Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 22 of 25 FirstFirst ... 12 20 21 22 23 24 ... LastLast
Results 421 to 440 of 491

Thread: Horizon Forbidden West

  1. #421 SP
    Member IsNotMe's Avatar
    0.1% Cat despre lupta si dificultate, daca nu ma concentram in special pe story si pierdeam timpul si cu ceva side-uri, ramaneam fara resurse pana la sfarsit. Spikes-urile alea si bombele, te rup la craftat mai ales la cata viata au robotii . The end ! waiting for DLC !

    SPOILER : ENDING !

    Attached Images Attached Images fwbuq2dxwaiwyyb.jpg fwbuqkywaayji2q.jpg

  2. #422 SP
    Member cosmin1088's Avatar
    Patch nou (v1.17):
    NEW FEATURES (PlayStation 5)
    • Variable Refresh Rate (VRR) and High Refresh Rate (HFR) support
      • VRR improves dynamic resolution scaling on 60Hz
      • VRR & HFR targets a refresh rate between 60Hz and 120Hz
    • New “Balanced” Graphics Mode introducing 40Hz for supported displays
    https://www.reddit.com/r/horizon/com...est_patch_117/

  3. #423 SP
    Member IsNotMe's Avatar
    Jocul asta este acum complet . Best looking next-gen game! Banuiesc ca vor urma cu review-ul VRR-ului si cei de la DF ?

  4. #424 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    De fapt...jocul asta este acum in stadiul in care trebuia sa fie day 1.

    O analiza rapida de la nxgamer:

  5. #425 SP
    Member cosmin1088's Avatar
    Inca dau de bug-uri si acum.
    Inamicii mor de multe ori in picioare, inghetati.
    Am iconite pe harta care nu se fac verzi dupa ce am completat zona, nici nu sunt marked as "complete".
    Am avut de 2 ori lip sync decalat cu 2-3 secunde. A trebuit sa restartez consola.
    Animatia enervanta in care se ridica de pe scaun si inainteaza spre bonfire (cand schimbi time of day)
    Am mai intalnit si altele dar nu game breaking.

    Insa cel care ma deranjeaza cel mai tare e lighting-ul in cutscene-uri.
    Sunt scene in care e apus, sau aproape intuneric, nu cade soarele absolut deloc pe personaje, totul e neutru. Apoi cand intri in dialog/initiezi cutscene-ul, brusc sunt loviti de soare, de parca se schimba time of day. Cand iesi din cutscene, sunt iarasi in intuneric.
    Orice cutscene, indiferent de ora/vreme, are lighting super enhanced vs gameplay.

    Stiu ca la inceput discutau ca pe PS5 Aloy va avea cinematic ligthing rig sau hero lighting. O fi, dar nu ce credeam.
    Ideal era ca lighting-ul sa arate in gameplay ca in cutscene-uri, sau macar sa arate la fel in ambele ipostaze. E super enervant sa vad schimbarile drastice de lighting de fiecare data. Le-am vazut inclusiv in spatii inchise, ceea ce e aberant, parca activasera un filtru.
    Oricum, sunt buguri neinsemnate pentru un joc open world extrem de bun. Abia am facut 40% din el.

  6. #426 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    "One of the best looking titles in existence, on any platform ... " zice NX Gamer.
    Nu-i rau pentru un joc "cross-gen" .

  7. #427 SP
    Member smits's Avatar
    Nu inteleg de ce nu pot asta din day 1....

  8. #428 SP
    Junior Member asfbobel's Avatar
    Pentru ca daca ar fi oferit totul din prima zi, nu mai aveau ce sa ne ofere peste 3 -6-9 luni . Fara misto.

  9. #429 SP
    Member smits's Avatar
    iep, true din pacate.

  10. #430 SP
    Junior Member KodiaK's Avatar
    Pt acel "Balanced" mode iti trebuie cumva TV care sa suporte VRR?
    Eu in continuare am doar Favor Resolution si Favor Performance la modurile grafice, iar jocul este updatat la zi.

  11. #431 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Da. Trebuie VRR pentru modurile noi implementate.

  12. #432 SP
    Junior Member KodiaK's Avatar
    Damn
    Se pare ca raman la Performance mode

  13. #433 SP
    Member IsNotMe's Avatar
    HDR/HGIG image settings Patch 1.18

  14. #434 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    De-abia aștept să mă reapuc de el:


  15. #435 SP
    Member cosmin1088's Avatar
    In sfarsit mi-am facut si eu timp sa-l termin.
    Sunt subiectiv cand zic asta, dar pentru mine e jocul anului. Nu vad ce ai putea cere mai mult de la un joc de genul asta in acest moment, in afara de un DLC.
    M-am intins cu el pe o perioada atat de lunga incat nu mai pot sa-i fac o analiza obiectiva, o sa-mi vars in mare parte parerile care s-au intiparit in cele 121 ore de joc.

    Platina si 100% game completion conform in-game menu. Am adunat si toate datapoints-urile.
    Nu cred ca am mai mult de 10 jocuri cu platina, urasc conceptul. La HFW insa, platina a venit de la sine, nu am alergat dupa niciun obiectiv cretin, cum am intalnit la alte jocuri. In 121 ore pot sa zic ca am savurat tot ce s-a putut, in afara de Machine Strike, care e super simplu cu piesele potrivite, dar pe mine nu m-a atras.

    Evident ca are si minusuri, mai ales unele pe care majoritatea cred ca le considera atuuri.
    Ma refer la combat (in special melee) si grinding/farming pentru weapon upgrades.

    Melee-ul mi s-a parut inutil si cu combo-uri complicate, asa ca l-am evitat total.
    Weapons combat-ul in teorie este ok, doar ca eu nu vad cum te poti folosi de toate armele si abilitatile intr-un mod fluid, odata ce ai trecut de Story/Easy mode. Efectiv nu ai cum sa te misti cu controllerul asa cum ti-ai dori pentru ca esti constant lovit din toate directiile, urmat de animatii lungi pana te ridici, ca sa fii lovit din nou si din nou. Asta in timp ce tu bagi o potiune, activezi un valor, schimbi armele in functie de elemental, cauti repede sa ochesti tinta potrivita pe corpul robotului, schimbi iar arma samd. Mi s-a parut un izvor de frustrare in calea unui story si unei lumi superbe, asa ca am preferat Story/Easy mode.

    Mi-a fost aproape imposibil sa upgradez armele purple pana la maxim, iar cele legendary sunt in continuare la primul nivel.
    Situatia a ramas neschimbata dupa 121 ore, ceea mi s-a parut aberant. Jocul te forteaza sa farmezi. Ar fi fost firesc ca dupa atatea ore de joc, sa aduni din cufere sau rewards acele machine parts. Nu s-a intamplat deloc.

    Un alt lucru care m-a deranjat, dar pot sa zic ca problema vine din stilul meu de joc:
    Eu prefer sa fac absolut orice activitate secundara posibila inainte de a avansa main quest-ul.
    Astfel, cand am obtinut


    Peste combat pot sa trec, ajutat de difficulty, farming-ul nu e mandatory, asa ca dpmdv, cel mai mare minus al jocului este finalul.



    In rest, totul este la superlativ.
    De grafica s-a vorbit destul, mocap-ul este superb, voice actingul la fel (Angela Bassett, Carrie-Anne Moss, etc.)
    Pentru cei ca mine, care savureaza jocurile ca o forma de film interactiv, SP only, cu accentul pe story, e exact ce trebuie.
    Sper sa avem o data de lansare pentru DLC pana la sfarsitul anului.

  16. #436 SP
    Manager paul's Avatar
    Burning Shores DLC, 19 aprilie:
    Horizon Forbidden West: Burning Shores sees Aloy pursue a sinister threat in the untamed wilds of Los Angeles, now a treacherous volcanic archipelago.

  17. #437 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pare interesant. Sa vedem si pretul, dar cu siguranta este unul din cele mai bune jocuri ale anului, asa ca ma voi reintoarce cu placere in lumea aia

  18. #438 SP
    Junior Member Ferynho10's Avatar
    Headed to Los Angeles (or rather its ruins), which has become a volcanic archipelago and invaded by vegetation

    Live follow-up of the history of the main game
    Aloy has to face a dreadful machine-related threat that is in the shadows and will force Aloy to use all his skills.
    Her journey will take her to a dangerous new region south of the Tenakth Clan Lands.

    There will be new missions, new characters and much more.




    Releasing April 19, 2023 EXCLUSIVELY on PS5.


    The developers explained that the DLC was as technically and creatively ambitious as it was designed only for PS5 and will therefore not be released on PS4.

  19. #439 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Interesant si ciudat ca lanseaza doar pentru PS5. E clar ca PS4 duce jocul si nu vad ce ar putea adauga care sa nu mearga pe PS4. Poate doar nu au mai avut ei buget pentru optimizare pe PS4.

    Eu sunt curios de marime si cat ar tine DLC-ul, dar si de pret.
    Daca in jocul de baza am bagat 80+ ore, ceva de ~20h ar fi super.

  20. #440 SP
    Junior Member Ferynho10's Avatar
    Probabil lupta cu acel Horus nu se poate face si pe ps4, plus cine stie ce au mai adaugat

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 22 of 25 FirstFirst ... 12 20 21 22 23 24 ... LastLast

Similar Threads

  1. Weird West By paul in forum Console Club
    Replies: 6 Last Post: 22-12-2021, 19:42
  2. Enslaved: Odyssey to the West By ReNeGaDe124 in forum Console Club
    Replies: 138 Last Post: 25-05-2020, 21:48
  3. Dead Rising 2: Case West Videos By RonanN1 in forum Videos
    Replies: 5 Last Post: 08-01-2011, 09:55
  4. Dead Rising 2: Case West By RonanN1 in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 17 Last Post: 01-01-2011, 00:02
  5. Data de lansare pentru Dead Rising 2: Case West By erik95 in forum Console News
    Replies: 3 Last Post: 14-12-2010, 21:27

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts