Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 13 of 13

Thread: High on Life

  1. #1 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar

    High on Life

    High on Life este un viitor shooter comic biopunk la persoana întâi de la Squanch Games. A fost conceput de Justin Roiland, care este cunoscut pentru munca sa la serialul TV Rick and Morty și Solar Opposites.
    Data lansării inițiale: 25 octombrie 2022
    Dezvoltator: Squanch Games
    Editor: Squanch Games
    Genuri: Shooter first-person, Joc de aventură, Adventure
    Platforme: Xbox One, Project Scarlett, Microsoft Windows

    Attached Images Attached Images high-life-gets-25-minute-long-gameplay-trailer.jpeg

  2. #2 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Eu chiar il astept si mi se pare foarte fun.
    Ca de obicei, sunt putin deranjant de FPS only, dar parca este day 1 in gamepass, deci cu siguranta il pot incerca, sperand ca nu-mi da motion sickness.

  3. #3 SP
    Member Antiohh's Avatar
    Eu m-am uitat la tot trailerul si chiar mi-au placut mult discutiile cu armele si NPC-urile. Sunt foarte amuzante, cu multe referinte la viata reala. Bossfightul a parut iarasi destul de bun. Desi nu sunt fan al acestui tip de grafica si nici al FPS-urior in general, cred ca voi urmari un gameplay 100% doar ca sa vad glumele. Combatul mi se parte destul de mediocru, eu fiind si mai pretentios cand vine vorba de fps-uri (mi se pare ca toate seamana mult intre ele si e greu sa aduci lucruri cu adevarat inedite).

  4. #4 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Amanat pentru 13 Decembrie:

    Developer Squanch Games has announced that High on Life has been delayed from its original October 25 release date to December 13.

    “As we work to polish the best possible gaming experience for High on Life, the game’s release date will be moved to December 13, 2022,” Squanch Games said in a statement on Twitter. “The Team at Squanch Games is excited for you to play, and we thank you for your continued patience and support!”

  5. #5 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Am jucat vreo 30 de minute si-mi place maxim

    Pentru cine apreciaza umorul din Rick and Morty, Solar Oposite si alte cartoons facute de ei, este exact ce trebuie, iar jocul arata si foarte bine, pentru ce ar trebui sa fie.

    L-am inceput direct pe Story Mode, pentru ca nu vreau sa ma enervez la inamici si chiar sper sa fie bun ca sa-l pot termina.

  6. #6 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Vad ca si notele sunt bunicele, sta undeva la 7.5-8, dar ca de obicei trebuie sa existe cate un distrus catalogat ca si Top Critic (ala de la Destructoid) care sa ii dea 5/10 si sa traga toata media in jos...

    Dar e ok ca un joc in care faci gogosi are nota 91.
    Sunt convins ca este extrem de inovativ, poti face tot felul de gogosi, iar echipa de dezvoltare a depus un efort imens in realizarea acestui joc..

  7. #7 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Cred ca asta conteaza prea putin - e clar ca umorul lor nu este pentru toata lumea. Stiu foarte multi oameni care nu se uita la Rick and Morty pentru ca nu le place genul de umor, iar asta este in regula.

    Ca fapt divers, am vazut ca exista o setare in joc pentru cat de mult sa vorbeasca arma si inamicii, probabil facuta tot pentru cei care ar fi deranjati de lucru asta.
    Mie chiar imi place faptul ca vorbeste si ma duce cu gandu la pistolu ala din Cyberpunk, Skippy parca-i zicea

    O chestie ciudata - vad ca in settings nu exista optiune de output sunet si cumva mi s-a pus automat pe surround, iar cum eu joc cu sound bar care nu are surround, nu aud oamenii care vorbesc in parti/in spate - bine ca am subtitrarea activata - si sunt nevoit sa ma intorc spre ei cand imi vorbesc.
    O sa testez si cu casti, sa vad daca e mai bine, dar momentan nu mai am baterie la ele, nefiind folosite de mai bine de juma' de an

  8. #8 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Unde-i marketingul pentru jocul asta?
    Foarte aiurea ca nu incearca sa-l promoveze mai mult.
    Probabil vor veni cu un patch in curand, pentru problemele tehnice:

  9. #9 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Mie chiar imi place si am vazut ca au si scos un nou update ieri. Am jucat deja ~3h si astept cu drag sa ma reintorc in el
    Este incredibil de amuzant, silly, bine facut, arata foarte bine si fiecare lume este complet diferita, iar dialogurile sunt absolut hilare.

    Desigur, shooting-ul nu este CoD, dar nu este nici rau, iar asa cum il joc eu, pe cel mai scazut nivel de dificultate, este chiar o placere sa treci prin inamici si sa auzi armele cum vorbesc, sau cutitul cum iti cere/te roaga sa mai injunghii pe cineva


  10. #10 SP
    Manager paul's Avatar
    High on Knife DLC:

  11. #11 SP
    Junior Member I.am's Avatar
    Noul actor vocal acum ca Justin Roiland ... nu mai e ?

    Edit: My bad, aparent vocea din trailer este a "cutitului" (Knifey), tot de la actorul Michael Cusack care a fost vocea si in jocul original.

  12. #12 SP
    Manager paul's Avatar
    Disponibil si pe PS4/PS5:

  13. #13 SP
    Member lukecelmare's Avatar

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Goodbye Volcano High By paul in forum Console Club
    Replies: 2 Last Post: 13-05-2023, 14:49
  2. High Score By RonanN1 in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 6 Last Post: 24-08-2020, 16:37
  3. Half Life 3 sau continuare la Half Life 2? By SmithyJ in forum Jocuri PC
    Replies: 3 Last Post: 28-03-2014, 13:54
  4. Replies: 0 Last Post: 19-07-2013, 14:35
  5. High School Muzical By paunstefan in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 23 Last Post: 10-09-2009, 14:26

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts