Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 7 1 2 3 ... LastLast
Results 1 to 20 of 134

Thread: Sacred 2: Fallen Angel

  1. #1 SP
    Senior Member BoDoPSX's Avatar

    Exclamation Sacred 2: Fallen Angel

    Cine doreste sa joace online sau are intrebari legate de joc poate posta aici.

    Jocul suporta pana la 4 playeri online si voice-chat.

    Diferenta de lvl pana la 10. Dupa cum banuiam jocul este addicted

    va astept sa exploram Ancaria

    cheers

  2. #2 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Poate faceti un mic review la el... din trailere am avut parte de multe lucruri bune si tot atat de multe lucruri urate. Pe metacritic vad ca are 75/100, ceea ce nu e rau dar nici senzational... So, asteptam pareri

  3. #3 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    Tocmai l-am primit si eu, abia astept sa il incerc.
    Si imi doresc sa infirm parerile slabe despre joc ...

  4. #4 SP
    Senior Member BoDoPSX's Avatar

    Exclamation

    primele impresii dupa 6 ore de joc

    harta este foarte mare. ressurection points in fiecare oras in caz ca mori in vreun dungeon

    stash-ul este comun pentru toate caracterele pe care le detii. ce nu am gasit pana acum este un BS sa socketez weapons, rune avand destule. merchants sunt destui si nu intelegeam de ce pot numai vinde, dar se poate vedea ca


    controlul este facil, se pot echipa multe arme din inventar, iar questuri cat cuprinde

    la crearea caracterului se poate opta pt a juca online, cati jucatori pot fi in joc (pana la 4), dificultatea, PVE sau PVP si daca vrei sa fie privat sau public.

    per total a meritat asteptarea si cu siguranta ma va tine foarte mult in fata monitorului

    ps: am inceput campanie bronz sa vad exact ce si cum

    cheers
    Attached Images Attached Images char_scr_en.jpg

  5. #5 SP
    Senior Member ffocus's Avatar
    Cum este dpdv grafic, fata de Demons Souls? Are coop?

    ...mai am putin la DS si cred ca joinez

  6. #6 SP
    Senior Member BoDoPSX's Avatar
    grafica este ok, nu pot compara cu DS (este o clona de diablo). offline 1-2 si online 1-4 players.

  7. #7 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Come on guys sunt atatea jocuri bune pe care le puteti juca in perioada asta... Nu cred ca merita nici banii si nici timpul pierdut. Are nota 5,3 pe gametrailers pentru numele lui Dumnezeu. Si ei cam au dreptate in totalitate in 95% din cazuri.
    Focus, grafica este jenanta. Uita-te la review sa vezi cate buguri si gltichuri are.

  8. #8 SP
    Senior Member BoDoPSX's Avatar
    daca as juca numai ce noteaza aia, m-as uita pe Romantica

    nu ma iau dupa note ever si daca vreau sa joc un joc il joc ca imi place nu ca il noteaza nu-stiu-cine sau ca asa e moda ( vezi KZ2 )
    e normal ca nu are grafica de FPS. nici nu trebuie la un RPG ( vezi disgaea )

    my 2 cents

  9. #9 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Aici sunt putin de alta parere. Din punctul meu de vedere gametrailers au avut dreptate in 90-95% din cazuri.

  10. #10 SP
    Senior Member mentorica's Avatar

    Thumbs down

    Quote Originally Posted by Raskolnikov1944 View Post
    Come on guys sunt atatea jocuri bune pe care le puteti juca in perioada asta... Nu cred ca merita nici banii si nici timpul pierdut. Are nota 5,3 pe gametrailers pentru numele lui Dumnezeu. Si ei cam au dreptate in totalitate in 95% din cazuri.
    Focus, grafica este jenanta. Uita-te la review sa vezi cate buguri si gltichuri are.
    FAIL.

  11. #11 SP
    Senior Member eXist's Avatar
    Cam tare jocul asta... Cred ca-l voi achizitiona cat de curand. Nu cred ca voi juca vreodata un joc pentru o "nota" data de vre-un site. Am jucat jocuri foarte bune cotate foarte prost pe anumite site-uri precum "gamespot""gametrailers" etc...
    Anyways, eu pana nu incerc un demo, nu vreau sa ma pronunt.

    mentorica - "du-te"

  12. #12 SP
    Senior Member mentorica's Avatar
    Quote Originally Posted by eXist View Post
    Cam tare jocul asta... Cred ca-l voi achizitiona cat de curand. Nu cred ca voi juca vreodata un joc pentru o "nota" data de vre-un site. Am jucat jocuri foarte bune cotate foarte prost pe anumite site-uri precum "gamespot""gametrailers" etc...
    Anyways, eu pana nu incerc un demo, nu vreau sa ma pronunt.

    mentorica - "du-te"
    Am editat iau foc repede si nu mai nimeresc tastele.Nu este nevoie sa ma corectezi nu sunt analfabet ...

  13. #13 SP
    Senior Member ffocus's Avatar
    Quote Originally Posted by mentorica View Post
    Dute ma si joaca grafica.....Noobi ca tine nu pot aprecia ceva old school ....(Aia pe game**** vb despre varianta de PC a jocului) ....Daca e sa o luam dupa grafica WoW este un ***** care este jucat de 11 mil de oamenii....Jenant cum gandesc uni si se mai cred si Jucatori.
    alooo? esti pe maidan? omul si-a spus parerea, intr-un mod civilizat.

    Personal, cred ca si rasko si bodopsx au dreptate. Tine si de nivelul fiecaruia de acceptabilitate, cand vine vorba de grafica, bug-uri, sunet, etc. Sunt fan RPG, dar nu cred ca voi juca Sacred 2.

  14. #14 SP
    Senior Member BoDoPSX's Avatar
    este clona de diablo. nu poti avea asteptari mai presus de atat. fiind fost jucator de Diablo 2 (bnet rulz ) e normal sa imi placa. threadul a fost facut nu ca imi place mie jocul, ci doar daca sunt doritori pt a juca online/trade/tips/etc.

    Este foarte probabil sa nu joace nimeni de la noi. avand optiune de public la game poate intra oricine in jocul tau

    cheers

    ps: repet vedeti grafica in disgaea sau cross edge (vorba juniorului - iar jocuri cu copii? lol) chiar daca sunt turn base

  15. #15 SP
    Senior Member eXist's Avatar
    Bodo, ai uitat de Ethernal Sonata si Valkyria Chronicles

  16. #16 SP
    Senior Member Rasko's Avatar

    am vrut sa pun varianta full a melodiei facuta de Blind Guardian pentru acest joc, dar imi da o eroare.... Anyway, daca cautati pe youtube "blind guardian sacred 2" veti gasi melodia care e geniala.


  17. #17 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    Mi-a placut Diablo cat am jucat, dar eram prea mic si nu l-am dus la capt (to-do list). Personal o clona Diablo pe console cred ca poate fi destl de entertaining deci mai tarziu cred ca o sa-i dau o sansa.

  18. #18 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Raskolnikov1944 View Post
    YouTube - Blind Guardian - Sacred [FULL SONG | INGAME CONCERT]
    am vrut sa pun varianta full a melodiei facuta de Blind Guardian pentru acest joc, dar imi da o eroare.... Anyway, daca cautati pe youtube "blind guardian sacred 2" veti gasi melodia care e geniala.

    Ti-am pus eu linkul cum trebuie...

  19. #19 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Ti-am pus eu linkul cum trebuie...
    Multumesc, nu stiu de ce mi-a dat eroare.

  20. #20 SP
    Senior Member Uziwood's Avatar
    L-am luat si eu de cateva zile, n-am apucat sa joc prea mult, dar pana acum e ok. Eu am jucat si Sacred 1, pe vremea cand era plin de buguri, inainte sa apara Underworld, aveam un dark elf pe la level 21 si s-ar putea sa imi influenteze si asta parerea despre joc. Din ce am jucat e ok, controlul e super pentru un rpg pe console, chiar nu am avut nicio problema, sincer ar putea sa foloseasca schema aceasta de control si cei de la Blizz pentru Diablo 3 daca vor sa il lanseze pe console. Questurile sunt destul de interesante si sunt multe la numar, iar harta este mai mare decat cea din Sacred, care era foarte mare. Probleme genu bug-uri nu am intalnit, probabil ca au fost rezolvate, din moment ce pe console jocul a fost amanat luni de zile.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 7 1 2 3 ... LastLast

Similar Threads

  1. Sacred 2: Fallen Angel Videos By paul in forum Videos
    Replies: 8 Last Post: 20-08-2009, 07:52
  2. Sacred 2: Fallen Angel Amanat By Mika in forum Console News
    Replies: 7 Last Post: 28-04-2009, 21:08
  3. Sacred 2: Fallen Angel By Donely in forum Console News
    Replies: 10 Last Post: 07-09-2008, 18:22
  4. Sacred 2 Fallen Angel - Detalii si noi imagini By MonkY in forum Console News
    Replies: 6 Last Post: 20-08-2008, 11:44

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts