Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 10 of 25 FirstFirst ... 8 9 10 11 12 20 ... LastLast
Results 181 to 200 of 491

Thread: Horizon Forbidden West

  1. #181 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Ce fain arata cursele .

  2. #182 SP
    Member IsNotMe's Avatar
    Cred ca este singurul joc in care am ascultat si citit cam tot ce se putea in game . Mai multe despre "The Old Ones" pls. Daca statueta din clip este legit ... Cea din Dying Light este joaca la pitici .


  3. #183 SP
    Member Bogdan47xD's Avatar
    Pai este legit, chiar ei confirma faptul asta:



    https://pbs.twimg.com/media/E-mDZy0V...name=4096x4096


    Are 36,5 m inaltime, deci chiar e destul de imensa.

  4. #184 SP
    Member IsNotMe's Avatar
    Cum nu este nimic oficial iar clipul este din sept. 2021 ma gandeam ca poate fi doar un sample, iar rezultatul final poate avea mici modificari . Aflam in curand

  5. #185 SP
    Member Bogdan47xD's Avatar
    Herman Hulst a scris atunci cand a postat pe Twitter acel clip asta:

    Just to clarify: this is the super special prototype! The final Tremortusk statue will be even more intricate and awe-inspiring

    Este posibil sa fi suferit niste schimbari de atunci si pana acum, dar cred ca oricum va fi masiv acel Tremortusk

  6. #186 SP
    Member Antiohh's Avatar
    Arata bestial mamutul, mai ales cel din editia Regalla. Totusi, mi se pare ca Aloy este prea nesemnificativa in acest context.

  7. #187 SP
    Member cosmin1088's Avatar
    Mie nu-mi place deloc statueta, arata ca pom de iarna cu de toate, la o prima vedere zici ca a cazut cineva pe ea.
    Jocul in continuare mi se pare ca arata ca un DLC de HZD. Sper sa ma insel si sa fie macar la fel de bun ca HZD.
    Data de lansare e in preajma zilei mele de nastere, asa ca m-am pricopsit cu un preoder la PS4 Special Edition.

  8. #188 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Mda, eu tocmai am anulat precomanda de la CE. Efectiv eram in dubii daca vreau sau nu un...mamut si o piesa de sah reprezentand-o pe Alloy.
    Data viitoare poate fac si ei ceva mai interesant
    Inca regret ca nu am luat CE de la HZD day 1, pentru ca era chiar reusit. Dar acum la atatia ani de la lansare, nu mai merita banii ceruti de terti pe diverse site-uri.

    Raman cu jocul digital si sper sa nu dezamageasca pe partea de gameplay.

  9. #189 SP
    Member ExocrathX5's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Mda, eu tocmai am anulat precomanda de la CE. Efectiv eram in dubii daca vreau sau nu un...mamut si o piesa de sah reprezentand-o pe Alloy.
    Data viitoare poate fac si ei ceva mai interesant
    Inca regret ca nu am luat CE de la HZD day 1, pentru ca era chiar reusit. Dar acum la atatia ani de la lansare, nu mai merita banii ceruti de terti pe diverse site-uri.

    Raman cu jocul digital si sper sa nu dezamageasca pe partea de gameplay.
    Mi se pare ca industria da din ce in ce mai putin pe CE's. Mai ales cand vine vb. de Sony sa nu vezi nici macar un Artbook, sa vezi munca oamenilor si sa iti dea o idee despre faza incipienta a jocului. Overpriced small statues, ca si din astea sa nu depaseasca de 20-29 cm!

    Pacat sincer!

  10. #190 SP
    Member smits's Avatar
    Eu astept sa apara intai sa vad niste reviews totusi

  11. #191 SP
    Member Antiohh's Avatar
    Eu cred ca acele statuete sunt destul de scumpe in afara CE si nici macar nu gasesti pentru foarte multe jocuri o alternativa. Nici eu nu cred ca merita atatia bani, dar ideea este ca nu prea ai de unde altundeva sa le iei si sa fie calitate decenta. Eu chiar voiam sa imi iau o statueta din rasina legata de seria Metro si nu am gasit.

  12. #192 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Problema e ca de cele mai multe ori, calitatea statuetelor din CE-uri este mai slaba decat daca ai putea sa iei ceva facut de un 3rd party cu licenta, la pret asemanator sau chiar mai ieftin. Si aici pot sa mentionez Uncharted 4, care a avut un Nathan Drake absolut hidos.
    Si spun asta ca si colectionar de statuete.

    Dar da, una din problemele CE-urilor din ultimii ani este exact ce zice si ExocrathX5 - au inceput sa dea din ce in ce mai putine lucruri si de calitate indoielnica si mai baga cateva chestii digitale care chiar nu conteaza, eventual chiar si jocu digital si cer o galagie de bani pe ele.
    Tocmai d-aia am ajuns sa iau 1 la 2-3 ani (ultimu a fost la Cyberpunk si anterior la TLOU2). Si nici nu vad nimic interesant in viitor.

    In schimb pretul a crescut nejustificat de mult.

    Tin minte si acum CE-u de la Witcher 3 la ~550 lei day 1 - si cate avea in cutie...

  13. #193 SP
    Member Antiohh's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Problema e ca de cele mai multe ori, calitatea statuetelor din CE-uri este mai slaba decat daca ai putea sa iei ceva facut de un 3rd party cu licenta, la pret asemanator sau chiar mai ieftin.
    Da-mi, te rog, exemplu in Romania de unde pot cumpara. Eu am vazut doar niste statuete de la Dark Horse (iar cel putin de cele din seria Witcher nu am fost prea multumit la cum aratau fețele personajelor)

  14. #194 SP
    Member IsNotMe's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Problema e ca de cele mai multe ori, calitatea statuetelor din CE-uri este mai slaba decat daca ai putea sa iei ceva facut de un 3rd party cu licenta, la pret asemanator sau chiar mai ieftin. Si aici pot sa mentionez Uncharted 4, care a avut un Nathan Drake absolut hidos.
    Si spun asta ca si colectionar de statuete.

    Dar da, una din problemele CE-urilor din ultimii ani este exact ce zice si ExocrathX5 - au inceput sa dea din ce in ce mai putine lucruri si de calitate indoielnica si mai baga cateva chestii digitale care chiar nu conteaza, eventual chiar si jocu digital si cer o galagie de bani pe ele.
    Tocmai d-aia am ajuns sa iau 1 la 2-3 ani (ultimu a fost la Cyberpunk si anterior la TLOU2). Si nici nu vad nimic interesant in viitor.

    In schimb pretul a crescut nejustificat de mult.

    Tin minte si acum CE-u de la Witcher 3 la ~550 lei day 1 - si cate avea in cutie...
    Ai vazut cu cat se vinde CE-ul pt HZD acum, nu ? cu banii aia cred ca te poti duce pe Prime1Studio si sa alegi altceva de N ori mai calitativ dar...degeaba daca nu o ai pe Aloy din prima CE . Chiar si CE-ul pt God of War a crescut la pret bine. Nu sunt ele cele mai stralucite dar la editiile astea cantitatea si calitatea jocului le ofera valoare . Daca jocul se va dovedi bun si memorabil, vor fi sold out si preturile UP

  15. #195 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by Antiohh View Post
    Da-mi, te rog, exemplu in Romania de unde pot cumpara. Eu am vazut doar niste statuete de la Dark Horse (iar cel putin de cele din seria Witcher nu am fost prea multumit la cum aratau fețele personajelor)
    Gasesti cu Alow niste chestii mai scumpe, dar nu ma refeream doar la asta ci la majoritatea jocurile cu statueta cu personajul din CE.
    Dar exemplu din Romania e greu de dat. Avem 1 sau 2 magazine care se ocupa de asa ceva si nu stiu daca au acum pe stoc. Dar nah, fiind o tara de mana a 3a, totul e mai greu de achizitionat de aici.

  16. #196 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Au semi-actualizat store-u, dar tot nu e corect, iar astia de la DF/Eurogamer au facut un articol care de fapt este publicitate pozitiva, in loc sa semnaleze o tactica mizera din partea Sony, si d-aia toata situatia asta nu devine o campanie globala impotriva Sony. Dar nah, cel mai probabil cotizeaza pentru publicitatea asta pozitiva.
    Sony updates Horizon Forbidden West's store page, as fans say pricing unclear

    Un titlu de articol corect in cazul asta ar fi fost - in a coward move, sony (continues to) disrespects their customers.

  17. #197 SP
    Junior Member Ferynho10's Avatar
    Accessibility features in Horizon Forbidden West




    https://blog.playstation.com/2022/02...1NB1TVZ006OmBE

  18. #198 SP
    Member IsNotMe's Avatar

    Au inceput promovarea , deocamdata la noi...nimic !
    Attached Images Attached Images img_4894.jpg img_4895.jpg img_4896.jpg

  19. #199 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Quote Originally Posted by Ferynho10 View Post
    Accessibility features in Horizon Forbidden West




    https://blog.playstation.com/2022/02...1NB1TVZ006OmBE
    Geniala lista de setări! Așa ar trebui să aibă toate jocurile. Am mai vorbit eu despre accesibilitate și despre respectarea dorinței jucătorului (in contextul From Software care numai asta nu respectă), dar nu mă așteptam să văd atâta efort depus de un studio în direcția asta. Jos pălăria; o sa votez cu portofelul și îl cumpăr la preț întreg in loc sa îl iau de pe OLX.

  20. #200 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Tind sa cred ca cerinta de accesibilitate vine de la Sony, dupa ce pana acum doar jocurile Naughty Dog avea ceva atat de complex.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 10 of 25 FirstFirst ... 8 9 10 11 12 20 ... LastLast

Similar Threads

  1. Weird West By paul in forum Console Club
    Replies: 6 Last Post: 22-12-2021, 19:42
  2. Enslaved: Odyssey to the West By ReNeGaDe124 in forum Console Club
    Replies: 138 Last Post: 25-05-2020, 21:48
  3. Dead Rising 2: Case West Videos By RonanN1 in forum Videos
    Replies: 5 Last Post: 08-01-2011, 09:55
  4. Dead Rising 2: Case West By RonanN1 in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 17 Last Post: 01-01-2011, 00:02
  5. Data de lansare pentru Dead Rising 2: Case West By erik95 in forum Console News
    Replies: 3 Last Post: 14-12-2010, 21:27

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts