Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 293 of 404 FirstFirst ... 193 243 283 291 292 293 294 295 303 343 393 ... LastLast
Results 5,841 to 5,860 of 8079

Thread: PS5 - achizitie din Romania

  1. #5841 SP
    Junior Member raphaelo70's Avatar
    Sper sa ramana cu ele. Constant fac update de la 4.439 la 4.429 si tot asa. Sa si le bage-n Unii le scot de pe stoc si le adauga iar. Mizerii de "firme", flamanzi.

  2. #5842 SP
    Junior Member andreii93's Avatar
    Sa fim seriosi... Nu o sa ramana. Pana la urma ajung sa le vanda la 2.5k-3k si se vor da sigur.

  3. #5843 SP
    mur
    Junior Member mur's Avatar
    Daca mai sunteți sunati de la Altex, poate cineva va rog sa intrebe asa subtil ce se mai aude de cele digitale? Multumesc!

  4. #5844 SP
    Junior Member Leviathan's Avatar
    Apropo, pentru cei care vand coduri de reducere altex, ATXQJTN5857 - cod de reducere 100 lei pentru jocuri PS5, nu e al meu, a mai fost folosit si de alte persoane. Codurile se pot folosi de mai multe ori.

    edit: merge doar la anumite jocuri de ps5

  5. #5845 SP
    Member Para81's Avatar
    Merge doar pentru anumite jocuri, nu toate. Este bine venit codul. Bafta!

  6. #5846 SP
    Junior Member yashipuku's Avatar
    nu mai merge codul.

  7. #5847 SP
    Junior Member Leviathan's Avatar
    Inseamna ca totusi are o limita de persoane

  8. #5848 SP
    Junior Member Ahrimanel's Avatar
    S-a facut! Cei care au facut reclamatie la ANPC, au primit consolele direct in Orange Shop-uri, eliberandu-se facturi care s-au trimis de catre Orange la ANPC ca dovada de solutionare. Ulterior, ANPC-ul a cerut feedback de la clienti. Asa ca daca aveti o problema, nu ezitati sa apelati la institutiile competente. Asa am facut si eu

    Mesajul era pentru Leviathan!

  9. #5849 SP
    Junior Member Leviathan's Avatar
    Au vazut astia ca nu a mai bagat eMAG stoc si au crescut preturile la 4899 lei

  10. #5850 SP
    Junior Member AndreiN's Avatar
    Quote Originally Posted by Leviathan View Post
    Au vazut astia ca nu a mai bagat eMAG stoc si au crescut preturile la 4899 lei
    Dap, aia am vrut si eu sa zic, zdrentele de la WANNDER, ca ei le aveau la vreo 4500 sau sub, ca tot ieftineau fata de "concureta" cu cate 10 lei. probabil au gasit prostul care sa cumpere la 4500 (mai scump decat olx totusi) iar acuma au scumpit inapoi ca sa aibe preturi concurente cu piata

  11. #5851 SP
    Member gabridinu's Avatar
    Confirm si eu ca am fost sunat de orange legat de sesizarea facuta la Anpc. Si da se pare ca Anpc isi face treaba. Am un prieten care a avut nr de comanda mai bun ca al meu(comanda din 20 feb la ps5 digital)si nu a fost sunat de orange.
    Comanda mea a fost ca si numar.. mai mare ca al lui. Eu am fost sunat, el nu. Singura diferenta a fost ca eu le am facut ticket la Anpc.

    Deci... va puteti baza pe anpc.
    Ieri am fost sunat sa ma intrebe daca am alte pretentii de la ei.

    Concluzie. Va puteti baza pe Anpc. De 2 ori am apelat la ei si am avut castig de cauza.
    Trebuie doar sa completati corect cererea la anpc + istoric discutii.

    Bafta.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  12. #5852 SP
    NDM
    Member NDM's Avatar
    Si ce ai castigat ca nu am inteles

  13. #5853 SP
    Member gabridinu's Avatar
    Pai scrie mai sus. Am fost sunat si am primit consola.
    Iar la cealalta sesizare facuta la Anpc catre un alt Operator era legata de o reziliere de contract si doreau sa le platesc 250Euro daune ca reziliez contractul in mai putin de 2 ani...
    Si da, nu le am platit nimic si mi au reziliat contractul.
    Toate bune.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  14. #5854 SP
    Member gompo's Avatar
    Quote Originally Posted by gabridinu View Post
    Confirm si eu ca am fost sunat de orange legat de sesizarea facuta la Anpc. Si da se pare ca Anpc isi face treaba. Am un prieten care a avut nr de comanda mai bun ca al meu(comanda din 20 feb la ps5 digital)si nu a fost sunat de orange.
    Comanda mea a fost ca si numar.. mai mare ca al lui. Eu am fost sunat, el nu. Singura diferenta a fost ca eu le am facut ticket la Anpc.

    Deci... va puteti baza pe anpc.
    Ieri am fost sunat sa ma intrebe daca am alte pretentii de la ei.

    Concluzie. Va puteti baza pe Anpc. De 2 ori am apelat la ei si am avut castig de cauza.
    Trebuie doar sa completati corect cererea la anpc + istoric discutii.

    Bafta.
    Toti cei care erau pe lista Orange de la fiasco-ul din 20 feb au fost sunati si si-au primit consolele, chiar si fara sa apeleze la ANPC.
    S-a putut rezolva si pe cale amiabila.

  15. #5855 SP
    mur
    Junior Member mur's Avatar
    Imediat le tinem pistolul la cap sa ne dea consola pentru ca au avut ei eroare pe site intr-o zi. Si apoi ne mandrim pe net. "Ba fii atent, le-am spart rotile si parbrizul astora de la Orange dar mi-au dat consola. Recomand cu caldura!"

  16. #5856 SP
    Member snk2's Avatar
    Quote Originally Posted by gompo View Post
    Toti cei care erau pe lista Orange de la fiasco-ul din 20 feb au fost sunati si si-au primit consolele, chiar si fara sa apeleze la ANPC.
    S-a putut rezolva si pe cale amiabila.
    Nu e asa, eu de exemplu nu am fost sunat. Si mai sunt altii aici pe thread care la fel nu au fost sunati.

  17. #5857 SP
    Member gompo's Avatar
    depinde in ce situatie ai fost.
    Daca ai primit sms cu "comanda anulata" la putin timp dupa ce ai reusit sa platesti, e de inteles.

  18. #5858 SP
    Member lucicleric's Avatar
    Eu il felicit pe colegul de forum pentru initiativa...nu a facut altceva decat sa isi exercite un drept...majoritatea din noi ne ferim de acest lucru pentru ca e prea multa birocratie, dar nu tot timpul este asa. Avem foarte mult de pierdut pentru ca majoritatea din noi, inclusiv eu, habar nu avem ce drepturi avem si cand este cazul sa faci o reclamatie.....in afara nu e privita atat de urat aceasta initiativa, este ceva normal.....orice schimbare incepe cu noi....nu cu huiduieli si urlete.

  19. #5859 SP
    Junior Member Leviathan's Avatar
    Quote Originally Posted by snk2 View Post
    Nu e asa, eu de exemplu nu am fost sunat. Si mai sunt altii aici pe thread care la fel nu au fost sunati.
    Atunci suna-i si ameninta-i si tu cu ANPC

  20. #5860 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by mur View Post
    Imediat le tinem pistolul la cap sa ne dea consola pentru ca au avut ei eroare pe site intr-o zi. Si apoi ne mandrim pe net. "Ba fii atent, le-am spart rotile si parbrizul astora de la Orange dar mi-au dat consola. Recomand cu caldura!"
    Huh? E urmatorul pas absolut firesc - o reclamatie la ANPC. E singura institutie care "apara" drepturile consumatorului de rand. Nu e problema consumatorului faptul ca operatorul a avut "o eroare". Mai ales una care a durat cateva zile. Si mai ales cu cererea de moment pentru produsul la care a aparut eroarea - ei stiu motivele, daca era de marketing sau altele.
    Si din moment ce ANPC a dat castig de cauza consumatorului, inseamna ca reclamatiile au fost indreptatite. Iar Orange ca sa scape de amenzi, au "ales" sa faca ce era absolut firesc chiar si in cazul unei erori.

    Nu va mai multumiti cu bataia de joc a comerciantilor. Taxati-i cu fiecare ocazie cu reclamatie la ANPC si daca o vom face cu totii, de fiecare data, nu si-ar mai bate joc de consumatori asa cum o fac acum, cand un procent mult prea mic depune plangeri.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Xbox Series X|S - achizitie din Romania By paul in forum Microsoft Xbox Series
    Replies: 1047 Last Post: 17-08-2023, 09:48
  2. Pot juca jocuri din Romania pe PS4 din America? By SnowPhantom in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 7 Last Post: 19-11-2013, 16:07
  3. Locuri frumoase din Romania By vasilescui in forum Travel & Fashion
    Replies: 0 Last Post: 05-05-2011, 08:24
  4. Replies: 9 Last Post: 28-02-2011, 13:53
  5. Reviste de profil din Romania By rodarkone in forum Console Club
    Replies: 23 Last Post: 11-08-2008, 13:27

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts