Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 11 of 33 FirstFirst ... 9 10 11 12 13 21 ... LastLast
Results 201 to 220 of 653

Thread: PS5 - pune o intrebare, primeste un raspuns

  1. #201 SP
    Member Antiohh's Avatar
    Stiti cumva cum pot sa opresc definitiv updateul la un anumit joc pe ps5? Ii dau stergere din lista de descarcari updateului, dar cand deschid consola sau intru in joc, iar vrea sa faca update. Am setat ceva optiune din setari sa nuse mai permita aplicatiilor sa faca update fara permisiunea mea, dar nu pare sa functioneze

  2. #202 SP
    Junior Member roberthotean's Avatar
    Quote Originally Posted by Antiohh View Post
    Stiti cumva cum pot sa opresc definitiv updateul la un anumit joc pe ps5? Ii dau stergere din lista de descarcari updateului, dar cand deschid consola sau intru in joc, iar vrea sa faca update. Am setat ceva optiune din setari sa nuse mai permita aplicatiilor sa faca update fara permisiunea mea, dar nu pare sa functioneze
    Am patit si eu acelasi lucru cu update-ul la sackboy care strica jocul, eu am rezolvat problema prin dezactivarea internetului������������

  3. #203 SP
    Member Antiohh's Avatar
    Asa am procedat si eu. Dar trebuie sa il pazesc ca pe hotii de cai... cum pun internet, imi si face updateul. ma gandeam ca exista o metoda mai ,,eleganta,,

  4. #204 SP
    Member jon209's Avatar
    Are importanta daca folosesc cablul HDMI din cutie sau unul de la HAMA care este de buna calitate?

  5. #205 SP
    Member Antiohh's Avatar
    Atata timp cat e tot HDMI 2.1, nu cred ca ar trebui sa fie diferenta in vreun fel. Daca mufa de la tv/monitor e 2.0 tot n ar trebui sa fie vreo diferenta, indiferent ce varianta de cablu ai.

    Eu am incercat un cablu 2.0 care a venit inclus la un monitor LG (mufa 2.0) si nu am vazut nicio diferenta fata de cablul original ps5

  6. #206 SP
    Member KurtKnispel's Avatar
    Întrebare pt. cei care dețin deja jocuri PS5 în format fizic. Așa de curiozitate...

    Noile carcase de plastic sunt la fel de solide cum erau/sunt cele pentru PS4, sau le-au făcut mai firave în stilul celor de Xbox?

  7. #207 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Sunt exact la fel carcasele. Am avut doar Miles Morales pana acum, dar mie asa mi s-a părut, ca sunt identice cu cele de PS4.

  8. #208 SP
    Member Kratos666's Avatar
    Intrebare pentru cine a făcut transferul de date prin wifi: pot sa pun ps5 ul în rest mode? Și încă una, îmi rămân și pe ps4 pro salvările?

  9. #209 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Nu știu despre rest mode, dar datele iti raman si pe PS4. Se copiază, nu se mută.

  10. #210 SP
    Junior Member andrei_ghi's Avatar
    Salutare! Imi cer scuze daca s-a mai discutat, dar a reusit cineva sa cumpere de pe Store Spider-Man Remastered? L-am gasit dar nu am optiunea de purchase sau poate nu ma uit eu unde trebuie...

  11. #211 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Spider-Man Remastered poate fi cumpărat doar daca ai Miles Morales si faci upgrade la Ultimate Edition.
    Sau este inclus in Miles Morales ultimate edition. Nu poate fi luat separat.

  12. #212 SP
    Junior Member andrei_ghi's Avatar
    Mersi mult pentru reply, asa stiam si eu. Din pacate in versiunea mea de Miles Morlas nu ma lasa sa il iau, cred ca este din cauza ca DVD este din alta regiune... Recent am citit ca l-au facut disponibil si ca standalone, nu doar prin Miles Morales...

  13. #213 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Am pățit si eu exact la fel. Aveam MM de la Altex si pe contul de Ro nu puteam face upgrade la Ultimate Edition, dar pe cel de UK puteam.

  14. #214 SP
    Junior Member andrei_ghi's Avatar
    Deci practic ar trebui sa imi fac inca un cont pe UK, nu?

  15. #215 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Da, nu se poate schimba regiunea, trebuie cont nou daca vrei sa cumperi de pe Store-ul altei tari.

  16. #216 SP
    Member Kratos666's Avatar
    Nu pot sa fac update la versiunea de ps5 pe cont de us, de ce? Jocul fiind de ps4 (disc, valhalla)Sau pt ca am jucat jocul pe ps4? Menționez ca pe cont de Europa merge dar imi blochează tot jocul pe contul de us.

  17. #217 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Ai activat console sharing sau cum ii zice pe contul de Europa? Daca activezi trebuie sa poti juca jocul luat de pe EU si pe contul de US.
    Nu te lasa sa faci upgrade pt ca difera zona si nu sunt compatibile jocuri din Europa cu store-ul din US.

  18. #218 SP
    Member Kratos666's Avatar
    Nu am umblat la aia, dar dacă activez pe eu o sa pot face update la versiune de ps5?

  19. #219 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Upgrade-ul la versiunea de PS5 il poti face doar pe un cont din regiunea unde e discul, in cazul tau EU.
    Trebuie sa setezi consola ca primary pe ambele conturi, sa poti juca jocurile de pe contul de EU pe cel de US si invers.

  20. #220 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Quote Originally Posted by Kratos666 View Post
    Nu am umblat la aia, dar dacă activez pe eu o sa pot face update la versiune de ps5?
    Daca activezi sharing pe contul de Eu o sa poti juca de pe contul de US versiunea de PS5 luata de pe contul de EU. Ca asta ziceai, ca te lasa sa faci upgrade la versiunea de PS5 doar pe contul de EU, nu?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 11 of 33 FirstFirst ... 9 10 11 12 13 21 ... LastLast

Similar Threads

  1. Intrebare upgrade jocuri la versiunea PS5 By dumiandrei99 in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 33 Last Post: 23-11-2020, 10:23
  2. Replies: 13 Last Post: 27-10-2015, 02:05
  3. Nu mai pot pune anunturi - Help. By riconos in forum Help Desk
    Replies: 1 Last Post: 28-01-2014, 11:15
  4. Xbox - Pune o intrebare, primeste un raspuns By AndRewqp in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 1 Last Post: 06-07-2013, 06:12

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts