Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 9 of 9

Thread: Price cut?

  1. #1 SP
    Junior Member Rathalos's Avatar

    Price cut?

    Salut!

    Se pare ca unele magazine online au redus preturile la variantele wifi si 3g ale ps vita cu 50$ precum amazon. Sony va avea un livestream la gamescom azi la ora 20:00 ora noastra unde este posibil sa anunte o reducere la console si posibil si la cardurile de memorie. Daca anuntul se va intampla, vor avea aceste reduceri efect si in tara noastra? Daca da, cam cat ar dura?
    Vreau sa stiu fiindca imi voi cumpara un ps vita si un card bun, dar bugetul meu e de 1200 lei, si nu vreau sa ma trezesc ca il cumpar si doua zile mai tarziu il luam cu mai ieftin...

  2. #2 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    In RO este de mult redus pretul la Vita.

  3. #3 SP
    Junior Member Rathalos's Avatar
    Este? Cica pretul de baza e 250$, adica in roni ar trebui sa fie 832. Eu in magazine il vad cu 1000...
    Poate nu stiu eu sa ma uit?

  4. #4 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Esti in Europa deci calculeaza cu Euro.

  5. #5 SP
    Member malpraxis06's Avatar
    Cu 600 de lei iti cumperi consola de pe forumuri sau de pe okazii. Cu 160 de lei iti cumperi si un card de 16gb. PS+ costa si el inca 70 de lei pe 3 luni, deci rezulta o cheltuiala de 830 de lei. Mai rentabil de atat nu cred ca exista, oricat de mult ar reduce din pretul consolei in magazin. Poate la jocuri sa existe reduceri.

  6. #6 SP
    Junior Member Rathalos's Avatar
    Si pot avea incredere in okazii? Nu am mai cumparat de acolo pana acum. Eu l-am vazut doar in magazine precum media galaxy sau altex unde este 1000. Daca as putea cumpara consola la un pret mai mic as vrea sa stiu si eu niste optiuni de incredere, daca se poate. Sunt atatea jocuri pe care vreau sa le joc, precum soul sacrifice, god eater 2 , persona 4 si pso2.
    Scuze pentru offtopic.

  7. #7 SP
    Completionist Boghy02's Avatar
    Eu recomand sa cumperi consola vita cu garantie.Am 2 amici care si-au luat fara si dupa 3 luni poc...

  8. #8 SP
    Senior Member OlBlueEyes's Avatar
    Price cuts for the Vita and Memory Cards! ~ PS Vita Hub | Playstation Vita News, PS Vita Blog

    Price cuts for the Vita and memory cards announced at Gamescom

    The Vita will be sold for $199 in Europe and the US!

    Also, "considerable" reductions in memory card prices, too.

  9. #9 SP
    Junior Member Rulpra's Avatar
    Oare cand vor fi reducerile acestea in Ro?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Zvon: Wii price cut By erik95 in forum Console News
    Replies: 8 Last Post: 21-09-2009, 15:27
  2. 1st April News: Playstation 3 Price-cut By Mariusik in forum Offtopic
    Replies: 14 Last Post: 01-04-2009, 23:41

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts