Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 4 of 4 FirstFirst ... 2 3 4
Results 61 to 76 of 76

Thread: Kena: Bridge of Spirits

  1. #61 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    In continuare arata superb jocul in Fidelity mode dar stiam eu ca nu ma inseala ochii astia batrani si cu vene sparte...
    Este un joc super relaxant pentru mine, top 5 pe anul asta 100%, indiferent ce mai iese pana se termina anul.

  2. #62 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    L-am inceput si eu azi, am bagat circa 3 ore dar nu grabite. Pana acum jocul este superb de dragut, nu-l joc pe PS5 dar Xander RO avea dreptate, in unele locuri chiar este spectaculos in HDR. Avea Xander postate niste screenshot-uri intr-o padure pe timp de noapte, e furtuna si mai fulgera pe acolo, e super misto cum se vad printre copaci lumina fulgerelor. Jocul e colorat, art design misto, gameplay bunicel, te tine in fata TV-ului!

  3. #63 SP
    Junior Member roberthotean's Avatar
    Mie personal mi se pare de departe cel mai bun joc al anului, de mult nu m-am jucat cu atata placere un joc, pare un mix intre zelda si uncharted, ceee ce nu inteleg eu este de ce nu este considerat triplu A?! pe scurt bravo Ember Lab, abia astept urmatoarea iteratie/proiect

  4. #64 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pentru ca este joc mai mic, mai scurt, mai de "buget". D-aia nu a fost nici full price.

    Nu stiu, eu cred ca sunt singura persoana care nu e data pe spate de joculetul asta. L-am abandonat dupa vreo 4-5h. E interesant si fain pe alocuri, dar e super inconsecvent si iritant in marea majoritatea a timpului si sufera rau de tot pe partea de combat, mai ales pe nivel mai mare de dificultate, in special pentru ca nu are animation cancel.
    Iar faptul ca nu avem o harta pe ecran, nici macar la alegere, sau ceva markere care sa ne ajute, daca nu vrem noi sa pierdem nu stiu cat timp sa exploram, sunt niste minusuri grosolane.

    Grafic e foarte misto si e un deliciu sa te plimbi pe acolo, cat timp stii pe unde ar trebui sa mergi, dar cel putin momentan, nu sunt in the mood pentru mindless exploration si vreau sa fiu tinut putin de mana.

  5. #65 SP
    Member IsNotMe's Avatar
    Dupa a doua jumatate a lui in spre final isi revine bine de tot ! Dont give up !

  6. #66 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    @razvanrazvi, eu il joc pe normal(a doua dificuktate, nu mai stiu cum ii zice) dar nu prea imi dau seama cespre ce animation cancel zici la combat, Harta poti sa o accesezi la nevoie, nu am avut nevoie de una on screen/hud fiindca foarte rar o deschid sa ma uit cam pe unde am o noua misiune sau sa-mi arate cam ce as avea mai departe daca nu am mai fost pe acolo, in rest am harta in cap parca memorata, nu e nimic complex, nu am simtit niciodata ca as fi fost pierdut!
    Il si joc foarte incet si, ma minunez de locuri si caut una alta si poate de aia nu am probleme pe harta sau poate este vorba de orientarea mea spatiala care la mine e foarte buna chiar si prin orase mari straine.

  7. #67 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Eu l-am jucat initial pe normal, dupa care am dat pe easy, dupa ceva lupta cu boss acolo in copaci, unde trebuie sa-i omori intai pe aia din copaci, dupa fiecare restart.
    Animation cancel este foarte important in combat, pentru ca tu dai sa lovesti, ai animatiile alea lungi si intre timp se misca si inamicu si te loveste, iar tu nu poti sa dai dodge sau sa te feresti de proiectile in caz ca faci altceva in secunda aia, asa ca de cele mai multe ori nu raspunde la comenzi si esti lovit.
    Cred ca am facut lupta aia de cel putin 15 ori, pana sa dau pe easy, dar nu a fost singurul moment in care am simtit lipsa unui animation cancel - cam in orice lupta.

    Iar cu harta, desigur, sunt jocuri unde retii harta cu usurinta (in cazul meu, as putea da ca exemplu GTA 3 la vremea lui), dar nu e cazul aici, unde toate arata la fel - plante, copaci, iarba. Nu odata m-am oprit sa ma intreb - am fost pe acolo? De acolo am venit? Ia sa ma uit pe harta - aha, acolo trebuie sa merg, ca in 5s dupa ce ma invart putin sa zic - ia sa deschid harta ca sa vad pe unde exact.

    Asa ca da, la jocul asta, acum, eu simt nevoie de optiunea de marker activ ca sa ma pot orienta/ghida. La fel cum simt nevoia de animation cancel in orice joc care presupune elemente de combat, mai ales in ceva cu animatii atat de greoaie/lungi.

    Oricum l-am abandonat de cateva saptamani si cel mai probabil nu-l voi mai continua. Nu simt nicio placere in el si am intampinat prea multe momente frustrante.

    Pacat. Chiar speram sa fie bun.

  8. #68 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Da, inteleg acum ce zici prin animation cancel si ai dreptate, de multe ori a trebuit sa fiu atent la boss fights sa nu ma suprinda fara sa pot face ceva.

  9. #69 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Boss-ii la jocul asta devin grei si pe normal dupa a 2-a treime din joc, l-am terminat dar a trebuit sa-l pun pe easy ca nu stau bine cu nervii iar pe easy l-au facut prea usor, nu prea este echilibrat intre nivelele de greutate. Oricum merita jucat, e prea dragut!

  10. #70 SP
    Member Cristache07's Avatar
    M-am apucat si eu de el astazi pe nivelul normal de dificultate. Cuferele care dau niste banale sepci pentru maimutoi la secunda le faci. Cine a facut platina la jocul asta e meserias. Pare inofensiv Kena insa pe "hard" nici nu vreau sa aflu cum e.

  11. #71 SP
    MRC
    Member MRC's Avatar
    Ma gandesc sa iau jocul de pe Epic Store. Din pacate am ratat oferta de la inceputul lunii cand era cu -30%. Acum e 154 dar cu un cupon de-al lor l-as lua la 114. Imi pare tare interesant cam pe genul de jocuri preferat de mine. Totusi nu ma arde chiar asa... Pareri? Il iau acum sa sa mai astept o runda de reduceri.

  12. #72 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Stiu ca nu e un topic agreat pe forum, dar fiind pe PC ai putea sa-l "împrumuți" sa vezi daca îți place sau nu. Ca sa nu te simți vinovat joci doar vreo 10-20 de minute ca si cand ar fi un demo.

  13. #73 SP
    MRC
    Member MRC's Avatar
    Il pot imprumuta si de pe Epic 2 ore. . Ideea e ca sunt destl de convins ca imi va placea dar nu sunt inca convins sa il iau la pret intreg.

  14. #74 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Mie mi s-a părut un joc mediocru cu grafica demențială și animații state of the art. Nu am mai văzut așa implementare buna de HDR până acum. Combatul și tot designul jocului sunt de era PS3 însă, extrem de previzibile și învechite. L-am jucat prima oara pe normal, am schimbat pe easy la mijloc pentru că era frustrant și apoi l-am terminat a doua oară pe master. Din păcate combatul nu devine mai bun, și cel mai mult m-am distrat când am jucat pe easy pentru că puteam sa ignor complet toate mecanicile lor obosite.

  15. #75 SP
    MRC
    Member MRC's Avatar
    Cand mi-am luat ps3 l-am luat ca sa pot juca seria God of War (nu avusem ps2). Mi-au placut enorm. Recent am incercat sa rejoc GOW3 remaster pe ps4. Nu am rezistat din cauza mecanicilor de ps3 de care vorbeai . Cred ca mai astept cu Kena. Ma atrage foarte mult grafica si l-as lua pt asta. Dar o sa mai fie reduceri. Acum o sa iau seria Crysis tot de pe Epic sa profit de cuponul ala. 3 jocuri remasterizate mai bine ca unul nou . Multumesc de raspunsuri.

  16. #76 SP
    Member IsNotMe's Avatar
    Anniversay Update ! 27.09 : NG+ , New skins , new trials , wave defense !

    https://blog.playstation.com/2022/09...ersary-update/

    https://blog.playstation.com/2022/08...-september-27/

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 4 of 4 FirstFirst ... 2 3 4

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 01-04-2014, 13:00
  2. Replies: 0 Last Post: 26-11-2008, 10:04

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts