Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 9 of 9 FirstFirst ... 7 8 9
Results 161 to 168 of 168

Thread: Horizon Forbidden West

1. #161 SP
    Member fdkenzo's Avatar
    ^
    Sau mai bine aștepți sa scăpăm de acest “CrossGen” care din p.m.d.v. tine pe loc noua generație de console. Gândește-te ca odată cu arhitectura noua vin și motoare grafice pe măsura care vor consuma din ce in ce mai putine resurse (vezi U5), ceea ce face ca acel “4K 60fps” sa poată fi atins fără probleme, însă eu prefer un 1440p cu detalii grafice la maxim și eventual o forma de upscaling a rezolutiei (mie îmi plac detaliile grafice și artistice, nu prea pun preț pe FPS și rezoluție).

Cât despre calculul tău de mai sus pe baza TF-lor, este destul de greșit. Pe foaie pare așa cum spui tu, însă la putere de procesare nu stau deloc așa lucrurile. Atât PS5 cât și XSX/S vin cu RDNA2, iar puterea de procesare este cu mult mai mare fata de vechea generație, gândește-te ca între RDNA1 și RDNA2 este o diferența de 50% de putere având același număr de TF, și dacă între CGN și RDNA1 este tot 50% diferența in puterea de procesare…. Te las pe tine sa faci calculele.
    Oricum s-a mai discutat treaba asta destul de mult și nu are rost sa facem off-topic degeaba.

Și da, sunt de acord, aceste jocuri care sunt CrossGen, ne sunt aruncate in fata pe PS5 ca si cum am vedea vreo grafica amețitoare, când de fapt rulam un joc ce poate rula fără probleme pe PS4Pro doar ca ai FPS mai bun. Ma repet, generația veche tine pe loc grav de mult noua generație.

2. #162 SP
    Member cosmin1088's Avatar
    Nu contest unele optimizari, dar matematic 10.3 TFLOPS sunt atat cat sunt, nu e nimic magic.

Si bazandu-ne pe ce face Sony cu jocurile PS4PRO, PS5 duce din 30fps in 60fps strict prin putere bruta, e doar un fps unlock in acele patchuri.
    Daca PS5 ar fi putut mai mult, ar fi rulat TLOUII si Uncharted Legacy Of Thieves de ex, in 4K60, nu 2K60, cum o face acum.
    UE5 nu consuma mai putine resurse, ci prin tehnologii revolutionare implementate in engine, poate sa fructifice mai bine acei TFLOPS disponibili.

Dar la fel ca si tine, si eu sunt multumit de 2K, si sunt dispus oricand sa aleg 30fps cu extra details, cand vorbim de jocuri single player, console exclusive. Cand HFW va iesi pe PC, si pretul placilor video va reveni la normal, voi pune altfel problema.

3. #163 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Mare atentie - Horizon Forbidden West Leak Is Real, Full Game Could Be Spoiled, Says Report

Update: According to VGC, the recent Horizon Forbidden West leak is probably real. Sources have told the publication that the full PS4 game — minus some missing art assets — is out there in the wild. This would suggest that the leaked version of Forbidden West is an unfinished build — perhaps a developer build that's somehow been pulled from Sony's servers. This would also explain how it's appeared so far ahead of its 18th February release date.

4. #164 SP
    Manager paul's Avatar
    Story Trailer:

5. #165 SP
    Member lucicleric's Avatar
    Cool trailer, pacat ca e plin de spoilers. Uneori mi-as dori sa nu mai faca atatea trailer-e....hype-ul exista oricum.

6. #166 SP
    Member IsNotMe's Avatar
    Quote Originally Posted by lucicleric View Post
    Cool trailer, pacat ca e plin de spoilers. Uneori mi-as dori sa nu mai faca atatea trailer-e....hype-ul exista oricum.
    Nu ma mai uit ! Ms !

7. #167 SP
    Manager paul's Avatar
    Meet the Cast:

8. #168 SP
    Prophet of the Void IlieRazvan's Avatar
    Deci,chiar este Carrie Anne Moss,am ginito bine.
    Se vede pasiunea pe care au pus-o oamenii în acest proiect

Trimis de pe al meu SM-A528B folosind Tapatalk

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 9 of 9 FirstFirst ... 7 8 9