Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 19 of 33 FirstFirst ... 9 17 18 19 20 21 29 ... LastLast
Results 361 to 380 of 655

Thread: PS5 - pune o intrebare, primeste un raspuns

  1. #361 SP
    Junior Member Bogdi92's Avatar
    Quote Originally Posted by tmihai20 View Post
    E evident că nu strică să ai spațiu în plus. Eu unul încă sunt sceptic legat de modalitatea în care Sony va privi aceste SSD-uri. Am pus pe Amazon.de mai multe SSD-uri în listă, să văd evoluția prețurilor (multe dintre ele cu scriere de 5000-55000 MB/s sau mai mult). Sper din tot sufletul să nu avem situații în care anumite jocuri de PS5 nu se vor instala pe SSD-ul suplimentar.



    Pentru PSN există anumite porturi pentru care trebuie să se facă port forwarding (porturile nu s-au schimbat de pe vremea PS3 - LINK). Nu e mereu de ajuns să fie activat upnp. Eu am Fifa 21 pe disc și nu folosesc EA Play. E ciudat că puteți juca cu alții (despre care nu știți dacă au EA Play sau nu). Vă recomand să aveți IP static pentru PS5 și să faceți amândoi Port Forwarding la acele porturi în router.
    Multumesc de raspuns, dar rezolvarea a fost mai simpla. Vezi poza atasata. Acum putem juca fara probleme. Si ca sa raspund si colegului de mai sus, amandoi jucam pe Ps5, versiunea de Ps5. O seara placuta.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  2. #362 SP
    Phi
    Member Phi's Avatar
    A jucat cineva Dying Light pe PS5? Acum e la 50% off pe Store, insa pe net vad ca nu e optimizat/compatibil cu PS5 si frame-urile cad constant, ceea ce face jocul greu de jucat

  3. #363 SP
    Junior Member andreics96's Avatar
    Dying light jucam eu când am trecut la ps5, și nu e nicio diferența de frame rate când treci la ps5, se misca ca pe ps4

    Trimis de pe al meu SM-A715F folosind Tapatalk

  4. #364 SP
    Member musat's Avatar
    Salut! Credeti ca functioneaza hardul asta: HDD extern WD Black P10 Game Drive for Xbox de 3 Tb (https://www.emag.ro/hdd-extern-wd-bl.../?ref=fam#3-TB) pe un PS5? Am cautat pe net dar am vazut ca cele pentru PS5 sunt de 2, 4 si 5 Tb nu si de 3 Tb (acesta are logo de Xbox pe el)

  5. #365 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    N-ar trebui sa fie problema cu niciun device de storage pe USB. Doar sa tii cont ca-i HDD si ca vor merge rulate doar jocurile de PS4 de pe el.

  6. #366 SP
    Member musat's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    N-ar trebui sa fie problema cu niciun device de storage pe USB. Doar sa tii cont ca-i HDD si ca vor merge rulate doar jocurile de PS4 de pe el.
    Da, numai pentru jocurile de PS4 (acum nu mai am loc nici sa faca update la WOT !)

  7. #367 SP
    Member coxanovici's Avatar
    Salut am dat search și nu am găsit.
    Cred că s-a discutat ce Tv recomandați?

  8. #368 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    LG OLED C1, cea mai buna alegere.

  9. #369 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    ^Daca faci întuneric în cameră când te joci, orice OLED îți va oferi imaginea cea mai naturala... Cu riscul aferent de burn in.
    Dacă te joci într-o cameră cu multa lumină, eu as merge pe ceva cu mini LED. Nu mai sunt la curent cu modelele, știu că anul trecut când căutam eu se găsea TCL X10 la noi.

  10. #370 SP
    Member Cristache07's Avatar
    Quote Originally Posted by musat View Post
    Salut! Credeti ca functioneaza hardul asta: HDD extern WD Black P10 Game Drive for Xbox de 3 Tb (https://www.emag.ro/hdd-extern-wd-bl.../?ref=fam#3-TB) pe un PS5? Am cautat pe net dar am vazut ca cele pentru PS5 sunt de 2, 4 si 5 Tb nu si de 3 Tb (acesta are logo de Xbox pe el)
    Salut! Eu am conectat la PS5 un hdd extern de 4TB pentru jocurile de PS4. Nu conteaza ca are logo pe el sau e de 3TB, va functiona doar ca va fi lent. De asemenea am observat cand jocul de PS4 isi face update dureaza mult pana cand il instaleaza.

  11. #371 SP
    Member tmihai20's Avatar
    Quote Originally Posted by coxanovici View Post
    Salut am dat search și nu am găsit.
    Cred că s-a discutat ce Tv recomandați?

    Dacă ai bani de un OLED, LG C1 e cea mai bună alegere. A fost pe la 4000 de lei la un moment dat, poate chiar mai puțin. În ce privește TV-urile LED, eu am unul de la Sony (55XF9005, seria 2018). E un televizor cu un ecran foarte bun și cu softul de poți obișnui. Seria cea mai nouă e X81, 55X81 am eu în listă (nu am de gând să schimb TV-ul de acum, darle urmăresc pentru a vedea evoluția prețurilor). Am fost extrem de plăcut impresionat de niște TV-ul QLED TCL tot cu Android TV (modelul este TCL C81, vezi 65C815 pe Mobilissimo sau 55C815). Văd că acum TCL are C82. Experiența Android a fost extrem de faină și modelul 65C815are difuzoare extrem de bune și un ecran bun. Eu nu am folosit TCL, am doar Sony.

  12. #372 SP
    Prophet of the Void IlieRazvan's Avatar
    Am observat o treabă la al meu PS5,și poate nu sunt singurul.
    Consola învârte sesizabil mai tare discurile de ps4 fata de cele “native” pentru ps5
    Are consola o problemă sau și la voi face la fel ?


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  13. #373 SP
    Member tmihai20's Avatar
    Quote Originally Posted by IlieRazvan View Post
    Am observat o treabă la al meu PS5,și poate nu sunt singurul.
    Consola învârte sesizabil mai tare discurile de ps4 fata de cele “native” pentru ps5
    Are consola o problemă sau și la voi face la fel ?


    Sent from my iPhone using Tapatalk

    Am jucat în mare măsură jocuri de PS4 și jocuri de PS5. Momentul când vibrează e foarte aleator. Uneori vibrează mai mult când citește discurile. Parcă la jocurile de PS5 citește mai rar (nu am nici o dovadă). Am jucat Diablo 3 și GTA V. Cred că are importanță și ce porțiune a discului o citește, de felul cum e scris discul. O dată a încercat să citească discul când jucam un joc descărcat de pe PSN (o singură dată, dar a vibrat puțin consola). Dă niște exemple de jocuri PS4 pe care le-ai jucat.

  14. #374 SP
    Phi
    Member Phi's Avatar
    Am dat download la A Plague Tale: Innocence din aplicatie cand a fost la PS Plus, iar acum il joc pe PS5, desi nu mai am abonamentul. E normal sa mearga fara abonament?

    La fel si pentru Battlefield V - l-am luat cand a fost la PS Plus si pot sa il joc si acum multiplayer, desi nu mai am abonament.

  15. #375 SP
    Member iionut's Avatar
    Salutare,

    Right trigger e 'loose', cred că a cedat arcul cum arată le YouTube și se aude un sunet... E acoperit de garanție defectul?

    Consola e de la Altex, luată în mai

  16. #376 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Daca e controller-ul din pachet, trebuie sa duci consola cu totul la garantie.
    Dar da, 100% e acoperit de garantie.

  17. #377 SP
    Member sinnombree07's Avatar
    Am și eu o întrebare dacă cumpăr btf 2042 varianta de ps4 pot sa îl joc pe ps5 cu grafica de ps5 sau îmi cere bani pentru asta?, sau îmi trebuie varianta pt ps5?, ma gândeam ca ies mai iefrin dacă iau versiunea de ps4.

  18. #378 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Doar daca cumperi varianta DIGITALA de PS5 primești si varianta de PS4. Daca cumperi varianta standard de PS4 nu ai upgrade la cea de PS5. Ai upgrade de la PS4 la PS5 doar la versiunile Gold sai Ultimate, dar alea deja sunt prea scumpe.


    https://www.ign.com/articles/battlef...al-entitlement

  19. #379 SP
    Member sinnombree07's Avatar
    Mulțumesc.

  20. #380 SP
    Member TravisPastrana's Avatar
    Cum as putea sa fac sa activez EA Play pe cont de US? Am incercat aproape tot mai putin de cumparat un cod de EA Play de pe cdkeys sau alt site asemanator dar imi e frica ca s-ar putea si pentru acesta sa imi ceara card american/cu adresa de america.
    Am incercat cu credit store dar nu am reusit, nu am putut sa trec peste faza cu cardul, am pus de BT, Revolut, cu adrese de US si nimic.

    Exista vreo solutie?

    Multumesc frumos!

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 19 of 33 FirstFirst ... 9 17 18 19 20 21 29 ... LastLast

Similar Threads

  1. Intrebare upgrade jocuri la versiunea PS5 By dumiandrei99 in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 33 Last Post: 23-11-2020, 10:23
  2. Replies: 13 Last Post: 27-10-2015, 02:05
  3. Nu mai pot pune anunturi - Help. By riconos in forum Help Desk
    Replies: 1 Last Post: 28-01-2014, 11:15
  4. Xbox - Pune o intrebare, primeste un raspuns By AndRewqp in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 1 Last Post: 06-07-2013, 06:12

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts