Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 12 of 33 FirstFirst ... 2 10 11 12 13 14 22 ... LastLast
Results 221 to 240 of 653

Thread: PS5 - pune o intrebare, primeste un raspuns

  1. #221 SP
    Member Kratos666's Avatar
    Am rezolvat, am activat console sharing pe contul de eu și merge pe us, acuma am doua jocuri instalate și la trofee

  2. #222 SP
    Senior Member kragod's Avatar
    Salut. Imi vinde un prieten PS5-ul lui si vroiam sa va intreb ce jocuri sa imi iau. Acum am Xbox series S cu Ultimate Pass si PS4 de la lansare.

    Avem jocuri noi specifice PS5 iesite?

  3. #223 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Demon's Souls Remake, Returnal, GodFall si luna viitoare apare Ratchet and Clank Rift Apart. Cam astea sunt.

    In rest ai performante mai bune in multe altele. 60fps e mult mai ok in Valhalla, Miles Morales, Immortals fenyx rising, Borderlands 3, Last of Us 2, Days Gone, Ghost of Tsushima etc

  4. #224 SP
    Junior Member CalinB's Avatar
    Salut! Am solicitat la Sony printr-un mail acel adaptor care mi-ar permite sa conectez PSVR la PS5. Asta a fost acum aproximativ 3 luni si in afara de raspunsul de confirmare, nu am mai primit vreun update. A primit cineva adaptorul sau are idee de vreun adaptor third party care ar face treaba? Multumesc frumos!

  5. #225 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Il vei primi, dar vine greu si vine prin posta - ori il pune in cutia postala, ori il lasa la vreun vecin.
    Eu l-am primit dupa 2-3 luni, cred, nici nu mai tin minte.

  6. #226 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Salut,

    Voi descrie si eu o situatie si as avea nevoie de un raspuns va rog frumos.

    Alaltaieri mi s-a corupt salvarea la un Returnal dupa ce a crapat consola si si-a facut rebuild la baza de date. In momentul ala nu aveam PS Plus deci nu aveam back-ul la salvare in cloud.
    Acum, mi-am cumparat PS Plus si i-am dat enable la Autosync in cloud.

    Intrebarea este, daca mai crapa consola la fel si isi face rebuild si ipotetic se corupe salvarea locala a jocului din nou, o sa copieze automat acea salvare corupta in cloud pentru ca am Autosync ON?
    Este mai safe sa dau disable la Autosync si sa urc eu salvarea manual in cloud de cate ori fac progres?

    Multumesc frumos!

  7. #227 SP
    Member iionut's Avatar
    Intrebare, am PS4 si vine PS5 de la Altex, am prins pe PS4 cateva jocuri gratuite Ratchet&Clank, Horizon, Subnautica... se pot transfera pe PS5 iar pentru salvarile de la alte jocuri cum procedez? Export salvarea pe USB pe PS4 si apoi bag USB in PS5 si import?
    Mersi

  8. #228 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Se transfera tot ce vrei tu, din PS4 in PS5 automat, cand initializezi PS5.
    Salvari locale, achievements, poze, videos, jocuri. Tot ce alegi tu.

    Doar sa ai ambele console deschise si legate la acelasi wi-fi.

  9. #229 SP
    Senior Member dark18's Avatar
    @Xander RO: Din cate stiu, si sper sa nu ma insel, salvarea se face automat in cloud, daca ai Autosync ON, fie cand jocul face autosave, fie cand faci tu manual save in joc.
    Cate salvari ai la jocul respectiv, atatea salvari vor fi si in cloud.

  10. #230 SP
    Member Para81's Avatar
    Quote Originally Posted by iionut View Post
    Intrebare, am PS4 si vine PS5 de la Altex, am prins pe PS4 cateva jocuri gratuite Ratchet&Clank, Horizon, Subnautica... se pot transfera pe PS5 iar pentru salvarile de la alte jocuri cum procedez? Export salvarea pe USB pe PS4 si apoi bag USB in PS5 si import?
    Mersi
    In momentul cand ai ps5 langa ps4 si legat la reteaua ta poti transfera fara probleme continutul. Are ps5 obtiunea asta de transfer.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  11. #231 SP
    Member JohnnyUSA's Avatar
    Eu nu am auzit pana acum de screen tearing. Chiar daca ar fi, nu ar fi in niciun caz din cauza PS-ului sau TV-ului cu atat mai mult cu cat vorbim de un OLED LG. Tot LG + PS5 folosesc si eu, ce-i drept, am LG CX si nu am intampinat probleme de screen tearing la niciun joc de pana acum.


    Ce-i drept, nu am jucat Valhalla, poate fi o problema cu jocul ala dar nu cred.

  12. #232 SP
    Member cosmin1088's Avatar
    Am o comoda TV la care din pacate nu am facut aerisire in spate (doar o gaura mica pentru cabluri) si nu am scule sa fac ceva profi acum.
    Consola are cam 7-8 cm liberi in spate. O mai tine cineva asa? Se incinge rau in jocuri demanding?


    La fel tin si PS4 PRO, si in Days Gone e motor cu reactie.

    E cineva care tine PS5 tot in comoda TV ? Cum se comporta?


    20210618_004827.jpg

  13. #233 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Stiu mai multe persoane care o tin exact la fel de cateva luni.
    E posibil sa afecteze pe termen lung, dar consola in momentul de fata, consola merge bine.

  14. #234 SP
    Member DeepKiss's Avatar
    Quote Originally Posted by cosmin1088 View Post
    Am o comoda TV la care din pacate nu am facut aerisire in spate (doar o gaura mica pentru cabluri) si nu am scule sa fac ceva profi acum.
    Consola are cam 7-8 cm liberi in spate. O mai tine cineva asa? Se incinge rau in jocuri demanding?


    La fel tin si PS4 PRO, si in Days Gone e motor cu reactie.

    E cineva care tine PS5 tot in comoda TV ? Cum se comporta?


    Attachment 295250
    Tot așa o tin și eu din noiembrie și nu am observat nici o problemă.
    Se încinge puțin, dar nu ca ps4 pro - prima ediție.

    Trimis de pe al meu SM-G973F folosind Tapatalk

  15. #235 SP
    Junior Member stonelul's Avatar
    Poate va ajuta sa luati o decizie:

    iar pentru temperaturi:

  16. #236 SP
    Junior Member zauinar's Avatar
    Pai daca tot vin consolele profit de situatie sa ma luminati putin.
    Consola am comandat-o pt fiica-mea, isi doreste una de mult timp.
    I-am promis ca atunci cand face 10 ani ii iau una si peste 1.5 luni e timpul
    Evident ca eu nu stiu nimic despre console.
    As avea nevoie de sfaturi in legatura cu achizitia de jocuri
    Vad ca in format fizic sunt mai ieftine decat in playstation store.
    Apar reduceri si la jocurile digitale in playstation store?
    Cum ea va avea doar 10 ani cred inca inca nu va avea nevoie de PS plus, mai ales ca nu stiu cate jocuri pt varsta ei vor fi in promotii.
    Voi pe ce ati merge in locul meu, pe jocuri digitale sau in format fizic
    Eventual ceva surse pt jocuri?

  17. #237 SP
    Member morphine's Avatar
    Jocuri in format fizic. Daca se plictiseste de ele le scoateti pe olx si le vindeti si asa va recuperati din investitii.


    Se fac si reduceri pe store dar alea bune sunt mai rare.

  18. #238 SP
    Member eidos's Avatar
    Quote Originally Posted by zauinar View Post
    Pai daca tot vin consolele profit de situatie sa ma luminati putin.
    Consola am comandat-o pt fiica-mea, isi doreste una de mult timp.
    I-am promis ca atunci cand face 10 ani ii iau una si peste 1.5 luni e timpul
    Evident ca eu nu stiu nimic despre console.
    As avea nevoie de sfaturi in legatura cu achizitia de jocuri
    Vad ca in format fizic sunt mai ieftine decat in playstation store.
    Apar reduceri si la jocurile digitale in playstation store?
    Cum ea va avea doar 10 ani cred inca inca nu va avea nevoie de PS plus, mai ales ca nu stiu cate jocuri pt varsta ei vor fi in promotii.
    Voi pe ce ati merge in locul meu, pe jocuri digitale sau in format fizic
    Eventual ceva surse pt jocuri?
    Primul lucru va recomand sa-i luati un abonament PS+ pentru 1 an, acolo sunt ~ 40 jocuri incluse
    Pe urma vedeti ce jocuri ii plac
    si urmariti preturie si cele mai bune discounturi aici https://psdeals.net/ro-store (au si istoric de preturi acolo ca sa nu va pacaliti)

    de multe ori preturile la jocurile noi pe disc sunt mai ieftine - sau pe olx


  19. #239 SP
    Junior Member zauinar's Avatar
    Stiu ca sunt jocuri gratuite pe PS plus dar nu stiu cate din ele o sa fie pentru varsta ei.
    Pot vedea undeva ce jocuri gratuite au fost in ultimul an?
    Linkul foarte util, multumesc frumos.

  20. #240 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Quote Originally Posted by zauinar View Post
    Stiu ca sunt jocuri gratuite pe PS plus dar nu stiu cate din ele o sa fie pentru varsta ei.
    Jocurile de la plus: lista

    Recomand Nintendo Switch, au mai multe jocuri cu tematici si comunicati adecvate pentru un copil si pentru o fata. Daca e setata pe Playstation totusi, nu e capat de lume: jucati Overcooked impreuna, Tearaway, Spyro, Ratched & Clank, Little Big Planet, Fall Guys etc. Nu stiu daca se justifica PS5 pentru un copil in conditiile in care toate jocurile de familie ruleaza foarte bine si pe PS4/Pro.

    Jocurile le iei de pe OLX la pret de nimic si ori le pastrezi ori le vinzi la acelasi pret de nimic. Exista si reduceri pe PS Store periodic, dar din experienta mea aproape niciodata nu sunt mai bune preturile decat pe OLX.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 12 of 33 FirstFirst ... 2 10 11 12 13 14 22 ... LastLast

Similar Threads

  1. Intrebare upgrade jocuri la versiunea PS5 By dumiandrei99 in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 33 Last Post: 23-11-2020, 10:23
  2. Replies: 13 Last Post: 27-10-2015, 02:05
  3. Nu mai pot pune anunturi - Help. By riconos in forum Help Desk
    Replies: 1 Last Post: 28-01-2014, 11:15
  4. Xbox - Pune o intrebare, primeste un raspuns By AndRewqp in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 1 Last Post: 06-07-2013, 06:12

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts