Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 199 of 404 FirstFirst ... 99 149 189 197 198 199 200 201 209 249 299 ... LastLast
Results 3,961 to 3,980 of 8079

Thread: PS5 - achizitie din Romania

  1. #3961 SP
    Junior Member chinty's Avatar
    Salutare. Pentru cei care ati prins zilele trecute consola de la Emag, imi poate spune cineva ce a insemnat "Disponibil la pachet promotional", asa cum aparea atunci in pagina?
    Eu nu am fost pe faza, poate data viitoare, dar sunt curios, era ceva diferit fata de pachetul obisnuit?

    Trimis de pe al meu SM-G950F folosind Tapatalk

  2. #3962 SP
    Member flaviud's Avatar
    Quote Originally Posted by chinty View Post
    Salutare. Pentru cei care ati prins zilele trecute consola de la Emag, imi poate spune cineva ce a insemnat "Disponibil la pachet promotional", asa cum aparea atunci in pagina?
    Eu nu am fost pe faza, poate data viitoare, dar sunt curios, era ceva diferit fata de pachetul obisnuit?

    Trimis de pe al meu SM-G950F folosind Tapatalk
    Aparea doar disponibil, nu zicea nimic de pachet promotional si nu am primit decat consola, nimic altceva

  3. #3963 SP
    Member gompo's Avatar
    Quote Originally Posted by chinty View Post
    Salutare. Pentru cei care ati prins zilele trecute consola de la Emag, imi poate spune cineva ce a insemnat "Disponibil la pachet promotional", asa cum aparea atunci in pagina?
    Statusul cu "Disponibil la pachet promotional" a tinut foarte putin si a fost urmat de statusul "in stoc" pentru vreo doua minute.
    Cei mai multi care au prins atunci au prins fix cand era in stoc.

  4. #3964 SP
    Junior Member TigerGeo's Avatar
    Pachet promotional e consola in sine, ce sa mai ofere, poate si cutia?!

  5. #3965 SP
    Member eidos's Avatar
    PS5 standard nimic extra, pachetul normal pentru varianta cu disc

  6. #3966 SP
    Junior Member robertBBC's Avatar
    oare cand va mai aparea in stock ...

  7. #3967 SP
    Junior Member Cavernus26's Avatar
    Cu siguranta vom mai avea cateva bucati si luna viitoare , care vor disparea la fel in 2 min , sau 3 maxim desi 3 e deja mult

  8. #3968 SP
    Junior Member aracip's Avatar
    Are emagu pile cu sony ul de gasesti numa la ei?

  9. #3969 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Quote Originally Posted by aracip View Post
    Are emagu pile cu sony ul de gasesti numa la ei?
    Si Altex a avut vreo 3-400 de bucăți luna trecuta, dar ei au lista aia de prioritate de la tombolă.
    Au avut si Orange câteva digitale.

  10. #3970 SP
    Junior Member 4est's Avatar
    Quote Originally Posted by Para81 View Post
    Naspa, astepti de ceva timp.
    Deocamdată mai încerc și în ro/eu
    Pana când trimit coletul mai pot anula comanda.
    Cine știe, poate mai baga pe undeva stocuri...

  11. #3971 SP
    Junior Member StephanoDota's Avatar
    Quote Originally Posted by 4est View Post
    Deocamdată mai încerc și în ro/eu
    Pana când trimit coletul mai pot anula comanda.
    Cine știe, poate mai baga pe undeva stocuri...
    Poti sa pastrezi si comanda aia si dai unui prieten cu pretul normal. Am mai vazut baieti pe aici care au prin cate 2 si nu au pus pe olx ca toti taranii flamanzi. Ca probabil de foame se face bisnita cu PS

  12. #3972 SP
    Member JohnnyUSA's Avatar
    Eu spun sa incetati cu suferitul asta cu bisnita samd cu flamanzii, etc.
    Fiecare face bani cum stie mai bine. Nu este ca si cum ar fura un produs care ti se cuvine tie, nu scrie nicaieri numele tau pe el. Totodata, el cere un pret. Daca-ti convine, il platesti, daca nu-ti convine stai si astepti.


    O spun pentru a 100-a oara. Daca va doreati atat de mult un PS5, faceati PRECOMANDA!

  13. #3973 SP
    Junior Member Cavernus26's Avatar
    Lasa-ne Jhonny si continua-ti afacerea pe OLeste o gluma si o asumptie care este probabil falsa deci calmeaza-te inainte sa te aprinzi) , suntem cu totii familiari cu vechea vorba de "nu e prost ala care cere , e prost ala care da" dar nu cred ca au bisnitarii nevoie de un cavaler in armura precum tine sa le apere moravurile .Nu iti convine ca si consumator de rand cand exista cei care cumpara bucati cu sutele cu unica intentie de a vinde la suprapret , dar cine stie poate argumentul tau va fi ca aia sunt baieti destepti si sunt eu prost ca nu fac la fel

  14. #3974 SP
    Member JohnnyUSA's Avatar
    Nu am nicio afacere pe OL, eu mi-am luat consola la Precomanda dar bocetele de aici sunt nejustificate si deja situatia devine ridicola.
    De vina pentru situatia de fata sunt stocurile care .. LIPSESC! Cand cererea este mare oferta mica, pretul creste. Bisnita, nebisnita, este o practica economica.


    Multi daca si-ar fi permis sa faca asta, ar fi facut-o. Daca eu as fi stiut ce va cu adevarat, poate as mai fi precomandat 2-3 pentru un profit fumusel, nu pot fi ipocrit ca altii. Hai sa lasam ipocrizia deoparte, traim intr-o societate de consum, hai sa incetam... toti ne gandim cum sa facem un ban in plus. Cu atat mai mult cu cat nu fac vreo infractiune, nu vad nimic gresit in asta.


    Nu e ca si cum "as trafica sanatate". Este un produs fara de care se poate trai si pentru care SE PARE, unii sunt in stare sa ofere de doua ori pretul lui. Atunci, de ce sa nu profit de asta?!!?

  15. #3975 SP
    Member gompo's Avatar
    Casti Gaming Wireless PlayStation 5 (PS5) Pulse 3D acum in stoc la Altex!

  16. #3976 SP
    Member papichullooo's Avatar
    Nu oricine face bișniță, din fericire încă mai există și oameni onești și cu bun simț. Nu toată lumea crede că a dat lovitura în viața cu 2500 lei. Un bișnițar rămâne oricând și oriunde un jeg al societății.


    Sent from my iPad using Tapatalk

  17. #3977 SP
    Member JohnnyUSA's Avatar
    Culmea, eu vad "bisnita" de cum ies pe poarta casei. Dar fie ca tine, traieste in continuare intr-o lume de oameni onesti.

  18. #3978 SP
    Member eidos's Avatar
    Problema e alta, nu faptul ca se cumpara cu singurul scop de a vinde pe olx la suprapret

    Problema este ca a devenit un sport mondial si toti flamanzii au devenit scalperi peste noapte (de aici si procentajul enorm de console vandute la suprapret - la nivel mondial aproximativ 15-20% se estimeaza).

    Iar metodele lor disperate (cu addons si bots), fac ca utilizatorul normal sa aibe sanse foarte mici in fata lor.

    Eu aceste practici le condamn, Kudos Altex ca a reusit cumva sa dilueze problema, desi si acolo sunt multi flamanzi care le vand pe OLX

    Eu locul emag-ului as ingreuna cumva accesul botilor si as modera cumparatorii ... daca ai cont nou ... nu primesti acces, daca ai mai cumparat deja ps5 de pe acel cont, la fel interzis accesul la inca o consola (pus in lista de asteptare, daca vrea sa astepte).

    Acum sincer vorbind, tre sa ai bafta enorma ca in mod miraculos sa intri pe site si sa prinzi stoc, in fata celor care spameaza site-ul cu tot felul de boti si addons.

  19. #3979 SP
    Member JohnnyUSA's Avatar
    Interesant, mai nou, daca faci un ban in plus in ziua de astazi, esti catalogat ca fiind "flamand"... eh.. sa arunce cu piatra primul care a refuzat pana acum "un ban in plus", indiferent de situatie.


    Just saying.

  20. #3980 SP
    Junior Member AndreiN's Avatar
    Da cei de pe olx care doar "fac un ban in plus" din "munca cinstita" platesc taxe pentru banii aia in plus? cum zicea un coleg mai sus, astia sigurat sunt oameni onesti de pe olx, nicidecum sa foloseasca boti ca sa le cumpere consola inaintea unui prost care saracul vrea si el o consola sa aibe pe ce se juca.
    Pana la urma si videochat devine o meserie nobila, si e doar asa "sa faci un ban in plus".
    Si eu unul fac un ban in plus, pe stock market, dar eu platesc taxe pentru banii aia. Una e tu cu mana ta sa cumperi o consola si sa o vinzi cu 5000lei, si alta e sa ai boti sa cumperi toate consolele ca altul sa nu aibe, una poti sa o numesti munca cinstita, cealalta ar trebuii sa fie investigata.

    Munca cinstit, nu inseamna ca ii calci pe restu in picioare ca sa faci un ban in plus, dar csf, noi in romania stim doar bmw si scoala vietii, pentru asta trebuie sa cumperi o remorca de console ca altfel de unde scoti banuu de bmw?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Xbox Series X|S - achizitie din Romania By paul in forum Microsoft Xbox Series
    Replies: 1047 Last Post: 17-08-2023, 09:48
  2. Pot juca jocuri din Romania pe PS4 din America? By SnowPhantom in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 7 Last Post: 19-11-2013, 16:07
  3. Locuri frumoase din Romania By vasilescui in forum Travel & Fashion
    Replies: 0 Last Post: 05-05-2011, 08:24
  4. Replies: 9 Last Post: 28-02-2011, 13:53
  5. Reviste de profil din Romania By rodarkone in forum Console Club
    Replies: 23 Last Post: 11-08-2008, 13:27

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts