Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 5 of 14 FirstFirst ... 3 4 5 6 7 ... LastLast
Results 81 to 100 of 270

Thread: PlayStation VR2

  1. #81 SP
    Member Aliosa's Avatar
    Îmi pare rău pentru ei, dar la prețul acesta o sa zic pas. În aceiași bani mi am reînnoit un abonament full acces la sala pentru 1 an întreg, categoria Platinum. Ei oferă max. 20 de ore de Horizon Call of the Mountain.
    La 2.000 lei cu 4 jocuri incluse poate ca as fi fost tentat.
    Experiența mea cu Sony e din ce în ce mai dezamăgitoare.

  2. #82 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Nu știu de ce sunteți așa surprinși de preț. E aproape la fel ca prețul de la PSVR1. Că si acolo casca + camera + move-urile erau peste 500€ in total. Si cum in ultimii ani toate s-au scumpit...

  3. #83 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Asa e GabiCutlac; iar comparativ cu PSVR1, de data asta par sa aiba mai multe jocuri inca de la lansare.

    Desi mi-am promis ca nu-l cumpar la lansare am cedat hype-ului si facut precomanda .
    In cazul in care nu-mi place ma gandesc ca-l voi putea vinde usor cu un pret apropiat de MSRP.

  4. #84 SP
    Member IsNotMe's Avatar
    Ceva imi spune ca se for epuiza si precomenzile . Fata de batranul Rift CV1 pe care l-am detinut, PSVR2-ul puncteaza la toate capitolele. Pe langa asta nu mai vreau depanare . Nu mai vreau sa intru pe reddit pt a cauta fix-uri pt nu stiu ce joc. Ba ca are flikering ,sa bibilesc la setari sa caut dll-ul . Vreau Horizon-ul , GT7-le si Beatsaber sa mearga din start . I-am dat si eu precomanda . Nu-mi mai place …pe olx cu el ! N-ar fi prima data .

  5. #85 SP
    Manager paul's Avatar
    Lista de lansare:
    After the Fall (Vertigo Games)
    Altair Breaker (Thirdverse)
    Before Your Eyes (Skybound Interactive, launch window)
    Cities VR (Fast Travel Games)
    Cosmonious High (Owlchemy Labs)
    Creed: Rise to Glory – Championship Edition (Survios, launch window)
    The Dark Pictures: Switchback (Supermassive, launch window)
    Demeo (Resolution Games)
    Dyschronia: Chronos Alternate (MyDearest Inc., Perp Games)
    Fantavision 202X (Cosmo Machia, Inc.)
    Gran Turismo 7 (via free update to PS5 version of GT7)
    Horizon Call of the Mountain (Firesprite, Guerrilla)
    Job Simulator (Owlchemy Labs)
    Jurassic World Aftermath (Coatsink)
    Kayak VR: Mirage (Better Than Life)
    Kizuna AI – Touch the Beat! (Gemdrops, Inc.)
    The Last Clockwinder (Pontoco/Cyan Worlds)
    The Light Brigade (Funktronic Labs, purchase includes PS VR and PS VR2 versions)
    Moss 1 & 2 Remaster (Polyarc)
    NFL Pro Era (StatusPro, Inc., free PS VR2 upgrade)
    No Man’s Sky (Hello Games, launch window)
    Pavlov VR (Vankrupt)
    Pistol Whip (Cloudhead, free upgrade)
    Puzzling Places (Realities.io, free upgrade)
    Resident Evil Village (Capcom, via free update to PS5 version of RE Village)
    Rez Infinite (Enhance)
    Song in the Smoke (17 Bit)
    Star Wars: Tales from the Galaxy’s Edge – Enhanced Edition (ILMxLAB)
    Synth Riders (Kluge Interactive, free upgrade)
    The Tale of Onogoro (Amata K.K)
    Tentacular (Devolver)
    Tetris Effect: Connected (Enhance)
    Thumper (Drool LLC)
    The Walking Dead: Saints & Sinners: Ch. 2: Retribution (Skydance, launch window)
    Vacation Simulator (Owlchemy Labs)
    What the Bat (Triband)
    Zenith: The Last City (Ramen VR, free upgrade)
    PlayStation VR2: 13 new titles and launch lineup revealed
    Attached Images Attached Images c2cb032205759bbed58e4b0afff71ba2bdea7bdb.jpg

  6. #86 SP
    Junior Member Rasher's Avatar
    Cu toate ca pretul este foarte mare si am zis ca nu il cumpar, am cedat tentatiei dupa nici o saptamana si am facut pre-order.

    Problema pe care o vad acum este ca jocurile anuntate par sa aiba pretul de joc AAA PS5, ceea ce mi se pare gresit, mai ales ca majoritatea par niste tech demos sau jocuri cu maxim 15-20 de ore de continut. Mi-as fi dorit macar pretul jocurilor sa nu depaseasca 150-200 lei...

    Sper sa nu existe probleme la lansare cu stocurile si sa primesc VR-ul pe 23-24 Februarie

  7. #87 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar

  8. #88 SP
    Member Antiohh's Avatar
    Foarte bine. Daca nu aveau atat de multe tactici anti-consumeriste pe mine m-ar fi castigat ca si client inclusiv cu acest VR2. In ultimul timp nu au facut decat sa ma indeparteze de tot ce inseamna sistemul lor ,,inchis,, in care esti la mila acestora pentru absolut orice. Iar ei au dovedit ca sunt nemilosi cand vine vorba de $$$.

  9. #89 SP
    Member Bogdan47xD's Avatar

  10. #90 SP
    Member cosmin1088's Avatar
    Hai sa nu ii cantam prohodul dinainte sa iasa.
    In primul rand VR-ul inca e de nisa, desi PSVR1 a batut recorduri in a-l populariza.
    In al doilea rand, nici Sony nu a investit in marketing-ul PSVR2. A fost conferinta CES 2023, care era mai mult business oriented.
    N-am avut nici un State of Play sau alt eveniment dedicat cu adevarat PVSR2.
    Apoi pretul, daca pe sectorul de PC gaming poti sa vii cu orice pret, ca hoardele PMCR il vor cumpara (fu, Nvidia), pe consola inca e un prag psihologic de trecut. Deja au vandut o consola la un pret mult peste cat a fost PS4, acum cer iar acelasi pret pentru un accesoriu, nu e asa usor sa atragi clientela. E nevoie de marketing pe o perioada mai lunga, plus ca multi sunt reticenti in a da preorder, fara sa vada review-uri (ceea ce e firesc).

    Si nu ultimul rand, lipsa compatibilitatii cu PC-ul. Sunt 100% ca va veni, dar mi-as fi dorit sa existe de la inceput.
    Suma aia de bani pt un VR blocat in ecosistemul Sony ii face pe multi reticenti.


    Quote Originally Posted by GabiCutlac View Post
    Nu știu de ce sunteți așa surprinși de preț. E aproape la fel ca prețul de la PSVR1. Că si acolo casca + camera + move-urile erau peste 500€ in total. Si cum in ultimii ani toate s-au scumpit...

    Pe mine m-a costat 999 lei primul PSVR, cu cateva jocuri si camera la pachet, sigilat, emag.
    Controllerele le aveam deja de la PS Move, dar am mai luat un double pack cu 299 lei, altex.
    Evident, l-am luat la ceva timp dupa lansare, si nu putem compara hardware-ul PSVR1 cu PSVR2, inflatia etc.

    Si totusi e firesc ca tehnologia sa evolueze, si sa devina mai accesibila, si sa nu uitam ca Sony isi scoate grosul din software, care e din ce in ce mai scump.
    Cum s-a zis mai sus, deja cer pret AAA pe titlurile VR2. Vrei sa-ti cumpere lumea jocurile din platforma ta locked? Faci hardware-ul mai ieftin. Ambele merg mana in mana. Iar distributia digitala de jocuri este the holy grail, Midas touch. In 2022 90% din jocurile vandute in UK au fost in format digital.

    Deci da, e loc de price cuts la PSVR2, dar nu foarte mult. Poate se va stabiliza undeva la 1999 lei, si putin mai jos aproape de EOL. Mai jos de atat deja miroase a failed product, si nu vrea nimeni asta.

  11. #91 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Quote Originally Posted by Bogdan47xD View Post
    Vazusem ieri articolul Bloomberg dar vazand ce spun altii despre autorul articolului, nu am vrut sa-l postez pana cand a venit o sursa mai serioasa sa confirme.
    Se pare ca zvonul era fals si nu e prima data cand au fost prinsi cu minciuni.
    Dar acum e cam tarziu, majoritatea si-au facut impresia ca Sony nu are incredere in PSVR 2 si update-urile la articole nu le citeste nimeni.

  12. #92 SP
    Member Papillon_'s Avatar
    PSVR2 e un produs de nisa care e destul de scump, ma indoiesc ca o sa aiba prea mare succes mai ales in contextul economic in care ne aflam.
    In afara de Meta si Sony cine mai baga bani in VR? O tehnologie care nu a prins la mase.

    Mai bine investeau banii intr-o consola portabila unde chiar exista cerere. Switch si Steam deck se vand foarte bine.

  13. #93 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by cosmin1088 View Post
    Pe mine m-a costat 999 lei primul PSVR, cu cateva jocuri si camera la pachet, sigilat, emag.
    Controllerele le aveam deja de la PS Move, dar am mai luat un double pack cu 299 lei, altex.
    Evident, l-am luat la ceva timp dupa lansare, si nu putem compara hardware-ul PSVR1 cu PSVR2, inflatia etc.
    Well, aici vorbim fix despre prețul de lansare, care este foarte mare (cum a fost și PSVR1). Tu spui că ai fost mulțumit pentru că ai dat 999 lei. Eu am dat 1999 lei (fără controllere), și încă mai consider chiar și în ziua de azi că au fost bani aruncați degeaba. Nu știu dacă am reușit să mă joc 20h ore în total. Și da, am alte VR-uri, așa că am avut cu ce compara. Sper doar că de data aceasta, deși costă aproape dublu, să nu ajungă la fel, să stea într-o cutie...

  14. #94 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Cateva clipuri cu Gran Turismo 7 in PS VR2: https://blog.playstation.com/2023/02...t-february-22/ .
    Arata super bine, de-abia astept .

    ---------- Post added 03-02-2023 at 14:36 ----------

    Gran Turismo 7 VR Is Incredible - IGN Preview

  15. #95 SP
    Member cosmin1088's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Well, aici vorbim fix despre prețul de lansare, care este foarte mare (cum a fost și PSVR1). Tu spui că ai fost mulțumit pentru că ai dat 999 lei. Eu am dat 1999 lei (fără controllere), și încă mai consider chiar și în ziua de azi că au fost bani aruncați degeaba. Nu știu dacă am reușit să mă joc 20h ore în total. Și da, am alte VR-uri, așa că am avut cu ce compara. Sper doar că de data aceasta, deși costă aproape dublu, să nu ajungă la fel, să stea într-o cutie...
    De acord cu tine, eu am vrut sa evidentiez pretul prea mare al PSVR2, si faptul ca ne putem astepta la un price cut la un an dupa lansare.
    Eu am preferat sa astept inainte sa cumpar PSVR1 full price, cum de altfel fac in majoritatea cazurilor, si nu mi-a parut rau.
    Dar chiar si comparand MSRP pentru ambele, PSVR2 e 600euro vs 400euro (iar euro era 4.5 lei in 2016, si in tara asta nu toata lumea are salariul ajustat la inflatie).

    PSVR2 are doua controllere in pachet, si nu mai e nevoie de camera.
    PSVR1 nu venea cu nimic (initial) dar camera era foarte ieftina, iar PS move poate aveai deja, sau gaseai la fel de ieftin.
    Si sa nu uitam ca in banii aia era si Processor Unit, si alte cabluri, care nu mai exista acum.
    De dragul comparatiei, sa zicem ca ambele pachete full, ajungeau tot la 600 euro.
    Diferenta e ca la scurt timp Sony a inceput price cuts. Gaseai peste tot bundle PSVR1 cu camera si 5 jocuri incluse, uneori si cu controllere, la 1500 si tot mai jos.

    Evident ca PSVR2 are hardware mai bun, dar nu inseamna neaparat un pret mai mare. Era firesc ca progresul tehnologic sa aduca tehnologie mai noua cel mult la acelasi pret ca modelul anterior. Mai ales cand in momentul asta PSVR2 e oricum platform locked, deci Sony isi ia de aici banii cu adevarat.

    Referitor la cat de mult ai folosit PSVR1, aici tine de preferintele fiecaruia. Tu ai si alte casti, mai performante, poate nu te-au atras jocurile disponibile. Dar un consolist cu PSVR1 si nimic altceva, chiar are parte de o gramada de titluri VR, e plin store-ul digital, si au fost si destule exclusivitati de-a lungul timpului.

    Consider ca PSVR2 nu prea poate sa aiba succes fara price cuts la un an dupa lansare, si ulterior suport PC.
    Ma bazez pe asta pentru ca si lui PSVR1 i s-a redus MSRP tot dupa un an.
    Abia atunci o sa o iau si eu. Desi recunosc ca abia astept sa vad car interiors din GT7 pe PSVR2.

  16. #96 SP
    Member IsNotMe's Avatar
    VR Showroom ? Nice !


  17. #97 SP
    RPG and FPS fan G-XtremE's Avatar
    Desi am 4090-ul si 13900k-ul in PC, am precomandat PSVR2-ul din simplul motiv ca va fi prima mea experienta VR. Daca imi va placea ce experimentez, daca nu-l voi vinde sau chiar returna, atunci sunt deschis lumii VR si stiu ca pot sa ma orientez spre hardware mai avansat pentru PC. Practic, PSVR2 chiar asta imi pare a fi: Cea mai buna alegere pentru prima experienta VR. Am auzit vorba "expensive but not overpriced" si cred ca se potriveste perfect in situatia de fata.
    Sony investeste in software, deci jocuri sunt si vor mai fi. Hardware-ul e decent, nu e cel mai bun de pe piata dar nici nu se face de rusine in fata competitiei. Ergonomia am inteles ca e extrem de buna. Am auzit zvonuri ca exista si posibilitatea ca HL Alyx sa apara la un moment dat in catalog, am vazut in ceva video pe youtube. Aveti idee daca e fezabil?

  18. #98 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Eu cred ca e fezabil, Valve a mai lansat in trecut jocuri pe console.
    Si de vreme ce Sony is lanseaza exclusivele pe Steam, e posibil sa fi facut ceva intelegere cu Valve.
    Este aici un articol cu zvonuri legate de joc: https://mixed-news.com/en/half-life-...rumors-so-far/.
    Nu-mi inspira foarte multa incredere leakerii in mod normal, dar sper sa aiba dreptate.

  19. #99 SP
    Admin MonkY's Avatar
    O să mă urâți pentru asta, dar n-am ce să-i fac. Cineva trebuie să fie "trollul de serviciu": În 2023 să nu vii tu măcar cu pancake lenses la 600 euro, când alții reușesc și la 250 euro... grrr!

    Observ că toți le laudă pe la testele pe unde au fost invitați, (că doar e politica $ony, altfel a doua oară n-ar mai călca pe la ei). Nici măcar pe unul singur nu l-am văzut să vorbească despre stray lights (aka godrays), chromatic aberrations, ghosting, distortions... toate astea fiind date de porcăriile acelea de fresnel lenses. Păcat de OLED și de jocurile bune ce vor veni cu siguranță...

  20. #100 SP
    Member Cristache07's Avatar
    Quote Originally Posted by G-XtremE View Post
    Desi am 4090-ul si 13900k-ul in PC, am precomandat PSVR2-ul din simplul motiv ca va fi prima mea experienta VR. Daca imi va placea ce experimentez, daca nu-l voi vinde sau chiar returna, atunci sunt deschis lumii VR si stiu ca pot sa ma orientez spre hardware mai avansat pentru PC. Practic, PSVR2 chiar asta imi pare a fi: Cea mai buna alegere pentru prima experienta VR. Am auzit vorba "expensive but not overpriced" si cred ca se potriveste perfect in situatia de fata.
    Sony investeste in software, deci jocuri sunt si vor mai fi. Hardware-ul e decent, nu e cel mai bun de pe piata dar nici nu se face de rusine in fata competitiei. Ergonomia am inteles ca e extrem de buna. Am auzit zvonuri ca exista si posibilitatea ca HL Alyx sa apara la un moment dat in catalog, am vazut in ceva video pe youtube. Aveti idee daca e fezabil?
    Si la mine va fi prima experienta VR cu PSVR2. Pentru inceput voi juca The Dark Pictures: Switchback VR si Gran Turismo. Sunt sigur ca vor fi multe titluri de top ce vor fi disponibile in viitorul apropiat.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 5 of 14 FirstFirst ... 3 4 5 6 7 ... LastLast

Similar Threads

  1. Vand PlayStation Network Card Romania si PlayStation Plus By Dant3 in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 6 Last Post: 25-04-2020, 17:20
  2. PlayStation 3 By LeGaL in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 1 Last Post: 22-11-2014, 01:51
  3. Acesta sa fie noul Playstation Move pentru Playstation 4 ? By andreiaka in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 0 Last Post: 14-12-2013, 19:26
  4. Replies: 0 Last Post: 21-02-2013, 09:03
  5. Replies: 0 Last Post: 14-04-2009, 09:29

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts