Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 18 of 19 FirstFirst ... 8 16 17 18 19 LastLast
Results 341 to 360 of 366

Thread: Death Stranding / Director's Cut

  1. #341 SP
    Manager paul's Avatar
    Director's Cut se lanseaza pe 24 septembrie:
    Pre-order trailer:

    PlayStation 5 features
    - Experience environment effects with the DualSense wireless controller’s haptic feedback.
    - Get closer to the world of Death Stranding with bespoke adaptive trigger resistance.
    - Hear sound effects come to life in 3D Audio (requires compatible headphones).
    - Get into the action quickly with the PS5 console’s ultra-fast SSD and near-instant load times.
    - Choose from two picture modes – Performance Mode with upscaled 4K and up to 60FPS or Fidelity Mode in native 4K – both with ultra-wide and HDR support.

    Upgrade path defined
    If you already own the PS4 version of Death Stranding, you can get the PS5 Death Stranding Director’s Cut Digital Deluxe Edition Upgrade for only [$10, €10].
    QA:
    Attached Images Attached Images death_stranding_directors_cut_digital_deluxe_edition.jpg

  2. #342 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Exact ce ziceam anii trecuti si din pacate, se adevereste doar la Sony. Ei vor bani pentru jocurile proprii, pentru upgrades la PS5, chiar si 10$, ceea ce mi se pare penibil, mai ales cand Xbox nu o face

    Eu poate l-as fi jucat in versiunea de PS5 daca era free upgrade. Dar in cazul asta, nu merita nici 1 cent in plus.

  3. #343 SP
    Member lucicleric's Avatar
    Citeam comment-uri pe forumuri si youtube legat de Death Stranding, raman surprins cat de multa lume considera ca acei 10$ sunt justificati pentru extra content.

  4. #344 SP
    Member iliedobre's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Exact ce ziceam anii trecuti si din pacate, se adevereste doar la Sony. Ei vor bani pentru jocurile proprii, pentru upgrades la PS5, chiar si 10$, ceea ce mi se pare penibil, mai ales cand Xbox nu o face

    Eu poate l-as fi jucat in versiunea de PS5 daca era free upgrade. Dar in cazul asta, nu merita nici 1 cent in plus.
    E o diferenta intre upgrade-ul de GoW, sa zicem, si aceste "director's cut". La GoW ai doar un unlock la fps si niste texturi cu rezolutie mai buna, la aceste director's cut, unde e mai multa munca, implemtare de haptic feedback samd.

  5. #345 SP
    Member iionut's Avatar
    Nu l-am jucat, am văzut că e la 68 de Ron la Altex, aș fi tentat să aștept și să iau Director Cut

  6. #346 SP
    Member gabridinu's Avatar
    Mi se pare o mizerie ceea ce se intampla. Sa ceri 10$ ptr un update minor.
    Adica aceeasi poveste, acelasi gameplay si scoti joc nou…
    In 2 3 ani apare remastered edition si mai vor 30 euro.
    Si cand ma gandeac ca unii l au luat la pret intreg. Si acum ii ciuguleste de inca 10E.

    Am un prieten care are jocul DMC 5 ps4. Si culmea nu poate face upgrade la jocul de ps5. Trebuie sa cumpere jocul din nou( versiunea Special Edition) Absurd.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  7. #347 SP
    Banned galaxic's Avatar
    Quote Originally Posted by gabridinu View Post
    Mi se pare o mizerie ceea ce se intampla. Sa ceri 10$ ptr un update minor.
    Adica aceeasi poveste, acelasi gameplay si scoti joc nou…
    In 2 3 ani apare remastered edition si mai vor 30 euro.
    Si cand ma gandeac ca unii l au luat la pret intreg. Si acum ii ciuguleste de inca 10E.

    Am un prieten care are jocul DMC 5 ps4. Si culmea nu poate face upgrade la jocul de ps5. Trebuie sa cumpere jocul din nou( versiunea Special Edition) Absurd.


    E trist ca toate companiile mari au inceput sa procedeze la fel de multi ani. E lacomie tot mai mare peste tot acum , poate si din cauza pandemiei si crizei economice.

    Cu atatea remasterizari si putine jocuri originale, poate ca intr-adevar asistam la declinul industriei gamingului.

  8. #348 SP
    Member gabridinu's Avatar
    Nu toate companiile fac asta. Dar deja sunt din ce in ce mai multe. Incep sa-i inteleg pe cei ce-si iau gaming pc. Doar dintr o anumita perspectiva. Insa eu voi alege mereu consola in defavoarea pc ului datorita comoditatii.!


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  9. #349 SP
    Manager paul's Avatar

  10. #350 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Am fost satul sa tot văd pe PS4 remaster peste remaster dar cred ca mai greață imi e de moda nouă director's cut! Baga si ei două frame-uri in plus si poate ceva ray tracing si apoi vindem încă o dată jocul!

  11. #351 SP
    Manager paul's Avatar
    5 milioane unitati vandute:
    "With Death Stranding being the first title developed out of Kojima Productions, from a sales perspective, it has performed quite well," he says. "As of March 2021, Death Stranding has sold through over five million units worldwide on PlayStation 4 and PC."
    Death Stranding has sold five million copies on PS4 and PC | GamesIndustry.biz

  12. #352 SP
    Manager paul's Avatar
    Director's Cut preview trailer:

  13. #353 SP
    Manager paul's Avatar
    Director's Cut final trailer:

  14. #354 SP
    Member IsNotMe's Avatar
    Un lucru e sigur ! Se pricep la facut trailers. Zici ca e cel mai tare joc posibil daca nu stii despre ce e vorba . Rig stabilizers, cargo launchers ...wtf ?!? Schimba jocul total. Ma tenteaza sa-l incep din nou, dar nu gasesc nimic despre un NG+ .Sa import salvarile , sa nu le mai import...

  15. #355 SP
    Manager paul's Avatar
    Metacritic: 87
    OpenCritic: 86
    Recenzii video:
    IGN:

    GameXplain:

    DF tech review:

  16. #356 SP
    Member lucicleric's Avatar
    E ceva de capul jocului asta? Nu l-am cumparat pentru ca mi se pare doar un simulator cu o grafica buna. Are ceva revolutionar?Momente de genul wtf?Poate e ceva ce eu nu vad din trailere, etc. Puteti da si cu spoiler, pentru mine nu e o problema.Vreau doar sa stiu daca isi merita banii.

  17. #357 SP
    Member Antiohh's Avatar
    Si eu mi-am pus aceleasi intrebari. Nu l-am incercat propriu-zis dar am vazut ore intregi cu reviewuri si gameplay. Nu e mai mult decat ceea ce vezi considera-l un fel de joc de strategie. Pur si simplu trebuie sa calculezi riscurile si beneficiile cand transporti niste colete (sa intelegi cum te echipezi in functie de unde duci coletul)... sa te gandesti ce rute sa iei si cumva are un fel de comunitate online in background. Altii te pot ajuta lasand scari in urma in puncte cheie ca sa nu mai ocolesti. Cica este hit sau miss. Eu m-am decis ca nu il voi juca... mi se pare mult prea plictisitor. Dar unii spun ca mama ce senzatie e si ca pana si ei sunt uimiti de cat de mult le poate placea un asemenea joc.

  18. #358 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    ^Nu e chiar așa.

    Jocurile video îți dau niste unelte și un set de probleme care se rezolva cu uneltele respective. De cele mai multe ori, exista o anume unealta care rezolva o anume problema, relația dintre ele fiind one-to-one (e.g. in Assassin's Creed problema e că nu vezi harta, soluția e sa te sui pe un turn și după o sa vezi harta; problema e că tu ești la baza turnului, iar soluția că sa ajungi in vârf e să apeși action button de 30 de ori ca să te cațeri). In Death Stranding, deoarece fiecare entitate se supune aceluiași set de reguli, relația dintre unelte și probleme este many-to-many. Aceeasi unealta poate rezolva zeci de probleme, sau zeci de unelte pot rezolva o singura problema.

    Lucrul asta este incredibil nu doar ca realizare tehnică, ci și pentru user experience. Logica programată, faptul că jocul este doar un joc, devine mai puțin evidentă pentru jucător; fiecare acțiune se simte la locul ei, lucrurile se întâmplă natural și ai parte de mult mai multa imersiune.

    Death Stranding nu e un joc de duzină și nu e pentru oricine. Daca ești genul de persoana care prefera filmele de la Cannes față de cele de la Marvel (exemplu oarecare de filme de duzină), s-ar putea sa îți placă DS. Dacă ți-a plăcut breath of the wild, s-ar putea sa îți placă DS. Daca mergi in drumeții prin natura și nu ți se pare plictisitor sa treci pe langa copaci identici timp de 8 ore, s-ar putea sa îți placă DS.

    In multe jocuri mă simt ca un cal în timp ce designerul îmi ține un morcov in fața ochilor ca să mă mâne unde vrea. Death Stranding nu îți subestimează curiozitatea, răbdarea și ingeniozitatea, lasandu-te pe tine sa explorezi lumea, de multe ori doar de dragul de a o explora și nu pentru vreo "răsplată" extrinsecă. Analogia cu mersul in drumeție este perfectă din punctul meu de vedere.

  19. #359 SP
    Member Cristache07's Avatar
    Si nu in ultimul rand e proiect semnat Hideo Kojima. L-am jucat si eu cateva ore insa nu m-am prins. Cand ai o droaie de jocuri ai tendinta sa le schimbi repede. Jocul e fara indoiala original cu o poveste unica. Am sa-l reincep din nou candva....

  20. #360 SP
    Member lucicleric's Avatar
    Sincer nu prea ma incalzeste ca e proiectul lui Kojima, avand in vedere ca in afara de Metal gear nu a mai produs absolut nimic. Il admir ca fiind un vizionar, dar pentru mine cel putin, mai are de lucrat ca sa ma prinda in jocurile lui.O sa incerc sa cumpar jocul sh sau la vreo super oferta.
    Multam de pareri.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 18 of 19 FirstFirst ... 8 16 17 18 19 LastLast

Similar Threads

  1. Vand Death Stranding PS4 By Rukax in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 7 Last Post: 26-03-2020, 16:10
  2. Vand death stranding By flonils in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 0 Last Post: 24-12-2019, 06:51
  3. Vand Death Stranding PlayStation 4 By Dant3 in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 1 Last Post: 17-12-2019, 11:17
  4. Vand/ Schimb Death Stranding By kragod in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 3 Last Post: 13-12-2019, 19:04
  5. Deadlight: Director's Cut By RonanN1 in forum Console Club
    Replies: 2 Last Post: 22-06-2016, 01:40

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts