Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 51 of 53 FirstFirst ... 41 49 50 51 52 53 LastLast
Results 1,001 to 1,020 of 1048

Thread: Xbox Series X|S - achizitie din Romania

  1. #1001 SP
    Junior Member Tavicu's Avatar
    Quote Originally Posted by Andres View Post
    Da, am sunat acum la ei si e pretul cu bundle Fortza Horizon 5 + consola la 3000 lei.
    Inca putin si o sa fie mai rentabil sa iei consola de pe olx …

  2. #1002 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pai e un pret foarte bun (comparativ cu altceva ce exista pe piata, gen gamers.ro sau carrefour). Am inteles ca e la fel, o stiva de consola si in Park Lake, deci probabil sunt mai multe locatii.

  3. #1003 SP
    Junior Member Andres's Avatar
    Da, e foarte bun pretul, dar eu deja am series s si am game pass ultimate, asa ca nu ma ajuta la nimic, plus ca 99% din jocurile de la game pass le poti juca in cloud, fara sa le mai descarci, asa ca nu vad de ce as da 500 lei pe un joc de il am deja, cu banii aia platesti 1 an ultimateu, daca ma intelegi.

  4. #1004 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar
    Quote Originally Posted by Andres View Post
    Da, e foarte bun pretul, dar eu deja am series s si am game pass ultimate, asa ca nu ma ajuta la nimic, plus ca 99% din jocurile de la game pass le poti juca in cloud, fara sa le mai descarci, asa ca nu vad de ce as da 500 lei pe un joc de il am deja, cu banii aia platesti 1 an ultimateu, daca ma intelegi.
    Ție iti merge opțiunea de a le juca în cloud? La mine nu funcționează, eroare de regiune.

  5. #1005 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pai nu ar trebui sa functioneze, pentru ca merge doar in tarile cu Live, iar Romania nu este pe lista, indiferent pe ce alta tara ai contul.

    Also, referitor la jocul acela cu 500 lei, de fapt nu este chiar asa. Jocul e doar 300, restul este consola care a fost achizitionata putin mai scump. Dar nah, e tipic la noi - daca nu se aduce, de ce nu se aduce? Daca se aduce, de ce se aduce la pret mai mare? Nu conteaza ca noi avem efectiv stoc de PS5 si XSX constant de cateva luni, in magazine, in timp ce in restu lumii apar in marile magazine si se epuizeaza instant.

    Dar din ce zici tu acolo ca le joci din cloud, de ce ti-ai mai luat XSS? Ca le poti juca la fel si pe original xbox one...

    Anywho, e clar ca nu esti tu persoana careia i se adreseaza, dar sunt multi oameni care-si doresc XSX si nu stiu ca inca exista in RO la pret bun. Eu inca stiu oameni care si-au luat de pe gamers.ro doar consola, in ultimile luni, pentru ca nu stiau de pachetul asta din Altex.
    Si da, gamers.ro sunt foarte seriosi si au o gramada de lucruri care nu se gasesc in ro, la preturi normale sau chiar mai mici decat aici, dar acum la ei este 3100 lei doar consola.

  6. #1006 SP
    Junior Member Andres's Avatar
    Nu, eu am series s de la lansare, altex a facut atunci tombola prin decembrie si deja aveam series s, plus ca as fi asteptat canteva luni pana sa ajunga la nr meu, asa ca am ramas cu asta. Eu folosesc consola 90% din timp pt warzone si vanguard, pt ca nu vreau sa joc cu jucatori de pe pc, am i9 10850K si rtx 3090, deci crede-ma ca e doar pt cod lol. Cat legat de jucatu in cloud, eu joc cu vpn, ai si gratis pe firefox hoxx, dar recomand sa iti pui direct pe router. Pe browser o sa ai latenta destul de mare la jocuri gen fortza. Deci upgradeu asta il fac doar pt cod, sa am 120fps, am incercat si pe pc cu controller, dar tot baga o tona de pe pc si vreau sa ma relaxez, nu sa ma pusheze toti de pe pc. Nu ar insemna nimic aia 500 lei, dar chiar nu am pt ce sa ii dau, plus ca nici nu stau in Bucuresti. Cei de la microsoft au renuntat la productia de orice alta consola auzisem si se concentreaza doar pe productia de series s|x, deci sigur o sa fie la 2500 lei, cand o sa fie, o sa iau, plus ca acu stalker 2 s-a amanat si mai mult pt ala am vrut, ca sa joc co op cu un prieten (nu stiu daca se poate el de pe consola si eu de pe pc co op, nu m-am documentat).

  7. #1007 SP
    Member AngelOfPain's Avatar
    Pana la urma se poate face retur la jocul din bundle-ul de la Mg, e sigura treaba? Asa m-ar tenta si pe mine.

  8. #1008 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Cat timp produsele sunt separate pe bon, dar, poti face retur linistit.

  9. #1009 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar
    MG Băneasa.
    Attached Images Attached Images fb_img_1643456903142.jpg

  10. #1010 SP
    Member gompo's Avatar

  11. #1011 SP
    4_2
    Member 4_2's Avatar
    pret bun, cum zic unii, e cu samsareala, dar mai mica, ce sa ii faci benzina, curent, Rusia , Ucraina, China, Semiconductorii

    ah....si e mai ieftin daca o iei din UK de la Xbox

  12. #1012 SP
    Member lucicleric's Avatar
    Preturile sunt si ele in conformitate cu cererea Partea buna e cu garantia , nu te mai stresezi tu sa o trimiti prin alte tari.

  13. #1013 SP
    Junior Member nana's Avatar
    Quote Originally Posted by 4_2 View Post
    pret bun, cum zic unii, e cu samsareala, dar mai mica, ce sa ii faci benzina, curent, Rusia , Ucraina, China, Semiconductorii

    ah....si e mai ieftin daca o iei din UK de la Xbox
    Nu cred ca iesi mai ieftin, nu uita ca la aia 449 GBP = 2600 RON + TVA ca UK nu mai este in UE iesi sigur mai scump asta fara sa iau in calcul posibil shipping sau alte taxe vamale.

  14. #1014 SP
    Junior Member Schizoid's Avatar
    Quote Originally Posted by nana View Post
    Nu cred ca iesi mai ieftin, nu uita ca la aia 449 GBP = 2600 RON + TVA ca UK nu mai este in UE iesi sigur mai scump asta fara sa iau in calcul posibil shipping sau alte taxe vamale.
    De la Microsoft Polonia apare cu 2350pln=+-2520ron. Free shipping ca la UK, niciun risc de tva.

  15. #1015 SP
    Member Bogdan47xD's Avatar

  16. #1016 SP
    4_2
    Member 4_2's Avatar
    nu uitati de reducerea de 5% la flanco cu voucher din marketplace MyVodafone...consola iese la 2755

  17. #1017 SP
    Junior Member Schizoid's Avatar
    Quote Originally Posted by 4_2 View Post
    nu uitati de reducerea de 5% la flanco cu voucher din marketplace MyVodafone...consola iese la 2755
    Care e codul?

    ---------- Post added 19-03-2022 at 07:59 ----------

    Quote Originally Posted by 4_2 View Post
    nu uitati de reducerea de 5% la flanco cu voucher din marketplace MyVodafone...consola iese la 2755
    Mersi de idee, nu stiam, comandat! Si ING au un mic cashback de pana la 5%, max 80ron. Daca se aplica si asta, parfum

    ---------- Post added 19-03-2022 at 08:03 ----------

    2800ron la Emag in stoc

  18. #1018 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Vandut de eMag la 2800 lei in stoc acum

  19. #1019 SP
    Member Dragos2005's Avatar
    Am luat si eu de la emag

  20. #1020 SP
    4_2
    Member 4_2's Avatar
    Acum la Emag cu cadou o pereche de casti Xbox - 2940

    https://www.emag.ro/consola-microsof...medium=android

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 51 of 53 FirstFirst ... 41 49 50 51 52 53 LastLast

Similar Threads

  1. PS5 - achizitie din Romania By MonkY in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 8078 Last Post: 24-02-2024, 22:37
  2. Pot juca jocuri din Romania pe PS4 din America? By SnowPhantom in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 7 Last Post: 19-11-2013, 16:07
  3. Locuri frumoase din Romania By vasilescui in forum Travel & Fashion
    Replies: 0 Last Post: 05-05-2011, 08:24
  4. Replies: 9 Last Post: 28-02-2011, 13:53
  5. Reviste de profil din Romania By rodarkone in forum Console Club
    Replies: 23 Last Post: 11-08-2008, 13:27

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts