Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1026 of 1175 FirstFirst ... 26 526 926 976 1016 1024 1025 1026 1027 1028 1036 1076 1126 ... LastLast
Results 20,501 to 20,520 of 23486

Thread: Clubul PlayStation 3

  1. #20501 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    poti achizitiona si ceva jocuri ca nu se supara nimeni

  2. #20502 SP
    Junior Member alexunder92's Avatar
    Am cumparat cablul component, si calitatea este foarte buna, sunt multumit.

  3. #20503 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Voi incerca sa fiu simplu: televizorul meu are o singura iesire audio, iar sistemul audio ( 5.1 ) are 3 cabluri ( verde, portocaliu si negru ), cabluri care nu au unde intra.
    Am 3 cabluri "RCA tata Jack mama", insa, din nou, nu le pot indesa pe toate in TV, acesta neavand destule gauri.
    De ce alte cabluri as avea nevoie pentru a le putea pune sa functioneze impreuna?

    Spate televizor: http://imageshack.us/a/img7/576/6niy.jpg
    Lateral televizor: http://imageshack.us/a/img543/9485/5rbx.jpg

    Folosesc televizorul exclusiv impreuna cu consola.

  4. #20504 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    si unde este PS3-ul? topicul este dedicat consolelor!

    sunetul cum intra in TV? prin HDMI ?

    incearca aici

  5. #20505 SP
    Senior Member LucKos's Avatar
    De ce nu-ti iei un cablu hdmi? Nu se compara cu RCAul.

    Si cu un singur cablu hdmi ai si calitate HD a imaginii si sunet

    Quote Originally Posted by saller123 View Post
    Voi incerca sa fiu simplu: televizorul meu are o singura iesire audio, iar sistemul audio ( 5.1 ) are 3 cabluri ( verde, portocaliu si negru ), cabluri care nu au unde intra.
    Am 3 cabluri "RCA tata Jack mama", insa, din nou, nu le pot indesa pe toate in TV, acesta neavand destule gauri.
    De ce alte cabluri as avea nevoie pentru a le putea pune sa functioneze impreuna?

    Spate televizor: http://imageshack.us/a/img7/576/6niy.jpg
    Lateral televizor: http://imageshack.us/a/img543/9485/5rbx.jpg

    Folosesc televizorul exclusiv impreuna cu consola.

  6. #20506 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Omul vrea sa aiba imaginea in TV si sunetul in sistem.
    Pentru legatura de imagine PS3(banuiesc ca asta e consola) -> TV folosesti un cablu HDMI.
    Pentru legatura de sunet PS3 -> Sistem audio folosesti un cablul initial al PS3-ului (probabil cu ceva adaptor).

    Poate te inspiri de aici:



  7. #20507 SP
    Banned SWTFU's Avatar
    Quote Originally Posted by saller123 View Post
    Voi incerca sa fiu simplu: televizorul meu are o singura iesire audio, iar sistemul audio ( 5.1 ) are 3 cabluri ( verde, portocaliu si negru ), cabluri care nu au unde intra.
    Am 3 cabluri "RCA tata Jack mama", insa, din nou, nu le pot indesa pe toate in TV, acesta neavand destule gauri.
    De ce alte cabluri as avea nevoie pentru a le putea pune sa functioneze impreuna?

    Spate televizor: http://imageshack.us/a/img7/576/6niy.jpg
    Lateral televizor: http://imageshack.us/a/img543/9485/5rbx.jpg

    Folosesc televizorul exclusiv impreuna cu consola.
    Cred ca-ti trebuie un cablu jack tata - rca tata ca sa scoti sunetul prin iesirea de casti a televizorului, deoarece restul sunt intrari.

  8. #20508 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Quote Originally Posted by SWTFU View Post
    Cred ca-ti trebuie un cablu jack tata - rca tata ca sa scoti sunetul prin iesirea de casti a televizorului, deoarece restul sunt intrari.
    Ideea e ca nu imi ajunge unul: am nevoie de 3 care sa foloseasca acelasi output.
    Mi s-a mai recomandat asa ceva, dar nu stiu ce sanse am sa gasesc la noi prin "magazine" Logitech Game Console Adapter for 5 1 Speaker Systems | eBay

  9. #20509 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Ce sistem ai? Sistemul logitech al meu a venit cu jucaria aia inclusa...

  10. #20510 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    ^ E Genius, nu Logitech...

  11. #20511 SP
    Member rascalov's Avatar
    Salut. Voi ce metode de racire aveti pt. PS3-ul vostru. E bine daca iau un cooling pad de laptop? Astept informatiile voastre. Multam anticipat.

  12. #20512 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    mai ai locuri unde sa postezi aceiasi intrebare? pana acum ai folosit 3 threaduri

  13. #20513 SP
    Member Madutzzu14's Avatar

  14. #20514 SP
    Member mafiozzoxp's Avatar
    Cam devreme vor sa il ingroape. Sper sa scoata si in 2014 ceva exclusive, si sa aiba mai suport cativa ani buni (sa nu inchida psn-ul pt ps3). Nu inteleg de ce au bagat boomerang-ul ala de controller in filmulet .

  15. #20515 SP
    Junior Member zazarSm's Avatar
    Eu nu cred ca vor sa-l ingroape pentru ca din cate vad se mai produc jocuri pt ps3 .
    Sper macar 1 an sa il mai tina

  16. #20516 SP
    Member tdkftw's Avatar
    FIFA 14 PS3 | ALTEX sunt curios daca vine cu ULTIMATE TEAM DLC la precomanda. Le-am dat mail dar nu s-a obosit nimeni sa imi raspunde. Cei care au facut precomenzi la altex, au venit jocurile cu dlc-uri sau nu?

  17. #20517 SP
    One Man Army Cristy's Avatar
    PS2-ul a rezistat mult. Nu vad de ce sa nu mai iasa jocuri si pentru PS3 avand in vedere ca inca se mai pot face multe jocuri pt PS3... Eventual portate la o calitate inferioara de pe PS4.

  18. #20518 SP
    Banned Venom's Avatar
    Quote Originally Posted by Cristy View Post
    PS2-ul a rezistat mult. Nu vad de ce sa nu mai iasa jocuri si pentru PS3 avand in vedere ca inca se mai pot face multe jocuri pt PS3... Eventual portate la o calitate inferioara de pe PS4.
    Deoarece asta-i viata batrane. A rezistat PS2ul cat a rezistat, dar de cand PS3 a aparut, PS2 a inceput sa moara. In maxim 1 an de zile dupa lansarea PS4 nu va mai aparea nimic important pe PS3. Asta-i realitatea.

  19. #20519 SP
    Member MSlv's Avatar
    La ps3 s-ar putea sa fie mai dificila reducerea pretului la 99$, iar dezvoltarea jocurilor este semnificativ mai scumpa fata de ps2. Pe de alta parte exista PS Store care poate aduce profituri bunicele, mai ales cu PS+ (50$/an). Vor aparea in continuare titluri indie de cumparat la preturi mititele, jocuri PS One/PS2 Classics, minis, nu cred ca nu va mai exista interes pentru cele aproape 80 de milioane de PS3 vandute. Plus serviciile de muzica/filme, netflix & co.

    Marele avantaj este ca ps3 va putea fi tinut in viata si dupa ce rafturile magazinelor nu vor mai acorda loc platformei, prin PS Store. Daca vor rezolva problema integrarii CELL/RSX in acelasi chip nu ar fi exclus sa ramana pe piata mai mult decat ps2.

  20. #20520 SP
    Senior Member AndyZ's Avatar
    Situatiile in care au fost PS2-ul si acum PS3-ul sunt diferite.
    In primul rand diferenta PS2-PS3 era mult mai mare in ceea ce priveste aspectul jocurilor decat cea dintre PS3-PS4 (cel putin acum la inceput de viata pt PS4 si din ce s-a vazut prin trailerele noilor jocuri).
    In al doilea rand, PS3-ul are avantajul install base-ului mare pt multiplayer, PSN-ului dezvoltat si a ofertelor care vin cu PS+. PS2-ul era mai mult de single player (eu cel putin nu l-am conectat niciodata la net pe al meu..), insa acum PS3-ul are o comunitate f mare, iar multi dintre ei nici nu se gandesc inca la PS4.

    Totul depinde de cum vor decurge vanzarile la PS4, dar eu estimez ca PS3-ul o va duce mai bine decat a facut-o PS2-ul la momentul respectiv.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 4 By krOOm in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 18053 Last Post: Today, 04:23
  2. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4275 Last Post: 17-04-2024, 21:38
  3. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 148 Last Post: 09-04-2024, 10:45
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts