cu cine. Restul sunt chestii de SP.

  13. #13 SP
    Senior Member Madk91's Avatar
    Pai un router wifi...si casete cu jocuri ce au wifi enabled!

  14. #14 SP
    Senior Member Pastilutza's Avatar
    Quote Originally Posted by Khan View Post
    Uhm.. daca eu am cumparat de la cineva doar consola de ce mai am nevoie ca sa pot juca pe Wi-Fi?
    Momentan am Contra 4 care ar merge superb la un co-op dar n-am cu cine. Restul sunt chestii de SP.


    Rabdare 2-3 saptamani si o sa joci cu mine Contra 4.Astept sa vina ce am comandat pana acum si iau si Contra.

  15. #15 SP
    Member Leni's Avatar
    eu am ptr multiplayer zelda....si metroid......daca o sa vrea careva...(metroidul e dat imprumut acum la cineva)....pastilutza....tu din Anglia ai cumparat jocurile de DS? si daca da, prin cine ca as vrea si eu sa-mi comand aparitiile noi ptr 2009 (Scribblenauts, Prof.Layton si Zelda) din UK...

  16. #16 SP
    Senior Member Nariggar's Avatar
    Quote Originally Posted by Khan View Post
    Uhm.. daca eu am cumparat de la cineva doar consola de ce mai am nevoie ca sa pot juca pe Wi-Fi?
    Momentan am Contra 4 care ar merge superb la un co-op dar n-am cu cine. Restul sunt chestii de SP.
    Router Wireless setat pe WEP nu WPA si jocul original banui..., nu am incercat cu "altceva". Eu am Zelda si Metroid care merg in retea.

  17. #17 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    Faza e ca nu stiu unde fac register-ul asta cu friend code.
    Contra 4 cred ca are doar Wi-Fi ad-hoc. Am optiuni de host si join, dar nu vad sa ma duca intr-un loc unde sa ajung la friend codes.

  18. #18 SP
    Senior Member Pastilutza's Avatar
    Quote Originally Posted by Leni View Post
    eu am ptr multiplayer zelda....si metroid......daca o sa vrea careva...(metroidul e dat imprumut acum la cineva)....pastilutza....tu din Anglia ai cumparat jocurile de DS? si daca da, prin cine ca as vrea si eu sa-mi comand aparitiile noi ptr 2009 (Scribblenauts, Prof.Layton si Zelda) din UK...


    Eu dupa amazon.com.Am inteles ca nu exista blocare pe DS (PAL sau NTSC).

  19. #19 SP
    Senior Member Madk91's Avatar
    Quote Originally Posted by Khan View Post
    Faza e ca nu stiu unde fac register-ul asta cu friend code.
    Contra 4 cred ca are doar Wi-Fi ad-hoc. Am optiuni de host si join, dar nu vad sa ma duca intr-un loc unde sa ajung la friend codes.
    Atunci nu suporta WFC (wireless connection) WFC fiind un fel de server pentru DS-uri.
    Mario Kart are wfc...la fel si Metroid...si Pokemon...
    Contra probabil e doar pentru Ad-Hoc ( 30 metrii wifi)...
    Friendcode-urile sunt pentru jocurile ce au WFC...nu doar Ad-hoc.

  20. #20 SP
    Member Leni's Avatar
    am comandat si eu din UK Mario Kart DS....deci din octombrie ma bag si eu la multiplayer(dupa ce ma invat un pic ) si putem baga si Zelda sau Metroid....doar sa ma invatati cum se face

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Similar Threads

  1. Wii Friend Codes By ShpioOn in forum Nintendo Wii
    Replies: 0 Last Post: 14-09-2008, 02:30

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts