Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 5 FirstFirst 1 2 3 4 5 LastLast
Results 41 to 60 of 83

Thread: Forspoken

  1. #41 SP
    Manager paul's Avatar
    The Technologies of FORSPOKEN:

  2. #42 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar

  3. #43 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Nu e gameplay nou. Cred ca e ala de la Game Informer de cand au avut luna de content cu jocul.

    In continuare jocul pare super meh si lipsit de viata si detalii si in afara de mersul ala rapid cu incarcarea de assets rapide (desi nu prea sunt chestii de incarcat) nu pare nimic de el.
    Pare genul de joc de dat day 1 in PS+ higher tiers.

  4. #44 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Acum am revazut si eu, parca zici ca am trait sub o piatra .

    Da, nu stiu ce sa zic, la fel ma entuziasmasem si pentru Godfall, sper sa nu aiba aceeasi soarta.

  5. #45 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    E ceva foarte ciudat la el, dpdv grafic, mai ales pentru un joc facut in UE5.
    Daca te uiti la cateva cadre de acolo din oras (gen la 3:05) arata oribil - cred ca mai bine arata, dpdv geometrie, primul Assassins Creed. Aici totul este plat si low quality. Nu exista nimic pe jos, unde pana si textura aia de lemne zici ca-i din era PS2.
    Da, ea arata mai detaliat decat Altair, dar cam atat.
    Attached Images Attached Images screenshot-2022-06-21-11.03.37.png

  6. #46 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Forspoken Has Been Delayed to January 24, 2023
    Nu cred ca se mira nimeni, dar nici nu cred ca-l asteapta nimeni


  7. #47 SP
    Senior Member dark18's Avatar
    Eu il astept cu interes jocul. Sper sa aiba o poveste buna astfel incat sa ma faca sa continui.
    Plus ca in luna Octombrie se lanseaza alte 3 jocuri, ce probabil nu au vrut sa riste la vanzari.

    A Plague Tale: Requiem - 18.10.2022
    Gotham Knights - 25.10.2022
    Call of Duty: Modern Warfare II - 28.10.2022

  8. #48 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar

  9. #49 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Arata atat de generic si de plictisitor, incat nici macar la tot video asta de 10 minute nu am avut rabdare sa ma uit

    Si cand ma gandesc cat de excited eram dupa primul video lansat...

  10. #50 SP
    Member IsNotMe's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Arata atat de generic si de plictisitor, incat nici macar la tot video asta de 10 minute nu am avut rabdare sa ma uit

    Si cand ma gandesc cat de excited eram dupa primul video lansat...
    Un trailer mai bunicel de data asta. Bine macar ca au facut-o sa taca in combat si traversal. Orium partea audio n-are nici o treaba cu imersiunea . Ma vad jucandu-l, macar pt magiile alea frumoase.

  11. #51 SP
    Member codpin's Avatar
    Parerea mea e ca au lansat jocul asta 10 ani prea tarziu. In 2012 rupea, in 2022 nu prea. Vorba lui Razy, joc mai banal decat asta nu am mai vazut de mult si e vandut ca AAA.

    Nu inteleg de ce faci o harta uriasa da nu o umpli cu nimic, traversal movement e misto dar te misti printr-o lume goala, nu vezi nimic prin ea.

    Hard pass din partea mea.

  12. #52 SP
    Member lucicleric's Avatar
    Looks okeysh...mi-as dori insa sa renunte la engine-ul pe care il tot folosesc de multi ani incoace. Nu il voi lua full price pentru ca m-am ars de prea multe ori in trecut...poate fac si ei un demo.
    Cat despre generic, parkour-ul si animatiile imi aduc aminte de spiderman nitel....sa fim realisti un pic, spiderman este tot un joc super banal si anost, cu aceleasi misiuni obositoare si cretine....daaar pentru ca e marvel si e spiderman, lumea il iarta. Poate ca asteptarile multora sunt SF pentru vremurile pe care le traim.
    Mult prea putine companii risca ceva nou pentru ca nu aduc cash destul....sper sa nu aiba pricetag-ul de 70 de parai.

  13. #53 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Si totusi, joc AAA si exclusiv Sony, facut cu UE5, dar ce-i cu lip sync-u ala? Cred ca e chiar sub nivelul lui 2012...

  14. #54 SP
    Member codpin's Avatar
    Mult mai misto mi se pare Atlas Fallen (parca asa se numeste) facut de Deck13 (Surge 1&2). Are cam acelasi tip de movement dar din cateva secunde de gameplay mi s-a parut mai fain decat Forspoken.

    Despre Spiderman nu stiu, nu m-am jucat din acelasi motiv, prea banal si childish. Nici la filme nu m-am uitat. Cred ca ultimul film Marvel vazut a fost Deadpool. Sunt satul de ele.

  15. #55 SP
    Senior Member dark18's Avatar

  16. #56 SP
    Manager paul's Avatar
    Deep Dive Magic Parkour:

  17. #57 SP
    Manager paul's Avatar
    Deep Dive: Exploring Athia:

  18. #58 SP
    Manager paul's Avatar
    Demo disponibil:

  19. #59 SP
    Member morphine's Avatar
    Cam uratel. Singurul lucru care mi-au placut au fost animatiile la spelluri si parkourul. Prost optimizat si pe performance mode.

  20. #60 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Da, destul de nasol. Am incercat toate cele moduri, dar pe modul de rezolutie si ala cu RT mi se pare nejucabil.
    Am trecut pe modul de fps si mi s-a parut ok ca framerate, dar oribil ca joc.

    Am ales sa fac si tutorialul dar nu am inteles mare lucru din el. Butoanele mi se par prost mapate si nu am inteles exact ce si cum sa apas ca sa pot ataca inamicii, care oricum ataca in perechi de cate 3.
    Dupa tutorial am dat peste niste animale random care m-au atacat fara sa le fac nimic - un cerb, niste ciori.

    Partea de parkour arata mai interesant, dar este totul automat, iar cataratul de stanci pare la fel ca parkour-ul. Totul automat, ea doar alearga in sus pana la invisible wall.

    Daca prin demo-u asta se asteptau ei sa creasca excitement-ul, probabil dupa ce au vazut ca nu exista interes pentru joc nici dupa amanare si cele cateva videos de prezentare in detaliu lansate, simt ca jocul o sa fie un mega fail.

    Si e clar ca Sony se chinuie sa-l marketeze si sa prinda la lume, pentru ca este efectiv prima data cand un joc exclusiv, story driven SP, primeste demo.
    Mai bine renuntau la el sau la contractul de exclusivitate si mai salvau niste bani.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 5 FirstFirst 1 2 3 4 5 LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts