Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 9 of 25 FirstFirst ... 7 8 9 10 11 19 ... LastLast
Results 161 to 180 of 491

Thread: Horizon Forbidden West

  1. #161 SP
    Member cosmin1088's Avatar
    Nu contest unele optimizari, dar matematic 10.3 TFLOPS sunt atat cat sunt, nu e nimic magic.

    Si bazandu-ne pe ce face Sony cu jocurile PS4PRO, PS5 duce din 30fps in 60fps strict prin putere bruta, e doar un fps unlock in acele patchuri.
    Daca PS5 ar fi putut mai mult, ar fi rulat TLOUII si Uncharted Legacy Of Thieves de ex, in 4K60, nu 2K60, cum o face acum.
    UE5 nu consuma mai putine resurse, ci prin tehnologii revolutionare implementate in engine, poate sa fructifice mai bine acei TFLOPS disponibili.

    Dar la fel ca si tine, si eu sunt multumit de 2K, si sunt dispus oricand sa aleg 30fps cu extra details, cand vorbim de jocuri single player, console exclusive. Cand HFW va iesi pe PC, si pretul placilor video va reveni la normal, voi pune altfel problema.

  2. #162 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Mare atentie - Horizon Forbidden West Leak Is Real, Full Game Could Be Spoiled, Says Report

    Update: According to VGC, the recent Horizon Forbidden West leak is probably real. Sources have told the publication that the full PS4 game — minus some missing art assets — is out there in the wild. This would suggest that the leaked version of Forbidden West is an unfinished build — perhaps a developer build that's somehow been pulled from Sony's servers. This would also explain how it's appeared so far ahead of its 18th February release date.

  3. #163 SP
    Manager paul's Avatar
    Story Trailer:

  4. #164 SP
    Member lucicleric's Avatar
    Cool trailer, pacat ca e plin de spoilers. Uneori mi-as dori sa nu mai faca atatea trailer-e....hype-ul exista oricum.

  5. #165 SP
    Member IsNotMe's Avatar
    Quote Originally Posted by lucicleric View Post
    Cool trailer, pacat ca e plin de spoilers. Uneori mi-as dori sa nu mai faca atatea trailer-e....hype-ul exista oricum.
    Nu ma mai uit ! Ms !

  6. #166 SP
    Manager paul's Avatar
    Meet the Cast:

  7. #167 SP
    Prophet of the Void IlieRazvan's Avatar
    Deci,chiar este Carrie Anne Moss,am ginito bine.
    Se vede pasiunea pe care au pus-o oamenii în acest proiect

    Trimis de pe al meu SM-A528B folosind Tapatalk

  8. #168 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Horizon Forbidden West: The First Hands-On Preview

    Eu sunt foarte curios sa vad o super analiza de la cineva competent care sa super laude grafica jocului asta, pentru ca mie mi se pare ca arata la fel ca primu, adica fix ca un joc de PS4, asa ca asteptarile mele vor fi ca jocul sa ruleze in 4k nativ cu 60fps. Asa daca o sa fie "doar" 1440p cu checkerboarding si barely 60fps o sa fie mega fail pt mine.

    Dar nah, poate are ceva revolutionar dpdv grafic si or sa zica toti - ca este o minune ca poate rula pe consolele actuale, la cum arata...

  9. #169 SP
    Member Johnny's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Asa daca o sa fie "doar" 1440p cu checkerboarding si barely 60fps o sa fie mega fail pt mine.

    Dar nah, poate are ceva revolutionar dpdv grafic si or sa zica toti - ca este o minune ca poate rula pe consolele actuale, la cum arata...

    Si eu speram ca noile console sa fie mai puternice la hardware , sa pot sa renunt la PC gaming . Chiar eram dispus sa platesc mai multi bani pt un premium product care sa inlocuiasca PC-ul dar din ce am vazut pana acum e clar ca nu e asa. Poate la urmatoarea generatie de console o sa fie un salt mai urias.

    Legat de Horizon Forbidden West mai mult ca sigur o sa fie un 1440 intern cu checkboarding pana la 4k cu un locked 60 FPS ( performance mode) la care 99% din playeri o sa fie OK cu asta.

  10. #170 SP
    Member IsNotMe's Avatar
    Recunoasteti ca la minutul 8:30 va place lupta ?

  11. #171 SP
    Member Syni's Avatar
    Mi-a plăcut mult primul, dar din păcate pentru el apare in aceeași perioada cu Elden Ring asa ca asta o sa îl joc din vara încolo. Mie îmi place ce am văzut pana acum din el, dar nu pot sa ma bag in 2 jocuri deodată


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

  12. #172 SP
    Prophet of the Void IlieRazvan's Avatar
    Eu încă balansez în Total War Warhammer 3 și ăsta.
    La primul mi-a plăcut mult povestea,mai ales că sunt fan al jocurilor și filmelor postapocaliptice și chiar sunt curios de continuare,dar parcă nu sunt 350 de lei curios

    Trimis de pe al meu SM-A528B folosind Tapatalk

  13. #173 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Intrebare intrebatoare - de ce se gaseste pe store, digital, atat PS4 version cat si PS5 version si nu e doar o singura versiune, daca tot are free upgrade? Oare or avea de gand sa se renunte la free upgrade si in cateva luni sa puna inapoi la 10$ acel upgrade?
    Mi-am facut precomanda digitala la PS4 version si sunt doar curios de aspectul asta - pentru ca nu are sens, ca daca acel upgrade sa ramana disponibil mereu, sa ai ambele versiuni acum cand puteai avea una singura (gen...asa cum e pe PC sau pe Xbox la orice... ca doar nu avem versiuni de jocuri pt i3, pt i5, i7, i9 samd ).

    Also, daca e cineva interesat de CE (nu Regala) de la jocul asta, eu am precomanda de la Altex pe care nu o mai vreau, asa ca inainte sa o anulez, prefer sa intreb. As prefera predarea doar in Bucuresti, in caz ca nu se poate schimba adrese de livrare.
    Rog PM daca e cineva interesat.

  14. #174 SP
    Member Cristache07's Avatar
    Multe jocuri acum in format digital sunt in 2 versiuni pe store. Eu tot ce am luat pana acum, am primit ambele versiuni. PS5+ PS4. Iti alegi ce vrei sa descarci.

  15. #175 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar

    Horizon Forbidden West

    Pai da. Pentru ca nu sunt capabili sa faca o singura versiune care sa mearga in best version pe sistemul pe care-l ai.
    Also, aici poti cumpara PS4 version sau PS5 version, ceea ce e stupid si clar PS5 version e doar cash grab de la oamenii care au PS5 si nu stiu ca pot lua versiunea de PS4 si merge cu update gratuit.
    b83617ba-53e0-4dec-988f-6ed8f3f9a88d.jpg

    Cu siguranta nu e greu sa unifici, dar e mai usor sa prostesti asa.

  16. #176 SP
    Member lucicleric's Avatar
    E posibil sa gresesc, dar pana sa observi tu treaba asta, pe store-ul din america ps5, nu era varianta de ps4 valabila. Stiu ca ma tot uitam si nu vedeam varianta mai ieftina.

  17. #177 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Poate ai cautat de pe un PS5 si nu or afisa si jocurile de PS4? Eu am cautat direct din browser (si nu e prima data cand ma uit) si am vazut toate variantele, dar trebuie sa dai click pe joc si apoi putin scroll ca sa le vezi pe toate.

  18. #178 SP
    Member lucicleric's Avatar
    Cautam direct din ps5 si nu aparea varianta de ps4....ma impacasem cu ideea ca dau 10 parai aiurea dar se pare ca au rezolvat si treaba asta. Oww well...au zis ca e ultimul crossgen care va avea update free.
    Sa vina joacele ca a fost seceta o perioada buna de timp

  19. #179 SP
    Manager paul's Avatar
    PS4 Pro footage:

  20. #180 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Challenges of the Forbidden West

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 9 of 25 FirstFirst ... 7 8 9 10 11 19 ... LastLast

Similar Threads

  1. Weird West By paul in forum Console Club
    Replies: 6 Last Post: 22-12-2021, 19:42
  2. Enslaved: Odyssey to the West By ReNeGaDe124 in forum Console Club
    Replies: 138 Last Post: 25-05-2020, 21:48
  3. Dead Rising 2: Case West Videos By RonanN1 in forum Videos
    Replies: 5 Last Post: 08-01-2011, 09:55
  4. Dead Rising 2: Case West By RonanN1 in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 17 Last Post: 01-01-2011, 00:02
  5. Data de lansare pentru Dead Rising 2: Case West By erik95 in forum Console News
    Replies: 3 Last Post: 14-12-2010, 21:27

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts