Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 20 of 33 FirstFirst ... 10 18 19 20 21 22 30 ... LastLast
Results 381 to 400 of 655

Thread: PS5 - pune o intrebare, primeste un raspuns

  1. #381 SP
    Junior Member Leut's Avatar
    Quote Originally Posted by TravisPastrana View Post
    Cum as putea sa fac sa activez EA Play pe cont de US? Am incercat aproape tot mai putin de cumparat un cod de EA Play de pe cdkeys sau alt site asemanator dar imi e frica ca s-ar putea si pentru acesta sa imi ceara card american/cu adresa de america.
    Am incercat cu credit store dar nu am reusit, nu am putut sa trec peste faza cu cardul, am pus de BT, Revolut, cu adrese de US si nimic.

    Exista vreo solutie?

    Multumesc frumos!
    Eu am reusit sa activez codul cumparat de pe Amazon (pe o luna) de EA Play pe contul meu de US. Daca nu functioneaza direct in consola, merge in online fara probleme, eu l-am activat/folosit luna trecuta.

  2. #382 SP
    Member gompo's Avatar
    Salutare
    Am si eu o intrebare de incepator.

    Daca cumpar un BluRay sigilat de Fifa22 de la "baietii" de pe olx, la un pret mai mic, exista vreun risc de surprize neplacute?
    De exemplu, cele aduse de afara (Europa), au si ele Liga 1 Romania?
    in afara de verificat regiunea, la ce altceva mai trebuie sa casc ochii?
    Sau daca e adus de afara, merge pe cont de Romania?
    Multumesc anticipat.

  3. #383 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Funcționează 100% chiar daca e pe alta regiune, inclusiv pe cont de RO.
    Singura problema care apare cand jocul e pe alta zona e incompatibilitatea dlc-urilor de pe Store cu jocul. De exemplu nu o sa poti lua dlc-uri sau in game currency de pe store-ul RO (zona 2) pt un joc din US(zona 1).

  4. #384 SP
    Member gompo's Avatar
    dar daca e luat din Europa , e 100% compatibil cu jocul din Ro?
    inclusiv Liga 1?

  5. #385 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pai ce ti s-a raspuns mai sus? De ce ar fi jocul incomplet? Toate echipele sunt in toate versiunile jocului

  6. #386 SP
    Member Prototype93D's Avatar
    Salutare!
    Vreau sa cumpar un monitor pentru PS5, dar nu stiu daca sa iau 4K 60Hz sau 4K 144Hz.
    Cele cu 144Hz mi se par cam scumpe si nu stiu daca merita investitia.
    Sunt jocuri pe PS5 care merg in 4K 120FPS?

  7. #387 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Eu joc warzone în 1080p și 120hz și se mișcă mai bine decât 4k în 60hz, sfatul meu ar fi să cumperi cel de 144hz,chiar dacă nu prea sunt jocuri acum probabil în viitor for fi mai multe.

  8. #388 SP
    Member JohnnyUSA's Avatar
    COD: MW 2019 este alt joc la 120hz, n-as mai reveni la 60hz nici platit.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  9. #389 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Quote Originally Posted by Prototype93D View Post
    Salutare!
    Vreau sa cumpar un monitor pentru PS5, dar nu stiu daca sa iau 4K 60Hz sau 4K 144Hz.
    Cele cu 144Hz mi se par cam scumpe si nu stiu daca merita investitia.
    Sunt jocuri pe PS5 care merg in 4K 120FPS?
    Majoritatea jocurilor nu merg in 4K nici la 60FPS. Sunt doar câteva multiplayer care pot 120FPS. Tu știi ce te joci.

  10. #390 SP
    Member tmihai20's Avatar
    Mai e ceva de spus. A mai încercat cineva cu un monitor 1440p la 144 hz și consola nu a recunoscut rata de refresh mare. Mi se pare că PS5 nu știe de 1440p, ci doar 1080p sau 4K. Rezoluția jocurilor PS5 sau PS4 e oricum dinamică, așa că pentru 60 FPS se mai reduce în funcție de joc, dar arată bine oricum.

  11. #391 SP
    Member JohnnyUSA's Avatar
    Da, PS5 nu stie “inca” de 1440p.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  12. #392 SP
    Member awaytokill's Avatar
    Salut! Vreau sa imi iau un cablu de net CAT6 pentru PS5, dar nu stiu pe care sa-l iau. Am vazut ca sunt doua modele: UTP si SSTP. Merita diferenta de pret? (am vazut ca cel SSTP este mai scump). Also, afecteaza lungimea viteza de download/ping? Mi-ar trebui de 5-10 metri. Multumesc

  13. #393 SP
    Senior Member Mayhem's Avatar
    In 5-10 metri poti lua cu incredere pe oricare, diferenta este ca sstp blocheaza mai bine interferentele de aceea este si mai scump, daca ai surse de interferenta, lumini puternice, boxe etc. pe unde ar trece cablul de la router la consola, poti lua sstp ca sa fii sigur, daca nu, este ok si utp.

  14. #394 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Pentru cine are LG Oled CX update-ul pentru 120hz și Dolby Vision este pe site.

    4.30.10

    Sent from my SM-G991B using Tapatalk

  15. #395 SP
    Member iionut's Avatar
    Salutare,

    Am trimis pachetul consolei cu ganepad și joc la Altex pentru garanție, 'loose' R2 și mi-au spus că defect chip gamepad și nu se repară.

    Am PS Plus și mi-am activat saves in Cloud, dar aveam contul prietenei normal fără semnul PS Plus galben la Nickname și bănuiesc că salvările ei de la jocuri nu sunt încărcate, corect?

    Întreb pentru că aș primi alt pachet consolă + gamepad + joc și atunci cred că ar trebui să fac transfer pe un USB

    Thanks

  16. #396 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Salvarile de la jocuri se încarcă in cloud doar de pe contul care a plătit abonamentul PS+

  17. #397 SP
    Member DeepKiss's Avatar
    Quote Originally Posted by iionut View Post
    Salutare,

    Am trimis pachetul consolei cu ganepad și joc la Altex pentru garanție, 'loose' R2 și mi-au spus că defect chip gamepad și nu se repară.

    Am PS Plus și mi-am activat saves in Cloud, dar aveam contul prietenei normal fără semnul PS Plus galben la Nickname și bănuiesc că salvările ei de la jocuri nu sunt încărcate, corect?

    Întreb pentru că aș primi alt pachet consolă + gamepad + joc și atunci cred că ar trebui să fac transfer pe un USB

    Thanks
    Poți să faci share games cu contul prietenei de PSN și pe lângă jocurile tale în format digital pe care le putea descarca si juca fărăsa le aibă cumparate, de pe orice consolă, contul ei "moștenea" și abonamentul tău de PS+.

    Trimis de pe al meu SM-G973F folosind Tapatalk

  18. #398 SP
    Member iionut's Avatar
    Interesant, funcția de share games este activa la consola, știu asta pentru că voiam să aibă acces la jocurile lunare de la PS Plus, dar salvările ei chiar crezi că au ajuns in Cloud?

  19. #399 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Cum ti-am zis si mai sus. Save-urile se uploadeaza in cloud doar pt contul care a plătit plusul.

    Prin "console sharing" (ca asa se numește funcția) nu se "moștenește" Plusu de la un cont la altu. Tot ce primește celalalt cont e accesul la multiplayer si accesul la jocuri, atât. Restul beneficiilor de la Plus, respectiv reduceri in Store si cloud saves, sunt active doar pe contul "principal".

  20. #400 SP
    Junior Member robertBBC's Avatar
    Salutare, daca achizitionez o consola din Belgia as putea beneficia de garantie in Ro?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 20 of 33 FirstFirst ... 10 18 19 20 21 22 30 ... LastLast

Similar Threads

  1. Intrebare upgrade jocuri la versiunea PS5 By dumiandrei99 in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 33 Last Post: 23-11-2020, 10:23
  2. Replies: 13 Last Post: 27-10-2015, 02:05
  3. Nu mai pot pune anunturi - Help. By riconos in forum Help Desk
    Replies: 1 Last Post: 28-01-2014, 11:15
  4. Xbox - Pune o intrebare, primeste un raspuns By AndRewqp in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 1 Last Post: 06-07-2013, 06:12

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts