Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 394 of 404 FirstFirst ... 294 344 384 392 393 394 395 396 ... LastLast
Results 7,861 to 7,880 of 8079

Thread: PS5 - achizitie din Romania

  1. #7861 SP
    Junior Member RazTutu's Avatar
    Bogdaproste de pont-ul cu myVodafone la Flanco. De mult timp urmaresc thread-ul asta si in sfarsit am luat si eu. 2850 lei costa doar cu codul vodafone, cel mai bun pret pe care l-am vazut la bundle in ultima perioada. Thanks

  2. #7862 SP
    Junior Member Schizoid's Avatar
    Quote Originally Posted by RazTutu View Post
    Bogdaproste de pont-ul cu myVodafone la Flanco. De mult timp urmaresc thread-ul asta si in sfarsit am luat si eu. 2850 lei costa doar cu codul vodafone, cel mai bun pret pe care l-am vazut la bundle in ultima perioada. Thanks
    Cu mare placere! Si eu la fel am luat, cu 2850. platit cu card INGsi inainte selectat pt cashback, o sa vina 80ron inapoi in 1 saptamana. Oferta

  3. #7863 SP
    Member rzv31's Avatar
    Quote Originally Posted by 4_2 View Post
    sincer, daca generatia trecuta, de cand am inceput sa am un 2 consoles approach, proportia de utilizare era 90% PS4 -10% Xbox...cu (80-20 dupa ce am trecut la one X si Game Pass a evoluat in directia care e azi).

    Generatia asta pot sa spun ca e 90% - 10% in favoarea Xbox. Colsola mi se pare tehnic superioara. Serviciile sunt net superioare in favoarea MS si dupa experienta nefasta de achizitie avuta cu Sony si Altex pot sa spun ca nu prea vad ceva sa se schimbe pt mine. Exclusivele Sony practic sunt singurele pt care mai deschid PS si pana acuma a fost lansat doar 1( FW) restul sunt remasters, half games(Morales), cash grabs odioase(TLOU, Uncharted), sau B titles.

    Cresterea de pret nu ma face decat sa critic generatia asta de la sony si mai mult.Pacat da romanul stie in general doar PS
    Asta ma cam face si pe mine sa aleg si XBX....
    Eu tot timpul am fost fan Sony, mereu mi s-au parut seriosi, dar parca de ceva timp au angajat de pe la Apple la cat de lacomi sunt. Parca noi, fanii/clientii, nu contam deloc, chit ca le bagam in buzunare o groaza de bani.

    Buna aia cu exclusivitati, pai care exclusivitati? Alea temporare, de au aparut si pe PC ca sunt ei lacomi si mai vor sa mulga vaca cat pot? Pai tu vii, te lauzi ca e doar pentru noi,prostii care iti cumparam produsele, pe spatele carora iti faci tu avere, ca e joc exclusiv PS si dupa il scoti pe PC? Asta direct te p*** pe noi cu jet. Pe carcase nu scrie "Temporary exclusive on PS" ci "Exclusive on PS" asa ca sunt niste nesimtiti la faza asta. Pana si Forbidden West, chiar crezi ca nu il vor scoate si pe PC in cativa ani? Asta o sa fie mersul de acum incolo cu exclusivitatile.

  4. #7864 SP
    Member Bogdan47xD's Avatar
    ^ pe carcasa de la Forbidden West nu mai scrie exclusive on Playstation, iar pe PC probabil pe la anu pe vremea asta vom auzi oficial de la ei ca portul trebuie sa vina , cred ca nici la God of War Ragnarok nu scrie daca am vazut bine.

  5. #7865 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Quote Originally Posted by Papillon_ View Post
    Daca nu ma insel e o premiera, consola lansata acum 2 ani cu o majorare de pret.
    A mai fost o consola de la Sony sau Microsoft care a fost scumpita dupa cativa ani de la lansare?
    Ma bag si eu aiurea cu o observatie. Pretul nu a crescut, doar ca valoarea banilor a scazut. Si nu a scazut un pic, gen 5-10%, a scazut MASIV. Asta se intampla cand tiparesti aproape ca-n Zimbabwe sau Venezuela, ma mir ca inca e oarecum sub control inflatia.

    Va creste pretul si la XBOX, chiar daca Microsoft spune ca nu va creste. Adica na, va creste daca gandesti gresit ca 1 dolar/euro/leu etc de azi e acelasi cu cel din urma cu 2-3 ani. Cand preturile cresc foarte mult la energie, materiale, etc, cand salariile cresc si ele ca trebuie sa tina pasul macar cat de cat cu inflatia... n-ai cum sa tii nimic la pretul din urma cu cativa ani, e imposibil.

  6. #7866 SP
    Member Antiohh's Avatar
    ei, in general tehnologia tinde sa se devalorizeze de la un an la altul. De aceea este mai ciudat sa scumpesti produse tech vechi. Acum noi nu avem de unde sti ce costuri au in realitate si cat de justificata este cresterea.

  7. #7867 SP
    Member snk2's Avatar
    Quote Originally Posted by Papillon_ View Post
    Daca nu ma insel e o premiera, consola lansata acum 2 ani cu o majorare de pret.
    A mai fost o consola de la Sony sau Microsoft care a fost scumpita dupa cativa ani de la lansare?
    S-a mai intamplat, insa doar in anumite tari (putine la numar) si s-a ignorat pt ca "not my problem".

    De exemplu, in Canada a fost scumpit si PS3 si PS4 , cu 50 de dolari canadieni.

  8. #7868 SP
    Member coxanovici's Avatar
    Cine vrea isi ia doar CA mi se pare cam mult 735chf bundle cu horizon si gran turismo la game stop elvetia
    (Bine CA au pe stock) si aici pe piata second sunt scalperi la greu. Iar din septembrie va fi 800 aiurea. Mai astept pana iese un pro sau ceva.
    O sa intru si pe la baietii Microsoft

  9. #7869 SP
    Member gompo's Avatar
    Consola PlayStation 5 Digital Edition cu joc Horizon Forbidden West si PS Plus 365zile si Card 250RON in stoc la Orange la 2961 lei

    https://www.orange.ro/magazin-online...si-card-250ron

  10. #7870 SP
    Member maravela's Avatar
    Quote Originally Posted by codpin View Post
    Vorba unui comentariu de pe blogul lor: "detin deja un PS5 si tot m-a enervat anuntul asta" .

    Deci ei nu-s in stare sa produca destule incat sa fie la liber, dupa aproape 2 ani, iar in loc sa lase din pret ei il scumpesc. Nice! Hai cu inflatia!



    Cand sony au vazut cat de rapid se vand consolele de la scalperi cu preturi si de 1000 de euro, nu s-au putut abtine. Lumea cumpara. Ma mir ca nu le-au scumpit mai mult. Au redus dramatic sistemul de racire si au crescut pretul. Logic.

  11. #7871 SP
    VIP Member asatgmures's Avatar
    Quote Originally Posted by maravela View Post
    Cand sony au vazut cat de rapid se vand consolele de la scalperi cu preturi si de 1000 de euro, nu s-au putut abtine. Lumea cumpara. Ma mir ca nu le-au scumpit mai mult. Au redus dramatic sistemul de racire si au crescut pretul. Logic.
    nu s a scumpit deloc consola ps5 la dealerii oficiali, trebuie sa tii cont ca banii europeni s au devalorizat f mult

  12. #7872 SP
    Member Papillon_'s Avatar
    Gata se confirma scumpirea.
    PlayStation 5 (PS5) 825GB, B-Chassis + joc FIFA 23 la 3150 lei la Altex
    https://altex.ro/consola-playstation...CNSPS51TBBF23/

    XSX fara joc e 2700 de lei pe Gamers
    https://www.gamers.ro/xboxseries/xbox-series-x-1tb

  13. #7873 SP
    Member mittyredstar's Avatar

  14. #7874 SP
    Member parazitu86's Avatar
    Ce frumos, panaramele au comandat de la un retailer din țară si le revând la suprapreț pe platforma emag.Doamne ăștia nu sunt sănătoși la cap

  15. #7875 SP
    Member jetssskii's Avatar
    Any news ?

  16. #7876 SP
    naz
    Senior Member naz's Avatar
    Vezi emag, tocmai ce am vazut in stoc cu fifa23 si o maneta in plus. Pret 3500lei.

  17. #7877 SP
    Member jetssskii's Avatar
    Parca 35 n-as da. Bundle de controller +fifa e 600 de lei deci ar veni 3100 daca ar fi pret retail. Nici nu ma joc fifa. Oricum mersi, mai vanez bundle-uri fara fifa!

  18. #7878 SP
    Senior Member LucKos's Avatar
    Quote Originally Posted by jetssskii View Post
    Parca 35 n-as da. Bundle de controller +fifa e 600 de lei deci ar veni 3100 daca ar fi pret retail. Nici nu ma joc fifa. Oricum mersi, mai vanez bundle-uri fara fifa!
    Vezi că Sony au anunțat oficial că au scumpit PS5. S-a dus prețul de 2500 lei.

    Sent from my KB2005 using Tapatalk

  19. #7879 SP
    Member jetssskii's Avatar
    Serios ? Am fost out of the loop cateva luni, chiar nu am auzit. Si practic vine 3000 cel standard si 2500 digital sau cum ?

    ---------- Post added 27-10-2022 at 00:49 ----------

    Vad ca altex nu merge si zice ceva de blackfriday ? Maine e joi.

  20. #7880 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    E 450 euro digital si 550 euro disc.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 394 of 404 FirstFirst ... 294 344 384 392 393 394 395 396 ... LastLast

Similar Threads

  1. Xbox Series X|S - achizitie din Romania By paul in forum Microsoft Xbox Series
    Replies: 1047 Last Post: 17-08-2023, 09:48
  2. Pot juca jocuri din Romania pe PS4 din America? By SnowPhantom in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 7 Last Post: 19-11-2013, 16:07
  3. Locuri frumoase din Romania By vasilescui in forum Travel & Fashion
    Replies: 0 Last Post: 05-05-2011, 08:24
  4. Replies: 9 Last Post: 28-02-2011, 13:53
  5. Reviste de profil din Romania By rodarkone in forum Console Club
    Replies: 23 Last Post: 11-08-2008, 13:27

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts