Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 342 of 404 FirstFirst ... 242 292 332 340 341 342 343 344 352 392 ... LastLast
Results 6,821 to 6,840 of 8079

Thread: PS5 - achizitie din Romania

  1. #6821 SP
    Junior Member VforV's Avatar
    Mai este cineva ca si mine, indecis in a cumpara un PS5 acum?


    Pana acum nu m-am agitat deloc sa cumpar pt ca nu imi place sa fiu beta tester. La toate generatiile de PS am luad doar incepand cu varianta Slim sau Pro, niciodata modelul original.


    Am vrut sa astept pana la sarbatorile de iarna (cel putin), pe atunci trebuie sa apara o revizie noua cu alt bundle, poate chiar PS5 Black. Daca preturile si stocurile la placi grafice nu ar fi mai chiar mai oribile decat la PS5, nici nu mi-as batea capul cu o consola acum... dar am upgrade-ul blocat the 7 luni...



    Sunt curios daca cea cu bundle Ratchet & Clank are un serial number nou si daca e cumva o revizie noua... de obicei in trecut cu celelalte asa era.



    Poate cineva din cei ce a-ti luat PS5 cu acest bundle, cand o primiti, sa verifice serial number-ul (e pe cutie si pe spatele consolei) si de asemenea ce versiune de sistem este pre-instalata deja pe consola?

  2. #6822 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Mi se pare atat de "tare" cand vad o gramada de oameni cu "o mica donatie pentru Vlad pentru ajutor" - ceea ce e perfect normal daca te-a ajutat cu ce a facut el, dar nu vad pe nimeni care sa zica - bah, eu si inca 1000 de oameni am prins PS5 pentru ca s-a postat pe consolegames, ia sa fac o donatie aici pentru ajutor...
    Pana si link spre ce a facut Vlad, tot de aici ati aflat majoritatea

  3. #6823 SP
    Junior Member mmihailasergiu's Avatar
    Eu am multumit in postarile trecute acestui grup si aduc din nou multumuri acestui grup pentru ajutor...cu stima...

  4. #6824 SP
    Junior Member Darken's Avatar
    Ai mare dreptate, ma ocup sa remediez "scaparea"

  5. #6825 SP
    Member JohnnyUSA's Avatar
    Quote Originally Posted by mmihailasergiu View Post
    Eu am multumit in postarile trecute acestui grup si aduc din nou multumuri acestui grup pentru ajutor...cu stima...
    Multumirile nu tin “de foame”, prietene. Site-ul asta ca oricare altul, suporta niste costuri.

    Asta cu multumirile, e ca aia cu respectul


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  6. #6826 SP
    Member xenocid's Avatar
    la mine scrie Altex Curier. E posibil să vină cu mașina Altex?

  7. #6827 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Da, in Bucuresti, Altex foloseste proprii curieri pentru anumite livrari.

  8. #6828 SP
    Junior Member dctemy's Avatar
    Am sunat la toate numerele de la emag, si dragutii de ei au boti pusi pe toate. Nu am reusit sa intru in contact cu nici-un om. Comanda este inca cu statut: Comanda Plasata, si atat. Ciudat este ca nu aparea "precomanda" atunci cand am luat-o. Aparea normal sa cumperi. Presupun ca o sa avem de asteptat mult si bine pentru comenzile de pe emag...

  9. #6829 SP
    Junior Member cryystyy's Avatar
    La mine comanda la Orange inca rezista, nu a fost anulata. Am si sunat la ei si mi-au zis ca momentan totul e ok cu comanda, pare sa fi fost stoc cand am plasat altfel ar fi fost anulata automat. Sa vedem daca o si primesc.

  10. #6830 SP
    Member IsNotMe's Avatar
    Emag-ul mi-a mancat ficatii ! Daca nu sunam la ei de 3 ori si sa dau intr-un final de cineva mai …”rasarit” cred ca si acum , tot “ in drum spre showroom” era! Asteptam eu mult si bine . Comanda mea era in showroom dar…n-avea cine s-o introduca in sistem . Ma trezeam peste 2-3zile de asteptare ,cu comanda anulata pe motiv de neridicare ! Deci se poate !

  11. #6831 SP
    Junior Member mmihailasergiu's Avatar
    Important este ca primesti consola!!

  12. #6832 SP
    Member eidos's Avatar
    Quote Originally Posted by IsNotMe View Post
    Emag-ul mi-a mancat ficatii ! Daca nu sunam la ei de 3 ori si sa dau intr-un final de cineva mai …”rasarit” cred ca si acum , tot “ in drum spre showroom” era! Asteptam eu mult si bine . Comanda mea era in showroom dar…n-avea cine s-o introduca in sistem . Ma trezeam peste 2-3zile de asteptare ,cu comanda anulata pe motiv de neridicare ! Deci se poate !
    Asa am patit si eu, insistente mari, daca nu insistam nu era ridicata nici acum

    ---------- Post added 17-06-2021 at 15:51 ----------

    https://laptopaid.ro/consola-playsta...sps51tb-873525

    nu stiu cine sunt astia, dar aparent au stoc, specula ce e drept, dar macar e 2800 ron

    Mai ieftin decat pe olx

  13. #6833 SP
    mur
    Junior Member mur's Avatar
    Am primit link-ul de la Altex acum.

  14. #6834 SP
    Member xenocid's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Da, in Bucuresti, Altex foloseste proprii curieri pentru anumite livrari.
    Merci. Am mai văzut mașini Altex dar credeam că sunt doar pentru frigidere

  15. #6835 SP
    Junior Member thatOneDudeThat's Avatar
    Eu nu inteleg mentalitatea asta de beta tester. Un ps4 merge ca si un ps4 slim. Aia e ideea. Am vazut slim mai zgomotos decat un base ps4. Nu imi iau X pentru ca sunt beta tester inseamna ca tu nu ai parte de X multa vreme iar cand iti iei ceva tot acolo ajungi. Sa tragi de exemplu de un ps3 pana apare 4 slim sau de un ps4 pana apare o varianta noua de ps5 mi se pare ridicol in contextul in care in timpul asta tu ti-ai dori sa te joci ce apare in perioada aia. Si la telefoane sariti o generatie ca e beta? Singurul plus cu adevarat e ca pe vremea cand iti iei consola ai parte de un UI cu mai multe functionalitati. Acolo poti spune ca da, inca duce lipsa de feature-uri dar repet, jocurile la fel merg pe ambele.

    OnTopic: Si-a primit cineva din provincie consola de la altex? A mea doar dimineata a fost predata curierului deci pe maine o astept doar

  16. #6836 SP
    Senior Member kragod's Avatar
    Quote Originally Posted by thatOneDudeThat View Post
    Eu nu inteleg mentalitatea asta de beta tester. Si la telefoane sariti o generatie ca e beta?
    Eu sar 3, poate chiar 4 generatii dar na, nu postez pe "insta" si nici "like-uri" nu dau pe fb foarte des deci nu sunt in publicul tinta al companiilor de telefoane.

    Si da, suunt de acord cu tine, daca vrei consola ia-o acum (dar nu de la samsari), nu astepta pana vine slim-ul.

  17. #6837 SP
    Junior Member dctemy's Avatar
    Macar tu o ai in showroom si iti vine asa =)
    Eu nici nu stiu daca primesc consola de la emag. Unde pot gasii un nr de telefon al emag-ului unde sa imi raspunda un om, nu un bot? Pe site nu au nimic, decat service dar nu are treaba.

  18. #6838 SP
    Junior Member Bisebi's Avatar
    Trebuie sa treci prin boți, iei calea care te va duce cel mai rapid către un om. Orice om după care te transfera ei

    Sent from my SM-N975F using Tapatalk

  19. #6839 SP
    Member tmihai20's Avatar
    Quote Originally Posted by thatOneDudeThat View Post
    Eu nu inteleg mentalitatea asta de beta tester. Un ps4 merge ca si un ps4 slim. Aia e ideea. Am vazut slim mai zgomotos decat un base ps4. Nu imi iau X pentru ca sunt beta tester inseamna ca tu nu ai parte de X multa vreme iar cand iti iei ceva tot acolo ajungi. Sa tragi de exemplu de un ps3 pana apare 4 slim sau de un ps4 pana apare o varianta noua de ps5 mi se pare ridicol in contextul in care in timpul asta tu ti-ai dori sa te joci ce apare in perioada aia. Si la telefoane sariti o generatie ca e beta? Singurul plus cu adevarat e ca pe vremea cand iti iei consola ai parte de un UI cu mai multe functionalitati. Acolo poti spune ca da, inca duce lipsa de feature-uri dar repet, jocurile la fel merg pe ambele.

    OnTopic: Si-a primit cineva din provincie consola de la altex? A mea doar dimineata a fost predata curierului deci pe maine o astept doar

    Legat de console, eu am intrat târziu în hora asta, sunt PC gamer la bază (am avut un PS3 împrumutat, am început să cumpăr niște jocuri și am fost prins - marea majoritate exclusive). La un moment dat am fost tentat de un PS4 Pro, dar imediat au apărut zvonuri că PS5 va fi backwards compatible cu jocurile de PS4 și am decis să iau PS5. Nu-s genul care face mereu saltul la o nouă generație, o fac la cel puțin două (de la PS3 la PS5). Acum am început să caut exclusivele de PS4 pe care vreau să le joc.

    Și eu sunt din provincie, pe site-ul Altex comanda apare ca predată curierului. Mâine le primim, azi am tot văzut poze de la cei din București că au primit consola cu bundle Ratchet and Clank.

  20. #6840 SP
    Junior Member dctemy's Avatar
    Am sunat la nr lor si aveam 4 optiuni cu taste. Le-am incercat pe toate, nici-un om, doar mesaje automate. Cea legata de comenzi, mi-a zis ca gasesc statusul comenzii la "Comenzile mele" de parca nu as stii XD.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 342 of 404 FirstFirst ... 242 292 332 340 341 342 343 344 352 392 ... LastLast

Similar Threads

  1. Xbox Series X|S - achizitie din Romania By paul in forum Microsoft Xbox Series
    Replies: 1047 Last Post: 17-08-2023, 09:48
  2. Pot juca jocuri din Romania pe PS4 din America? By SnowPhantom in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 7 Last Post: 19-11-2013, 16:07
  3. Locuri frumoase din Romania By vasilescui in forum Travel & Fashion
    Replies: 0 Last Post: 05-05-2011, 08:24
  4. Replies: 9 Last Post: 28-02-2011, 13:53
  5. Reviste de profil din Romania By rodarkone in forum Console Club
    Replies: 23 Last Post: 11-08-2008, 13:27

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts