Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 281 of 303 FirstFirst ... 181 231 271 279 280 281 282 283 291 ... LastLast
Results 5,601 to 5,620 of 6049

Thread: PlayStation Plus

  1. #5601 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Funcționează codurile. Iti dai seama ce ar însemna să nu mai funcționeze toate codurile de pe piață?

  2. #5602 SP
    Member clax_117's Avatar
    Daca pentru un cont US cumpar cod de pe cdkeys pentru ps plus mai pot face apoi upgrade la ps plus extra? Sau acest lucru a fost valabil doar pentru abonamentele detinute inaintea noilor subscriptii?

  3. #5603 SP
    Member tmihai20's Avatar
    Quote Originally Posted by kragod View Post
    Edit: Cred ca m-am prins. Cand zici credit te referi ca ai platit pentru cod de 50 de lire (exemplu), si apoi ai cumparat din contul tau de playstation, nu ai luat cod direct de PS Plus.
    Da, la asta m-am referit, cumperi cod pentru 50 lire. Fii însp atent că e mai avantajos la anumite coduri. Eu am luat coduri pentru 80 și 30 de lire. Fă calculul împărțind costul în euro (nu folosi conversia în lei) la valoarea în lire și vezi care are raportul mai mic. Codurile pentru 30-40 de lire sunt de obicei cele mai avantajoase (dintre cele cu credit mai mic). Spre exemplu acum 80 GBP costă 81.39 EUR, care înseamnă 1.017375 EUR per GBP (90 GBP are rata 0.9965555555555556 EUR per GBP, n-am văzut niciodată o valoarea atât de bună sus 1). Recomand să faci mereu calculele înainte de cumpăra credit PSN.


    @clax_117: da ar trebuie să poți activa PS Plus ca înainte (care devine PS Plus Essential) și apoi să faci upgrade la ce nivel dorești mai târziu, dar numai pentru toată perioada de PS Plus. Acum pe cdkeys 12 luni PS Plus Essential costă 43.19 EUR, iar echivalentul de 50 USD costă 47.19 EUR, practic ai economisi 4 EUR. Vei fi oblibat să iei oricum credit pentru a plăti diferența mai târziu pentru un nivel superior.

  4. #5604 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    O luna buna pentru Extra/Premium:

    • Stray | PS4, PS5
    • Final Fantasy VII Remake Intergrade | PS5
    • Marvel’s Avengers | PS4, PS5
    • Assassin’s Creed Unity | PS4
    • Assassin’s Creed IV Black Flag | PS4
    • Assassin’s Creed Rogue Remastered | PS4
    • Assassin’s Creed Freedom Cry | PS4
    • Assassin’s Creed: The Ezio Collection | PS4
    • Saints Row IV: Re-Elected | PS4
    • Saints Row Gat out of Hell | PS4
    • Spirit of the North: Enhanced Edition | PS5
    • Ice Age: Scrat’s Nutty Adventure | PS4
    • Jumanji The Video Game | PS4
    • Paw Patrol on a Roll! | PS4
    • ReadySet Heroes | PS4
    Classics:
    • No Heroes Allowed! (PSP)
    • LocoRoco Midnight Carnival (PSP)

  5. #5605 SP
    Junior Member JDoe83's Avatar
    Oare cu un cont de uk ar merge streamingul ps plus pe pc în România?

  6. #5606 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by sexbobomb91 View Post
    O luna buna pentru Extra/Premium:
    N-as zice asta. Doar faptul ca vine day 1 un joc AA sau Indie sau cum e catalogat asta, care nu este pentru toata lumea + niste jocuri vechi spre super vechi nu inseamna nimic.

    Chiar am facut si eu update de la PS+ normal la Extra pentru 80 lei extra fata de ce platisem initial si...mi-am downloadat doar Daemon's Souls, care oricum nu ma intreseaza in mod special dar pe care voiam sa-l testez. In rest, foarte limitata oferta, cu 90% jocuri indie

    LE: si nu-mi vine sa cred ca Kena Bridge of Spirits, un indie game exclusiv, nu este in pachetul lor...

  7. #5607 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Pai au spus demult ca jocurile lor AAA nu vor fi day 1 pe abonamentul PS Plus. Probabil vor intra dupa minim un an de la lansare.
    Eu ma bucur si de FF VII Remake, asteptam demult sa lanseze si varianta completa pe Plus.
    La 450 RON pe an mi se pare destul de buna oferta pana acum, sper s-o tina tot asa.
    Ca o comparatie cu Gamepass, mai dau o geana pe acolo din cand in cand si rareori vad un joc care l-as juca, Halo Infinite si Psychonauts 2 fiind printre putinele; iar Gamepass Ultimate costa aproape dublu ca PS Plus Extra, pentru 1 an.

  8. #5608 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pai cu siguranta e o chestie de gusturi. Personal nu as pune FF 7 nici gratis - chiar l-am incercat pe ala dat la PS+ si nu as juca asa ceva ever.

    Also, nu stiu ce comparatie faci tu cu Gamepass, dar as zice ca ~80% din titlurile de la PS+ Premium sunt si in Gamepass. Probabil te uiti doar la exclusive, nu la toata libraria, cum am facut eu si am zis si mai sus. Caz in care nu stiu exact ce ai putea compara cu ce, pentru ca Sony are fff putine exclusive in PS+ Premium.

    Also, nu am zis nimic de AAA games, pentru ca stiam asta, ci de un joc cel mult mediocru, care poate fi catalogat ca indie game, iesit cu aproape 1 an in urma si pe care ma asteptam sa-l vad day 1 in serviciul lor, dar care lipseste.

  9. #5609 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Ai dreptate, si eu ma refer doar la gusturi personale; inteleg de ce unora le place mult Gamepass-ul dar pe mine ma intereseaza mai mult exclusivele Sony (Returnal, God of War, Ghost of Tsushima, etc.) .
    Iar serviciul s-a lansat abia de-o luna, comparativ cu Gamepass care deja e de cativa ani pe piata.
    Vom putea face o comparatie mai apta legat de exclusive peste minim 1 an .

  10. #5610 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Corect. Ideea e ca ei acum vor sa atraga oameni mai mult cu jocurile Ubisoft decat cu jocurile lor, AAA sau indie, dar exclusive pe consola la Sony.

    Cel putin dupa ce au zis ca baga Stray day 1, care este un joc exclusiv, dar indie, am presupus ca vor baga si alte jocuri de genu, iar Kena era unu din ele.

    Eu chiar am ramas dezamagit cand am vazut ca nu am ce instala, nici macar sa testez. Efectiv din toata lista aia, am instalat 2 jocuri - Demon's Souls si Medievil.
    Iar asta in conditia in care absolut mereu cand baga jocuri noi in gamepass, instalez cel putin 1-2 pentru teste.
    Cel mai recent m-am distrat cateva ore cu House Flippers si Power Wash Simulator, jocuri pe care nu as da vreodata bani, dar care te fac sa mai schimbi putin registru de jocuri cu greutate, pentru cateva ore.

    LE: de mentionat ca eu sunt un caz fericit, care-mi iau cam day 1 orice ma intereseaza, deci asta este si motivul pentru care nu am ce instala.
    Dar inca sunt multi oameni care nu au jucat gen Ghost of Tsushima, Death Stranding, Returnal, samd, iar astea sunt jocuri bune, chiar daca mai vechi.

  11. #5611 SP
    Member Papillon_'s Avatar
    Mie mi pare foarte slab ce ofera, Premium e o porcarie, cateva jocuri PS1 PS2 plus demouri etc.
    La Extra ma atrag doar 3-4 jocuri in schimb pe GamePass Ultimate am prea mult jocuri pe care vreau sa le joc dar nu am suficient timp.
    Plus ca pe GamePass adauga in fiecare luna jocuri care ma intereseaza.

    Daca ai sau ai avut PS3/PS4 si ai cumparat si jucat jocuri in ultimii ani ce iti ofera Sony prin PS Extra/Premium e mediocru.

  12. #5612 SP
    Senior Member Danny's Avatar
    Momentan, mie imi convine. Am platit ~150 lei diferenta pentru extra sau care e abonamentul de mijloc. Ca utilizator recent de PS5, nu am apucat sa joc foarte multe jocuri "noi"...

  13. #5613 SP
    Member Papillon_'s Avatar
    Cat de penibile sunt anunturile la demo-uri.
    Attached Images Attached Images demo.jpg

  14. #5614 SP
    Member Papillon_'s Avatar
    Asa cresti vanzarile punand demo-urile in saptele unui zid? In loc sa fie gratis ca vezi daca iti place sau nu.
    Cea mai buna politica o are Steam cu cele 2 ore de incercare.

  15. #5615 SP
    Member gompo's Avatar
    https://www.reddit.com/r/PlayStation...ys_free_trial/

    Sony quietly started offering a 7-days free trial of PS Plus Premium and Extra in Europe

    A incercat cineva daca merge si la noi?

  16. #5616 SP
    Member iliedobre's Avatar
    E doar pentru cei care nu au PS Plus (essential) activ.

  17. #5617 SP
    Member Papillon_'s Avatar
    Ar fi fost interesante niste cifre cu numarul de subscriberi pentru Extra si Premium, probabil sunt prea slabe datele la cum se prezinta abonementele.
    Xbox Game Pass are 25 milioane dupa ultimele date.

  18. #5618 SP
    Member rzv31's Avatar
    Si pana la urma cum e cum free trial acela de 7 zile? Am impresia ca daca ai mai avut PSNow in trecut sau cum se numea, sau ai activat free trial in trecut, acum nu mai merge.

  19. #5619 SP
    Member Papillon_'s Avatar
    Trebuie sa ii intrebam pe cei de la Sony, numai ei pot complica lucrurile in ultimul hal. Logic era sa fie pentru oricine acel free trial.

    Din ce am inteles e doar pentru UK dar nu e anuntat nimic oficial. Puteau sa faca si ei o promotie ca cei de la Microsoft, 1 luna un euro, ceva simbolic.

  20. #5620 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Trial-ul nu e disponibil in toate tarile, de exemplu pe pagina UK apare: https://www.playstation.com/en-gb/ps-plus/ .

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 281 of 303 FirstFirst ... 181 231 271 279 280 281 282 283 291 ... LastLast

Similar Threads

  1. PlayStation Plus Collection By paul in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 27 Last Post: 02-02-2023, 10:32
  2. PlayStation Plus By rulzmaker in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 5149 Last Post: 05-10-2020, 17:20
  3. PlayStation Plus By rulzmaker in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 5149 Last Post: 05-10-2020, 17:20
  4. Vand PlayStation Network Card Romania si PlayStation Plus By Dant3 in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 6 Last Post: 25-04-2020, 17:20
  5. PlayStation Plus Free By ragnarlodbrok23 in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 7 Last Post: 09-08-2015, 22:12

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts