Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 34

Thread: Care e treaba cu Zelda ?

  1. #1 SP
    Senior Member zinodaur's Avatar

    Question Care e treaba cu Zelda ?

    Recunosc sincer: nu prea m-a pasionat niciodata The Legend of Zelda. Pur si simplu nu inteleg care e scopul. Am incercat prima oara acum cativa ani pe un NES la cineva ( eu nu aveam jocul ), si pur si simplu nu am fost prins deloc in joc. Nu stiam ce trebuie sa fac, unde trebuie sa ma duc, si sincer, nici macar acum nu cred ca stiu. Apoi am incercat sa joc The Legend of Zelda Ocarina of Time. Am jucat cam jumatate de ora, si again nimic. Eu, care de obicei daca imi place un joc sunt cuprins in el inca din primele 5 minute, si la Legend of Zelda nada.

    Poate ca nu inteleg eu scopul jocului. Ce vad fanii asa de grozav la el ? Serios, luminati-ma si pe mine. I wanna see the light.

  2. #2 SP
    Member leggollas11's Avatar
    Zelda e seria care a inventat termenul de sandBox intr`un joc.... e o lume maaare.... si ai libertatea de a face ce vrei inca de la inceput... chiar daca nu esti bine echipat... poti sa te arunci in cele mai urate dungeonuri ... sau poti sa explorezi cat vrei... e un quest mare bazat pe ideea 'salveaza printesa'.... dar spre deosebire de mario... ca sa ajungi la bun sfarsit trebuie sa gasesti arme... si in functie de joc al seriei... sa treci dint`o lume intr`alta (ex. vezi Minish Cap sau Ocarina of Time s.a); ai o groaza de sidequesturi de facut... una peste alta... seria are ceva valoare recunoscuta... dar e genu` de joc 'love it or hate it'

  3. #3 SP
    Admin MonkY's Avatar

  4. #4 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Cel mai bine este sa urmaresti asta ->

    Gametrailers.com - The Source For Video Game Media

    Vei descoperi de ce Zelda (The Legend of Zelda) este ceea ce este

  5. #5 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    foarte tare link-ul darkone. Stiam deja istoria dar altfel e sa o vezi in imagini.

    Nici eu nu stiam ce e Zelda si de ce atata agitatie in jurul jocului. Pana am jucat Phantom Hourglass pe DS. Daca nici ala nu te prinde, atunci nici un alt joc din serie n-o va face.

  6. #6 SP
    Senior Member DonAdryan's Avatar
    O ora si ceva m-am uita la filmele acelea de pe gametrailers... Pacat ca s-au oprit la Minish Cap.

  7. #7 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Pai pentru ca cele 3 jocuri (Twilight Princess si Phantom Hourglass si Crossbow Training - desi asta din urma nu prea are legatura cu seria principala) - au aparut mai tarziu (conform siteului reviewul a fost facut in 10.2006 - iar continuarile au aparut in 11.2006 - probabil review ul a fost un "remember" care sa pregateasca noul joc - iar cel de DS in 06.2007 - mult dupa retrospectiva.

  8. #8 SP
    Senior Member DonAdryan's Avatar
    Da, dar ar fi mers sa le fi bagat si pe astea in locul filmului 6 care prezinta firul narativ. Oricum, si la POP s-au oprit dupa Warior Within... poate o sa le reia dupa ce apare asta next-gen!

    Anyway, eu nu am cub si nu am jucat decat Zelda de SNES, si cele portabile. Cea de cub si cea de Wii nu le-am incercat inca, insa dupa cat de mult mi-a placut ZeldaH, mai mai ca mi-as lua un Gamecube numai pentru Wind Waker...

    PS: Luigi, do not ask this questions anymore man...

  9. #9 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    DonAdryan

    - daca ai GBA - poti juca aproape toate jocurile din serie:

    1. GB Link's Awakening
    2. GBC Link's Awakening DX
    3. GBC Oracle of Seasons
    4. GBC Oracle of Ages
    5. GBA Minish Cap
    6. GBA A link to the Past / Four Sword Adventure
    7. GBA classics The legend of Zelda
    8. GBA classics The Adventure of Link

    - daca ai Wii poti juca

    1. the legend of zelda (pe wii shop)
    2. the adventure of link (pe wii shop)
    3. a link to the past (pe wii shop)
    4. ocarina of time (pe wii shop)
    5. zelda collector (gamecube - contine the legend of zelda, the adventure of link, ocarina of time, majora's mask) un super bundle
    6. zelda ocarina of time / master quest ( de gamecube - contine ocarina of time si ocarina of time masterquest)
    7. Four Sword adventures
    8. Wind waker
    9. twilight princess
    10. link's crossbow training

    deci aproape toate jocurile in afara de links awakening / oracle of seasons / oracle of ages si phantom hourglass

    Insa daca ai cele 2 console - poti juca toate jocurile din serie - sincer nu stiu daca ai Wii sau GBA insa daca ai, nu-ti mai trebuie nici o consola pentru a juca toata seria.

    PS: daca n-ai GBA si ai NDS/lite nu te poti juca cele de GB / GBC datorita incompatibilitatii. Practic posesorii de GBA SP si WII pot juca toata seria fara probleme.

  10. #10 SP
    Senior Member DonAdryan's Avatar
    Nice to know that!

    Am GBC, GBA SP si DS Lite, insa nu am nici cub si nici Wii. Ce vreau sa joc neaparat sunt Oracle of Seasons & Oracle of Ages, Minish Cap, WindWaker si Twilight Princess. Insa pe rand. Momentan mai am un pic din PH. Lovely game. Best DS Game so far!

  11. #11 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Pentru iubitori si nu numai

    PS: imi lipsesc 4 jocuri pentru a face colectia asa cum imi doresc

    - The Legend of Zelda DX Link's Awakening - GBC - la cutie
    - The Legend of Zelda Link's Adventure - NES - la cutie (nu il am in colectie)
    - The Legend of Zelda - NES - la cutie
    - Zelda's Adventure - CD-i (nu il am in colectie)
    Attached Images Attached Images dscf0295_.jpg

  12. #12 SP
    Member leggollas11's Avatar
    Care e treaba cu Zelda? Pai treaba e ca reprezinta o colectie de jocuri care merita cel putin incercate, daca nu aveti si rabdarea sa le terminati. (eu de curand am terminat minish cap, desi il incepusem acu muuuult timp si abandonat)

    p.s. rodarkone .... ca de obicei... o colectie impresionanta respectele noastre.

  13. #13 SP
    Senior Member DonAdryan's Avatar
    Colectia e impresionanta! Sunt curios care v-a placut cel mai mult!

  14. #14 SP
    Senior Member DeathWings's Avatar
    Pai eu iti spun care mi-au placut mie cel mai mult ... toate

    Le-am jucat pe majoritatea (cele de CD-I nu imi doresc sa le joc) si din cele jucate sunt cateva pe care nu le-am terminat si anume:
    - Legend of Zelda
    - Legend of Zelda DX

    iar de jucat nu am jucat deloc
    - Zelda II - The Adventures of Link
    - Oracle of Ages
    - Oracle of Seasons
    - Four Swords Adventures (de cub nu l-am avut iar pe GBA nu am avut cu cine juca )

    Din celelalte pot spune ca cel mai mult mi-au placut Zelda: A Link to The Past (remake-ul de GBA, desi mi-a placut si pe SNES dar nu la fel de mult) Minish Cap, Majoras Mask (mi-a placut mai mult decat Ocarina of Time) si Windwalker

    Ele merita jucate absolut toate

    Spor si timp de joaca sa aveti, ca restul vin de la sine cu aceasta serie epica

  15. #15 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Eu v-as recomanda sa le jucati in ordinea in care au aparut - repet pe un GBA SP + wii le puteti juca pe toate in afara de alea de CD-i.

    Din ce mi-a placut mie

    - Link's Awakening, Oracle of Seasons, Oracle of Ages, A link to the past, Minish cap, Ocarina of time, Majora's Mask, Windwaker, Phantom Hourglass, Twilight Princess

    Ce nu mi-a placut

    - The legend of zelda (desi jocul a fost SUPER inovator la vremea lui, n-am putut sa rezist sa-l joc, din punct de vedere grafic si al controlului - nici pe NES nici pe GBA) si Link's Adventure (pe GBA)

    Ce nu am jucat

    - cele care imi lipsesc (Zelda's Adventure CD-i)
    - Link's adventure de NES (am jucat doar ver de GBA)
    - 4 sword adventure (de gba)
    - 4 sword adventure de gamecube.

  16. #16 SP
    Member leggollas11's Avatar
    o 'recomandare'
    Gametrailers.com - ScrewAttack - Angry Video Game Nerd: CD-i Part II

    rodarkone, poate sa il vrei numai pt. colectie pasta de cd`i

  17. #17 SP
    Manager paul's Avatar
    Uite ca si IGN prezinta istoria Zelda.

    IGN: IGN Presents the History of Zelda

  18. #18 SP
    Entertainment Analysis level's Avatar
    rodarkone - sper sa te ajung si sa fac completa colectia zelda - cu toate ca ne-am dori si joculetzele scapate d nintendo

    P.S. - dar am ceva ce nu ai - - The Legend of Zelda - NES - la cutie cu totul :X , iar dupa linku' de p gametrailers cred ca si o pers care n-a jucat niciodata zelda o sa fie curios

    - cel mai mult m-a impresionat wind waker :X

  19. #19 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    am vazut ca ai luat'o din pacate cutia aia .. lipita cu banda adeziva arata groaznic, mai bine luai de pe e-bay unu calumea

    oricum sper si eu sa le faci pe toate - nu-s asa multe

    PS: te pot ajuta cu zelda 1 (nes) - desi il ai / zelda (de gb) dar e in germana / oracle of ages - e la cutie insa nu are manual / a link to the past (de snes) doar cartrige / ocarina of time (de N64 doar cartrige) / majora's mask collector edition (N64 - e NTSC) cartrige ul cu holograma / - daca ai nevoie de vreunu din ele da-mi un semn- gasim ceva sa facem schimburi

  20. #20 SP
    Entertainment Analysis level's Avatar
    dark poate vedem un preview de la u despre noul zelda (cand va fi anuntat)

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 43 Last Post: 16-09-2014, 16:07
  2. Replies: 0 Last Post: 29-11-2011, 23:57
  3. Toata lumea se da pe PS3... again... care-i treaba ? By vexx in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 35 Last Post: 02-05-2010, 21:31
  4. Legend Of Zelda 2 Wii By Paranoia_Agent in forum Nintendo Wii
    Replies: 17 Last Post: 28-03-2010, 23:06
  5. Blue Castle Games s-au pus pe treaba By erik95 in forum Console News
    Replies: 3 Last Post: 10-12-2009, 02:11

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts