Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 10 of 17 FirstFirst ... 8 9 10 11 12 ... LastLast
Results 181 to 200 of 339

Thread: Totul despre accesoriile consolei Sony PlayStation 5

  1. #181 SP
    Senior Member Encman's Avatar
    Exact la aia ma gandeam si eu Razvan.

    Am furat insa asta de la video comments:
    Any controller that has the model number followed by a smaller capital "A" on the back will have these changes. Even the white and red/black if anyone is curious, great way to tell without opening it up.

    Pare-se ca da? Evident nu am cum verifica.. poate mai scrie aici cineva din noii detinatori de PS5.


    LE: cred ca acel FCC ID ar trebuia sa aiba A in coada.

  2. #182 SP
    Member Antiohh's Avatar
    Am primit eu unul nou azi, alb cu negru, si are acel A mic dupa codul modelului

  3. #183 SP
    Senior Member Encman's Avatar
    Sa-l folosesti sanatos. Ai luat separat un controller alb sau te referi la cel ce vine cu jucaria?

  4. #184 SP
    Member Antiohh's Avatar
    Quote Originally Posted by Encman View Post
    Sa-l folosesti sanatos. Ai luat separat un controller alb sau te referi la cel ce vine cu jucaria?
    E din cutie separata

  5. #185 SP
    Senior Member Encman's Avatar
    Confirm eu, consola cumparata acum 2 zile, vine la pachet cu "noul controller".

  6. #186 SP
    Member ExocrathX5's Avatar
    Aș avea câteva curiozități despre căștile compatibile cu ps5, mai ales cele care beneficiază de 3D audio.

    Un mic background: am avut căștile PS Platinum headset din 2017, dar de vreo 3 ani tot aveam probleme cu ea. Se tot întrerupea timp de 2-3 secunde în modul wireless. Depindea de joc și nivelul de încărcare, dar problema persista.

    Acum o săptămână am zis că îi mai dau lui Sony o șansă și am cumpărat noul Pulse 3D. Am zis că sigur au îmbunătățit tehnologia. Spre marea mea uimire tot avea pierderi de sunet timp de 1-2 secunde, deși nu atât de frecvent. Totuși am decis că îl duc înapoi. Dacă de pe acuma face așa, cum va fi peste câțiva ani când și durata de viață a bateriei va fi mai scăzută?

    L-am schimbat cu un Steelseries 7P+ și am plătit diferența. Aparent e cel mai compatibil 3rd party cu ps5 și acest 7P + e cea mai nouă revizie. Totul bine până ce îl încerc și observ că în casca stângă unde se află și microfonul e un static perceptibil la volumul maxim. Dacă scot microfonul se duce. Dacă scad din volum nu se prea aude, desigur dacă mă joc iar nu se aude din cauza efectelor din joc. Persistă și la pc și la switch, deci cel mai sigur e hardware related și magnetul din microfon interferează cu ceva din cască.

    Și acum întrebările: Ați avut astfel de experiențe cu căștile compatibile cu ps5 (mai ales cu pulse 3d și steelseries)? Cum ați rezolvat-o? Există viață fără grij cu accesoriile wireless sau mai bine trec pe fir? Primesc același calitate pe ps5 având conectat 3.5mm jack în controller? Ce îmi recomandați să fac cu achiziția Steelseries 7P+? Parcă atunci când omul dă 1000 lei pe un produs nou se așteaptă că nu îi bâzâie în ureche o interferență dată de un "design flaw".

    Mulțumesc!

  7. #187 SP
    Member codpin's Avatar
    Legat de staticul ala, apasa pe butonul de Mute si iti inchide microfonul. Iti dai seama ca ai apasat ce trebuie cand devine ledul de pe mic rosu. O sa dispara si staticul ala. Daca il apesi o data, el ramane pe pozitie deci nu trebuie sa faci mereu asta.

    Eu cum nu folosesc niciodata microfonul mi se pare cea mai ok varianta.

    Spor la joaca!

    LE: acel bazait e de fapt sunetul pe care il capteaza microfonul din mediul inconjurator. Daca il ai activat o sa vezi ca ii poti auzi mai usor pe cei din jur daca vb cu tine si tu ai castile pe urechi. Daca ar fi fost Apple, l-ar fi numit un feature, nu bug

  8. #188 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Poate chiar e un feature. Mic monitoring ii zice de obicei și unele casti au buton anume pt asta. Vezi, poate e la fel si in cazul tău.

  9. #189 SP
    Member ExocrathX5's Avatar
    Mersi de răspunsuri, dar indiferent că pun microfonul pe mute sau dau acel slider de sidetone pe minim, bâzâitul e acolo.

    Sigura opțiune e să reduc din volum sau să extind microfonul complet.

    Probabil îl mai țin că nu am chef de alte experimente, și dacă o să mai aibă ceva îl returnez la garanție.

  10. #190 SP
    Member codpin's Avatar
    Inseamna ca are ceva defect atunci. Eu daca dau mic pe mute dispare de tot acel static.

  11. #191 SP
    Member musat's Avatar
    Quote Originally Posted by ExocrathX5 View Post

    Acum o săptămână am zis că îi mai dau lui Sony o șansă și am cumpărat noul Pulse 3D. Am zis că sigur au îmbunătățit tehnologia. Spre marea mea uimire tot avea pierderi de sunet timp de 1-2 secunde, deși nu atât de frecvent. Totuși am decis că îl duc înapoi. Dacă de pe acuma face așa, cum va fi peste câțiva ani când și durata de viață a bateriei va fi mai scăzută?
    De cand am cumparat castile Sony Pulse (au peste un an de folosire) pana acum, nu am avut "pierderi" de semnal. Consola este la aproximativ 2 metri de mine, poate de asta nu am probleme cu semnalul.

  12. #192 SP
    Member ExocrathX5's Avatar
    Quote Originally Posted by codpin View Post
    Inseamna ca are ceva defect atunci. Eu daca dau mic pe mute dispare de tot acel static.
    Și volumul cam la ce nivel îl ai pe dial-ul de pe cască? Că si mie dispare cam la 75% și se tot intensifică de la 75% până la 100%.

  13. #193 SP
    Member codpin's Avatar
    Sidetone e la minim, iar volumul il tin intre 50% si 75%. Mai mult mi se pare ca imi rupe urechile.

  14. #194 SP
    Senior Member Encman's Avatar
    Aduc iar in discutie varianta "actualizata" de controller PS5.

    Am fost astazi pe la ALTEX si Flanco, in ideea de a cumpara inca un controller, insa pe cutie am vazut ceva CFI..7W.
    Nu CFI..1A asa cum apare pe spatele celui pe care il detin (venit la pachet cu PS5 in urma cu vreo 2 luni). Acesta ar avea ceva arcuri mai groase la triggere si inca ceva parca.. fata de varianta initiala.

    A cumparat cineva separat? @Antiohh poti spune te rog ce cod apare la tine pe cutie? Sau altcineva care a cumparat separat.
    Sigur pot returna, dar nu are sens sa imi bat capul, prefer sa cumpar la sigur. Sa stiu ce caut si nu sa returnez aiurea.


    LE: este posibil ca pe spate sa fie SKU number (sau ceva) si nu SN cum apare pe controller?
    Sau inca mai au pe stoc controllere "vechi"..

  15. #195 SP
    Member Antiohh's Avatar
    @Encman - nu am gasit numarul pe cutie, dar pe controller este cu 1W

  16. #196 SP
    Senior Member dark18's Avatar
    @Encman: Eu am unul separat pe negru de la eMAG. Daca te ajuta iti pot spune diseara seria de pe controller. Din cate tin eu minte, nu am gasit vreun SN pe cutie.

  17. #197 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    @Encman amm si eu luat de curand un PS5 B-Chasis, seria ce incepe cu CFI este numarul modelului si la mine se termina cu 1W iar FCC ID se termina cu 1A. Cred ca tu cauti FCC ID-ul nu CFI-ul si probabil sa nu-l scrie pe cutie.

  18. #198 SP
    Junior Member stonelul's Avatar
    Pe cutie gasesti doar modelul care este acelasi la toate, CFI-ZCT1W. Doar pe controler gasesti FCC ID care, pentru controlerele actualizate, are un A in plus la coada, AK8CFIZCT1A. Practic, cele trei culori noi, Starlight Blue, Galactic Purple si Nova Pink, sunt sigur varianta noua (de asta mi-am luat ieri Galactic Purple) iar cele trei culori vechi doar daca sunt produse recent (dupa cum mentioneaza si @Srachi mai sus).

    LE: New PS5 Controller Teardown & Comparison

  19. #199 SP
    Member Antiohh's Avatar
    FCC ID-ul se termina si la mine cu 1A. CFI-ul se termina cu 1W. Deci probabil e cum zice stonelul

  20. #200 SP
    Senior Member Encman's Avatar
    CFI ceva pe cutie.. FCC ID pe controller.. mersi guys!
    Deci puteam sa iau astazi linistit.. ce-i drept nu a fost planuit.. mi-am adus aminte ca mai vreau unul si am intrat in magazin fiind in zona.

    In alta ordine de idei, are sens, sa vedem insa ce gasim dupa ce deschidem cutia. Pacat ca nu scrie FCC ID si pe cutie.
    Dar m-as mira sa mai aiba pe stoc din "cele vechi"..


    LE: acum am observat.. acel CFI / Model number este prezent si pe spatele controller-ului: CFI-ZCT1W dar mai sus (probabil ar fi acelasi si pe cutie daca iei separat).
    Mai jos apare FCC ID: AK8CFIZCT1A. Si asta are un CFI in el.. de aici si confuzia mea cu privire la el probabil..

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 10 of 17 FirstFirst ... 8 9 10 11 12 ... LastLast

Similar Threads

  1. Totul despre accesoriile consolelor Xbox Series X|S By paul in forum Microsoft Xbox Series
    Replies: 103 Last Post: 24-03-2024, 11:28
  2. Totul despre accesoriile consolei Sony PlayStation 4 By MonkY in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 549 Last Post: 27-01-2024, 20:08
  3. Totul despre accesoriile consolei Xbox One By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 236 Last Post: 06-12-2019, 23:57
  4. Totul Despre Emulare pe PC... By Strike105X in forum Jocuri PC
    Replies: 3 Last Post: 09-12-2014, 18:08
  5. Totul despre WoW By Razvan in forum Stories & Other News
    Replies: 0 Last Post: 10-12-2009, 20:30

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts