Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 4 FirstFirst 1 2 3 4 LastLast
Results 41 to 60 of 76

Thread: Kena: Bridge of Spirits

  1. #41 SP
    Senior Member dronology's Avatar
    Kena: Bridge of Spirits First 20 Minutes 4K Gameplay



    Kena Hardest Difficulty NO HUD Flawless Gameplay


  2. #42 SP
    Manager paul's Avatar
    Metacritic:
    - xx - PS4
    - 85 - PS5
    - xx - PC
    OpenCritic:
    - 85
    Recenzii video:
    IGN:

    ACG:

    Skill Up:

    Game Informer:

  3. #43 SP
    Member iionut's Avatar
    In recenzia celor de la IGN ziceau că ore se gameplay sunt vreo 9 ore... Să fie chiar așa puțin? ������

  4. #44 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Mă bucur că încep să apară iar mai multe jocuri care îmi respecta timpul. Și Ratchet & Clank tot așa vreo 10 ore a avut, îmi amintește de epoca de aur cu Uncharted 1-3, God of War 3, Beyond Two Souls etc.

    Nu înțeleg cum vi se pare putin, de-a lungul timpului am avut o groaza de jocuri la preț întreg care erau gata in sub 10 ore. Abia aștept să apară în format fizic ca să îl pot juca și eu.

  5. #45 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Am jucat aproximativ o ora si jumatate astazi si pot spune ca ma incanta pana acum.
    Este colorat frumos, Pixar style, bogat in vegetatie, iar blanosii aia mici sunt absolut deliciosi. Eu personal aleg Fidelity mode, for now, prefer sa fac poze frumoase in el, probabil voi folosi Performance@60fps daca rejoc pe Master difficulty pentru Platina.

    Ce ma incanta cel mai tare insa este ca trofeele respecta limba sistemului de operare, deci avem trofee cu descriere in limba romana!
    Attached Images Attached Images kena_-bridge-spirits_20210921125649.jpg kena_-bridge-spirits_20210921125648.jpg kena_-bridge-spirits_20210921123319.jpg kena_-bridge-spirits_20210921123040.jpg

  6. #46 SP
    Member lucicleric's Avatar
    Am jucat vreo 2 ore aseara. Arata bine chiar si in 60 fps, nu stiu cum e quality mode pentru ca nu ma intereseaza neaparat asta. Singura chestie deranjanta sunt cutscenes-urile care au un fps oribil uneori si lip sink-ul e aproape inexistent. Pentru un joc care nu se vrea AAA , eu zic ca au facut o treaba buna. Pretul cred ca e corect pentru cat content are.

  7. #47 SP
    Member alexxx02's Avatar
    Am jucat aseară în jur de o ora. Îmi place, pare ceea ce trebuie ptr un joc bun. Am încercat și fidelity și performance de curiozitate. Eu personal nu am văzut diferența grafica între cele doua moduri. Probabil este dar oarecum insesizabila, asta dacă nu stau cu orele sa te uiți la fiecare lucru minuscul de pe ecran. Prefer oricând 60 de fps în detrimentul 4k. Arata foarte bine în performance și se mișcă perfect. Asa cum spunea și colegul mai sus, cinematic-urile sunt puțin ciudate, nu știu în câte fps rulează dar după ce joci o perioada în 60 și întra cinematics devine ciudat. Una peste alta abia aștept sa continui aventura

  8. #48 SP
    Member IsNotMe's Avatar
    Jocul arata mai bine ingame decat in cinematics . Atat iluminarea din joc cat si animatiile ,fac toti banii !
    Fidelity mode este mai sharp, dar nici eu nu pot juca cu el activ . Nu cred ca e implementat cum trebuie motionblur-ul si imi lasa impresia ca sunt mai putin de 30fps-uri. Fidelity doar pt screenshots. Uitati-va la screen-urile alea din pestera, la umbre si iluminare ! PIXAR direct ! Prinzi unele cadre de ramai masca !
    Attached Images Attached Images 1.jpg 2.jpg 3.jpg 4.jpg 5.jpg 6.jpg

  9. #49 SP
    Member alexxx02's Avatar
    Exact asa, și mie mi-a dat impresia ca ar fi mai puțin de 30 de fps în fidelity. Am zis ca e de la consola mea, sau de la TV dar se pare ca nu

  10. #50 SP
    Member IsNotMe's Avatar
    Kena Bridge of Spirits 1.04 Patch Notes

    - Added various gameplay optimizations.
    - Addressed game freezing issues.
    - Addressed some audio issues.
    - Fixed various game crashing issues.
    - Added general stability fixes.
    - Performance improvements added.
    Other minor bug fixes.

  11. #51 SP
    Member alexxx02's Avatar
    La mine nu apare o versiune noua. Am 1.03, am dat verificare și îmi spune ca e cea mai noua actualizare instalata.

  12. #52 SP
    Member iionut's Avatar
    La PC, cutscenes parcă sacadează, îl joc FHD cu adaptiv sync, deci nu doar pe Fidelity e problema

  13. #53 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Aici se vad non-HDR si prost pozele dar sectiunea asta de joc poate fi folosita direct ca reclama la OLED. Arata intr-un mare fel pe TV..
    Attached Images Attached Images kena_-bridge-spirits_20210922120016.jpg kena_-bridge-spirits_20210922115923.jpg

  14. #54 SP
    Member Johnny's Avatar
    Multa lume zice ca jocul nu are HDR pe PS5 ( chiar daca apare cu HDR , e fake HDR -SDR in container HDR ) si PC

  15. #55 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    https://www.gamesradar.com/kena-brid...r-ps4-and-ps5/

    Versiunea fizica vine in noiembrie, doar "deluxe edition" cu soundtrack și physical bonuses. $50.

  16. #56 SP
    Member alexxx02's Avatar
    Are cineva idee dacă exista o opțiune sa pui harta undeva pe ecran într-un colt? Am văzut opțiunea "HUD" dar din ce am. observat se refera doar la partea din stânga jos unde e viata.
    Nu mi-am dat seama de un lucru, sunt mai multe drumuri ce duc în același loc? sau e un singur drum și restul cararilor sunt doar pentru explorare care la un moment dat te obliga sa te incorci? Am jucat cam 2 ore din el timp în care doar am explorat și de fiecare data când ma duceam pe alte drumuri lăturalnice fără sa țin drumul spre "story" la un moment dat ma blocam și trebuia sa ma întorc. N-aș vrea sa ratez ceva mergând pe un drum și ajung direct la story

  17. #57 SP
    Manager paul's Avatar
    DF tech review:

    PS4 Pro:
    - dynamic 1188p-1440p/30fps
    - paired back vegetation density, object LODs lower, shadow resolutions paired back, no signed distance field ambient occlusion

    PS5:
    - Performance mode: reconstructed 1296p-1440p - 4K/60fps
    - Quality mode: reconstructed 1944p-2160p - 4K/30fps - greater plant density than the Performance mode

    Articolul: Kena: Bridge of Spirits looks great on PS5, but what about PC? • Eurogamer.net.

  18. #58 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Sper ca mi se pare, dar cred ca odata cu ultimul update 1.7 au facut downgrade grafic pentru a stabiliza fps-ul in Fidelity Mode

  19. #59 SP
    Member IsNotMe's Avatar
    Dap! Am intrat si eu azi putin , am facut update-ul de la 1.03 si la fel confirm pt Performance mode. Este mai blurat decat cu 1.03, iar cand misti personajul lasa in urma niste trails (cum le zice) care nu erau . Deh cand introduc chesti de genul “performance improvements” nu pot sa le spuna downgrades ci le numesc “optimizari” !

  20. #60 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Optimizari/improvements/orice alta denumire fancy dau ei = downgrade. Nu poti optimiza ceva, fara sa dai ceva slidere mai jos, sa ajustezi nivelul de detaliu la lucrurile care nu sunt atat de vizibile "at a glance".
    Sunt doar moduri de a pacali jucatorul ca totul este la fel, cand de fapt nu este.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 4 FirstFirst 1 2 3 4 LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 01-04-2014, 13:00
  2. Replies: 0 Last Post: 26-11-2008, 10:04

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts