Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 11 of 25 FirstFirst ... 9 10 11 12 13 21 ... LastLast
Results 201 to 220 of 491

Thread: Horizon Forbidden West

  1. #201 SP
    Member Iarba's Avatar
    Astept.......
    Attached Images Attached Images 273521285_465667448368816_5481527164122348362_n.jpg

  2. #202 SP
    Member IsNotMe's Avatar
    Is that Regalla ? (Razvane pastreaza preorderul ! )
    Attached Images Attached Images 273807420_10227890543119191_6613802183095568069_n.jpg

  3. #203 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Incep sa apara reviews:
    ACG:

    IGN:


    Comparatie intre versiuni:

    IGN:


  4. #204 SP
    Member Cristache07's Avatar
    IGN: "The most visually impressive game I ever played. Sometimes the only thought that crossed my mind was ... f**k me have you seen the look of this!!!". Se simte pasiunea in vocea tipului de la IGN.

  5. #205 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Eh..IGN. Conteaza foarte mult bugetu pe care l-a avut Sony pentru aceste "reviews". Sa fim seriosi. Nu grafica va face jocul asta. E un joc de PS4 si emana asta din toti porii.

    Mi se pare ca l-au facut cu picioarele.
    Avem 1080p cu 30fps pe PS4
    Avem 1800p cu 30fps pe PS4 Pro (unde puteau adauga si un mod de 1080p cu 60fps) sau poate chiar un 1440p cu higher details, tot in 30fps.
    Si pe PS5 avem 2160p cu 30fps sau 1800p cu 60fps (rezolutie care nu permite checkerbording), cand puteau opta pe un 1440p cu higher details si 60fps + checkbording.

    Sunt curios cine-l va juca in 4k cu 30fps.
    Iar el in 60fps pe PS5 e foarte blurry...

  6. #206 SP
    Member cosmin1088's Avatar
    Am urmarit si eu comparatiile. Strict dpdv tehnic, sunt dezamagit, dar era de asteptat.
    Jocul este 100% PS4 era. Toate beneficiile PS5 vin direct din raw power, nu au adus absolut nimic vizual in plus.
    Tot ce aduce fata de PS4/PS4PRO este increased FPS sau resolution, ceva LOD/draw distance mai bun si personajul care este iluminat ca in cutscenes.

    @razvanrazy, eu eram pregatit sa-l joc in 4K/30fps, crezand ca va aduce efecte vizuale in plus (gen R&C Rift Apart, Miles Morales), dar fiind identic cu Performance mode, chiar nu are sens Resolution mode. 1800p cu TAA/upscalling nu cred ca are cum sa fie blurry. E clar mai bun ca 1440p, care arata super decent in Uncharted 4, spre exemplu.

    Anyway, pe Metacritic are o medie buna si pare ca side quest-urile sunt mult mai bune fata de precedentul, la care trebuie neaparat sa fac un 2nd playthrough inainte de asta.

    * edit: Nici loading time-ul nu mi se pare cine stie ce, 12-13 secunde pe PS5, departe de near instant. Dar na, fiind titlu de PS4 la baza...
    * edit2: Va dati seama ca initial au avut tupeul sa ceara 10$ pe ceva rezolutie/fps in plus? Taxa pe next-gen. Care next-gen?

    * edit3: Pana vine DF, ElAnalistaDeBits are o comparatie mai buna intre versiuni. Pe PS5 (ambele moduri) exista intradevar cateva diferente fata de PS4/PS4PRO: texturi si geometrie mai buna in unele locuri, vegetatie mai densa, particle effects mai bune, character model mai bun aka facial hair, dar cred ca doar in photo mode cu close-up se vor vedea diferentele. As fi vrut RT reflections totusi. HFW ar fi scapat usor, singurele suprafete cu reflexii ar fi fost apa si robotii.

  7. #207 SP
    Member fdkenzo's Avatar
    Sincer nu știu la ce diferențe va așteptați de la un joc CrossGen. Când ai un joc CrossGen este clar ca trebuie sa îți limitezi asteptarile, altfel vei fi dezamăgit. Însă, pentru un joc CrossGen, diferențele sunt destul de mari, dacă nu ați făcut-o pe un monitor 4K s-au un TV, nici nu veți vedea diferențe dintr-un video de pe YouTube sau privind pe telefon. Ca sa va faceți o ideie pana primiți jocul, ce mai bine este sa va uitați la poze side by side.

    Eu sunt mulțumit de ce recenzii primește, jocul clar urla de calitate și aceasta nu poate fi contestata de nimeni, bravo GG! (Au rezolvat și acele bug-uri cu pach-ul day one)
    Attached Images Attached Images d807738a-b2ef-4404-8382-ebc27f908c1a.jpeg

  8. #208 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    John de la Digital Foundry spune ca e un "dramatic increase in detail" pe PS5 fata de PS4.


  9. #209 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by fdkenzo View Post
    Ca sa va faceți o ideie pana primiți jocul, ce mai bine este sa va uitați la poze side by side.
    Compara si PS4 cu PS5 modul de 60fps, asa cum il va juca marea majoritate de oameni, sa vezi cat de in ceata este totul acolo.
    Quote Originally Posted by sexbobomb91 View Post
    John de la Digital Foundry spune ca e un "dramatic increase in detail" pe PS5 fata de PS4.
    Felul in care se exprima, denota clar ceva inflorit, daca nu chiar platit pentru reclama pozitiva.

    Nu poti spune ca PS5 are dramatic increase in detail, dar totusi sa spui si ca last gen (PS4) are un solid version.
    Daca era ceva dramatic increase in details, PS4 ramanea mult in urma.

  10. #210 SP
    Member cosmin1088's Avatar
    Eu am vizionat 3-4 filmulete comparative in 4K pe tv-ul de 75", deci cred ca am observat diferentele destul de clar.
    Cum ziceam in edit-ul de mai sus, sunt locuri cu texturi, geometrie si particle effects mai bune fata de PS4/PS4PRO, la fel si texturile pt pielea lui Aloy (vizibile in photo mode sau cutscenes). Restul de beneficii (fps, resolution, lod, pop-in, shadows sunt mai putin impresionante, practic echivalentul unor setari grafice pe PC). Eu consider ca se putea mai mult de atat, dar pt. un joc de PS4, arata exceptional.

  11. #211 SP
    Member Bogdan47xD's Avatar




    Aici aveti unboxing pentru amandoua collector edition pentru cine era interesat cum arata fiecare editie. Personal imi place mult Regalla, abeastept sa vina

  12. #212 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by cosmin1088 View Post
    ...dar pt. un joc de PS4, arata exceptional.
    This!

  13. #213 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Compara si PS4 cu PS5 modul de 60fps, asa cum il va juca marea majoritate de oameni, sa vezi cat de in ceata este totul acolo.
    Tocmai in comparatia postata facuta de IGN si postata de tine spune ca diferenta de rezolutie intre Performance si Resolution mode nu e asa de mare; toate review-urile care le-am vazut pana acum spun ca jocul asta arata mai bine decat orice altceva pe PS5 la ora actuala.
    Acum problema e "de ce arata atat de bine si pe PS4?"
    Se vede clar ca au facut sacrificii mari ca sa ruleze asa bine si pe consolele vechi.
    Si argumentul cu "review-uri platite" suna ca argumentul cu furatul alegerilor din SUA ...

  14. #214 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by sexbobomb91 View Post
    Tocmai in comparatia postata facuta de IGN si postata de tine spune ca diferenta de rezolutie intre Performance si Resolution mode nu e asa de mare; toate review-urile care le-am vazut pana acum spun ca jocul asta arata mai bine decat orice altceva pe PS5 la ora actuala.
    Acum problema e "de ce arata atat de bine si pe PS4?"
    Se vede clar ca au facut sacrificii mari ca sa ruleze asa bine si pe consolele vechi.
    Si argumentul cu "review-uri platite" suna ca argumentul cu furatul alegerilor din SUA ...
    Nu am vazut ala de la IGN, doar ala de la ElAnalistaDeBits, unde se vede clar cat de in ceata este aproape totul pe PS5 in 60fps.
    Si nah, asta cu reviews platite, unii cred, unii nu, dar asta nu insemana ca nu se practica.
    Cel mai probabil este un joc excelent, nu contest asta si d-aia am precomanda digitala pentru el si astept cu drag sa-l joc, dar nu pentru grafica, pentru ca da, arata bine pentru un joc de PS4.
    Quote Originally Posted by Bogdan47xD View Post
    Aici aveti unboxing pentru amandoua collector edition pentru cine era interesat cum arata fiecare editie. Personal imi place mult Regalla, abeastept sa vina
    Arata bine mamutii aia, desi ea e mult prea mica si insignifianta. Desi nu este genul meu de statueta si ma bucur ca am anulat precomanda la CE.

  15. #215 SP
    Member IsNotMe's Avatar
    Ai uitat review-ul lui Skill Up ! De data asta nu mai este hater, e platit ! Pt 500eur cat face PS5-ul eu zic ca face minuni ! Ca sa joci HZD-ul pe PC la detalii ultra , rez 4k si peste 60fps ai nevoie o configuratie de top (si tot nu ai alea 13s loading times... OMG !) Anyway ! can't wait !


  16. #216 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pai cine zice ceva de 4K cu 60fps? Sa lase 1440p cu checkerboarding si 60fps. Si asa poti urca si toate detaliile.
    Eu nu inteleg ce cauta acel 1800p acolo, sincer, mai ales la cat au bagat in ceata, peste tot.

    Anywho, personal, nu pentru grafica il voi juca (desi sper sincer sa-mi dea peste nas si sa ma surprinda si sa ma faca sa fac zeci/sute de poze) ci pentru gameplay, dar mai ales pentru luptele cu masinariile.

    Din povestea jocului initial nu mai tin minte mare lucru, dar poate-mi voi aduce aminte pe parcurs.

  17. #217 SP
    Member IsNotMe's Avatar
    Pt a recapitula evenimentele din prima parte

  18. #218 SP
    Member lucicleric's Avatar
    Flying-ul e confirmed x . Sa vedem sub ce forma insa.

  19. #219 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Din ce au aratat ei, sunt 2 feluri - cu shield-u ala, ca in Zelda, sau pe pasari, pe care le poti controla, probabil, asa cum controlai in 1 calutii aia.

  20. #220 SP
    Manager paul's Avatar
    DF tech review:

    Easy Allies review:

    Game Informer review:

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 11 of 25 FirstFirst ... 9 10 11 12 13 21 ... LastLast

Similar Threads

  1. Weird West By paul in forum Console Club
    Replies: 6 Last Post: 22-12-2021, 19:42
  2. Enslaved: Odyssey to the West By ReNeGaDe124 in forum Console Club
    Replies: 138 Last Post: 25-05-2020, 21:48
  3. Dead Rising 2: Case West Videos By RonanN1 in forum Videos
    Replies: 5 Last Post: 08-01-2011, 09:55
  4. Dead Rising 2: Case West By RonanN1 in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 17 Last Post: 01-01-2011, 00:02
  5. Data de lansare pentru Dead Rising 2: Case West By erik95 in forum Console News
    Replies: 3 Last Post: 14-12-2010, 21:27

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts