Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 33 FirstFirst 1 2 3 4 5 13 ... LastLast
Results 41 to 60 of 653

Thread: PS5 - pune o intrebare, primeste un raspuns

  1. #41 SP
    Member dtancu's Avatar
    Nu exista nici un media player sub media.
    Exista Netflix, Amazon Prime, Twitch și YouTube.


    Sent from my iPad using Tapatalk

  2. #42 SP
    Ede
    Junior Member Ede's Avatar
    Salut!

    Am niste casti Sony 1000XM3, pe care doresc sa ii folosesc la PS5. Am vazut ca la PS4 sunt niste adaptoare USB cu care practic poti folosi in modul wireless castile. A incercat cineva acest work-around si la PS5?

    Sent from my SM-G955F using Tapatalk

  3. #43 SP
    Junior Member Asadar's Avatar
    Quote Originally Posted by Encman View Post
    Momentan incerc sa-mi dau seama daca este o problema intr-adevar.. ca apoi sa vad care ar fi solutia.
    In afara de colegul @amon2051 care spune ca nu ar fi niciun fel de tearing odata ce ai game mode on (dar cu Astro, pe un B9), nu am gasit pe nimeni care sa fie in aceeasi situatie. Cu AC Valhalla nici atat.

    In alta ordine de idei, nu as vrea sa marit TV-ul actual si sa fac gaura si in buget. Ar fi pacat, TV de ~ 2 ani, nu tocmai de lepadat.
    Dar sincer, e de rahat, daca un PS5 nu poate rula pe modele "mai vechi" de TV-uri fara sa aiba tearing in 4K@ 60 hz. Nu de alta dar dincolo de nu stiu ce artificii cu 120hz, etc, acesta este ce s-a asteptat in mare de la PS5: sa scoata 60 de frame-uri in 4K (nativ sau nu).

    Poate speculez momentan, agit spiritele in mod inutil, ma mai documentez. Eventual cumpar consola si ma dumiresc singur. Dar albul ala.. damn!
    O sa fiu in aceeasi situatie cu tine, daca o sa castig la tombola . Tot B8 am si eu de 1 an.. sper totusi sa nu fie asa dar pana nu testam nu cred ca o sa aflam

  4. #44 SP
    Member felixxx's Avatar
    Quote Originally Posted by cosminbad View Post
    L-am conectat eu pana la urma, am un HDD 2Tb, Seagate PS4 Expansion - merge totul fara probleme. Las raspunsul pt ca nu a raspuns nimeni.
    La mine a fost cu probleme, n-as recomanda.
    L-am scos si acum nu ma lasa sa instalez nici un joc de ps4 pe hard-ul ps5, stie cineva cum rezolv problema asta? Imi spune sa pun external storage, de parca eu sunt fraier

  5. #45 SP
    Junior Member andrei_ghi's Avatar
    Salutare, am si eu o intrebare, nu stiu daca a mai fost discutata, daca da, imi cer scuze. Am in plan (ca multi dintre voi) sa achizitionez in PS5. Au tot fost discutii legat de faptul ca este necesar si un TV pe masura pentru a te bucura din plin de ea. Ideea este ca, eu am un QLED Samsung de 165cm cu HDR si 120hz nativ. Problema este ca nu am niciun port HDMI2.1. Sa fie asta o problema in conditiile de fata (limitare de bandwidth) sau doar daca ne gandim in viitor, la un eventual 8K in 60fps-uri. Oare ar trebui sa ma gandesc serios la un upgrade la HDMI 2.1 sau pot sa mai pastreaz TV-ul? MUltumesc anticipat.

  6. #46 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Păstrează-l liniștit. N-o sa vezi jocuri 8k pe PS5, astea is basme de marketing, poate ceva indie 2d sidescroller sa fie 8k . In cel mai bun caz 4k 60fps, dar si aia foarte rar. Norma va fi 4k- 30fps sau 1080/4k upscaled- 60fps.

    Sent from my SM-N960F using Tapatalk

  7. #47 SP
    Junior Member andrei_ghi's Avatar
    Quote Originally Posted by bicky1310 View Post
    Păstrează-l liniștit. N-o sa vezi jocuri 8k pe PS5, astea is basme de marketing, poate ceva indie 2d sidescroller sa fie 8k . In cel mai bun caz 4k 60fps, dar si aia foarte rar. Norma va fi 4k- 30fps sau 1080/4k upscaled- 60fps.

    Sent from my SM-N960F using Tapatalk
    Multumesc pentru raspuns. Deci nu-i motiv de ingrijorare lipsa HDMI 2.1.

  8. #48 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Vor fi si câteva 120fps, parca noul Call of Duty e. Probabil vor mai fi si altele de genu, multiplayer competitiv. Depinde si ce joci tu mai mult. Dar nu m-as baza ca vom vedea prea multe la 120fps.

    Sent from my SM-N960F using Tapatalk

  9. #49 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Din experienta generatiilor anterioare, daca acum la start sunt jocuri 4K dynamic @60fps stabil (COD, Valhalla, etc), vom avea o generatie 4K nativ@60fps dupa ce vor aparea jocuri optimizate cum trebuie, nu aceste titluri cross-gen. (Which for me... is OK).

    Cum spune si bicky, 8K niciodata, iar 4K@120 fps nu cred, cel putin nu pana in 2022 si nu in jocuri complexe.
    Suntem in generatia 4K, lumea are TV-uri 4K, in locul lor nici n-as fi marketat mizeria aia cu 8K, este un fals.
    Nici un eventual PS5 Pro nu vad sa fie scos la un pret de consola pe segmentul console gaming si capabil de 8K, uitati-va ca sunt jocuri care ingenuncheaza un 3080 in 4K... sunt povesti...

    Pana si 120fps mi se pare tras de par, de ce as vrea sa ma intorc 7 ani in urma cu rezolutia doar ca sa am 120 fps... a anuntat cineva vreun nou Quake pe console?
    I'm fine cu 60 flawless, ceea ce consolele actuale sunt capabile sa duca fara probleme cu o optimizare decenta. As dori sa vad de la generatia asta efecte mai complexe, lumi mai vii, mai mari si mai imersive, AI-uri care nu mai par retarde... etc, nu niste cifre.

  10. #50 SP
    Manager paul's Avatar
    Quote Originally Posted by andrei_ghi View Post
    Multumesc pentru raspuns. Deci nu-i motiv de ingrijorare lipsa HDMI 2.1.
    Pentru VRR e nevoie de HDMI 2.1.

  11. #51 SP
    Member dtancu's Avatar
    Ceea ce cred ca se va întâmpla pe generatia actuala e făcut rabat la rezoluție in favoarea fps și a RTX. Va fi 4K dinamic, clar.
    Nu cred ca vom vedea în generația actuala 4K nativ in 60 fps cu RTX in mod regulat. Consolele sunt legate la TV-uri, distanta de vizionare e mare fata de un monitor de PC, nimeni nu va observa ca rezolutia e nativa sau nu.


    Sent from my Z Fold 2 using Tapatalk

  12. #52 SP
    Junior Member amon2051's Avatar
    Quote Originally Posted by Encman View Post
    Momentan incerc sa-mi dau seama daca este o problema intr-adevar.. ca apoi sa vad care ar fi solutia.
    In afara de colegul @amon2051 care spune ca nu ar fi niciun fel de tearing odata ce ai game mode on (dar cu Astro, pe un B9), nu am gasit pe nimeni care sa fie in aceeasi situatie. Cu AC Valhalla nici atat.

    In alta ordine de idei, nu as vrea sa marit TV-ul actual si sa fac gaura si in buget. Ar fi pacat, TV de ~ 2 ani, nu tocmai de lepadat.
    Dar sincer, e de rahat, daca un PS5 nu poate rula pe modele "mai vechi" de TV-uri fara sa aiba tearing in 4K@ 60 hz. Nu de alta dar dincolo de nu stiu ce artificii cu 120hz, etc, acesta este ce s-a asteptat in mare de la PS5: sa scoata 60 de frame-uri in 4K (nativ sau nu).

    Poate speculez momentan, agit spiritele in mod inutil, ma mai documentez. Eventual cumpar consola si ma dumiresc singur. Dar albul ala.. damn!
    Doar de astro am specificat ca exemplu pt ca dupa setare nu s-a mai intamplat in nici unul din jocurile de pe ps+ collection ( cele care merg la 60 fps ) si nici in demon's souls nu am nici o problema. thrust me dude, la 60 hz b9 ( si b8 for that matter ) nu au nici o problema.
    La 120 fps ... lipsa de hdmi 2.1 ar trebui sa se faca simtita pe b8 ... dar 60 fps e smooth as butter pe B9.

  13. #53 SP
    Member dragosbc's Avatar
    Intrebare legata de spatiu voua cat fa eate folosit la other ?

    La mine 69gb si nu imi dau seama de ce

    Multumesc

  14. #54 SP
    Senior Member Encman's Avatar
    Quote Originally Posted by amon2051 View Post
    Doar de astro am specificat ca exemplu pt ca dupa setare nu s-a mai intamplat in nici unul din jocurile de pe ps+ collection ( cele care merg la 60 fps ) si nici in demon's souls nu am nici o problema. thrust me dude, la 60 hz b9 ( si b8 for that matter ) nu au nici o problema.
    La 120 fps ... lipsa de hdmi 2.1 ar trebui sa se faca simtita pe b8 ... dar 60 fps e smooth as butter pe B9.

    Asa as fi spus si eu initial.. pana cand am vazut prostiile alea. Na, poate foc de paie. Mersi inca o data and enjoy the toy! si cele 60 de frame-uri in 4K nativ/aproape nativ

  15. #55 SP
    Senior Member DeathOfArt's Avatar
    Salut,
    A mai intampinat cineva lipsa sunetului pe blu-ray 1080/4k? Am un LG B9. Sambata mergea, azi cand sa ma uit la un film prospat ajuns nu a mai mers.

  16. #56 SP
    Junior Member Lukian's Avatar
    Quote Originally Posted by Ede View Post
    Salut!

    Am niste casti Sony 1000XM3, pe care doresc sa ii folosesc la PS5. Am vazut ca la PS4 sunt niste adaptoare USB cu care practic poti folosi in modul wireless castile. A incercat cineva acest work-around si la PS5?

    Sent from my SM-G955F using Tapatalk
    Si eu am aceleasti headset-uri . Daca nu vrei neaprat sunet 3D, te poti conecta direct la TV si iti arunca sunetul prin hdmi. Daca vrei sunet 3D poti folosi cablul cu jack si te conectezi la controller. Am cautat pe net dongle dar nu prea sunt compatibile. Castile au Bluetooth 4.2 , o sa incerc cu un dongle BT 5.0 sa vad daca rezolv problema si te anunt.

  17. #57 SP
    Ede
    Junior Member Ede's Avatar
    Quote Originally Posted by Lukian View Post
    Si eu am aceleasti headset-uri . Daca nu vrei neaprat sunet 3D, te poti conecta direct la TV si iti arunca sunetul prin hdmi. Daca vrei sunet 3D poti folosi cablul cu jack si te conectezi la controller. Am cautat pe net dongle dar nu prea sunt compatibile. Castile au Bluetooth 4.2 , o sa incerc cu un dongle BT 5.0 sa vad daca rezolv problema si te anunt.
    Intr-un alt topic am gasit un coleg care a incercat dongle cu castile dar care se pare ca nu a fost acceptat de consola (vezi topicul cu probleme PS5).

    M-am conectat direct la TV via bluetooth, dar dupa o prima incercare calitatea sunetului lasa mult de dorit fata de conexiunea prin cablu in controller.

    Sent from my SM-G955F using Tapatalk

  18. #58 SP
    Member thomas's Avatar
    Quote Originally Posted by andrei_ghi View Post
    Salutare, am si eu o intrebare, nu stiu daca a mai fost discutata, daca da, imi cer scuze. Am in plan (ca multi dintre voi) sa achizitionez in PS5. Au tot fost discutii legat de faptul ca este necesar si un TV pe masura pentru a te bucura din plin de ea. Ideea este ca, eu am un QLED Samsung de 165cm cu HDR si 120hz nativ. Problema este ca nu am niciun port HDMI2.1. Sa fie asta o problema in conditiile de fata (limitare de bandwidth) sau doar daca ne gandim in viitor, la un eventual 8K in 60fps-uri. Oare ar trebui sa ma gandesc serios la un upgrade la HDMI 2.1 sau pot sa mai pastreaz TV-ul? MUltumesc anticipat.
    Salut , din descriere bănuiesc ca ai Q80T sau + , vezi pe spate la porturile de HDMI este unu cu o maneta desenata , acela este 2.1

  19. #59 SP
    Junior Member andrei_ghi's Avatar
    Quote Originally Posted by thomas View Post
    Salut , din descriere bănuiesc ca ai Q80T sau + , vezi pe spate la porturile de HDMI este unu cu o maneta desenata , acela este 2.1
    MErsi pentru raspuns, din pacate este un este Q7 (QE65Q7CAM) cu Samsung connect box. Din cate am citit pe net pare sa nu aiba 2.1...

  20. #60 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    A mai patit cineva treaba asta la instalarea noului update de sistem? Am internet...
    Attached Images Attached Images ad0b91d0-0515-4ea7-a89f-dc963257750f.jpeg

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 33 FirstFirst 1 2 3 4 5 13 ... LastLast

Similar Threads

  1. Intrebare upgrade jocuri la versiunea PS5 By dumiandrei99 in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 33 Last Post: 23-11-2020, 10:23
  2. Replies: 13 Last Post: 27-10-2015, 02:05
  3. Nu mai pot pune anunturi - Help. By riconos in forum Help Desk
    Replies: 1 Last Post: 28-01-2014, 11:15
  4. Xbox - Pune o intrebare, primeste un raspuns By AndRewqp in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 1 Last Post: 06-07-2013, 06:12

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts