Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 387 of 404 FirstFirst ... 287 337 377 385 386 387 388 389 397 ... LastLast
Results 7,721 to 7,740 of 8079

Thread: PS5 - achizitie din Romania

  1. #7721 SP
    Phi
    Member Phi's Avatar
    Am vazut ieri in magazinul Orange din Shopping City Timisoara PS5 digital la €500

  2. #7722 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Am dat de anuntul asta pe OLX, cam suspect. Cica are 15 bucati, le vinde cu 2500 ron, poza la cate artifacte de comprimare are pare a fi luata de altundeva nu facuta de vanzator.

    https://www.olx.ro/d/oferta/playstat...t-IDg4gve.html

  3. #7723 SP
    Member gompo's Avatar
    Quote Originally Posted by Phi View Post
    Am vazut ieri in magazinul Orange din Shopping City Timisoara PS5 digital la €500
    Cel mai probabil era o cutie goala de PS5, pusa de prezentare (decor), ca in multe alte magazine Orange.
    Iar pretul standard la ei este 549E, mai jos de atat ar putea fi doar cu o oferta la vreun abonament de net/fibra/TV etc.

  4. #7724 SP
    Member lucicleric's Avatar
    Quote Originally Posted by Srachi View Post
    Am dat de anuntul asta pe OLX, cam suspect. Cica are 15 bucati, le vinde cu 2500 ron, poza la cate artifacte de comprimare are pare a fi luata de altundeva nu facuta de vanzator.

    https://www.olx.ro/d/oferta/playstat...t-IDg4gve.html
    Poti sa incerci sa ii zici ca platesti prin ramburs si aia e.

  5. #7725 SP
    Senior Member Danny's Avatar
    Au mai fost anunturi de genul anul trecut. Daca ii spui ca vrei sa te intalnesti cu el nu mai raspunde, stergea anuntul si dupa il punea din nou dar in alt oras.

  6. #7726 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Quote Originally Posted by lucicleric View Post
    Poti sa incerci sa ii zici ca platesti prin ramburs si aia e.
    L-am si contactat pe OLX si a vazut mesajul dar nu mi-a raspuns, nu are nici macar numar de telefon asociat contului deci e clar. Probabil este ceva copil care vrea sa influenteze piata si preturile la PS5

  7. #7727 SP
    Member gompo's Avatar
    PS5 digital la Orange la 2756 lei

    https://www.orange.ro/magazin-online...le-card-250ron

  8. #7728 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Quote Originally Posted by gompo View Post
    Cel mai probabil era o cutie goala de PS5, pusa de prezentare (decor), ca in multe alte magazine Orange.
    Iar pretul standard la ei este 549E, mai jos de atat ar putea fi doar cu o oferta la vreun abonament de net/fibra/TV etc.

    Hmm, interesanta ipoteza. Eu am vazut o cutie duminica asta in Altex, era versiunea simpla, fara alte jocuri. M-am uitat prin zona, sa vad daca nu gasesc vreun angajat sa-l intreb, dar nu era nimeni, asa ca m-am dus mai departe, personal nu eram interesat de consola, dar eram un pic curios cum de exista pe raft.

  9. #7729 SP
    Member Peetzy's Avatar
    Mega Mall Media Galaxy ieri, vreo 6-7 cutii de PS5 pe jos, în haosul ala de nedescris din magazin, întreb așa, sa mă aflu în treaba, prețul. O scurta verificare în calculator, bingo! 3449,90 lei. Pana la urma ăștia mai sunt sau nu dealer exclusiv Sony? sau nici n-au fost vreodată și eram eu informat greșit? De unde dracu a apărut mia aia de lei în plus fata de prețul RRP?

  10. #7730 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pai cel mai probabil ala este un pachet facut de ei, cu jocuri si/sau alte lucruri. Pretul consolei, fara ele, ajunge, probabil, pe la 2800-2900 lei, adica pretul corect data fiind situatia actuala (console aduse prin furnizori terti care au adaos mai mare, scumpiri pe toate planurile).
    Poti verifica daca pe bon apar produsele diferite sau un singur SKU cu pachet PS5. Macar asa o scoti mai ieftin.

  11. #7731 SP
    Member Peetzy's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Pai cel mai probabil ala este un pachet facut de ei, cu jocuri si/sau alte lucruri.
    Nu, nu, my bad pt ca n-am precizat. Era doar consola, atât. Cheală, cum s-ar zice, dar varianta cu disc

  12. #7732 SP
    Member Papillon_'s Avatar
    E specula pura la pretul ala. Bine ca am luat anul trecut pachetul PS5 disc + joc Ratchet & Clank la 2800.

  13. #7733 SP
    Member Aliosa's Avatar
    Quote Originally Posted by Peetzy View Post
    Mega Mall Media Galaxy ieri, vreo 6-7 cutii de PS5 pe jos, în haosul ala de nedescris din magazin
    Magazinul ala e plin de angajați, dar nu se sinchisește vreunul sa aranjeze jocurile sau sa facă ceva util pe acolo. De câte ori merg acolo plec cu greață.

  14. #7734 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Quote Originally Posted by Peetzy View Post
    Mega Mall Media Galaxy ieri, vreo 6-7 cutii de PS5 pe jos, în haosul ala de nedescris din magazin, întreb așa, sa mă aflu în treaba, prețul. O scurta verificare în calculator, bingo! 3449,90 lei. Pana la urma ăștia mai sunt sau nu dealer exclusiv Sony? sau nici n-au fost vreodată și eram eu informat greșit? De unde dracu a apărut mia aia de lei în plus fata de prețul RRP?
    Da, azi am vazut-o iar in Altex, cu pretul sub ea: 3449. Nice! Varianta simpla, fara extra controller, fara vreun joc, consola - atat. Na, unde-s acum aia care criticau bundle-urile la 3300 cu 3 jocuri Acum o puteti lua fara jocuri la 3450

  15. #7735 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Aici is aia ce criticau si critica in continuare, nu a fost corect nici bundle neoficial la 3300 si nici consola cheala la 3450!! Nu stiu ce-i cu emoticonul ala de razi asa, parca ti-ar convenii situatia si razi de aia ce nu si-au luat consola la 3300 cu jocuri. Mai mult de 3000 de lei nu as da pe PS5 chiar si in situatia actuala cu criza microsemiconductocipurilor.

  16. #7736 SP
    Member Antiohh's Avatar
    Adevarul este ca traim niste vremuri cu scumpiri enorme. Ma uitam la ceva firma care facea blaturi de lemn... Acelasi lucru cumparat acum 2 ani e aproape dublu la pret astazi. In constructii aceeasi problema (materiale duble la pret). Mancarea parca se scumpeste de la o luna la alta. Daca economia sustine, doar vor creste preturile, inclusiv la console. Daca nu, va urma probabil o criza cu prabusiri de preturi. Pe mine nu ma surprinde deloc scumpirea consolelor (mai ales ca pare sa existe cerere). Ce mi se pare surprinzator este faptul ca nu creste Sony pretul oficial.

  17. #7737 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Si la ce te asteptai. Cand americanii au tiparit miliarde de dolari, Europa la fel... Cand arunci cu bani scosi din pix ce te astepti? Eu ma mir ca nu s-a ajuns ca-n Venezuela sau Zimbabwe.

    Banii fara acoperire nu au valoare si eu n-am inteles niciodata cum niste "institutii" pot emite 100% legal absolut cati bani vor si sa-i "cheltuie" cum vor. Daca eu tiparesc 1 euro fac inchisoare. Daca BCE tipareste 100 miliarde de euro fara sa primeasca nimic in schimb (produse sau servicii) si-i da ca ajutor de somaj sau ajutor pentru afaceri, etc. nimeni nu pateste nimic, e perfect legal.

  18. #7738 SP
    Member Antiohh's Avatar
    Banii scosi din pix sunt ca sa distribui uniform povara financiara. Cei mai afectati in aceasta situatie sunt cei care au multi bani pusi deoparte. Varianta cealalta, in care nu se tiparesc bani dar ,,se strange cureaua,, este ce s-a intamplat prin 2008 cand s-au taiat salariile bugetarilor si implicit tot mediul privat a avut de suferit avand efect de bulgare de zapada (bugetarii nu au bani, nu mai cumpara de la privati, privatii nu mai au bani sa le dea angajatilor, ei iar cumpara tot mai putin etc.). Acum se incearca ceva diferit fata de ce s-a intamplat la ultima criza financiara (sperand ca asta este formula mai avantajoasa).

    Dar haideti sa lasam acest thread pentru ceea ce este el. Remarca mea a fost mai mult pentru a atentiona lumea ca probabil sansele de a prinde console la pret ,,normal,, sunt aproape nule in viitorul apropiat si sa nu mai astepte degeaba.

  19. #7739 SP
    Member kukenstein's Avatar
    Nu stiu ce varste aveti fiecare pe aici, cred ca nici nu conteaza, nu mai zic de profesii sau joburi sau facultati, iarasi nu conteaza. Ma mira atitudinea voastra legata de pretul acestui device. La fel cum zicea un coleg de forum mai sus: la 3300 cu jocuri nu e bun, la 3500 fara jocuri iar nu e bun, etc. Voi vreti consola la pretul de lansare. BAI!!! NU MAI ESTE, NU SE MAI POATE! NU PRODUC AIA SUFICIENTE! Criza de cipuri, de bani, inflatie, transport scump, etc. Ce mai asteptati? Luati ACUM. Ca e 2900 ca e 3500 ca e 4000... il vreti? il luati. Pun pariu ca 80% dintre cei care comenteaza pe subiect isi schimba telefonul la 6-9-12 luni si dau MINIM 2000 de lei diferenta pe un rahat de telefon care crapa sau devine inutil dupa doi ani. Consola o iei si 4-6-7 ani te poti juca lejer la fel ca in prima zi. Ia luati sa impartiti costul consolei la 48 sau 60 de luni. Cred ca e mai scump fumatul sau tunsul si aranjatul barbii decat costul consolei. Nu da nimeni (SONY MICRO****) doi bani pe revolta voastra.

  20. #7740 SP
    Member Peetzy's Avatar
    Da' tu de ce te-ai supărat așa? Înțeleg ca nu de la varsta sau ceva...
    Indiferent câte ar produce "aia", prețul a rămas același, nu? Eu unul sincer n-am înțeles treaba aia cu telefoanele și fumatul sau tunsul. Dar la mine sigur e de la varsta, te asigur

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 387 of 404 FirstFirst ... 287 337 377 385 386 387 388 389 397 ... LastLast

Similar Threads

  1. Xbox Series X|S - achizitie din Romania By paul in forum Microsoft Xbox Series
    Replies: 1047 Last Post: 17-08-2023, 09:48
  2. Pot juca jocuri din Romania pe PS4 din America? By SnowPhantom in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 7 Last Post: 19-11-2013, 16:07
  3. Locuri frumoase din Romania By vasilescui in forum Travel & Fashion
    Replies: 0 Last Post: 05-05-2011, 08:24
  4. Replies: 9 Last Post: 28-02-2011, 13:53
  5. Reviste de profil din Romania By rodarkone in forum Console Club
    Replies: 23 Last Post: 11-08-2008, 13:27

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts