Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 574 of 1175 FirstFirst ... 74 474 524 564 572 573 574 575 576 584 624 674 1074 ... LastLast
Results 11,461 to 11,480 of 23485

Thread: Clubul PlayStation 3

  1. #11461 SP
    Member maweryck's Avatar
    pfff am si eu o problema destul de aiurea Am Killzone 3 si mi s-a ***** PS3-ul
    Ce se intampla exact nu stiu . Problemele sunt in anumite jocuri , si avea simptomele astea de multa vreme . Ori da freez cum patesc in KIllzone 3 sau daca nu , patesc ca la Black Ops unde imi da aproape mereu o eroare si nu-mi intra in joc (error 80010514 ) ..pur si simplu nu mai rula jocurile de pe BLURAY
    Chiar daca nu-mi place mie ideea si ma tot amagesc , cred in proportie de 90% ca problema este de la blocul optic . Eroarea de mai sus este asociata ori cu o problema la blocul optic ori daca nu cu bad sectors pe HDD .
    Este vorba de un PS3 Slim luat fix la lansarea lui SLIM de la webpredator deci nu am garantie .
    Nu a fost curatat niciodata ...sa fie asta problema ?
    Speram sa ma pot duce eu cu el la donely intr-un weekend sau ceva de genul , ca nu mai stau in Bucuresti si sa scap in aceeasi zi , dar cica sa-l trimit cu fan curierul .
    A mai patit cineva asa ? ceva sugestii ? altcineva la care sa ma duc cu el ....la " revizie " sa zic asa ...sa-l curete prin interior ,etc etc si sa-i puna un diagnostic ? Sau exista vreo metoda prin care sa-mi dau seama daca e de la blocul optic ?

    Mooooaaamaaa cat de ofticat sunt ca nu ma pot juca KIILZONE 3 weekendul asta ( imi da freez dupa ce se schimba harta ) .
    Alta idee sa rezolv in weekendul asta ?...cred doar sa ma duc sa cumpar alt ps3 si sa-l vand p'asta p'orma

    Multumesc anticipat . Bafta

  2. #11462 SP
    Member bogdan-theodor's Avatar
    la ps3 media server, cand incerc sa copiez un film de pe pc pe consola de 12 gb, sau mai mic, se intrerupe copierea, si imi da eroarea :80030928 - an error ocurred during tranfer. Imi puteti spune ce pot face?

    ---------- Post added 25-02-2011 at 02:01 PM ----------

    Quote Originally Posted by Bitza View Post
    prin streaming ps3 media server.
    la ps3 media server, cand incerc sa copiez un film de pe pc pe consola de 12 gb,prin streaming, sau mai mic, se intrerupe copierea, si imi da eroarea :80030928 - an error ocurred during tranfer. Imi puteti spune ce pot face?

  3. #11463 SP
    Junior Member boghy1995's Avatar
    Am si eu o intrebare:Imi pot incarca controllerul de la Ps3 la PC(daca sa mai intrebat scz)
    Cand il bag la PC se aprind toate cele 4 led-uri si nu stiu daca se incarca...deci?

  4. #11464 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Quote Originally Posted by boghy1995 View Post
    Am si eu o intrebare:Imi pot incarca controllerul de la Ps3 la PC(daca sa mai intrebat scz)
    Cand il bag la PC se aprind toate cele 4 led-uri si nu stiu daca se incarca...deci?
    da se incarca, stai linistit

  5. #11465 SP
    Member maweryck's Avatar
    Gata ...m-am hotarat ...ma duc maine si imi iau alt ps3 ca nu mai am rabdare ...si nu pot sa stau atat fara Killzone 3

    O rugaminte am si eu , daca poate cineva sa-mi dea si mie un link ...sau sa-mi zica cineva care a mai trecut prin asa ceva ...cum imi fac si eu back up la tot ce am pe ps3-ul asta pe care il am eu .
    Cum fac sa nu raman fara trofee , cum imi pastrez save-urile si ce mai am eu p'acolo prin el ?

    Multumesc anticipat incaodata . BAFTA

  6. #11466 SP
    Banned Venom's Avatar
    Back-upul il faci pe un stick (hdd extern). Filme, poze, muzica le copiezi pur si simplu. Back-up iti face doar la salvari si conturi. Trofeele nu le poti salva decat daca-ti faci cont pe PlayStation�Network si le salvezi pe serverele lor. Cauta prin meniul consolei "Backup Utility". Eventual citeste manualul.
    Aproape sigur blocul optic este dus. Asa sa-ti fie invatatura de minte sa mai iei lucruri fara garantie pentru 1-2 milioane mai putin. Ai mai avea o solutie sa cumperi blocul optic si sa-l schimbi. Te scoate undeva la 250-400 lei in functie de cat de mult te pricepi la schimbat. Cu ocazia asta ii poti schimba si pasta termica.
    Sau fa ca mine. Ia-ti unul nou si pe asta modeaza-l in ciuda Sony. Daca mai poti.

  7. #11467 SP
    Member cristi-dinu's Avatar
    Quote Originally Posted by maweryck View Post
    Gata ...m-am hotarat ...ma duc maine si imi iau alt ps3 ca nu mai am rabdare ...si nu pot sa stau atat fara Killzone 3

    O rugaminte am si eu , daca poate cineva sa-mi dea si mie un link ...sau sa-mi zica cineva care a mai trecut prin asa ceva ...cum imi fac si eu back up la tot ce am pe ps3-ul asta pe care il am eu .
    Cum fac sa nu raman fara trofee , cum imi pastrez save-urile si ce mai am eu p'acolo prin el ?

    Multumesc anticipat incaodata . BAFTA
    Poti transfera totul pe PS3-ul nou. Uite aici cum se face.

  8. #11468 SP
    Member awaytokill's Avatar
    vrea cn schimb jocuri ps3? temporar

  9. #11469 SP
    Junior Member lordico's Avatar
    Quote Originally Posted by dariussoreata View Post
    vrea cn schimb jocuri ps3? temporar
    Salut, esti din Bucuresti? Si daca da, in ce cartier locuiesti?

  10. #11470 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar
    Imi pare rau daca nu postez unde trebuie,dar nu stiu unde as putea s'o fac.

    Cum as putea sa imi fac un abonament la PlayStation Magazine?

  11. #11471 SP
    Member viezure's Avatar
    Si cand termina de incarcat se sting ledurile?

  12. #11472 SP
    Banned theclaw37's Avatar
    Nu. Daca controller-ul este si assigned (i s-a alocat un numar) in timp ce se incarca, va clipi numai beculetul respectivei pozitii pe care o ocupa, apoi cand este full va ramane aprins. Daca nu este alocat, nu stiu sigur, s-ar putea sa ramana clipind, sau sa ramana toate aprinse constant (desi ma indoiesc). De stins nu se stinge.

  13. #11473 SP
    Member shorinnn's Avatar
    Nu e abonament, dar poti comanda lunar de aici: PS3 : ALLROMEDIA.COM

  14. #11474 SP
    Member freezy's Avatar
    Atunci cand consola este oprita si controllerul se incarca la pc, se sting ledurile dupa ce s-a incarcat.

  15. #11475 SP
    Member viezure's Avatar
    Ms, tocmai incarcam la pc si acum s-au stins ledurile

  16. #11476 SP
    Member PumaS's Avatar
    Salut ,

    Am un card de la Banca Romaneasca - Visa Electron si as vrea sa incarc contul PSN . Se poate ?

    Introduc datele cardului apoi suma care o doresc si gata ? 20 Lire = 20Lire la cursul Bancii Romanesti cu sau fara comision ?

    In cat timp intra banutii in contul PSN daca merge .

    Merci

  17. #11477 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    PS3-ul meu scoate un zgomot ciudat cand il ponresc, de parca oscileaza ceva in el. Si de fiecare data cand ii dau un bobarnac se aude acel zgomot. Clar ceva nu sta cum trebuie in el... ar trebui sa il desfac si sa vad ce se intampla? Sau sa-l las in pace in speranta ca nu e nimic important?

  18. #11478 SP
    Member cristi-dinu's Avatar
    Quote Originally Posted by PumaS View Post
    Salut ,

    Am un card de la Banca Romaneasca - Visa Electron si as vrea sa incarc contul PSN . Se poate ?

    Introduc datele cardului apoi suma care o doresc si gata ? 20 Lire = 20Lire la cursul Bancii Romanesti cu sau fara comision ?

    In cat timp intra banutii in contul PSN daca merge .

    Merci
    Din cate stiu nu se mai poate alimenta contul PSN de UK sau SUA cu cardul de Romania. Cumpara carduri valorice de PSN.

  19. #11479 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by eagle-eye View Post
    PS3-ul meu scoate un zgomot ciudat cand il ponresc, de parca oscileaza ceva in el. Si de fiecare data cand ii dau un bobarnac se aude acel zgomot. Clar ceva nu sta cum trebuie in el... ar trebui sa il desfac si sa vad ce se intampla? Sau sa-l las in pace in speranta ca nu e nimic important?
    Eu zic sa-l duci la Doctor (Donely)... sau la garantie. Nu e normal, si cine stie ce se "plimba" pe-acolo. Sau incearca si tu sa-l misti, pana cade ceva din el (poate a intrat o moneda or something).

    Btw guys, pentru cei care sunt curiosi... eu am reusit sa cumpar clipuri pentru SingStar varianta UK de pe store-ul din US (unde ies mai ieftine).

  20. #11480 SP
    Junior Member boghy1995's Avatar

    Exclamation inFamous 2


    Jocul mult asteptat:inFAMOUS 2

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4273 Last Post: 25-03-2024, 12:54
  2. Clubul PlayStation 4 By krOOm in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 18052 Last Post: 20-03-2024, 12:27
  3. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 147 Last Post: 21-10-2022, 12:14
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts