Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 20 of 25 FirstFirst ... 10 18 19 20 21 22 ... LastLast
Results 381 to 400 of 491

Thread: Horizon Forbidden West

  1. #381 SP
    Member IsNotMe's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Wow cate haine legendare ai. Presupun ca ai si arme la fel, nu? Daca da, de unde le-ai luat?

    Eu am terminat jocul (sunt la 85% de platina, cred) si mai am doar cateva semne de intrebare si arene, dar nu am decat 2 arme (parca) legendare, in rest totul e mov si upgradat la maxim
    Sunt mai multe arme dar peferata este “the Skykiller” pe care il primesti la Sidequest-ul “The way home” . Sa faci toate cursele “Gauntlet” si sa aduni toate blackbox-urile si sa le predai. Primesti si acolo cate o legendara tare (+extra) la fiecare.

  2. #382 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Cursele mi se par oribile, asa ca am facut doar una, iar pe a doua am abandonat-o dupa 2 incercari. Mecanica si implementarea sunt la pamant asa ca am considerat ca nu merita sa ma enervez pentru asa ceva.

    Cat de arena, am facut tot mai putin ultima batalie cu Apex Predators care mi se pare ffff grea - am avut dati cand m-au omorat cum am intrat in arena, fara sa apuc sa trag sau chiar sa fug, pentru ca e suficienta o lovitura sa te darame si apoi daca sar amandoi pe tine si trag in acelasi timp, te omoara in 2-3s cat nu te poti ridica.
    Am incercat chiar aseara timp de 1h - cred ca de peste 50 de ori si tot nu am reusit. Nu stiu daca mai am rabdare sa o fac.
    Chiar uitasem sa schimb medaliile pe arme/armuri - aveam peste 300

    Also, la primu boss de la prima parte, la serpisor, nu am reusit sa scot sub timpul necesar, pentru ca armele pe care ti le baga pe gat nu le-am folosit la vremea lor si nu sunt deloc upgradate, asa ca probabil daca vreau sa fac asta, va trebui sa caut armele si sa le upgradez.
    Dar nu stiu daca merita sa fac asta.

    Questul "The Way Home" si blackbox-urile sunt facute. In schimb mai am un contract de facut, dar am zis ca-l fac dupa arena.

  3. #383 SP
    Member alexxx02's Avatar
    L-am terminat și eu aseară + platina. Pentru mine e cel mai bun joc de PS5 de pana acum (strict părerea mea), eu fiind și fan Horizon. Intrebare pentru cunoscători: Eu nu am jucat Dlc-ul din Horizon Zero Dawn (Frozen Wilds) și as vrea sa-l încerc. E nevoie sa termin iar primul Horizon ptr a avea acces la Dlc? Am ediția completa din prima parte. Sau se deblochează după câteva ore de story? Totodată, as putea găsi salvari ptr primul Horizon cât sa pot juca direct Dlc-ul fără a mai trece prin story? Mulțumesc anticipat pentru răspunsuri.

  4. #384 SP
    Member SeCeX's Avatar
    Tin minte ca e deblocat destul de repejor dlc ul , problema e ca e gandit sa fie jucat la high level, poate pe o dificultate mai mica nu ai probleme, legat de save, pe pc gasesti dar pe ps4/5 salvarile sunt account locked.

  5. #385 SP
    Member alexxx02's Avatar
    Am înțeles. Mulțumesc frumos

  6. #386 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Cum ati reusit sa faceti cursele alea cretine? Eu am reusit sa termin 2, din care a 2a mi s-a parut oribila si mai am inca 2.

    Au ramas efectiv ultimu lucru de facut in joc - sunt cu completion pe la 94% - dar nu vreau platina, pentru ca nu ma intereseaza achievements de genu - omoara x cu x arma, samd.
    Dar cum e efectiv ultimu lucru de facut pe harta, mi-ar fi facut placere sa-l fac si pe asta si sa pot renunta complet la joc.

    Dar daca a doua cursa am reusit sa o trec din a 15-20a incercare, la 3 efectiv nu pot pentru ca ma lovesc prea des de orice din fundal si se opreste animalu si refuza sa plece pentru 2-3s sau chair mai mult - uneori se loveste de...nimic si ramane asa.
    Din ce am vazut, nu sunt singurul cu problema asta - ba chiar toate videos vazute in care arata cum sa termini cursele au momente de genu asta, in care se lovesc de diverse din fundal (deci de pe margine) si se blocheaza acolo pt cateva secunde. Iar asta se intampla si de 10-20 de ori intr-o cursa.

  7. #387 SP
    Member IsNotMe's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Cum ati reusit sa faceti cursele alea cretine? Eu am reusit sa termin 2, din care a 2a mi s-a parut oribila si mai am inca 2
    Tot ce pot sa-ti spun este sa treci jocul in 60Fps-uri , sa spam-ezi x-ul (pt ca uita sa accelereze) iar la ultima cursa, sa te folosesti de Blaze-urile alea atarnate pt boost . Oricum linia de sosire o vei trece impreuna cu ceilalti si doar cu putin noroc vei fi primul Mascatul ala ...eu zic ca merita sa vezi cine e

  8. #388 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Da...am schimbat pe 60fps si story ca dificultate si tot nimic. Am mai incercat de cateva ori si l-am inchis. Cel mai probabil o sa vad finalul pe youtube, pentru ca nu am nervii necesari pentru mizeriile astea.

    Video aici - absolut execrabil ce se intampla, cum se opreste sau intoarce singur (se vede in toate cursele, dar cel mai clar in ultima, la ultima faza, cu schimba directia de 2 ori cand erma pe primul loc, ultima data scotandu-ma efectiv de pe traseu fara vreo sansa sa ma pot redresa) si cum dai sa lovesti un inamic de pe stanga si ea loveste in dreapta sau invers

    Orice nota i-as fi dat jocului, mizeria asta de cursa ii scade 1 punct.

  9. #389 SP
    Member codpin's Avatar
    Eu nu am facut races, dar nici mount nu am folosit. Dupa ce te pune in prima zona sa folosesti un mount si am vazut cum se controleaza am zis "thx but no thx!" Noroc ca are multe puncte de fast travel si chiar nu am simtit niciodata ca pierd ceva.

    In schimb cu sunwing... Alta treaba!

  10. #390 SP
    Junior Member Ferynho10's Avatar
    ^^Pune la setari la Mount sa alerge singur fara sa mai apesi pe X mereu, la fel si cu Aloy poti face, doar apesi inainte stickul stanga si o ia la fuga, la ultima cursa incearca sa iei Blaze container care sunt agatate acolo de unde iei si ammo in timp ce faci cursa, apesi pe R2 si iti da un boost, ultima cursa e cea mai grea dar se poate face dupa 2-3 incercari, daca iei Blaze de 2-3 ori la rand nu te mai prind aia. Oricum e doar o arma reward dar gasesti altele mai bune chiar daca e Legendary asta de la curse, eu nu o folosesc deloc.

  11. #391 SP
    Prophet of the Void IlieRazvan's Avatar


    Trimis de pe al meu SM-A528B folosind Tapatalk

  12. #392 SP
    Junior Member robertBBC's Avatar
    Saluare, scurta intrebare, mi a luat doamna varianta ps4, am instalat varianta ps4 iar acum astept alt download pentru ps5, pot sterge varianta de ps4 si sa ma joc cu dvd ul de ps4?

  13. #393 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Da, poti șterge varianta PS4.

  14. #394 SP
    Junior Member robertBBC's Avatar
    Dupa aproape 10 ore pentru mine un gamer obisnuit este superb, sunt fascinat la cat de bine poate sa arate spor la joaca colegii

  15. #395 SP
    Member IsNotMe's Avatar
    L-am terminat , m-am saturat si Gurrilla tot mai scot fix-uri la foc continuu . Bv lor ! (Maybe Un NG+? )
    Sursa : https://www.reddit.com/r/horizon/com...patch_110_111/

    De mentionat pt Patch 1.10 & 1.11

    UI/UX
    * Activating a new quest prompt when it shows up in the HUD will now correctly highlight that quest in the Quests tab in the journal.
    * Fixed an issue where trying to access a workbench after selling all weapons would result in an infinite black screen.
    * Action prompts and quest markers can now be hidden in the custom HUD settings.
    Graphics
    * Improved visibility in the underwater section of the Relic Ruins: Isle of Spires.
    * Changed the sort order on some vegetation assets to improve rendering time.
    * Made adjustments to the dynamic resolution system to scale better.
    Performance and Stability
    * Multiple crash fixes.
    * Multiple streaming fixes in game and in cinematics.
    Other
    * Added subtitles for the lyrics of the title song, “In The Flood”. Time for a karaoke session!
    * Added a “Toggle” option in the Settings menu for loot actions.
    * Fixed a default control conflict between Mount Light Attack and Select/Deselect Track while in Focus mode.
    * Fixed an issue where Aloy could become locked in an animation if a Valor Surge was activated while using a zipline.
    * Fixed an issue where killing a hovering Stormbird could sometimes result in its corpse being stuck in a floating position.
    * Fixed an issue where difficulty-related settings could be enabled in difficulty modes that did not allow them.
    * Fixed multiple instances where Aloy could get stuck in geometry.
    * Multiple fixes to Aloy’s animations.
    * Multiple audio fixes and improvements.
    * Multiple lighting fixes and improvements in cinematics.
    * Multiple fixes and improvements to body and facial animations in cinematics.
    * Multiple fixes and improvements to NPC animations and to NPC props in settlements.
    * Multiple localization fixes and improvements.
    * Multiple other bug fixes.

  16. #396 SP
    Member IsNotMe's Avatar
    Apex Thunderjaw pe Very Hard, full upgrade all Quivers , 2 legendary armors , 2 legendary weapons si zero metal shards dupa !

  17. #397 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Ma bucur foarte mult ca au fixat bugul de camera in Photo Mode!

    Eu fac foarte multe poze in joc si ma innebunea faptul ca la fiecare activare de photo mode imi muta camera ba in stanga, ba in dreapta, ba mai in spate..
    Acum vad ca nu se misca nici un mm, de unde activezi photo mode acolo ramane, dispare doar HUD-ul ceea ce este ok!

  18. #398 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Am terminat si eu jocul acum, 1447 screenshots se descarca pe stick as we speak .

    N-as avea de unde sa incep si unde sa termin fara sa las aici un wall of text asa ca ma rezum la a spune ca sunt impresionat din toate punctele de vedere, cu mici exceptii.
    Am simtit ca joc un demo tehnologic sau un benchmark de la inceput pana la sfarsit.
    Combat-ul in schimb este generic, mediocru... animatia aia pe care o face Aloy cand este lovita si cade precum simularile lui Neymar este sub orice critica, n-are cum sa iti ia 5 secunde pana esti back on your feet.

    Mi-a placut foarte mult ca oriunde m-am dus, cu oricine am interactionat, acel caracter parea real, parea viu, avea ceva de spus si ma facea sa epuizez acele linii de dialog. Am fost de asemenea placut surprins de felul in care au adus impreuna mai multi protagonisti pentru a lupta la final, mi-am amintit putin de misiunile acelea raid style din Mass Effect. Pacat ca nu au pus putin mai mult emphasis pe povestea fiecarui caracter in parte, dar a fost frumos si asa.

    Un singur lucru negativ as avea de punctat si anume nemernicia cu care au facut trofeul 'Defeated the Enduring'.
    Mi-a placut asa de mult jocul incat eram determinat sa continui pentru Platina, pentru ca apoi sa citesc ca acel trofeu este posibil doar daca ai full skill tree la Melee. Cum eu am investit preponderent in Hunter skill tree, nici vorba sa mai stau acum inca 25 de ore sa fac skill points de la zero pentru Melee.

    Pacat, de fiecare data cand vad o bijuterie din asta de joc ma gandesc la acel gandac de birou frustrat de ale vietii care pune cate un cui din asta in calcaiul lui Ahile ca sa strice toata senzatia aia de bucurie maxima...
    Exact ca la trofeul cu arma 'Bolt of Gransax' din Elden Ring. N-ai citit, ia mai fa un playthrough!

  19. #399 SP
    Member smits's Avatar
    Buna,
    Sunt blocat la partea asta:



    Destroy The Metal Flower's Vines

    In video poti trece mai departe ca sa urci sus prin pestera, doar ca la mine sunt leaves in fata, cum le pot arde sa pot trece mai departe?

    Sau este vreun anumit tool care nu-l am?

  20. #400 SP
    Member awaytokill's Avatar
    Quote Originally Posted by smits View Post
    Buna,
    Sunt blocat la partea asta:



    Destroy The Metal Flower's Vines

    In video poti trece mai departe ca sa urci sus prin pestera, doar ca la mine sunt leaves in fata, cum le pot arde sa pot trece mai departe?

    Sau este vreun anumit tool care nu-l am?
    Pai trebuie sa faci si tu ca cel din video, sa dai R1 in floare si dupa R1 sa instalezi un soft. Da, este un tool pe care il intalnesti mai tarziu in story. Nu iti zic unde, ca iti dau spoiler, dar continua sa joci main story si o sa-l obtii.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 20 of 25 FirstFirst ... 10 18 19 20 21 22 ... LastLast

Similar Threads

  1. Weird West By paul in forum Console Club
    Replies: 6 Last Post: 22-12-2021, 19:42
  2. Enslaved: Odyssey to the West By ReNeGaDe124 in forum Console Club
    Replies: 138 Last Post: 25-05-2020, 21:48
  3. Dead Rising 2: Case West Videos By RonanN1 in forum Videos
    Replies: 5 Last Post: 08-01-2011, 09:55
  4. Dead Rising 2: Case West By RonanN1 in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 17 Last Post: 01-01-2011, 00:02
  5. Data de lansare pentru Dead Rising 2: Case West By erik95 in forum Console News
    Replies: 3 Last Post: 14-12-2010, 21:27

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts