Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 203 of 404 FirstFirst ... 103 153 193 201 202 203 204 205 213 253 303 ... LastLast
Results 4,041 to 4,060 of 8079

Thread: PS5 - achizitie din Romania

  1. #4041 SP
    Member lukecelmare's Avatar
    ^this guy here

    Tocmai am mai pus 20 de console pe OlX, ce sa iti fac daca esti sarak

  2. #4042 SP
    Member awaytokill's Avatar
    ^top banter ))

    On topic: cum puteau cei de la Sony sa previna o astfel de criza? parteneriate cu retailerii in care sa introduca un sistem prin verificare sms sau ceva la cumparare? care ar fi fost solutiile din punctul vostru de vedere?

  3. #4043 SP
    Member JohnnyUSA's Avatar
    Solutii nu sunt pentru ca nu-i intereseaza de unde vin banii atat timp cat vin si se vand ca painea calda.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  4. #4044 SP
    Member awaytokill's Avatar
    Quote Originally Posted by JohnnyUSA View Post
    Solutii nu sunt pentru ca nu-i intereseaza de unde vin banii atat timp cat vin si se vand ca painea calda.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Da si nu...eu stiam ca majoritatea profitului il au din vanzari de jocuri. Am inteles ca PS5 l-au vandut in pierdere. https://www.polygon.com/2021/2/3/222...osts-msrp-sony

  5. #4045 SP
    Junior Member andreics96's Avatar
    Ar trebui sa ii intereseze, scalperii nu cumpără jocuri și ps+

    Trimis de pe al meu SM-A715F folosind Tapatalk

  6. #4046 SP
    Member JohnnyUSA's Avatar
    Ar trebui, dar uite ca nu se intampla. Altfel, ar fi gasit solutii pana acum.

    Ei isi fac treaba si livreaza, apoi este problema retailerilor.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  7. #4047 SP
    Member JohnConstantine's Avatar
    Quote Originally Posted by andreics96 View Post
    Ar trebui sa ii intereseze, scalperii nu cumpără jocuri și ps+

    Trimis de pe al meu SM-A715F folosind Tapatalk
    Nu cumpara, dar vand la unii care o fac.

    Ideea e ca in afara de cazul in care calca pe ea si o arunca la gunoi, consola aia ajunge undeva unde va fi folosita.

  8. #4048 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Quote Originally Posted by awaytokill View Post
    Cum puteau cei de la Sony sa previna o astfel de criza? parteneriate cu retailerii in care sa introduca un sistem prin verificare sms sau ceva la cumparare? care ar fi fost solutiile din punctul vostru de vedere?
    Consolele sa se vanda exclusiv in magazine, fizic. Se ridica una de persoana. Se face coada organizata cu jaloane si 2 metri intre oameni. Accesul in magazin este limitat, astfel incat sa nu se aglomereze si sa isi tuseasca oamenii in fata ca la Lidl. Primul venit, primul servit, nu e rocket science.

  9. #4049 SP
    Junior Member Area51's Avatar
    S-ar fi întâmplat cum a fost cu deschiderea fast-food-ul cu burger în București. Clar nu ar fi fost o idee buna. În plus ar fi frustrat ceilalți clienți care ar fi vrut sa cumpere altceva, nu PS5, ar fi pierdut din vânzări pe partea cealaltă.

    https://www.digi24.ro/stiri/actualit...de-lei-1444377

  10. #4050 SP
    Junior Member ionitagelu's Avatar
    Quote Originally Posted by awaytokill View Post
    ^top banter ))

    On topic: cum puteau cei de la Sony sa previna o astfel de criza? parteneriate cu retailerii in care sa introduca un sistem prin verificare sms sau ceva la cumparare? care ar fi fost solutiile din punctul vostru de vedere?
    Solutii exista, dar costa in plus, ceea ce inseamna profit mai mic.
    In retail se puteau vinde 1 bucata / cont online, conturile confirmate in baza CNP si verificate cu copie dupa CI (cum e la Revolut cand iti faci card de ex.). Dar cat timp isi iau banii, de ce sa faca lucrurile complicate ?

  11. #4051 SP
    Junior Member Area51's Avatar
    Quote Originally Posted by ionitagelu View Post
    Solutii exista, dar costa in plus, ceea ce inseamna profit mai mic.
    In retail se puteau vinde 1 bucata / cont online, conturile confirmate in baza CNP si verificate cu copie dupa CI (cum e la Revolut cand iti faci card de ex.). Dar cat timp isi iau banii, de ce sa faca lucrurile complicate ?
    Magazinele online nu au sunt instituții financiare pt a cere cartea de identitate. Ar fi fost ilegal.

    ---------- Post added 06-02-2021 at 17:44 ----------

    Pana la urma cel mai "fair" e Altex care a făcut tombola.

  12. #4052 SP
    Junior Member callisto's Avatar
    Orice solutie s-ar fi implement cineva sigur reusea sa treaca de ea. Presupun ca tombola ramane o solutie decenta.

  13. #4053 SP
    Member JohnConstantine's Avatar
    Quote Originally Posted by callisto View Post
    Orice solutie s-ar fi implement cineva sigur reusea sa treaca de ea. Presupun ca tombola ramane o solutie decenta.
    sau erau nemultumiti.

    Eu zic sa poti face comanda la maxim 1 consola, plus sistem captcha sa elimini botii. Nimic nu e 100% sigur dar sa fie ceva.

  14. #4054 SP
    Junior Member ionitagelu's Avatar
    Quote Originally Posted by Area51 View Post
    Eu zic sa poti face comanda la maxim 1 consola, plus sistem captcha sa elimini botii. Nimic nu e 100% sigur dar sa fie ceva.
    Si sa puna niste captcha indescifrabile, sa nimeresti din a 3-a, a 4-a incercare. Si nu se mai vand in 30 de secunde

  15. #4055 SP
    Member tudort's Avatar

  16. #4056 SP
    Member iionut's Avatar
    Sa fi dublat pretul consolei in primul an de vanzare?

  17. #4057 SP
    Junior Member Area51's Avatar
    Vad peste tot ca scrie ca vor fi din ce în ce mai puține stocuri de console, cel puțin temporar. S-ar putea sa ajungă la 7000 lei pe olx.

  18. #4058 SP
    Junior Member Cavernus26's Avatar
    Tot monitorizez OLX si am vazut ca de o luna si ceva un cont cu numele simplu "Andreea" vinde PS5 la preturi rezonabile mereu cu acelasi text "vand ps5 primit cadou nu ma joc etc" deci pare ceva teapa , recomand sa nu va bagati

  19. #4059 SP
    Junior Member AndreiN's Avatar
    Am gasit ceva anunt olx, cu un amanet ce vinde 8 ps5 cu disk la 2300, nu ii fac reclama da cica e LICHIDARE DE STOC, poate ajuta pe cineva, totusi cu a reusit un amanet sa faca rost de 8 console?

  20. #4060 SP
    Member Para81's Avatar
    Cat de curand se vor vinde la pret normal. Deja Polonia, Anglia am vazut ca se pun la vanzare pe raftiri si online. Dar dinnpacate ceretea este foarte mare si dispar rapid.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Xbox Series X|S - achizitie din Romania By paul in forum Microsoft Xbox Series
    Replies: 1047 Last Post: 17-08-2023, 09:48
  2. Pot juca jocuri din Romania pe PS4 din America? By SnowPhantom in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 7 Last Post: 19-11-2013, 16:07
  3. Locuri frumoase din Romania By vasilescui in forum Travel & Fashion
    Replies: 0 Last Post: 05-05-2011, 08:24
  4. Replies: 9 Last Post: 28-02-2011, 13:53
  5. Reviste de profil din Romania By rodarkone in forum Console Club
    Replies: 23 Last Post: 11-08-2008, 13:27

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts