Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 25 FirstFirst 1 2 3 4 12 ... LastLast
Results 21 to 40 of 491

Thread: Horizon Forbidden West

  1. #21 SP
    Senior Member raduadelin's Avatar
    Jocul asta cauta profit pe PS4, simplu.

  2. #22 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Exact. Si e pacat, pentru ca putea fi un titlu exclusiv PS5 care sa ramana in istorie, asa cum a ramas si primul in istoria PS4.
    Cu siguranta era un system seller, chiar daca se gasea consola sau nu, interesul pentru PS5 devenea si mai mare cu el.

    Tin minte si acum cand a iesit Rise of the Tomb Raider (parca) si aveam de ales, daca sa-l iau la pret full pentru Xbox One (abea-mi luasem consola) sau sa-l joc pe gratis, de la un prieten, pe X360 si am ales X360 si nu consider ca am pierdut absolut nimic facand asta.

  3. #23 SP
    Member Antiohh's Avatar
    Pai interesul e deja suficient de mare si cica au multe exclusivitati in productie. Imagineaza ti cati bani pierd daca scot un joc numai pt ps5 painea se vinde bine cat e calda (la lansarea jocului). Asa ca se intelege de ce au procedat asa. O miscare inteligenta pentru ei.

  4. #24 SP
    Senior Member dronology's Avatar
    Attached Images Attached Images glitter_sop_announcement_post_16x9_en_us_2021_05_24.jpg

  5. #25 SP
    Member Antiohh's Avatar
    abia astept

  6. #26 SP
    Member TravisPastrana's Avatar
    Sper ca cele 6 minute ramase sa fie un anunt despre update-ul de PS5 pentru Zero Dawn. Mi-ar placea sa il rejoc in 4K/Dynamic 4K si 60FPS.

    Bineinteles ca as vrea sa vad si o data de lansare, cat mai repede posibil dar si in toamne e ok cat timp e anul acesta.

  7. #27 SP
    Member lucicleric's Avatar
    Finally...sa speram ca nu o mai lungesc mult si anul asta o sa fie release....Nu de alta dar e plictiseala grava pe ps5 momentan

  8. #28 SP
    Member Kratos666's Avatar
    Auzi ca plictiseală

  9. #29 SP
    Member lucicleric's Avatar
    Quote Originally Posted by Kratos666 View Post
    Auzi ca plictiseală
    Da, este plictiseala daca ai avut ps4 inainte...toate upgrade-urile sunt bine venite la jocurile vechi dar nu ma mai ating de jocurile respective pentru ca le-am jucat cand s-au lansat.

  10. #30 SP
    Member kkkotto07's Avatar
    Spiderman Miles Morales, AC Valhalla, Call of Duty BO Cold War, Resident Evil Village, Returnal, Demon's Souls, Cyberpunk, Sackboy, Fifa 21, Godfall, It takes two. Jumatate din ele le-am cumparat, urmeaza si celelalte, cert e ca de plictisit nu m-am plictisit, dimpotriva, am f.. un joystick.

  11. #31 SP
    Member ExocrathX5's Avatar
    Quote Originally Posted by kkkotto07 View Post
    Spiderman Miles Morales, AC Valhalla, Call of Duty BO Cold War, Resident Evil Village, Returnal, Demon's Souls, Cyberpunk, Sackboy, Fifa 21, Godfall, It takes two. Jumatate din ele le-am cumparat, urmeaza si celelalte, cert e ca de plictisit nu m-am plictisit, dimpotriva, am f.. un joystick.
    I am gonna play the devil`s advocate here... Inteleg ce spui, chiar ma gandeam ca daca de azi nu mai cumpar nici un joc pt. tot restul anului, tot as avea ce sa ma joc. That being said, cate jocuri din cele enumerate de tine sunt chiar "next-gen" care se folosesc de noua consola cu adevarat? Returnal e primul care e new ip si doar next gen. Spider-Man MM e cross gen, dar hai sa spunem ca are RT si 60 FPS. DS desi arata super bine si e 60 FPS nu se foloseste decat de SSD cu adevarat. Despre celelalte nici nu aduc vb. ca sunt cross-gen cu patchuri.

    Poate nu as folosi cuvantul plictiseala ca si colegul de mai sus, dar aproape 7 luni de cand a aparut consola si inafara de 3 jocuri, chiar nu merita sa te dai peste spate pt. un ps5. Eu nu l-am deschis pe al meu de o saptamana cel putin. De abia astept ceva info. despre Horizon, desi sunt ferm convins ca va fi cross-gen si la fel ca Spider-Man MM nu se va folosi in totalitate de ps5.

  12. #32 SP
    Member fdkenzo's Avatar
    Din acel post eu deduc ca PS5 nu prea a avut jocuri in astea 7 luni (“plictiseala gravă pe PS5”), comparativ cu alte platforme. Daca ar fi spus “plictiseala grava in gaming” as fi inteles…. Dar atâta timp cât pe PS5 ai avut aproape tot ce se găsește (important) pe celelalte platforme plus câteva chestii in plus, nu prea își are loc remarca.
    Dacă pe PS5 a fost plictiseala înseamnă ca celelalte platforme nici nu au mai consumat curent

    //
    ExocrathX5
    Nu am citit printre rânduri, eu zic ca am dedus destul de bine acea fraza. Hai sa nu mai dezvoltam și sa ne oprim aici, cum a zis și Răzvan, sa nu transformam acest thread in ceva ce nu este….

  13. #33 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Nu e cazu sa transformam thread-ul intr-un versus. Va rog sa reveniti la discutiile despre joc. Multumesc.

  14. #34 SP
    Member ExocrathX5's Avatar
    Quote Originally Posted by fdkenzo View Post
    Din acel post eu deduc ca PS5 nu prea a avut jocuri in astea 7 luni (“plictiseala gravă pe PS5”), comparativ cu alte platforme. Daca ar fi spus “plictiseala grava in gaming” as fi inteles…. Dar atâta timp cât pe PS5 ai avut aproape tot ce se găsește (important) pe celelalte platforme plus câteva chestii in plus, nu prea își are loc remarca.
    Dacă pe PS5 a fost plictiseala înseamnă ca celelalte platforme nici nu au mai consumat curent
    Scuze, dar cine a vorbit de alta platforma? De ce citesti intre randuri?

  15. #35 SP
    Manager paul's Avatar
    Gameplay Reveal - PS5:

    We don’t have an exact release date yet, but development is on track and we’ll have an update for you very soon.
    14 minutes of new gameplay for Horizon Forbidden West – PlayStation.Blog
    Attached Images Attached Images 51207430488_575c778894_k.jpg horizon_forbidden_west_01.jpg horizon_forbidden_west_02.jpg horizon_forbidden_west_03.jpg

  16. #36 SP
    Member fdkenzo's Avatar
    Arată într-un mare fel jocul, cel puțin scenele din apa și animațiile sunt la un alt nivel!

  17. #37 SP
    Member cosmin1088's Avatar
    Cum vi s-a parut?
    Mie imi pare rau ca au decis sa-l lanseze si pe PS4. Dar na, ar fi ratat o piata imensa daca nu o faceau.

    Absolut tot ce am vazut e clar gandit si dezvoltat pe previous gen consoles. Arata exact ca un DLC pentru Horizon: Zero Dawn.
    Ca nivel artistic, pare ca s-au dus si mai mult spre un look cartoonish, parca am vazut o reclama la sucul Rio sau Skittles, daca mai tineti minte.
    Boss battle-ul a fost dragut, dar din nou, pentru cine a jucat HZD, nothing new.


    Overall, mi-a dat impresia de AC: Black Flag meets Mecha.
    Cat despre PS5 features, well, ma astept la res si fps boost, si alte cateva efecte. Pot sa-l imbrace cum vor ei, tot old gen ramane.
    Dupa ce am vazut ce poate UE5, o sa avem niste jocuri mind blowing generatia asta.

    Mi-a placut extrem de mult HZD, deci clar o sa-l joc si pe asta cu placere, mai ales daca va avea un story cel putin la fel de captivant.

  18. #38 SP
    Member kkkotto07's Avatar
    Ps5+oled+HZD 2=love. Superb!

  19. #39 SP
    Member IsNotMe's Avatar
    Un joc pt generatii ! La fel ca primul ! In HZD pe PS4 Pro, am terminat inclusiv new game plus-ul , pe PC alerg sa obtin “Ancient Shield-Weaver” tot in NG+ ! Atat de mult mi-a placut ! Arata superb FW -ul . Cam greu sa-mi dau seama ce este scriptat si ce nu . Pt un gameplay , prea sunt toate la momentul si locul potrivit ,nu?

  20. #40 SP
    Member ExocrathX5's Avatar
    Quote Originally Posted by IsNotMe View Post
    Un joc pt generatii ! La fel ca primul ! In HZD pe PS4 Pro, am terminat inclusiv new game plus-ul , pe PC alerg sa obtin “Ancient Shield-Weaver” tot in NG+ ! Atat de mult mi-a placut ! Arata superb FW -ul . Cam greu sa-mi dau seama ce este scriptat si ce nu . Pt un gameplay , prea sunt toate la momentul si locul potrivit ,nu?
    Cam da, desi sunt unele faze cand rateaza bine cu arcul. Totusi, ce m-a deranjat enorm e ca au decis iar sa mearga cu comentariile lui Aloy in timpul gameplay-ului. Daca va amintiti si la primul joc cand aratau gameplay, Aloy comenta fiecare decizie si intamplare, in jocul final slava cerului ca au redus din ele la minim. Mi se pare ciudat ca au decis sa inregistreze elemente de voice-over care mult ca sigur ca nu o sa fie in joc.

    De abia astept analiza celor de la DF, poate isi dau seama care e treaba cu iluminarea din doua surse al personajelor ca din primul trailer. E putin deranjant ca parul lui Aloy e mai tot timpul cu acel highlight la margini ca sa dea impresia de luciu si "graphix". Sunt curios de ce optiuni de RT vor fi implimentate si cum o sa arate jocul cu si fara. Atunci ne vom da seama cat de mult au avut in vedere ps5 cand au dezvoltat jocul. Daca vor fi diferente mari, inseamna ca au pus mult efort sa distinga versiunea de ps5 fata de ps4. Daca nu prea vor fi diferente, clar ca au facut doar un semi-upgrade de la ps4 la ps5.

    Now we just need a date!

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 25 FirstFirst 1 2 3 4 12 ... LastLast

Similar Threads

  1. Weird West By paul in forum Console Club
    Replies: 6 Last Post: 22-12-2021, 19:42
  2. Enslaved: Odyssey to the West By ReNeGaDe124 in forum Console Club
    Replies: 138 Last Post: 25-05-2020, 21:48
  3. Dead Rising 2: Case West Videos By RonanN1 in forum Videos
    Replies: 5 Last Post: 08-01-2011, 09:55
  4. Dead Rising 2: Case West By RonanN1 in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 17 Last Post: 01-01-2011, 00:02
  5. Data de lansare pentru Dead Rising 2: Case West By erik95 in forum Console News
    Replies: 3 Last Post: 14-12-2010, 21:27

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts