Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 4 of 5 FirstFirst ... 2 3 4 5 LastLast
Results 61 to 80 of 83

Thread: Forspoken

  1. #61 SP
    Member cosmin1088's Avatar
    Fix aceeasi impresie mi-a ramas si mie, ba chiar mai rau.
    Cred ca si-au facut un deserviciu prin demo-ul asta, aveam o parere mai buna doar din trailere (care nici aia nu era stralucita).
    Demo-ul l-a tras in jos si mai mult.

    Nu am vazut vreo diferenta grafica intre cele 2 moduri 30fps, iar input lag-ul este groaznic.
    Daca HFW se juca perfect in 30fps, aici e horror.
    Nu exista HDR brightness slider in meniu iar jocul habar nu are de HGIG (HDR din setarile consolei este configurat corect la nivelul de nits al TV-ului). Cu toate astea, am HDR clipping pe tot cerul si pe elemente din environment. A trebui sa cobor contrastul la 70.
    Grafica arata a joc de PS3 remasterizat combinat cu cateva elemente current gen.
    Totul este anost, apa arata a PS3, iluminarea e total pe dinafara, nu mi-a placut nimic.

    Animatiile sunt de toata jena, iar modul ala parkour mi-a adus aminte putin de Infamous 1. Numai parkour nu e, nu exista interactiune mediul, pur si simplu zici ca planeaza peste orice.
    Inamicii sunt la fel de penibili, ma atacau niste cerbi imensi, apoi am ajuns intr-o mlastina cu 30 crocodili.

    Arata a joc cel mult AA, si cred ca singura lui sansa e sa-l dea day one la PS+ Extra, sa mai atraga abonati, ca din vanzarile jocului nu cred ca scot mare lucru. Ma astept sa-l terfeleasca reviewerii.

    Si totusi, nu ma surprinde:
    Forspoken is the debut project for Luminous Productions; the company was originally assembled from employees working on Final Fantasy XV.

  2. #62 SP
    Member IsNotMe's Avatar
    Aveam de gand sa-i spun pass dar...m-a prins demo-ul ! Cand incepi sa-ti dai seama cum functionaza magiile ...chiar e ok . L-am jucat cu modul 120hz / quality . Nu-mi place implementarea HDR-ului , iar "raytracing mode" inseamna un compromis prea mare la claritatea imaginii ,fluiditate , draw distance . Astept review-urile si mai multe info despre poveste.

  3. #63 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Am jucat si eu demo-ul, o voma de joc dupa parerea mea, chiar si grafica este oribila, multe jocuri de pe PS4 ii da clasa la grafica. Gameplay-ul si el nu prea atractiv, meeh.

  4. #64 SP
    Member smits's Avatar
    Am sters demo-ul dupa 10 min. No way, pacat, potential ar avea.

  5. #65 SP
    Member fdkenzo's Avatar
    Eu nu am văzut potențial la acest joc niciodată, nu mi-a stârnit nici un interes nici măcar la primul trailer.

  6. #66 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Arata atat de bine din acest CGI trailer...

  7. #67 SP
    Member flaviud's Avatar
    Da, treilerul e wow, insa demo-ul a fost praf...

  8. #68 SP
    Member IsNotMe's Avatar
    Forspoken demo updated due to feedback, PC requirements revealed :
    https://www.eurogamer.net/forspoken-...ts-revealed”


  9. #69 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Forspoken already Forgotten

  10. #70 SP
    Member IsNotMe's Avatar
    Nu cred ca am vazut vreodata asa ceva inainte de lansarea oficiala a unui joc !
    Attached Images Attached Images 2023-01-22.jpg

  11. #71 SP
    Member codpin's Avatar
    Pai de fapt ala e pretul lui corect. Jocul asta o sa fie la 100 lei pe OLX in vreo 2-3 saptamani.

  12. #72 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by IsNotMe View Post
    Nu cred ca am vazut vreodata asa ceva inainte de lansarea oficiala a unui joc !
    Pretul de fapt chiar este redus, de la 340 sau cat e oficial, la 280 lei.

    Pretul ala taiat de acolo ar trebui sa fie la Deluxe Edition cred. Dar asta e doar o tactica mizerabila a unui magazin mizerabil (ca nu am idee ce magazin, dar presupun...) de a prosti niste necunoscatori.

  13. #73 SP
    Member IsNotMe's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Pretul de fapt chiar este redus, de la 340 sau cat e oficial, la 280 lei.

    Pretul ala taiat de acolo ar trebui sa fie la Deluxe Edition cred. Dar asta e doar o tactica mizerabila a unui magazin mizerabil (ca nu am idee ce magazin, dar presupun...) de a prosti niste necunoscatori.
    Au luat-o razna de tot. Bani, bani , bani ! Acum, ca jocul n-a prins si nu atingem target-ul ! La fel cu jocurile reduse dupa nici o luna de zile : Marvel's Midnight Suns & Gotham knights , -40% ! nu mai vb de site-urile de keys !( acolo cred ca le gasesti la ...20eur ! )
    Iti dai seama daca "JN" le vand la pretul ala ... cu cat le iau ei ?!?

  14. #74 SP
    Manager paul's Avatar
    Metacritic:
    - 68 - PS5
    - xx - PC

    OpenCritic:
    - 69

    Recenzii video:
    IGN:

    Easy Allies:

    GamingBolt:

    GameXplain:

    Eurogamer:

    PS5 Performance:

    DF tech review:

  15. #75 SP
    Senior Member 077danyel's Avatar

    Cred ca fost cel mai prost demo pe care l-am jucat al jocului asta dar o sa ii mai dau o sansa când o sa scadă prețul

  16. #76 SP
    Member morphine's Avatar
    Cu ocazia asta imi reconfirm ca trebuie sa am mai multa imcredere in intuitia mea. Jocul mi se pare o mare dezamagire la prima vedere, am jucat doar demo.

  17. #77 SP
    Member IsNotMe's Avatar
    Am prins cateva zile libere si l-am luat pe steam. Stiam la ce sa ma astept. Este un joc care isi da singur peste picioare si pe care continui sa-l joci. Dupa 10 ore de explorat si …peri albi (ca mai bine nu-i puneau story deloc ) am upgradat la maxim primul set de magii (ca doar atat ai la inceput )si am ajuns la primul boss….overpowered Abia de aici pot sa spun ca jocul a inceput sa fie acceptabil. Daca scopul in jocul asta este acela de a debloca toate magiile, sa le upgradezi si sa omori la bosii/minibosii atunci pt mine…merge ! **** the story!
    Ca si performanta pe PC, trebuie ceva bunicel. La cat sunt hartile alea de mari, engine-ul randeaza umbrele , norii , pomii , pana in capatul opus al hartii. Mai pui si un RT si te-a linistit . Cu al meu 12900k si 3080ti in 3440x1440 , Maxed out , nu-l pot juca fara DLSS pt smooth 60fps’s. Daca il prindeti redus la jumatate de pret, eu zic ca aveti ce scoate din el .

  18. #78 SP
    Member IsNotMe's Avatar
    25 ore si inca nu l-am terminat. Sunt tot la capitolul upgrades, spell challenges, crafting, in cautarea resurselor rare . Are ceva addictive joculetul, pacat de executia story-ului caruia oricum nu mai aveau ce sa-i faca . deh...Japanese game, cu bune si cu rele !
    Attached Images Attached Images forspoken2.jpg forspoken1.jpg forspoken3.jpg forspoken5.jpg forspoken6.jpg

  19. #79 SP
    Member lucicleric's Avatar
    Quote Originally Posted by IsNotMe View Post
    25 ore si inca nu l-am terminat. Sunt tot la capitolul upgrades, spell challenges, crafting, in cautarea resurselor rare . Are ceva addictive joculetul, pacat de executia story-ului caruia oricum nu mai aveau ce sa-i faca . deh...Japanese game, cu bune si cu rele !
    Il joci pe ps5? E okeysh grafica sau e dezamagitor? Eu il compar cu death stranding: un joc care are ceva addictive dar e o chestie mediocra in ansamblu. Parere personala binenteles

  20. #80 SP
    Member IsNotMe's Avatar
    Quote Originally Posted by lucicleric View Post
    Il joci pe ps5? E okeysh grafica sau e dezamagitor? Eu il compar cu death stranding: un joc care are ceva addictive dar e o chestie mediocra in ansamblu. Parere personala binenteles
    Faptul ca poti sa faci si asa ceva, jocul isi spala din pacate pt mine ! Pe PC il joc .( Atasez si doua screen-uri PC5 vs PC, sper sa se vada diferentele)
    Attached Images Attached Images 2.jpg 1.jpeg

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 4 of 5 FirstFirst ... 2 3 4 5 LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts