Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 7 of 18 FirstFirst ... 5 6 7 8 9 17 ... LastLast
Results 121 to 140 of 353

Thread: God of War: Ragnarök

  1. #121 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Quote Originally Posted by lucicleric View Post
    ori o sa poti juca jocurile downloadate deja pe hard..
    Ar fi si culmea sa nu poți. Si ce facem? Luam toti hdd-uri de sute/mii de TB?

  2. #122 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by Papillon_ View Post
    Mai tarziu te trezesti ca nu mai ai acces la jocul cumparat, vad ca Ubisoft vrea sa creeze un precedent.
    Assassin's Creed Liberation delisted on Steam, soon to be inaccessible even for players that have purchased it https://www.vg247.com/assassins-cree...steam-delisted
    Update 2: Ubisoft now says that the games set to be decommissioned later this year, including Assassin's Creed Liberation HD, will continue to be available for players who purchased them to play directly.
    Asta de fapt este un subiect mai complex, dar care afecteaza absolut toate jocurile/sistemele care cer always online, chiar daca vorbim de SP only games.

    Oricum, cumparat sau nu, cei care inca mai joaca sau au de gand sa se mai intoarca la ceva atat de vechi, sunt in procent absolut infim, asa ca numarul real al celor cu adevarat afectati de asa ceva, parerea mea, e ca e de ordinul zecilor sau sutelor, desi au vandut milioane dintr-un anumit produs.

  3. #123 SP
    Member lucicleric's Avatar
    Quote Originally Posted by GabiCutlac View Post
    Ar fi si culmea sa nu poți. Si ce facem? Luam toti hdd-uri de sute/mii de TB?
    Pey si asa ne cumparam extra memorie la absolut orice device pe care il avem. La jocuri atat de vechi, nu o sa ocupe atat de mult....anyway lumea se panicheaza degeaba , iar jurnalistii chiar nu mai au despre ce sa scrie.
    Scuze de offtopic btw

  4. #124 SP
    Member cosmin1088's Avatar
    Preturi nesimtit de mari la toate editiile, pe Altex.ro, dar asta e norma.
    Gamers.ro reuseste sa aduca PS5 standard edition cu 76 lei mai ieftin ca Altex, si nici nu ma ma intereseaza cum. Imi surade sa dau pre-order dar vad ca nici macar cover de day one edition nu s-au obosit sa scoata.

  5. #125 SP
    Senior Member Mayhem's Avatar
    Ma bucur ca mi-am luat editia digitala de PS5, in felul asta nu ma las consternat de trivialități de genul ăsta, iau ediția digitala si ma bucur de joc. Am ajuns la concluzia ca nu are rost sa mai dau atentie la ce editii scot, cu DLC sau fara, e scump, n-are jocul pe disc, etc. Daca mi se pare mare pretul nu iau, daca mi se pare ok, iau. Oricum nu o sa schimbe SONY pretul indiferent de cat de tare fac eu sau altii galagie.

  6. #126 SP
    Member cosmin1088's Avatar
    Okay, acum vad ca la Altex primesti si un artbook daca dai preorder la PS5 Standard Edition. Deci sa zicem ca aia 76 lei vs gamers.ro se duc pe carticica. Artbook-ul ala s-ar fi regasit in Special Edition, daca-l lansau. Asa, ai standard edition (no steelbook) si un artbook.

    @Mayhem, editiile de colectie sunt o pierdere de spatiu si bani, eu vorbesc strict de digital vs fizic.
    Vedem ce se intampla in piata (ex. Ubisoft) asa ca o editie fizica pt mine e sfanta, indiferent de PS+ Extra Premium whatever.

  7. #127 SP
    Member lucicleric's Avatar
    Ma uitam acum pe variantele digitale....o sa aveti o surpriza daca va cumparati varianta ps5...scrie playable only on ps5 deci este foarte posibil ca sa nu aveti cum sa faceti upgrade de la varianta de ps4 pe ps5.
    Probabil de aceea nu s-au mai obosit sa dea blueray-uri la CE.
    Viitorul suna destul de naspa daca au inceput cu chestii dinastea deja

  8. #128 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pai au zis de la inceput ca o sa coste 10 euro update de la PS4 la PS5, atat la digital, cat si la disk (parca si la disk).

  9. #129 SP
    Member lucicleric's Avatar
    Dupa felul cum este formulat pe aplicatie: only ps5....varianta de ps5 nu va merge si pe ps4. Eu de ex am contul comun cu inca un ps5 si un ps4....si nu as dori ca cel de pe ps4 sa fie pe dinafara. La fel si varianta de ps4 scrie doar ps4 pro enhancements si atat.
    Ma rog nu dau precomanda, astept sa vad mai multe detalii.

  10. #130 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pai da, invers nu avea cum sa mearga. Nu e ca si cum ofera ei ambele jocuri. Nu e ca la Xbox.
    La Sony sunt 2 jocuri diferite.

    Nu stiu cum e daca iei versiunea de PS4 si faci update la versiunea de PS5. Daca-ti inlocuieste efectiv PS4 cu PS5 sau le ai pe ambele.

  11. #131 SP
    Member lucicleric's Avatar
    Mda....trist moment, dar sunt sigur ca si ei stiu de treaba cu sharing-ul cu ps4 si ps5, nu prea inteleg de ce au pus politica asta de *****, mai ales ca e crossgen

  12. #132 SP
    Member cosmin1088's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Pai da, invers nu avea cum sa mearga. Nu e ca si cum ofera ei ambele jocuri. Nu e ca la Xbox.
    La Sony sunt 2 jocuri diferite.

    Nu stiu cum e daca iei versiunea de PS4 si faci update la versiunea de PS5. Daca-ti inlocuieste efectiv PS4 cu PS5 sau le ai pe ambele.
    Cred ca o sa le ai pe ambele, asa imi apar mie la HFW.
    As fi mers tot pe editia de PS4 daca nu avea taxa de upgrade. La HFW a fost free...

  13. #133 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by lucicleric View Post
    Mda....trist moment, dar sunt sigur ca si ei stiu de treaba cu sharing-ul cu ps4 si ps5, nu prea inteleg de ce au pus politica asta de *****, mai ales ca e crossgen
    Pai fix d-asta. Pentru ca jocurile lor nu merg pe ambele console. Ei au 2 jocuri diferite. D-aia si alegi ce sa instalezi pe PS5 si d-aia inainte instala automat ambele versiuni. Pentru ca, se pare ca, nu sunt capabili sa faca un singur joc care sa mearga cum trebuie pe oricare din cele 2-3 hardware-uri.

  14. #134 SP
    Member lucicleric's Avatar
    Deci e crossgen dar nu e crossgen in mintea lor

  15. #135 SP
    Member Bogdan47xD's Avatar
    Au apărut artbook-urile pe Amazon. Ele sunt publicate de DarkHorse Books cu data de lansare 29 noiembrie 2022, deci cred ca sunt cele oficiale. Cele 2 versiuni disponibile :

    Art of God of War Ragnarok Deluxe Edition - https://www.amazon.com/dp/1506735258 - 130$

    Art of God of War Ragnarok -https://www.amazon.com/dp/1506733492/ - 50$

  16. #136 SP
    Member Bogdan47xD's Avatar



    O recapitulare a primului joc.Cred ca au inceput si ei marketing-ul pentru el si probabil luna asta/viitoare sa vedem ceva mai mult despre noul joc.

  17. #137 SP
    Manager paul's Avatar
    Game Informer cover:
    This issue’s cover art has been in the works for some time, and its level of detail is a testament to that. Kratos and Atreus face armored warriors, reptilian monsters scurry into the arena from every direction, the Huldra brothers ready their weapons from high ground, and a dragon soars through the cloudy sky. All the while, fire beams violently collide with a far-off mountain range.
    Cover Reveal – God of War Ragnarök
    Attached Images Attached Images gowcover.jpg 349revealspread.jpg

  18. #138 SP
    Member hibrid13's Avatar
    Noi detalii despre evoluția sistemului de combat.
    https://comicbook.com/gaming/news/go...t-changes-ps5/

  19. #139 SP
    Member lucicleric's Avatar
    Nu arata rau, desi nu cred ca au experimentat prea mult cu combatul oricat de mult il hype-uiesc astia pe net.....un lucru e cert, chiar stiu sa faca un trailer care sa transmita ceva, combat-ul e pe beatul muzicii and so on. Congrats to them so far.
    Am citit in treacat niste interviuri cu team-ul lor si ziceau ca o sa exploreze toate realm-urile si mai multi zei.....imi da speranta ca jocul asta va fi mai dark si mai sangeros avand in vedere ca pustiul pare a fi teenager acum spre adult....cu ocazia asta poate o sa introduca si alte teme.

  20. #140 SP
    Member Bogdan47xD's Avatar



    Maine la 18:00 vom vedea niste gameplay



    In this exclusive God Of War Ragnarök gameplay video, Associate Editor Jason Guisao shares a first look at the new weapons and combat abilities Kratos and Atreus can use, including upgrades to the Leviathan Axe and Blades of Chaos.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 7 of 18 FirstFirst ... 5 6 7 8 9 17 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 13-03-2013, 10:56
  2. Replies: 0 Last Post: 07-03-2013, 10:28
  3. Replies: 0 Last Post: 11-11-2012, 15:43
  4. Replies: 0 Last Post: 19-04-2012, 12:00

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts