Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 4 1 2 3 ... LastLast
Results 1 to 20 of 80

Thread: Uncharted: Legacy of Thieves Collection

  1. #1 SP
    Manager paul's Avatar

    Uncharted: Legacy of Thieves Collection

    - Uncharted 4: A Thief's End Remastered
    - Uncharted: The Lost Legacy Remastered
    - early 2022 - PS5
    - later 2022 - PC (EGS, Steam)
    Attached Images Attached Images uncharted-legacy-thieves-collection-featured-image.jpg

  2. #2 SP
    Member cosmin1088's Avatar
    Pacat ca n-au inclus si trilogia initiala, cum se zvonea zilele trecute. Ar fi fost un complete pack pentru PC.
    Ce ma deranjeaza la culme e ca relansarea lor pe PS5 nu e absolut nimic altceva decat: "Vrei 60fps patch ? Sorry, cumpara iar jocurile".

  3. #3 SP
    Junior Member OveMan's Avatar
    Probabil iti va cere 10 euro pentru update la versiunea de PS5. Cum ar fi sa-ti ceara pentru fiecare joc ?

  4. #4 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Mda. Destul de penibil si aici. Macar de aratau ceva secvente aseara cu super upgrade. Cu RT sau efecte adaugate peste. Ok, va rula 1440p cu 60fps sau poate chiar 4k nativ cu 60fps (cel mai probabil PS5 poate rula fara probleme asa, un joc care pe PS4 merge in 1080p cu 30fps) si da, jocurile aratau foarte bine pe PS4, dar nu este niciun motiv sa dai extra bani pentru ce fac ei acum - asta face Xbox cu Smart Delivery pe gratis.

    Daca, in schimb, ofera upgrade gratuit pentru cine are deja jocurile, atunci o sa fie ok, dar fiind vorba de Sony, as zice ca slabe sanse.

  5. #5 SP
    Junior Member OveMan's Avatar
    Era prea multa munca pentru a remasteriza Uncharted 1-3 si sa faci upgrade cu 10 euro….

  6. #6 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Nah. Jocurile au fost deja remasterizate - probabil ca asta a fost motivul din spatele deciziei, dar acum trebuiau doar sa mearga in 60fps. Nu sa le aduca la engine de Uncharted 4.
    Desi pt jocurile alea in engine de Uncherted 4 as da full price, sincer sa fiu. Dar asta pentru ca sunt eu nebun si-mi place seria asta foarte mult.

    Ciudat este pentru PC players. Primesti doar jocurile 4 si...4.5. Nu are sens...

  7. #7 SP
    Junior Member OveMan's Avatar
    Macar de faceau remaster la jocuri de PS3 gen Resistance, Heavenly Sword, Killzone, God of War 1,2 si Ascension

  8. #8 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Chiar ma gandeam sa rejoc Uncharted 4 zilele astea, acum voi astepta remaster-ul.

  9. #9 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Is super sătul sa tot aud de remaster-uri, console noi pentru jocuri vechi!

  10. #10 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Uncharted: Legacy of Thieves Collection – Details on the remastered bundle
    Fidelity Mode – For those of you who have a 4K display and want super sharp resolution above all else to enjoy the stunning environments and details the Uncharted series is known for, select Fidelity Mode and play in native 4K resolution with a 30fps target framerate.
    Performance Mode – We carried over the high framerate PS4 patch with Performance Mode, which targets a 60fps frame rate.
    Performance+ Mode – If you’re all about the smoothest gameplay possible and don’t mind a resolution drop, try out our first ever Performance+ Mode which targets 120fps* at a 1080p resolution.
    Nu prea inteleg ce inseamna Performance Mode ala - e 1080p cu 60fps? Sau 1440p de pe PS4 Pro cu 60fps si fara niciun upgrade? Sau ce inseamna acel "carried over"? Si de ce doar "targets 60fps"?
    Players who purchased Uncharted 4: A Thief’s End, Uncharted: The Lost Legacy, or Uncharted 4: A Thief’s End & Uncharted: The Lost Legacy Digital Bundle have the option to pay $10/€10 to upgrade to Uncharted: Legacy of Thieves Digital Version. The upgrade will be available starting at launch on January 28, 2022.

    Owners of PS4 disc copies must insert them into the PS5 every time they want to download or play the PS5 digital versions. PS4 game disc owners who buy the PS5 Digital Edition disc-free console will not be able to get the PS5 version for the discounted price.

    PlayStation Plus members who claimed Uncharted 4: A Thief’s End via their PlayStation Plus subscription are not eligible for the $10/€10 digital PS5 upgrade.
    Deci 10€ upgrade per bucata.

  11. #11 SP
    Member cosmin1088's Avatar
    Hahahha Mi-am luat hate cand am zis ca Sony isi bate joc de noi cu Godfall Challenged edition la PS+.
    Pe forumurile de afara si prin comentariile din presa / grupuri facebook toata lumea s-a plans de asta.

    Si acum sa platim 10€ sau 20€ (daca e per bucata), pentru:
    + 4K30 (useless daca ma intrebi, Uncharted 4 pe PS4PRO arata perfect in 2K pe 75", lipsea doar 60fps mode pe PS5)
    + FPS unlock
    + haptic feedback
    - LIPSA multiplayer

    "Legacy Of Thieves Collection" putea fi un fps unlock patch gratuit, cum s-a intamplat cu alte jocuri (TLOUII), dar nu, Sony mulge si de aici.
    S-a muncit fix 5 minute la porcaria asta. Au dat jos MP-ul, au marit/micsorat rezolutia si au pus vsync la 30/60/120fps intr-un .ini. Si cine are nevoie de 1080@120 la un joc single player cinematic adventure?

  12. #12 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Exact. Also, e bataie de joc faptu ca daca ai deja aceasta colectie digitala (U4 si LL) dai 10$ pentru upgrade. Dar daca le ai individual luate, dai 20$ pentru upgrade

    Cu siguranta ar trebui sa invete din ce face Microsoft cu aceste upgrades gratuite

    LE:
    Sony delists standalone versions of Uncharted 4 and The Lost Legacy ahead of the PS5 Remaster's release date
    $40 bundle + $10 upgrade is still $50.
    which is the same price as the remaster.

  13. #13 SP
    Member Papillon_'s Avatar
    Nu ma mir continua politica de 2 bani a Sony, in contrast puternic cu ce face Microsoft.
    4K30 pentru niste jocuri vechi? 10 euro fiecare update? Daca erau optimizate si nu modificate la misto puteau sa scoata 4k60 in "Fidelity Mode" pe PS5.

    Ma gandeam sa iau Horizon FW SE PS5 dar parca nu imi vine sa le mai dau nici un leu la cat de mizerabili sunt de cand au lansat PS5.
    I-am sustinut masiv din 2016 PS4 Pro la precomanda, PS4 Pro TLOF Part II, plus o gramada de jocuri cumparate si PS Plus in fiecare an, iar recent am mai luat pe 3 ani. Numai bag bani in Sony, o sa tin PS5 ca si consola secundara, iar XSX consola principala.

  14. #14 SP
    Member lucicleric's Avatar
    Sincer nu inteleg de ce se complica cu cele 2 preturi....sa le puna naibii la 50 si gata, nu mai exista loc de discutii. Eu zic ca cine a avut consola ps4 de pe la inceputuri, l-a jucat si nu cred ca l-ar rejuca doar pentru un patch(nu era deja 4k de cand a fost lansat?). Fac si ei un ban "cinstit" de pe urma celor care nu au avut console si cu ocazia lansarii pe PC, o miscare de marketing care este buna, oricat de mult nu ne-ar conveni.
    Also nu se poate sa il iei la mana a 2-a si pur si simplu ii dai upgrade pe 10 euro?

  15. #15 SP
    Member iliedobre's Avatar
    Iar va simtiti furati si nu ati citit descrierea. Nu e per bucata, e 10 euro punct, daca ai 4 deja, platesti 10 eur, ai si 4 remaster si Lost Legacy remastered bonus.

  16. #16 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Unde scrie asta? Daca ai U4 pe disc si Lost Legacy pe disc, te costa 5$ per bucata? Sau dai 10$ si activeaza pentru ambele, chiar daca ai doar U4? Sau cum se face?

  17. #17 SP
    Member cosmin1088's Avatar
    Quote Originally Posted by iliedobre View Post
    Iar va simtiti furati si nu ati citit descrierea. Nu e per bucata, e 10 euro punct, daca ai 4 deja, platesti 10 eur, ai si 4 remaster si Lost Legacy remastered bonus.
    Eu am specificat anterior, indiferent ca e overall sau per bucata, se numeste tot lipsa de creier sa platesti pt fps unlock.

  18. #18 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Quote Originally Posted by cosmin1088 View Post
    Pacat ca n-au inclus si trilogia initiala, cum se zvonea zilele trecute. Ar fi fost un complete pack pentru PC.
    Ce ma deranjeaza la culme e ca relansarea lor pe PS5 nu e absolut nimic altceva decat: "Vrei 60fps patch ? Sorry, cumpara iar jocurile".

    Pe mine ma deranjeaza ca e si pe PC. Stiu, pare o prostie ce zic, de ce sa ma deranjeze, nu? Ideea e ca se duce naibii toata exclusivitatea. La XBOX am inteles, Microsoft e si Windows, au interes sa fie si pe PC, tocmai de aia ultima consola cumparata de la ei a fost XBOX 360. De la Sony aveam alte asteptari, dar se pare ca e mai important sa mai ciupeasca niste bani decat sa-si tina o imagine, cu exclusivitati. Oh, well, nu-i problema, acum stiu si nu mai bag banii nici in PS-uri.

  19. #19 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    ^Te simți special daca jocul tau nu e accesibil pentru alți oameni? Sau de ce ai vrea sa nu "se ducă naibii toată exclusivitatea"? Nu sunt ironic, chiar sunt curios ce avantaje ai când joci un joc exclusiv față de a juca același joc, doar că disponibil și pe alte platforme. Pe mine mă enervează uneori că sunt super încântat de un joc exclusiv și nu pot împărtăși bucuria cu prietenii care se joaca doar pe PC.

  20. #20 SP
    Member morphine's Avatar
    E sentimentul ala de apartenenta. dar nu facem psihologie aici.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 4 1 2 3 ... LastLast

Similar Threads

  1. Uncharted 2: Among Thieves Videos By canibalu in forum Videos
    Replies: 36 Last Post: 19-04-2010, 20:43
  2. User Review: Uncharted 2: Among Thieves By GreyhounD in forum Game Reviews & Previews
    Replies: 14 Last Post: 09-12-2009, 21:44
  3. Licitatie: Uncharted 2: Among Thieves By GreyhounD in forum Licitatii
    Replies: 13 Last Post: 16-10-2009, 15:00
  4. Uncharted 2: Among Thieves Screenshots By h0stile in forum Console News
    Replies: 10 Last Post: 28-01-2009, 15:03
  5. Uncharted 2 : Among Thieves By ZeroSkat in forum Console News
    Replies: 6 Last Post: 03-12-2008, 21:38

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts