Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 46 of 53 FirstFirst ... 36 44 45 46 47 48 ... LastLast
Results 901 to 920 of 1048

Thread: Xbox Series X|S - achizitie din Romania

  1. #901 SP
    Member Zahpeter's Avatar
    Nu. Dupa cum ziceam, se inregistreaza orice produs microsoft la ei pe site iar cererile de garantie merg cum ziceam mai sus. Se face request pe site, ei trimit eticheta de UPS, tu suni UPS si aplici doar eticheta, care e prepaid si se duce la sediul lor din Germania, unde se face garantia probabil si pentru tarile gen Romania care nu au reprezentare oficiala. Been there, done that, a fost o experienta chiar ok.

  2. #902 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Ai facut tu asta din Ro, unde nu exista suport oficial? Daca da, e chiar foarte tare.
    De unde ai luat consola?
    Garantia e tot 2 ani, cum sunt legile din EU, nu?

  3. #903 SP
    Member Zahpeter's Avatar
    Da, din Brasov. Consola e luata din Polonia. Nu-i intereseaza de unde sunt cumparate, atata timp cat sunt in garantie si inregistrate cu serial number pe account.microsoft.com/devices. Cand ies din garantie asigura inca service, dar platesti transport si interventia. Nu stiu cum calculeaza garantia, eu folosesc consola din decembrie 2020 si am garantie pana in iunie 2022. Deci nu e nici un an (cum teoretic e Microsoft Limited Warranty) nici doi. Operatiunea in sine oricum a fost rapida si eu am fost tare surprins de cat de bine s-au miscat.

  4. #904 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Am dat si eu acum sa-mi inregistrez consola pe care am achizitionat-o in Iunie de la Altex si-mi apare pe site ca are garantie pana in "Ends on 27/04/2023".
    Atunci o fi fost produsa, dar nu mi se pare corecta data...

  5. #905 SP
    Manager paul's Avatar
    A mai fost o discutie despre garantie si Microsoft aici: https://www.consolegames.ro/forum/f1...ml#post1511845.

  6. #906 SP
    Member sinnombree07's Avatar
    Am făcut comanda la gamers.ro de xbox series x, acum sa vedem în cât timp vine. ������

  7. #907 SP
    Member sinnombree07's Avatar
    A ajuns și la mine xbox series x, acum am de așteptat pana apare forza 5 ca din câte știu eu nu a aparut nici un joc nou pentru x.

  8. #908 SP
    Member GoroMare's Avatar
    Quote Originally Posted by sinnombree07 View Post
    A ajuns și la mine xbox series x, acum am de așteptat pana apare forza 5 ca din câte știu eu nu a aparut nici un joc nou pentru x.
    De unde l-ai cumparat ?

  9. #909 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Scrie cu o postare mai sus de unde si cand l-a comandat.

  10. #910 SP
    Member GoroMare's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Scrie cu o postare mai sus de unde si cand l-a comandat.
    Ahh sorry, acum am vazut. Am facut si eu comanda acum la Gamers.ro.

  11. #911 SP
    Member ATX-MG's Avatar
    Salut! Am primit o mica reaprovizionare de console Xbox Series X, varianta care include si jocul Microsoft Flight Simulator.


    O veti regasi la vanzare in magazinele Media Galaxy Bucuresti Feeria si Media Galaxy Bucuresti Mega Mall sub forma de pachet cu controller Xbox Series X Robot White la pretul de 2999.8 lei.

  12. #912 SP
    Member Johnny's Avatar
    Quote Originally Posted by ATX-MG View Post
    Salut! Am primit o mica reaprovizionare de console Xbox Series X, varianta care include si jocul Microsoft Flight Simulator.


    O veti regasi la vanzare in magazinele Media Galaxy Bucuresti Feeria si Media Galaxy Bucuresti Mega Mall sub forma de pachet cu controller Xbox Series X Robot White la pretul de 2999.8 lei.
    Si noi care nu stam in Bucuresti ce facem ? Exista vreun motiv pt care nu le listati pe site?

  13. #913 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Probabil acelasi motiv pentru care nu sunt listate nici bundles cu PS5 pe site. E mai usor sa tii sub control o astfel de vanzare la produsele de genu asta, cand vinzi direct din magazin.

  14. #914 SP
    Junior Member Tavicu's Avatar
    Inca sunt in Mega Mall! Mai sunt ~30 bucati!

  15. #915 SP
    Member Johnny's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Probabil acelasi motiv pentru care nu sunt listate nici bundles cu PS5 pe site. E mai usor sa tii sub control o astfel de vanzare la produsele de genu asta, cand vinzi direct din magazin.
    Ce inseamna sa tii sub control?!

    Exista 10 firme de curierat in Romania daca nu mai multe , de ce mai au site online daca nu pun produsele acolo ca sa poata sa cumpere clientul?


    Pot sa listeze consolele cu plata in avans integrala cu cardul ( fara ramburs ) pe site daca cred ca o sa apara probleme de genul


    Nu cred ca e asa de greu sa trimiti un curier la Media Galaxy Bucuresti Feeria sau Media Galaxy Bucuresti Mega Mall sa ridice un produs de acolo si sa il livreze la o adresa specificata.

  16. #916 SP
    Member GoroMare's Avatar
    Mulțumesc , am luat consola de la Mediagalaxy Băneasa. Încă mai au

  17. #917 SP
    Junior Member Tavicu's Avatar
    Multumim mult pentru pont ATX-MG! Am ajuns la Mega Mall cred ca au si ras baietii aia de mine )
    Si eu si sotia zici ca eram doi homeless! Chiar lucram ceva prin curte si cand am vazut mesaju de la tine direct in masina si go go go!

  18. #918 SP
    Member gompo's Avatar
    Quote Originally Posted by ATX-MG View Post
    Salut! Am primit o mica reaprovizionare de console Xbox Series X, varianta care include si jocul Microsoft Flight Simulator.


    O veti regasi la vanzare in magazinele Media Galaxy Bucuresti Feeria si Media Galaxy Bucuresti Mega Mall sub forma de pachet cu controller Xbox Series X Robot White la pretul de 2999.8 lei.
    Si cu cei care au participat la tombola din Decembrie si nu au fost sunati cum ramane?

  19. #919 SP
    Senior Member Mihail's Avatar
    Am fost si am luat si eu din Mega Mall. Inca mai au.
    Multumesc pentru pont, ATX-MG!!!
    Attached Images Attached Images 1ac27d59-56d2-4161-8e3a-3f2bb3d3cc1c.jpeg

  20. #920 SP
    Member IsNotMe's Avatar
    Aveti idee www gamers ro , respecta precomenzile ? Am facut la ei pt XsX Halo version ! Dar …ce-i in mana nu-i minciuna ! Sa anulez si sa ma grabesc sa ajung la MM?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 46 of 53 FirstFirst ... 36 44 45 46 47 48 ... LastLast

Similar Threads

  1. PS5 - achizitie din Romania By MonkY in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 8078 Last Post: 24-02-2024, 22:37
  2. Pot juca jocuri din Romania pe PS4 din America? By SnowPhantom in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 7 Last Post: 19-11-2013, 16:07
  3. Locuri frumoase din Romania By vasilescui in forum Travel & Fashion
    Replies: 0 Last Post: 05-05-2011, 08:24
  4. Replies: 9 Last Post: 28-02-2011, 13:53
  5. Reviste de profil din Romania By rodarkone in forum Console Club
    Replies: 23 Last Post: 11-08-2008, 13:27

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts