Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 280 of 303 FirstFirst ... 180 230 270 278 279 280 281 282 290 ... LastLast
Results 5,581 to 5,600 of 6047

Thread: PlayStation Plus

  1. #5581 SP
    Member Papillon_'s Avatar
    Quote Originally Posted by sexbobomb91 View Post
    Just FYI: Extra & Premium vor primi mai multe jocuri in fiecare luna comparativ cu Essential, iar unele vor fi disponibile la lansare, de ex. Stray.
    Eu am facut upgrade la Premium pentru ca nu era diferenta mare de pret, dar daca voi considera ca nu merita dupa ce se termina voi reveni la Essential.
    Daca nu ai backlog mare de jocuri cumparate si GamePass poate merita, personal mi se pare slab plus ca nu iti da varianta de PS5 la toate jocurile alta politica imbecila ca la Esential. Generatia asta Microsoft se comporta exemplar fata de Sony.

  2. #5582 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    GamePass e intr-adevar valoarea mai buna decat PS+ dar nu mi-as lua un Xbox sau Gaming PC doar pentru el.
    Iar exclusivele lor ma intereseaza mult mai putin decat cele de pe PlayStation.
    Dar sper sa se mai calmeze Sony cu politicile astea anti-consumer.

  3. #5583 SP
    Member Papillon_'s Avatar
    Daca nu vrei sa ratezi nimic cumperi PS5, XSX si PC. Eu le am pe toate dar dintre exclusivele Sony ma mai intereseaza cateva jocuri gen Horizon FW, Renturnal, Demon Souls dar pot sa astepte pentru ca oricum nu am timp suficient sa ma joc nici ce am cumparat in ultimii ani plus ce mai am pe GamePass.

    Nu cred ca o sa se schimbe Sony prea curand atat timp cat lumea nu ii taxeaza financiar.
    Din contra baga mai multe politci anti-consumer...Nu ai vazut ce tupeu au avut sa ceara bani de la cei care au luat PS Plus/PS Now la reducere. S-au razgandit doar dupa ce au fost criticati de toata lumea. La fel si cu upgradul gratuit la Horizon FW.

  4. #5584 SP
    Member mladin86's Avatar
    Dc iti trebuie xbox si pc . Ce joc este pe xbox dar nu l poti juca pe PC?

  5. #5585 SP
    Member cosmin1088's Avatar
    Deja au anuntat ce jocuri urmeaza sa iasa din catalog, pe modelul Game Pass, Netflix etc:
    https://www.pushsquare.com/news/2022...6E_NvDItnBvsjU


    Don't forget these titles will no longer be playable even if you redeem them on your account past the specified dates — they don't act like PS Plus Essential inclusions. Once they're gone from the service, they can't be played.
    Nu condamn doar Sony aici, toti practica modelul asta.
    Nu stiu cum sunteti voi, dar eu cu viata de adult abia reusesc sa termin un joc open world. Daca m-as fi apucat de RDR2 acum, probabil nu l-as fi terminat pana iesea din catalog in septembrie.
    Incep sa detest zona in care se indreapta business-ul asta de tip games as a service.
    Dupa ce ca practic inchiriezi niste jocuri digitale, mai si dispar din catalog random, desi esti abonat. Corporatiile au ajuns sa-ti dicteze programul de joaca. Ai dreptul sa accesezi oricand DOAR jocurile alea 2 lunare atata timp cat esti abonat (care oricum sunt slabe si nu prezinta interes).

    Iar Tier-ul Premium mi se pare o gluma proasta ca numar de titluri si modul in care ruleaza.
    Catalogul de PS1/PSP este ca si cum nu ar fi, si nu inteleg de ce ar prezenta interes cand poti emula pe absolut orice device PS1/PSP cu 60fps si upscalling. Poti face jocurile de PS1/PSP sa arate ca niste remaster-uri 4K, extrem de usor.
    Just for fun, am in casa cel putin 20 dispozitive care pot emula toata libraria PS1/PSP perfect.
    As fi inteles valoarea PS+ Premium pt PS2/PS3 (mai greu de emulat), dar selectia este de tot rasul, si alea majoritatea ruland in cloud.
    Titlurile PS3 multiplatform deja ruleaza pe orice PC ieftin, asa ca nu vad de ce te-ai bucura sa le rulezi in cloud, pe PS5, la 720p, si cu o plata substantiala lunara.
    Titlurile PS3 only sunt prea putine in PS+ Premium, iar piata de console/jocuri PS2/PS3 SH e plina si sunt super ieftine.
    Si foarte important, PS5 nu va suporta niciodata jocurile PS3 Move, multe dintr ele sunt super fun si merita jucate.

    Eu prefer in continuare jocurile in format fizic, chit ca platesc mai mult, sunt ale mele mereu, nu conditionate de un abonament, si nici nu dispar cand se inchide store-ul digital. Ce ma ingrijoreaza este cum va gestiona Sony piata asta pe viitor. Observ ca titluri importante (Returnal, Demon's Souls Remake etc. sunt EOL products. Pe canalele de distributie oficiale nu se mai gasesc.

  6. #5586 SP
    Member lucicleric's Avatar
    Quote Originally Posted by cosmin1088 View Post
    Deja au anuntat ce jocuri urmeaza sa iasa din catalog, pe modelul Game Pass, Netflix etc:
    https://www.pushsquare.com/news/2022...6E_NvDItnBvsjU

    Eu prefer in continuare jocurile in format fizic, chit ca platesc mai mult, sunt ale mele mereu, nu conditionate de un abonament, si nici nu dispar cand se inchide store-ul digital. Ce ma ingrijoreaza este cum va gestiona Sony piata asta pe viitor. Observ ca titluri importante (Returnal, Demon's Souls Remake etc. sunt EOL products. Pe canalele de distributie oficiale nu se mai gasesc.
    Update-uri la nesfarsit nu o sa scoata nimeni pe degeaba. Jocurile in format fizic se gasesc inca , doar ca la preturi nesimtite. Piata SH bubuie de jocuri dinastea super cunoscute. Jocurile mai shady de genul Ni No Kuni nu ai sa vezi pe la noi pentru ca nu suntem devoratori de asa ceva.
    E foarte probabil ca si ei sa fi inteles in sfarsit ca lumea nu mai are timp sa rupa consola in 2 ca in anii 90-2000 si de aceea nu mai vezi sute de copii dupa un joc + formatul digital care e la indemana oricui....eu personal sunt norocos dar tot ma plictiseste de moarte un joc cu toate updateurile, mai ales daca o lungesc la nesfarsit. Marea problema este timpul de asteptare intre titluri, mai ales daca nu joci toate jocurile existente pe piata.
    Nu sunt fan jocurilor service pentru ca imi da un vibe de mmo mai mic si daca e sa ma uit in urma la mmo-uri, absolut toate iti mananca mult prea mult timp.

  7. #5587 SP
    MRC
    Member MRC's Avatar
    "Update: PC streaming for PlayStation Plus Premium members is currently not available in Bulgaria, Croatia, Czech Republic, Greece, Hungary, Malta, Poland, Republic of Cyprus, Romania, Slovakia, and Slovenia at launch, and will be supported in a future update."
    Pe consola merge. Pe PC nu. Oricum niste nemernici si nesimtiti. Dupa ce au anuntat initial serviciul va fi disponibil inca de la lansare, acum o dau cu "future update". Cand e acest future? Peste o zi, o saptamana, un an? Am citit pe reddit ca situatia e similara si in tarile vecine. Sunt oameni cu PC care si-au facut abonamentul exclusiv sa joace pe pc prin aplicatia respectiva. Respect zero fata de consumatori.

  8. #5588 SP
    Member lucicleric's Avatar
    Asa au facut si cu 120fps....a aparut pe consola la 2 ani de cand a fost lansata nu va mai lasati dusi de val si nu mai ganditi doar cu portofelul....urmariti un review, orice inainte sa dati bani aiurea.

  9. #5589 SP
    Member b615dub's Avatar
    Salut, inainte de schimbare aveam la ps now F1 2020 si acum imi apare cu un lacat, ce vrea sa insemne asta?

    Am ps premium pana in 2023

  10. #5590 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Quote Originally Posted by lucicleric View Post
    Asa au facut si cu 120fps....a aparut pe consola la 2 ani de cand a fost lansata nu va mai lasati dusi de val si nu mai ganditi doar cu portofelul....urmariti un review, orice inainte sa dati bani aiurea.
    Probabil te referi la VRR. 120 suporta deja.

  11. #5591 SP
    Member tmihai20's Avatar
    Quote Originally Posted by b615dub View Post
    Salut, inainte de schimbare aveam la ps now F1 2020 si acum imi apare cu un lacat, ce vrea sa insemne asta?

    Am ps premium pana in 2023

    Lacătul apare când jocul respectiv nu mai este disponibil. Am citit că o parte dintre jocurile PS Now au fost scoase din PS Plus Premium. Cel mai bine este să cauți jocul pe disc, e vechi și-ar trebui să-l poți găsi la preț mic pe undeva.




    Legat de serviciile astea de cloud gaming, s-a ajuns aici pentru că din ce în ce mai mulți au considerat că e în regulă să plătești abonament ca să joci ceva. Și eu voi avea pe disc jocurile care-mi plac și pe vreau să le dețin. Sunt în schimb o mulțime de jocuri pe care doar vreau să le joc o dată și de care nu-mi pasă dacă nu le mai am. Aș fi da în plus zeci spre poate 100 de lire (am contul de UK) pe ele, chiar luate la reducere (multe sunt doar disponibile digital). Potato PC sau laptop, dar joci prin streaming Forza sau Gears la 60 FPS în 1080p sau ce mai oferă GeforceNow (oricum trebuie să cumperi jocurile ca să le poți juca prin GeForce Now - practic eviți cumpărarea de desktop).

  12. #5592 SP
    Member ConuGeo's Avatar
    PlayStation Plus Monthly Games for July:

    -Crash Bandicoot 4: It’s About | PS4/PS5
    -The Dark Pictures Anthology: Man of Medan | PS4
    -Arcadegeddon | PS4/PS5

    All available starting July 5
    O sa incerc si eu Dark Picturesb9237-16563249634302-1920.jpg

  13. #5593 SP
    Member westy9009's Avatar
    Quote Originally Posted by ConuGeo View Post
    PlayStation Plus Monthly Games for July:

    -Crash Bandicoot 4: It’s About | PS4/PS5
    -The Dark Pictures Anthology: Man of Medan | PS4
    -Arcadegeddon | PS4/PS5

    All available starting July 5
    O sa incerc si eu Dark PicturesAttachment 298344
    pentru mine luna chiar foarte buna as putea spune

  14. #5594 SP
    Junior Member JDoe83's Avatar
    E super aiurea pentru ei în primul rând că nu dau doi bani pe partea de utilizatori mobili, multă lume o să vrea să joace de oriunde, oricum, for the sake of simplicity. Să vedem cât de repede se vor mișca și cu cloud gaming pe pc în România. Dacă nu rezolvă problema în 3 luni, cred că o să trec pe game pass ultimate...

  15. #5595 SP
    MRC
    Member MRC's Avatar
    Nu am xbox si din ce am citi pe goagăl gamepass nu are suport in Romania? Gresesc? Daca ar merge din Romania fara tot felu de artificii cu vpn si alte nebunii la care nu sunt dispus sa recurg mi-as faca abonament instant. PS plus e o dezamagire maxima pt mine. Fara suport pe aplicatia PC dupa ce in reclamele de dinainte ziceau suport day 1, fara aplicatie de mobil....un mare rahat.

  16. #5596 SP
    MRC
    Member MRC's Avatar
    Stiti cumva daca se poate face downgrade la abonament si sa iti vireze inapoi banii de basic? Am bagat doar vreo 50 de lei diferenta de la basic la premium dar nu le-as lasa nici un leu la nenorociti. Inca nu au activat aplicatia de PC, singurul motiv pt care as vedea logica unui abonament premium din perspectiva mea. Nu am timp sa stau la consola pt jocuilr lor din abonament, in schimb laptopul il am la mine mereu. Mi se pare incredibil ca anunta cu surle si trambite suport full inca de la lansare si acum tac ca porcii in papusoi ca sa nu zic ca rahatii in iarba.

  17. #5597 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Vorbeste la suport si zi-le ca nu este in regula sa faca reclama mincinoasa, vezi ce se poate intampla.

    Oricum, tu presupun ca stiai de aici ca nu exista suport pentru PC streaming in rromania, pentru ca s-a tot discutat aici.
    Nu este in regula ce au facut, dar nah...macar s-a discutat aici.

  18. #5598 SP
    Senior Member kragod's Avatar
    Mi-a expirat PS plus. Cu lansarea noului format, mai pot cumpara cod de pe cdkeys (dau un exemplu) sau trebuie neaparat sa imi atasez cardul la cont (contul fiind the UK)?

  19. #5599 SP
    Member tmihai20's Avatar
    @kragod: și eu am contul pe UK, dar am cumpărat credit de pe cdKeys și apoi cu creditul am cumpărat PS Plus. N-am găsit subscripțiile noi la prețuri bune și aveam nevoie de credit pentru jocuri digitale oricum. Cardul atașat contului UK e unul Revolut virtual.

  20. #5600 SP
    Senior Member kragod's Avatar
    Quote Originally Posted by tmihai20 View Post
    @kragod: și eu am contul pe UK, dar am cumpărat credit de pe cdKeys și apoi cu creditul am cumpărat PS Plus. N-am găsit subscripțiile noi la prețuri bune și aveam nevoie de credit pentru jocuri digitale oricum. Cardul atașat contului UK e unul Revolut virtual.
    Salut. Nu stiu ce inseamna sa iei credit. Eu de ani de zile cumparam cod de 12 luni de pe cd keys ( ca in poza de mai jos) pt UK. Sunt curios daca merge si acum pentru noul PS plus sau dau banii si ma uit la cod?

    Nu as atasa cardul revolut inca, prefer sa platesc cu coduri.

    Edit: Cred ca m-am prins. Cand zici credit te referi ca ai platit pentru cod de 50 de lire (exemplu), si apoi ai cumparat din contul tau de playstation, nu ai luat cod direct de PS Plus.
    Attached Images Attached Images cdkeys.png

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 280 of 303 FirstFirst ... 180 230 270 278 279 280 281 282 290 ... LastLast

Similar Threads

  1. PlayStation Plus Collection By paul in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 27 Last Post: 02-02-2023, 10:32
  2. PlayStation Plus By rulzmaker in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 5149 Last Post: 05-10-2020, 17:20
  3. PlayStation Plus By rulzmaker in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 5149 Last Post: 05-10-2020, 17:20
  4. Vand PlayStation Network Card Romania si PlayStation Plus By Dant3 in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 6 Last Post: 25-04-2020, 17:20
  5. PlayStation Plus Free By ragnarlodbrok23 in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 7 Last Post: 09-08-2015, 22:12

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts