Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 46 of 50 FirstFirst ... 36 44 45 46 47 48 ... LastLast
Results 901 to 920 of 995

Thread: Clubul PlayStation 2 - PS2

  1. #901 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    memories...
    Attached Images Attached Images tumblr_nh6k19cbpj1snhn1io2_1280.jpg tumblr_nh6k19cbpj1snhn1io1_1280.jpg

  2. #902 SP
    Junior Member miculprint13's Avatar
    salutare. nu stiu daca s-a mai postat despre acest subiect pe un alt topic, insa am o problema si o supun atentiei voastre, in ideea ca poate ii gasesc vreo rezolvare. Am luat FIFA 14 pentru PS2, insa am o mare problema la a juca jocul. Mai exact, desi in meniul cu Messi se incarca mai greu, reusesc sa intru in joc si navighez prin meniu foarte simplu. Problema cea mare si fara rezolvare apare cand ii dau sa joc un meci, fiindca dupa ce imi incarca loading barul si se aud spectatorii, ramane blocat. O singura data am reusit sa vad jucatorii pe teren, insa dupa ce am asteptat vreo ora cu loading barul plin, ca la 3 secunde dupa ce am vazut terenul sa se inegreasca ecranul tvului si sa mi se blocheze de tot.
    Daca ati mai avut vreunii dintre voi problema asta, va rog mult de tot sa imi dati o solutie ori sa ma redirectionati catre topicul la care s-a discutat despre aceasta eroare. va multumesc anticipat

    P.S.: am vazut pe un formul ca se specifica posibilitatea ca memoria ram sa fie prea mica, insa mi se pare aberant din moment ce jocul a fost facut pt ps2 sa existe o problema la memoria ram. daca insa este adevarat, cunoasteti daca se poate face vreun update?

  3. #903 SP
    Senior Member ilie11's Avatar
    Salut
    Din cate stiu eu nu exista update, problema poate fi de la dvd, nu cred ca il citeste bine. Alta varianta nu cunosc...

  4. #904 SP
    Senior Member solecon's Avatar
    Quote Originally Posted by miculprint13 View Post
    Am luat FIFA 14 pentru PS2
    Quote Originally Posted by miculprint13 View Post
    am rescris dvdul la o viteza mult mai mica
    Mi-a placut, pentru ca nu ma asteptam la asta .

    GG.

  5. #905 SP
    Senior Member ilie11's Avatar
    Si voi care credeati ca nu aveti ce sa va jucati pe Playstation2





  6. #906 SP
    Senior Member Strike105X's Avatar
    Nice, dar in cazul meu mi-am luat PS2 in special pentru jocurile mecha si JRPG-urile de calitate XD:

    Another Century Episode:



    sau Gundam SeeD union vs Zaft:



    Atelier Iris 3:



    Ar Tonelico:




    Zone of the Enders 2:



    Plus shootem'up-ul meu favorit Trigger Heart Exelica Enhanced:


  7. #907 SP
    Junior Member Tsuyoshi's Avatar
    Strike , Another Century's Episode: R avem si pe PS3 , doar in japoneza ..

  8. #908 SP
    Senior Member Strike105X's Avatar
    Pe PS3 avem doar un joc din serie adica R. Seria principala a inceput si este pe PS2 (3 jocuri). Plus japoneza nu este o bariera pentru mine XD.

  9. #909 SP
    Junior Member Fratzica's Avatar
    Salut!
    Am o problema cu PS2-ul meu FAT.Eu l-am cumparat modat,cu hdd si card cu modarea pe el.Din grseala am sters modarea de pe card,iar acum nu imi mai recunoaste hdd-ul nicicum.L-am desfacut si am vazut ca inauntru era ceva lipit cu banda scotch de hartie,iar fundul de la hdd era acoperit la spate cu hartie.
    Eu am gasit o modalitate de a rula modarea doar de pe hdd,dar tot nu imi scaneaza hardul.
    Nu as putea face ceva in legatura cu asta?

  10. #910 SP
    Senior Member ilie11's Avatar
    De cand sunt job-less am reusit sa imi termin proiectul de suflet, un PS2 Phat cu hdd de 320 gb si toate jocurile originale rip-uite pe el. In sfarsit am toate cover-urile, in game screenshots si .nfo-urile puse la punct. A fost o munca titanica avand in vedere ca tot ce se vede e facut de la zero pentru fiecare joc in parte.
    Cam asa arata:
    Attached Images Attached Images uploadfromtaptalk1426094574562.jpg uploadfromtaptalk1426094591948.jpg uploadfromtaptalk1426094680992.jpg uploadfromtaptalk1426094690804.jpg

  11. #911 SP
    Junior Member alex2_ar's Avatar
    Daca ma poate ajuta cineva mai experimentat cu manetele de PS2. Eu am un ps 2 care il tin tot timpul in cutie, cand ma joc il scot, imi fac treaba cu el si il pun la loc in cutia lui (ca is mai obsedat de felul meu ). Ieri cand lam scos am constatat ca nu imi mergea jumatate de maneta , adica partea dreapta unde sunt butoanele X O etc... noroc ca mai aveam o maneta noua sigilata . se mai poate repara, este ceva defect ce se poate remedia usor? ca manete noi nu mai gasesc

  12. #912 SP
    Senior Member ilie11's Avatar
    Vezi ca daca infasori cablul pe maneta cauzeaza in timp. Am avut si eu aceeasi problema, s-a rezolvat cu schimbarea cablului.

  13. #913 SP
    Junior Member alex2_ar's Avatar
    Nu e infasurat ci e aranjat asa cum ii cand vine consola, infasurat langa maneta

  14. #914 SP
    Senior Member ilie11's Avatar
    PS2 inca are ce sa ofere! Luati de aici:






  15. #915 SP
    Member kpy_here's Avatar
    Hello guys

    Poate cineva sa ma ajute cu un link pentru modarea unui PS2 Slim sau Fat ? Din cate am vazut se poate face cu Free McBoot dar nu am gasit nici un tutorial concludent.

    Am o colectie de console si jocuri, insa vreau sa modez una. Mi-e mai simplu sa joc majoritatea jocurilor fara sa fiu nevoit sa stric ordinea disk-urilor din biblioteca

    Thanks

  16. #916 SP
    Senior Member cashonly's Avatar
    salut, in principiu ai nevoie de un card de memorie original cu care te duci la cineva ce are ps2-ul modat si iti copiaza ceva pe el. il bagi la tine si aia e.
    problema e ca mai mult suport decat ce ti-am scris mai sus nu o sa primesti, nu este ingaduita pe forum discutia despre piraterie, backup-uri, etc.

  17. #917 SP
    Member kpy_here's Avatar
    Ah, ok. Thanks.

  18. #918 SP
    Junior Member Chr0m3's Avatar
    Stiti de unde as putea cumpara un cablu component pentru PS2 marca Sony? Am deja unul 3rd-party dar are "ghosting effect" si as vrea sa-mi iau unul original Sony. Acum cateva luni am vazut oferte pe olx/okazii dar acum pauza.

  19. #919 SP
    Junior Member badboy1985ro's Avatar
    Cum pot pune si eu un hdd pe phatu meu? AM un adaptor chinezarie hdd pe sata si face figure. De unde pot lua un adaptor functional sa pot pune un hdd mare gen 320 m500 gb pe ea?

  20. #920 SP
    Junior Member mhn3a's Avatar
    salutare stiti cum as putea sa moddez un slim?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 46 of 50 FirstFirst ... 36 44 45 46 47 48 ... LastLast

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4275 Last Post: Yesterday, 21:38
  2. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 148 Last Post: 09-04-2024, 10:45
  3. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23485 Last Post: 09-04-2024, 10:42
  4. Clubul PlayStation 4 By krOOm in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 18052 Last Post: 20-03-2024, 12:27
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts