Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 390 of 404 FirstFirst ... 290 340 380 388 389 390 391 392 400 ... LastLast
Results 7,781 to 7,800 of 8079

Thread: PS5 - achizitie din Romania

  1. #7781 SP
    Member Papillon_'s Avatar
    Ca sa nu mai poti sa vinzi jocul si sa faca ei mai mult bani.

    Iti dai seama ca scadea pretul la Horizon FW si vindeau mai putine copii daca pachetul avea jocul pe disc.

  2. #7782 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Vai si amar ce o mai ajuns si Sony.

  3. #7783 SP
    Member gompo's Avatar
    Presupun ca acel cod de HFW poate fi folosit o singura data, dar poate fi revendicat de pe orice consola, chiar si digitala.
    Sau gresesc?

  4. #7784 SP
    Junior Member dc33's Avatar
    Orice consola, chiar si de pe telefon sau computer. Odată revendicat nu mai e valabil, rămâne atașat contului de pe care ai făcut revendicarea.

  5. #7785 SP
    Member ConuGeo's Avatar
    Nu s-au lăsat bajetii de sportul asta......20220622_102758.jpgscreenshot_20220622-102700_olxro.jpg

    Astazi imi sosește si mie consola

  6. #7786 SP
    Member tmihai20's Avatar
    Nu știu dacă ați văzut Look Up pe Netflix, dar sunt convins că în cazul apocalipsei tot vor exista oameni care vor vinde consola la supra-preț. Atât pot unii oameni. Mă bucur sincer că a apărut acest bundle care e aproape ok, mult mai bun decât cele la peste 3500 cu jocuri.

  7. #7787 SP
    Member lucicleric's Avatar
    Astazi era cineva pe facebook care vindea PS5 cu blueray la 2600.

  8. #7788 SP
    Member Papillon_'s Avatar
    Bundle ok? Primesi Horizon FW sub forma de cod digital pentru 500 de lei!! Ce gluma buna.
    Jocul e 240 de lei nou pe disc https://www.cel.ro/jocuri/horizon-fo...pNCQ1MTUsMw-l/
    Pe OLX il gasesti si la 170 de lei.

  9. #7789 SP
    Member tmihai20's Avatar
    Jocul costă 370 de lei (prețul real la vânzătorii oficiali, nu cel mai mic preț la un retailer în care poți sau nu avea încredere), restul e profitul Altex sau Sony. Practic adaosul este de 500-379=131 de lei, față de adaousurile mari de la celelalte bundle-uri.

  10. #7790 SP
    4_2
    Member 4_2's Avatar
    nu va mai invartiti cu calcule de genul. Pretul oficial al bundle-ului e 550 euro, Altex il vinde la 600. Da, un pic de jecmaneala dar tolerabila avand in vedere derapajele recente.

    De exemplu acum Flanco are Bundle in stil de ciordeala la 3400 cu GT7, Morales si 100ron.

    cat despre voucher in loc de joc fizic...din pacate e viitorul....viitorul trist dpmdv

  11. #7791 SP
    Senior Member dark18's Avatar
    Cei care ati prins bundle-ul cu HFW la 3000 lei sa stiti ca ati prins la pret bun.
    Din greseala , am vazut ce preturi sunt pe Altex la varianta cu disc plus ceva pe langa. In total sunt 5 pachete, dintre care la un pachet iti poti alege un joc (din cele 4 la alegere)

    https://altex.ro/consola-playstation...cpd/CNSPS51TB/

  12. #7792 SP
    4_2
    Member 4_2's Avatar
    in momentul de fata varianta optima e la Emag

    3700 cu Forbidden West, 1 an de plus, card 250ron, Fifa 22

    E drept ca la Emag vin desigilate, dar mai nou asa vin si de la Altex( cica Bundle-ul FW e de fapt o consola clasica, cu sleev-ul schimbat si hartia cu codul de FW varata in cutie manual)

  13. #7793 SP
    Member tmihai20's Avatar
    700 de lei în plus față de bundle-ul cu Forbidden West pentru 1 an de PS Plus, 250 lei credit și Fifa 22 nu prea cred că merită. Nu cred că există zi în care să nu mă bucur că am prins oferta cu bundle oficial la 2800. Sunt eu fan, dar ce se întâmplă acum cu vânzarea a depășit și cele mai negre previziuni ale mele.


    E și mai rău că a deschis ușa pentru niște oferte din care noi doar pierdem, fie că ni se bagă jocuri pe care unii nu le vor, fie pentru că profitul magazinelor e prea mare. Practic s-a produs deja precedentul și în viitor vom mai avea parte de așa ceva.

  14. #7794 SP
    Member Papillon_'s Avatar
    3450 consola + un joc 3700, cat de jos poate sa coboare si Altex.

  15. #7795 SP
    Member Antiohh's Avatar
    Quote Originally Posted by tmihai20 View Post
    700 de lei în plus față de bundle-ul cu Forbidden West pentru 1 an de PS Plus, 250 lei credit și Fifa 22 nu prea cred că merită. Nu cred că există zi în care să nu mă bucur că am prins oferta cu bundle oficial la 2800. Sunt eu fan, dar ce se întâmplă acum cu vânzarea a depășit și cele mai negre previziuni ale mele.


    E și mai rău că a deschis ușa pentru niște oferte din care noi doar pierdem, fie că ni se bagă jocuri pe care unii nu le vor, fie pentru că profitul magazinelor e prea mare. Practic s-a produs deja precedentul și în viitor vom mai avea parte de așa ceva.
    Ma indoiesc. Cand se pot face bani multi si usor (prin adaosuri) este competitie mare pe piata si scad preturile. Sa nu te gandesti ca Sony nu are mult de pierdut din toata sandramaua asta. Multi s-au reorientat catre XBOX numai prin simplul fapt ca sunt mai usor de gasit la preturi bune. Atata timp cat nu exista niste negocieri ilegale intre SONY si Microsoft (necompetitive) eu nu cred ca dupa ce se rezolva problema chipurilor (daca se mai rezolva ) va mai exista chestia asta cu bundleuri la suprapret.

  16. #7796 SP
    Member Papillon_'s Avatar
    Pierd precis, cu preturile astea umflate si stocuri lipsa. Daca nu aveam XSX si PS5 nu steam pe ganduri si luam XSX.

    Xbox Series X/S Outselling PS5 In Japan As Sony Hammered By Supply Issues
    https://www.ign.com/articles/xbox-se...g-ps5-in-japan

  17. #7797 SP
    Member tmihai20's Avatar
    Quote Originally Posted by Antiohh View Post
    Multi s-au reorientat catre XBOX numai prin simplul fapt ca sunt mai usor de gasit la preturi bune. Atata timp cat nu exista niste negocieri ilegale intre SONY si Microsoft (necompetitive) eu nu cred ca dupa ce se rezolva problema chipurilor (daca se mai rezolva ) va mai exista chestia asta cu bundleuri la suprapret.
    Series X s-a găsit din prima la prețuri mari, de-asta s-a și mai găsit prin magazine sau s-a dat mai greu. A fost pe la început pe la 2950 cu Forza Horizon 5, apoi s-a găsit la prețuri de peste 3000 de lei fără jocuri (după ce am văzut acele prețuri am încetat să mai urmăresc evoluția prețurilor). Prețul real al consolelor nu este de 2500, ar trebui să fie mai jos de atât (poate mă înșel). Sony nu are decât de câștigat cu fiecare consolă vândută, câștigă bine și din vânzarea de jocuri (de fapt mai bine decât din vânzarea de console).



    Sper că Sony și Microsoft n-au negociat deloc între ei, mi se pare că problema cipurilor (sper că așa se scrie în română) e puțin artificial întreținută. Consolele nu se vând atât de mult ca alte produse care conțin cipuri (gen TV, mașini și altele smart). Când un producător ca AMD care știe că cipul din PS5 și Series X se vinde atât de bine face tot posibilul să producă pe măsura cererii. Pe de altă parte plăcile AMD nu s-au găsit atât de des ca plăcile Nvidia din generația 30xx (asta e percepția mea pe baza pieții noastre, poate e greșită). Poate e un semn că AMD n-a putut și nu poate face față la cererea mare de cipuri AMD.

  18. #7798 SP
    Member ConuGeo's Avatar
    Consola PlayStation 5 (PS5) 825GB + joc Horizon Forbidden West 2.999,90 lei
    https://altex.ro/consola-playstation...CNSPS51TBBHFW/

  19. #7799 SP
    Senior Member Encman's Avatar
    Un pret decent pentru ce pare a fi al 2-lea bundle oficial $ony (dupa Ratchet and Clank dar care a venit cu un pret mai bun).
    La asa vremuri.. pentru doritori.. spun ca este un pachet de luat in seama.

  20. #7800 SP
    Member coxanovici's Avatar
    Dar chiar asa repede dispar sunt 2 ani nu de la aparitie,inteleg criza componentelor dar chiar asa si credeti-ma pentru Romania e un adaos nesimtit. Parca am fi in prin tarile din America de sud bine aia au preturi Mai nesimtite. Aici in zona Elvetia/Germania 550 CHF si 560 EUR si dispar imediat si chiar pe piata second cer mult Pana la urma daca nu prind ceva cu garantie am SA iau ceva second. Spor la munca si game on

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 390 of 404 FirstFirst ... 290 340 380 388 389 390 391 392 400 ... LastLast

Similar Threads

  1. Xbox Series X|S - achizitie din Romania By paul in forum Microsoft Xbox Series
    Replies: 1047 Last Post: 17-08-2023, 09:48
  2. Pot juca jocuri din Romania pe PS4 din America? By SnowPhantom in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 7 Last Post: 19-11-2013, 16:07
  3. Locuri frumoase din Romania By vasilescui in forum Travel & Fashion
    Replies: 0 Last Post: 05-05-2011, 08:24
  4. Replies: 9 Last Post: 28-02-2011, 13:53
  5. Reviste de profil din Romania By rodarkone in forum Console Club
    Replies: 23 Last Post: 11-08-2008, 13:27

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts