Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 383 of 404 FirstFirst ... 283 333 373 381 382 383 384 385 393 ... LastLast
Results 7,641 to 7,660 of 8079

Thread: PS5 - achizitie din Romania

  1. #7641 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Da normal, ce inflatie? Ce devalorizare si scumpire? Ce costuri mari la energie si materie prima??
    Tehnologia a avansat, costurile la tot ar trebui sa fie mai mici ca si in anii 90 dar interesant nu! Cu tehnologia din ziua totul se produce si se obtine orice mai usor decat acum 30 de ani si atunci de unde preturi mai mari?
    Totul era mai simplu si mai usor in trecut, inflatii inventate da!! Hartiile, adica banii se tiparesc si le dau valore cine? Ah trezoreria? Sclavismul modern nu-l mai percepe nimeni?

  2. #7642 SP
    Junior Member ciocanul's Avatar
    Vad ca xbox apar mai multe si console chele si fara bundle-uri bagate pe gat. PS5-ul sta inca prost. Mi-am luat PS5 si am dat o poala de bani din cauza ca am multe jocuri de PS4 inca dragi. Daca nu era sa am de mult PSN-ul si multe jocuri de PS4 nici nu as fi stat pe ganduri, imi luam direct xbox-ul. Dar totusi ... cum se misca PS5-ul... laser frate !

  3. #7643 SP
    Member coxanovici's Avatar
    Deci nimic nou cine are cashu/cardu' gros și își dorește cu adevărat consola da banu și gata. Nu știu cum e prin afara poate colegii consolisti ne de-a un semn cum e cu stocurile

  4. #7644 SP
    Senior Member Encman's Avatar
    O sa va impartasesc ultima experienta. Sper ca este de folos celor care se lovesc de asa ceva sau intentioneaza sa-si cumpere un PS5 bundle.

    Bundle PS5 (consola + GT7 + Ghost of Tsushima + HZD Forbidden West la 4000 RON) cumparat vineri din Altex (Bucuresti).
    Surpriza! pe factura consola listata separta, jocurile listate separat, 4 produse, 4 linii.

    Ce-i drept consola avea un pret de 2950 nu 2500, bonul avea si el o mentiune "pak" cu preturi cumva diferite.. dar este irelevant.
    Cum pe factura erau listate toate produsele (inca o data, separat, este foarte important) am mers astazi (cu jocurile sigilate si factura, la un alt Altex) si am cerut retur pentru jocuri. Mi s-a restituit contravaloarea fara discutii.

    Acum daca apare altfel, gen o singura linie, un singur produs, un bundle.. nu cred ca se poate face niciun retur la jocuri.
    Am mai intrebat anterior pe thread dar nu cred ca s-a raspuns. Daca s-a facut, deja, se poate ignora.
    La mine ori a fost o eroare la facturare sau poate asa sunt toate de fapt.. de nu am vazut pe nimeni sa spuna ca au avut pe factura, pe bon, un singur bundle, un singur produs pe factura.

    Concluzie, cascat ochii la ce se factureaza pentru ca se pot returna jocurile daca sunt linii distince pe factura.
    Chiar daca ti se spune ca tu ai cumparat bundle. Nu exista cadru legal ce sa NU dea dreptate clientului.


    PS: eu sunt la.. nici nu mai zic catelea PS5, din pacate, din cauza coil whine. Sau a coolerului ce voia sa decoleze.. nu am avut deloc noroc la ruleta coolerelor. Eh asta pare a fi cu noroc, toarce. Totodata sa stiti ca vine la pachet cu noul controller revizuit cu arcurile mai groase la triggere (1A in coada la SN).

  5. #7645 SP
    Senior Member Mihail's Avatar
    Quote Originally Posted by Encman View Post
    ...
    La mine ori a fost o eroare la facturare sau poate asa sunt toate de fapt.. de nu am vazut pe nimeni sa spuna ca au avut pe factura, pe bon, un singur bundle, un singur produs pe factura.
    ....(1A in coada la SN).
    Eu am luat recent de la Emag, bundle-ul acela cu 3 jocuri, PS Plus, 100 Ron si pe factura apare un singur produs, bundle si in paranteza enumerate cele din pachet.

  6. #7646 SP
    Junior Member staedler's Avatar
    La fel si la mine, ca la Mihail. Tot Emag.

  7. #7647 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Mersi de info Encman, is curios daca peste tot pe la Altex/MG factureaza si elibereaza bon precum la tine. Asa poate mi-as lua consola si returul la jocuri l-as face acolo pe loc chiar dupa ce am platit consola, nu mi-ar fi rusine de fel, daca ei au tupeu sa-ti bage pe gat jocuri de care nu ai nevoie de ce nu!

  8. #7648 SP
    Senior Member Encman's Avatar
    Eu cred ca am fost printre primii serviti, a fost stoc vineri, acum nu mai stiu daca sunt.
    SIGUR a fost la Mega Mall, Iris Titan si Park Lake pentru ca am fost pus pe o lista de asteptare. M-au sunat imediat ce au avut stoc. Am aterizat la ei relativ repede.
    Oferta era de 3500 fara jocuri sau 4000 cu jocuri. Dar puteti suna daca este stoc si vedea la fata locului cum se factureaza.

    Daca nu cumva s-au prins de "greseala" intre timp. Imi pare rau ca nu am scris mai devreme dar am avut un weekend plin.

  9. #7649 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Nu-s din Bucuresti dar o sa ma uit si la mine in oras de stocuri in magazine fizice, in caz ca gasesc voi si intreba angajatii cum se trece pe bon si daca se poate face pe loc retur la joace.

  10. #7650 SP
    Senior Member Encman's Avatar
    De preferat pe factura, nu pe bon, la mine pe bon arata un pic diferit.. (cu toate ca si-acolo erau mai multe produse nu doar unul).
    Eventual sa ceri factura. Cred ca si in caz de ANPC ar ajuta. La mine (probabil) isi luau amenda daca nu acceptau retur.
    4 produse pe factura (nu doar unul, bundle) iar datele de pe factura nu erau identice cu cele de pe bon.

    Eu nu as intreba cum se trec si sa spun ca vreau sa returnez pe loc
    La mine a fost intamplare.
    M-am dus direct la casa (confirmat telefonic in prealabil ca vin sa o iau) iar cand mi s-a scanat consola cineva a intrebat respectiva persoana "pai asa?" la care ea a raspuns "e OK si-asa". Apoi s-au scanat si jocurile. Raspunsul inapoi a fost "pai asa va faceti cota". De aici si banuiala mea ca a fost "o eroare".

    Poti intreba cum se trec pe factura in eventualitatea in care ai nevoie sa vii la garantie cu ea, ce faci cu jocurile, etc. si vezi ce spune angajatul. Nu ii spune poezie, lasa-l pe el.
    Sau sigur, cum doresti, poti intreba direct dar rolul lor este sa vanda bundle nu sa iti spuna ca poti returna pe loc. Posibil sa-ti iei viteza.

  11. #7651 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Quote Originally Posted by Encman View Post
    Sau sigur, cum doresti, poti intreba direct dar rolul lor este sa vanda bundle nu sa iti si spuna ca poti returna pe loc. Posibil sa-ti iei viteza.
    Nu m-as risca altfel fiindca eu unu nu dau 4000 de ron pe consola si apooi sa raman cu jocurile pe cap, cum zici si tu poate o sa mentionez de garantie...

  12. #7652 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    ^Daca dai 4000 de lei și sunt toate cu o singura intrare pe factura dai retur întregului pachet.

  13. #7653 SP
    Senior Member Encman's Avatar
    Exact, ai 14 zile daca nu ma insel, in orice magazin. Sau chiar pe loc. Vezi factura si "te-ai razagandit" tot spuneai ca nu ai probleme de genul.

  14. #7654 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Acuma mi-a trimis cineva dintr-un grup factura lui de la Altex, toate sunt separat si la el!
    Attached Images Attached Images fb_img_1647942494689.jpg

  15. #7655 SP
    Senior Member Encman's Avatar
    Se poate face retur la jocuri atunci (daca sunt sigilate).
    Banuiesc ca se incadreaza in termenul legal de retur.. pare a fi luat de curand dupa jocuri.

    LE: este exact ca la mine, am verificat factura, acelasi "bundle". Doar ca probabil a mai cumparat inca un controller.

  16. #7656 SP
    Member mladin86's Avatar
    Ce golani sunteti… il ardeti pe Altex

  17. #7657 SP
    4_2
    Member 4_2's Avatar
    respectuos vorbind, ei ne ard pe noi cand taxeaza PS5 la 2950

  18. #7658 SP
    Junior Member Schizoid's Avatar
    https://www.flanco.ro/consola-sony-p...alerta-stoc.ro
    In stoc Flanco, 3950ron: Consola Sony PS5, 825GB, Alb, Joc Demon Soul Remake, Gran Turismo 7 Standard Edition, Horizon Forbidden West Standard Edition, Card PS4 Store 250 RON, Card PS4 Store PS Plus RO 90 zile

  19. #7659 SP
    Member parazitu86's Avatar
    https://www.emag.ro/consola-playstat...medium=android

    Consola PlayStation 5 + Joc PS5 Gran Turismo 7 + Joc PS5 Horizon Forbidden West + Joc PS5 Ghost of Tsushima Director’s Cut + PSPlus 365 zile + PSCard 100 RON TOTAL 3999
    Ce noroc pe mine ca mi-am cumpărat PRO-ul în septembrie că acum mă tortutam cu ps4 la ce prețuri au ăștia pentru 5

  20. #7660 SP
    4_2
    Member 4_2's Avatar
    aparent e vorba de un "stoc urias"...deja ne apropiem de 24h si inca mai sunt

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 383 of 404 FirstFirst ... 283 333 373 381 382 383 384 385 393 ... LastLast

Similar Threads

  1. Xbox Series X|S - achizitie din Romania By paul in forum Microsoft Xbox Series
    Replies: 1047 Last Post: 17-08-2023, 09:48
  2. Pot juca jocuri din Romania pe PS4 din America? By SnowPhantom in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 7 Last Post: 19-11-2013, 16:07
  3. Locuri frumoase din Romania By vasilescui in forum Travel & Fashion
    Replies: 0 Last Post: 05-05-2011, 08:24
  4. Replies: 9 Last Post: 28-02-2011, 13:53
  5. Reviste de profil din Romania By rodarkone in forum Console Club
    Replies: 23 Last Post: 11-08-2008, 13:27

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts