Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 60 of 66 FirstFirst ... 10 50 58 59 60 61 62 ... LastLast
Results 1,181 to 1,200 of 1302

Thread: Clubul Xbox Series X

  1. #1181 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Imi cer scuze pentru urmatoarea remarca, nu vreau sa para un rant, ci doar o observatie.

    Jucand azi Elden Ring pe XSX, am realizat ca in anul 2022, Microsoft inca n-a implementat pe consolele lor (excelente de altfel) o functie macar decenta pentru Record.
    Bai nene, cum ma sa ai default 30 de secunde de 4K content si maxim 1 minut pentru 1080p?

    Sure, banuiesc ca prin diverse trick-uri si unitati externe si draci incaltati merge mai mult, dar frate, asta este o optiune pe care trebuie sa o ai acolo, default!

    N-ar fi o mare tragedie ca am pierdut eu 1 boss fight, ca-l bat iar, dar stateam si ma gandeam cum a investit Microsoft miliarde sa-mi faca ecranele in culorile curcubeului si sa rearanjezi meniurile pana le iau dracii... si mult gamepass si totul cu '-pass' si iarasi inca ceva cu -pass, dar n-au fost in stare in 10 ani de cand exista functia de 'Record what happened' sa ma lase sa fac o captura full HD mai mare de 1 minut...

    Din suflet regret ca am luat 1 achievement la joc si nu-l pot abandona pe Xbox ca-mi strica ratio grav daca-l las asa, ca altfel jur ca era direct Uninstall si il reincepeam pe PS5, pentru ca astfel de momente epice vreau sa-mi ramana o viata si strict pentru ca acolo pot sa apas un buton nenorocit si sa fac o captura de o ora daca vreau, la un bitrate mai bun (asta iarasi alta bizarerie...).

  2. #1182 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Eu pot intelege de ce au ales asa ceva, dar si eu mi-as dori o optiune gen - press to record si apoi press to stop.

    Pentru ca altfel, el inregistreaza, salveaza si suprascrie incontinuu minutu ala sau alea 30 de secunde, iar asta consuma si din resurse dar si din viteza de citire de pe SSD.

    Dar ca workaround, nu poti face share pe youtube/twitch?

  3. #1183 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Cred ca se poate, dar m-am suparat asa de tare incat n-am mai cautat nici o scurtatura, am comandat un Elgato HD60 S+ si aia a fost, oricum ma batea gandul de mult... Elden Ring a fost ultima picatura, cu ocazia asta pot prinde si notificarile de OS, in special cand se deblocheaza achievementurile.
    Cred ca am murit de 10 ori la boss nefiind atent la gameplay ci ca nu cumva sa treaca 59 de secunde fara sa apas record... si bineinteles ca atunci cand l-am batut am uitat sa apas mereu si am pierdut 2/3 din lupta.

    Da, si asta ar fi o idee buna daca nu se poate cu Record what happened, macar un press to record/stop.

  4. #1184 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar
    Am testat in aceasta seara Halo Infinite pe XSX si in modul Quality are un flicker sever. Pentru putin timp am crezut ca s-a stricat ceva. In modul Performance totul este perfect.

    Problema se poate rezolva daca dezactivam VRR din setarile consolei, in acest caz flicker-ul va disparea din ambele moduri grafice.

    Din cauza filmarii, in video nu se vede foarte bine in timpul gameplay-ului insa se poate observa in meniu. In realitate iti distrage atentia si nu prea se poate juca.

    Voi ati observat acest aspect?


  5. #1185 SP
    4_2
    Member 4_2's Avatar
    Am incercat si la mine nu se observa. Nu mai deschisesem consola de vreo 2 sapt, accentul e pe PS momentan, si am avut updats inclusiv la Halo, verifica daca nu ai si tu. Meniul e overlay, oare nu e de la ceva lighting efects din zona? daca schimbi harta se mai observa? Unde am incercat eu, atat exterioare cat si interioare nu am observat niciun flicker

  6. #1186 SP
    Junior Member tony98's Avatar
    Ce parere aveti vom vedea in 1-2 ani vreo varianta imbunatatita a lui Series X?
    Nu mi dau seama daca merita luata consola sub forma actuala , voi ce o detineti ce parere aveti?

  7. #1187 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Este o consola puternica, deci ia-o fara probleme. Gamepass este o bijuterie, iar quick resume este efectiv game changing si o functie care-ti face viata de gamer mult mai usoara.

    Sunt sanse sa iasa in 2-3 ani un model nou (cum e cazul si la PS5), la fel cum in fiecare an iese un telefon nou, dar daca astepti mereu sa iei urmatorul model, nu te mai bucuri de nimic.

  8. #1188 SP
    Junior Member bodada's Avatar
    Salutare oameni buni.am și eu o problemă .Am achiziționat de curând un Xbox seria x și când bag cd-ul pt a instala un joc face un zgomot foarte ciudat un bâzâit foarte puternic consola fiind în poziție verticală iar când o pun invers sau o inclin întro parte nu mai bâzâie puternic.......care ar fi problemă??? O seara buna.

  9. #1189 SP
    Member marv's Avatar
    si eu mai aud din cand in cand cate un sunet mai ciudat de la disc, dar nu pare sa aiba probleme.

    In schimb de vreo 2 ori nu a mai citit discul dupa pene de curent.

  10. #1190 SP
    Junior Member bodada's Avatar
    Exact că în acest video imi face și mie .https://youtube.com/shorts/jWXguquEiKQ?feature=share

  11. #1191 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Save the date: 12 iunie 2022

    the Xbox and Bethesda Showcase can be viewed on the following platforms:

    YouTube.com/Xbox
    Twitch.tv/Xbox
    Twitch.tv/XboxASL
    Twitter.com/Xbox
    Facebook.com/Xbox
    TikTok.com/@Xbox

  12. #1192 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Finally
    FSR 2.0 Is Coming To Xbox Series X/S and Xbox One, Already In Testing

    Pentru cine nu stie, FSR este raspunsul AMD pentru DLSS - diferenta este ca FSR se face software, nu hardware, deci se poate implementa si pe hardware vechi - hence, faptul ca va veni si pe Xbox One. Deci ramane la latitudinea fiecarui dev daca vor scoate un "FSR 2.0 patch" sau nu.

  13. #1193 SP
    Member Papillon_'s Avatar
    Am vazut ceva analiza e mai slab ca DLSS, poate din cauza se face doar din software.

  14. #1194 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pai da, dar se va tot actualiza. Si cel mai mare plus fix asta este - se face totul din software, deci nu esti obligat sa cumperi ultima generatie de placa video/consola, ca sa te bucuri de un upscaling potent.

  15. #1195 SP
    Member lukecelmare's Avatar
    Xbox has been slowly gaining back market share in the console gaming industry. Much of this recent success can be attributed to the incredible gaming subscription, Xbox Game Pass. However, Microsoft has made a number of sacrifices to remain competitive with rival console brands.

    The company is currently striving to provide cost effective offerings and a new statement reveals more information about this effort. According to CNBC, Phil Spencer has stated that Microsoft is subsidizing $100 to $200 per Xbox console.
    https://tech4gamers.com/microsoft-lo...t-per-console/

  16. #1196 SP
    Manager paul's Avatar
    Quote Originally Posted by IGN
    Beginning in 2023, games built for Xbox Series X|S including Forza Motorsport, Redfall, and Starfield will cost $69.99 USD at launch. While Xbox has noted that regional pricing may differ, it has not yet given specifics for other countries.

    "This price reflects the content, scale, and technical complexity of these titles," a Microsoft spokesperson told IGN. "As with all games developed by our teams at Xbox, they will also be available with Game Pass the same day they launch.”
    Microsoft Raising Prices on New, First-Party Games Built for Xbox Series X|S to $70 in 2023 - IGN

  17. #1197 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Le-a fost usor sa tina pretul $60 pentru ca nu au avut multe exclusive pana acum.
    Sper ca cei care s-au plans cand Sony au marit preturile sa aiba aceeasi atitudine si acum .

  18. #1198 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Comentariu tipic de fanboy sony.

    E doar pasul firesc. Nu are treaba ca aveau sau nu exclusive. Cel mai probabil va creste si pretul gamepass si are sens, mai ales dupa ce se va definitiva deal-ul cu Activision/Blizzard/King.

  19. #1199 SP
    Member lukecelmare's Avatar
    Quote Originally Posted by sexbobomb91 View Post
    Le-a fost usor sa tina pretul $60 pentru ca nu au avut multe exclusive pana acum.
    Sper ca cei care s-au plans cand Sony au marit preturile sa aiba aceeasi atitudine si acum .
    Macar pretul e ptr jocuri noi nu remakeuri

  20. #1200 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Nu i-am criticat pentru asta, sunt complet de-acord sa mareasca preturile daca asta inseamna sa scoata jocuri AAA cu adevarat bune, fara mizerii de live-services si micro-tranzactii.
    Desi nu prea inteleg cum vor putea face asa jocuri si sa le lanseze day-one pe Gamepass, dar vom vedea anul urmator.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 60 of 66 FirstFirst ... 10 50 58 59 60 61 62 ... LastLast

Similar Threads

  1. Clubul Xbox Series S By paul in forum Microsoft Xbox Series
    Replies: 164 Last Post: 17-02-2024, 00:44
  2. Clubul Xbox One S By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 199 Last Post: 25-11-2023, 06:13
  3. Clubul Xbox One By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 7883 Last Post: 15-06-2023, 20:45
  4. Clubul Xbox By MonkY in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 128 Last Post: 12-06-2023, 22:57
  5. Clubul Xbox 360 By Mika in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 15756 Last Post: 18-09-2021, 00:56

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts