Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 277 of 303 FirstFirst ... 177 227 267 275 276 277 278 279 287 ... LastLast
Results 5,521 to 5,540 of 6049

Thread: PlayStation Plus

  1. #5521 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Bun, fiecare face cum vrea si cum știe mai bine! Pe mine nu mă încântă nici o reducere prin PS+, jocuri in format digital eu nu cumpăr că nu-i văd rostul, de exemplu recent am terminat Red Dead Redemption 2 si am băgat in el zeci de ore bune, oare când crezi că o să mai am chef să-l joc din nou? Probabil niciodată așa că eu unul joc ce am de jucat si apoi le vând, nu păstrez jocurile, se devalorizează aiurea pe raft adunând praf.
    Dacă cumva peste câțiva ani mă mănâncă sa joc din nou ceva pot cumpăra un joc vechi la pret de nimic. Jocuri open world chiar nu am rejucat niciodată! Digital cred ca am cateva jocuri mici indie gen Limbo, Unravel, Little Nightmares iar fizice am Killzone 2, Battlefield 2 si Star Wars Battlefront, jocuri care le-am jucat online si au rămas pe aici! Când și dacă o să ma mai ardă sa joc ceva online am să-mi fac subsriptie la plus pe perioada cât joc.
    Returnal sunt si la 100 pe OLX si nici alea nu se vând deci cred ca le iei la pretul corect care ar fi cam 80. Daca te uiti si la Ratchet Rift Apart se vinde si el si pa 150-200 dar eu nici cu 70 de lei văd că nu-l pot da, probabil pe la 50 de lei o să-l mărit cuiva cu PS5 luat recent. Nu prea poti vinde jocuri second hand la oreturi mai mari decât cel mai mic preț la care a existat prin magazine!

  2. #5522 SP
    Member flaviud's Avatar
    Nu cred ca isi are rost discutia, fiecare vede lucrurile diferit si asta este ff bine. Ceea ce pt mine nu e acceptabil, pentru tine este foarte bun si invers. Pentru fiecare abonamentele de gen ps plus sau gamepass au alta valoare, in functie de timpul liber alocat jocurilor si situatia fiecaruia. Daca ai 2 copii si un job care iti mananca o mare parte din zi, te bucuri daca apuci sa joci o ora doua in weekend sau dupa ce adorm copii. Daca esti student si ai timp la dispozitie nu sunt jocuri suficiente...E bine ca exista variante pentru toata lumea: abonamente cu jocuri incluse, jocuri varianta digitala, jocuri second hand de pe olx...

  3. #5523 SP
    Member fdkenzo's Avatar
    ❗️PlayStation Plus games
    Everything you can play with your PlayStation Plus Essential, Extra and Deluxe subscriptions.
    ⬇️
    https://www.playstation.com/en-hk/ps-plus/games/

  4. #5524 SP
    Junior Member Schizoid's Avatar
    https://gamerant.com/ps-plus-premium...mpaign=GR-FB-P

    "try to list disappointments from Asia Players :

    1. If you got the PSN+ with discount before, you have to pay more to cover the past discount amount when upgrading from essential to extra/deluxe.
    2. You cannot just upgrade to extra/deluxe for a certain period, you have to upgrade all if you have active PSN+.
    3. The number of game in the extra/deluxe library is not as what Sony promoted (400+), for a game with different languages versions, different platform (ps3/ps4/ps5), original/remark/remaster, Sony will count it repeated

    For the upgrade calculation, it is calculated daily."

  5. #5525 SP
    Junior Member mmihai's Avatar
    da, asa este; pe abonamentul meu ps+ scrie acum ca este 33% discounted. Probabil daca vreau upgrade, platesc inapoi discountul - atentie, cont PSN US, pentru ca atunci cand am facut contul nu exista store romanesc, ps plus, etc.

  6. #5526 SP
    Member Papillon_'s Avatar
    In loc sa atraga utlizatorii cu niste oferte bune ca sa te prinda in sistem ei se gandesc cum sa te faca sa platesti mai mult, continua in aroganta lor.

  7. #5527 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Cum sa îți ia reducerea înapoi? Așa ceva nu am mai auzit niciodată.
    Ori e o mișcare economică geniala, ori Sony a luat-o razna. Rămâne de văzut daca norodul o sa o înghita și pe asta și o să arunce cu bani in ei oricum.

  8. #5528 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Presimt ca o sa iasă scandal si o sa schimbe chestia asta. Sunt prea proști daca au crezut ca e ok sa faca asa ceva. La fel si cu cei care au PS+ plătit pe următorii 3-4-5 ani, sa-i lase sa-si faca upgrade pt perioada pe care o doresc.

  9. #5529 SP
    Member AngelOfPain's Avatar
    Eh, lasa, au inchis o portita de care abuzau oamenii care au luat ps plus la reducere

    Am fost tot timpul impotriva la grey market, dar dupa manevrele sony din ultima perioada, voi lua pentru ps tot ce pot de pe grey market .

  10. #5530 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Stiu ca faci referire la ce am zis mai de mult, dar atunci era altceva. Lumea era nervoasa ca nu putea cumpăra 10 ani de Plus si o luna de Now ca sa transforme in 10 ani de PS Premium ceea ce nu e tocmai corect.

    Acum mi se pare normal sa fie nervoși gamerii cand li se cere sa plătească diferența pt un serviciu cumpărat deja la un pret redus care a fost pus intenționat la acea valoare.

  11. #5531 SP
    Member Papillon_'s Avatar
    Da sunt prosti si lacomi nu e prima data. Cum au facut cu upgradul gratuit le HFW? E gratis apoi nu vrem bani pentru ca in final sa dea inapoi.

  12. #5532 SP
    Member lucicleric's Avatar
    Gata s-a rezolvat problema cu pricing-ul

  13. #5533 SP
    Member tmihai20's Avatar
    A dat Sony atât de repede înapoi legat de upgrade sau de banii ceruți pentru reduceri? Nu prea cred. Care problemă cu pricing-ul?

  14. #5534 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Cica ar fi fost o "eroare"
    Sony fixes PlayStation Plus subscription pricing error

    Cel mai probabil daca nu exploda internetul, nu era nicio "eroare".

  15. #5535 SP
    Member Papillon_'s Avatar
    Daca vrei sa treci de la PS Essential la Extra dintr-un an pierzi aprox 4.7 luni pe baza coversiei lor 365 Essential = 219 Extra. Din 32 de luni de Essential cred o sa raman cu 17 luni de Extra.

    Ca si cost:
    PS Extra 8.33 euro = ~42 lei pe luna daca te abonezi pe un an care e 100 de euro.
    GamePass Ultimate 13 euro = ~65 lei pe luna, 156 euro pe an daca il iei la pretul intreg fara acel artificiu Gold / game Pass.

    Ambele ar veni 107 de lei pe luna, 1284 lei (256 euro)pe an.

  16. #5536 SP
    Member lucicleric's Avatar
    Nu am mai deschis consola de o luna cel putin. Au aparut deja noile abonamente sau urmeaza?

  17. #5537 SP
    Member tmihai20's Avatar
    @razvanrazy: mulți, dar mici și puternici suntem; așa le trebuie.

    @lucicleric: din iunie apar noile abonamente.

  18. #5538 SP
    Member Papillon_'s Avatar
    Inca o luna slaba, God of War, Naruto to Boruto: Shinobi Striker si Nickelodeon All-Star Brawl

    Cine nu a jucat God of War? Celalte doua sunt jocuri de lupte neinteresante, macar de bagau SOULCALIBUR VI sau DEAD OR ALIVE 6.

    PlayStation Plus Free Games For June Have Appeared Online
    https://www.gamingbible.co.uk/news/p...nline-20220530

  19. #5539 SP
    Member iionut's Avatar
    God of war era inclus in ps collection

  20. #5540 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    PS Collection e teoretic doar pt cei care au PS5. Probabil acum o sa faca jocul disponibil la abonament si pt cei cu PS4.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 277 of 303 FirstFirst ... 177 227 267 275 276 277 278 279 287 ... LastLast

Similar Threads

  1. PlayStation Plus Collection By paul in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 27 Last Post: 02-02-2023, 10:32
  2. PlayStation Plus By rulzmaker in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 5149 Last Post: 05-10-2020, 17:20
  3. PlayStation Plus By rulzmaker in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 5149 Last Post: 05-10-2020, 17:20
  4. Vand PlayStation Network Card Romania si PlayStation Plus By Dant3 in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 6 Last Post: 25-04-2020, 17:20
  5. PlayStation Plus Free By ragnarlodbrok23 in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 7 Last Post: 09-08-2015, 22:12

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts