Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 65 of 74 FirstFirst ... 15 55 63 64 65 66 67 ... LastLast
Results 1,281 to 1,300 of 1466

Thread: Un TV nou pentru consola mea!

  1. #1281 SP
    Member Antiohh's Avatar
    Este doar parerea mea, nici nu cunosc TV-ul, dar in general evit sa iau branduri mai lowcost pt ca: de obicei nu este aceeasi calitate (eu am vazut un Horizon care pe hartie se batea cu un sony, dar arata mult mai rau imaginea, nu stiu sa zic exact de ce) si ca apar mai des probleme cu ele. Dar din nou, nu lua de bun ce zic, pentru ca nu sunt vreun expert. Este o constatare subiectiva.

  2. #1282 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Panasonic nu e brand low cost. Au televizoare excelente și oricum toți folosesc panourile OLED de la LG.

  3. #1283 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Panasonic e brand bun, out of the box sunt cele mai bune la acuratetea culorilor ei la iesirea din negru(nu au black crush) deci nu prea este nevoie de calibrari profesionale. Acum nu stiu daca asta este valabil si la modele lor entry level! Vad ca JZ980 de 55" este redus la 4499 la Altex si e chiar mai ieftin decât modelul de 48" care văd ca este 4999 de lei, interesant.

    Uite aici niste impresii de la Vincent/HDTVTest, un profesionist:

  4. #1284 SP
    Member IsNotMe's Avatar
    Salutare ! S-a lovit cineva de situatia in care sa trebuiasca sa mute un OLED 65”(LG CX) dintr-o camera intr-alta ? Si sa-mi spuna si mie cum a procedat ? Sau un sfat ?

  5. #1285 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Care ar fi dificultatea?
    Doua persoane ar trebui sa-l poata muta fara probleme: https://youtu.be/7L5iwhIDYVM?t=525 .
    Doar avut grija cum prinzi de partea subtire a ecranului, eventual folosind un material textil moale.

  6. #1286 SP
    Member IsNotMe's Avatar
    In clip inca mai are folia si ambalajul. Deci…inca o persoana solida , 4 prosoape de baie si luat pe sus cu tot cu stand. Deja mi-e groaza

  7. #1287 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Nu ti-ai pastrat chestia aia protectiva ce este pusa peste televizor? Nu ma refer la folia de pe panou ci la "ambalajul" ala ce se trage peste tot televizorul! Eu pun chestia aia cand trebuie sa manevrez televizorul, al meu este de 55" si il mut singur, la 65 de inci doua persoane ar trebuii sa ajunga, prindeti-l bine de partea de jos groasa unde e si electronica si de partea de sus il tineti doar pt al balansa sa nu pice cumva.

  8. #1288 SP
    Member IsNotMe's Avatar
    Quote Originally Posted by Srachi View Post
    Nu ti-ai pastrat chestia aia protectiva ce este pusa peste televizor? Nu ma refer la folia de pe panou ci la "ambalajul" ala ce se trage peste tot televizorul! Eu pun chestia aia cand trebuie sa manevrez televizorul, al meu este de 55" si il mut singur, la 65 de inci doua persoane ar trebuii sa ajunga, prindeti-l bine de partea de jos groasa unde e si electronica si de partea de sus il tineti doar pt al balansa sa nu pice cumva.
    Cred ca e pastrata pe undeva dar mai mult ca sigur a luat praf. Ma mai gandeam sa-l pun pe un birou mai micut si sa-l trag incet cumva pe gresie doua camere mai incolo unde o sa fac transferul . Macar s-o fac cu mana mea

  9. #1289 SP
    Member ConuGeo's Avatar
    Va mulțumesc tuturor pentru toate sfaturile, va raman profund recunoscător.Am prins un JZ980E la 3000 lei, la banii ăștia sunt foarte mulțumit.
    Cam asa arata mobila cu tv-ul, mai trebuie pe viitor sa strang pentru un soundbar cu dolby atmos.20220730_091813_compress78.jpg20220729_093227_compress85.jpg

  10. #1290 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Sa-l stapanesti sanatos si sa te bucuri de el, pret bun dar tot luam de 55", vad ca ai spatiu acolo berechet!

  11. #1291 SP
    Senior Member Encman's Avatar
    Cu placere, pret bun, sa-l folosesti sanatos!

  12. #1292 SP
    Senior Member Encman's Avatar
    Am o cunostinta ce doreste sa cumpere un TV pentru Netflix, televiziune, YouTube.. si cu OS decent as adauga eu. Deci NU gaming.
    55" la ~ 3500 lei si daca se poate Altex pentru cumparaturi cu nu stiu ce card.

    Am vazut un Samsung dar nu stiu ce sa zic, nu prea mai sunt la curent, iar eu sub OLED nu as lua nimic.
    Pe de alta parte un OLED pentru asa ceva.. nu merita investitia.

    Multumesc in avans pentru recomandari!

  13. #1293 SP
    Senior Member LucKos's Avatar
    Să aștepte Black Friday. Pe 11 Nov e la emag. La 3500 foarte posibil să prindă un oled B1 la 3500 lei. Oled-ul e mișto și pt Netflix/hbo max pt că ai HDR dolby etc.

    Sent from my KB2005 using Tapatalk

  14. #1294 SP
    Senior Member Encman's Avatar
    Mersi, da, spunea ca vrea sa ia de Black Friday. Scuze, am omis.

    Legat de OLED sunt un pic temator de burn in.. stiu sigur ca o sa ruleze pe televiziune destul de mult.
    De aceea am zis ca poate un LED "normal" isi face treaba bine si ramane si cu un ban.

    In alta ordine de idei stim sigur ca intra acel TV la acei bani in oferta EMAG? Daca da, un pret foarte bun!
    Banuiesc ca este acest model (disponibil acum doar la competitite):
    https://www.flanco.ro/televizor-smar...tra-hd-4k.html

  15. #1295 SP
    Senior Member LucKos's Avatar
    Nu știu dc va fi sau nu la oferta la emag la BF. Dar eu am luat la BF in 2020 la emag lg oled 55bx cu 3000 sau 3500.

    Ce ai dat tu de la Flanco e scump. La 5500 lei iei seria C la emag acum, fără nici un BF

    https://www.emag.ro/televizor-lg-ole...medium=android

    Sau sa pună la favorites sa stea la pândă pe seria A, entry level oled de la LG de anul asta.

    Pe Led-uri chiar nu mai știu ce e ok. As merge pe Samsung sau Sony dar nu știu seriile noi cum sunt.


    Sent from my KB2005 using Tapatalk

  16. #1296 SP
    Member Ionutz83's Avatar
    Daca nu il intereseaza gaming si nu e pretentios la chestii gen clouding, isi poate lua de la Altex un Samsung BU, seria 8, au imagine foarte ok, doar ca nu are o luminozitate si uniformitate la nivel de QLED.
    La Altex, QLED decent este de la seria 8 in sus, care deja sar de 4400 lei, gen 55Q80B sau 55QN90B care e 6600.
    Un QLED ok raport pret/calitate ar fi Samsung 55Q80A, dar nu este la Altex, este doar la Emag dar resigilat: https://www.emag.ro/televizor-samsun.../pd/DX12YTMBM/
    Vad ca la resigilate au si cateva bucati la 3600-3700 care par ca au doar ambalajul deschis, poate incerca si daca nu e ok ii da retur.

    Eu am doar Samsung, am un 50Q90A si un 55Q90T, ambele sunt foarte ok, OS-ul este foarte usor de folosit si pe Qled merge fara probleme.

    Daca nu il intereseaza sa fie extrem de luminos sau de posibilitatea sa aiba putin clouding (fiind Edge led fara LD), atunci poate merge si pe varianta asta: https://altex.ro/televizor-led-smart...E55BU8002KXXH/

  17. #1297 SP
    Senior Member Encman's Avatar
    @LucKos ma refeream la model, B13, am dat link Flanco fara sa dau de pe site-ul LG pentru ca pe EMAG nu l-am gasit. Banuiesc ca nu il au acum.

    Legat de Samsung si Sony, nici eu nu mai sunt la curent, de aceea am intrebat aici. Daca ar fi fost pentru mine.. OLED fara sa stau pe ganduri.
    Si-asa cu astfel de oferte poate schimb B8 al meu.. tot nu sunt lamurit daca imi trebuie VRR pentru PS5



    @Ionutz83 multumesc, tot un Samsung BU ma gandeam si eu pentru un "LED normal" si cu mult sub buget la pret. Tizen OS decent si el.

    Legat de Q8 s-ar cam apropia la pret de un OLED LG la promotie de BF ma gandesc. Pro si contra OLED vs QLED dar nu vreau sa fac o discutie din asta.
    Resigiliat nu doreste. Este o fata, vrea sa ia cu montaj inclus si prin nu stiu ce card, de la Altex. Nu o sa-si bata prea mult capul dar ar fi vrut macar 1-2 recomandari sa stie ce sa urmareasca de BF pana in ~ 3500 lei.
    Eu doar sper sa ii vina fara pixeli morti, cu uniformitate OK, etc.. este o loterie a panourilor.

  18. #1298 SP
    Senior Member LucKos's Avatar
    Quote Originally Posted by Encman View Post
    @LucKos ma refeream la model, B13, am dat link Flanco fara sa dau de pe site-ul LG pentru ca pe EMAG nu l-am gasit. Banuiesc ca nu il au acum.

    Legat de Samsung si Sony, nici eu nu mai sunt la curent, de aceea am intrebat aici. Daca ar fi fost pentru mine.. OLED fara sa stau pe ganduri.
    Si-asa cu astfel de oferte poate schimb B8 al meu.. tot nu sunt lamurit daca imi trebuie VRR pentru PS5



    @Ionutz83 multumesc, tot un Samsung BU ma gandeam si eu pentru un "LED normal" si cu mult sub buget la pret. Tizen OS decent si el.

    Legat de Q8 s-ar cam apropia la pret de un OLED LG la promotie de BF ma gandesc. Pro si contra OLED vs QLED dar nu vreau sa fac o discutie din asta.
    Resigiliat nu doreste. Este o fata, vrea sa ia cu montaj inclus si prin nu stiu ce card, de la Altex. Nu o sa-si bata prea mult capul dar ar fi vrut macar 1-2 recomandari sa stie ce sa urmareasca de BF pana in ~ 3500 lei.
    Eu doar sper sa ii vina fara pixeli morti, cu uniformitate OK, etc.. este o loterie a panourilor.
    Să știi că resigilatele chiar sunt ok (și unul nou trebuie să-l verifici de pixeli morți). Eu am mai luat resigilate că nu mă interesează cutia și salvezi câteva sute de lei la resigilate. Garanție tot standard e.

    Sent from my KB2005 using Tapatalk

  19. #1299 SP
    Member Antiohh's Avatar
    Si eu am cumparat un resigilat led care a fost expus in MG un an in perioada cu pandemia (si trebuiau sa-l inlocuiasca cu un model nou). Am verificat cate ore a fost folosit, mi s-a parut un numar foarte mic (raportat la cat scria producatorul ca ar trebui sa tina) si l-am luat la jumate de pret. TV-ul n-are nimic (si nici extra-garantie nu am luat)

  20. #1300 SP
    Senior Member Encman's Avatar
    Am observat un detaliu interesant, nu ca ar conta prea mult outside gaming ma gandesc, aceste display-uri LED de la Samsung au panou pe 50 Hz? nu 60Hz?
    https://www.samsung.com/ro/tvs/uhd-4...e55bu8072uxxh/

    Totodata pentru cateva sute de lei in plus nu ar fi mai potrivit un QLED? Gen seria Q6.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 65 of 74 FirstFirst ... 15 55 63 64 65 66 67 ... LastLast

Similar Threads

  1. Jocuri bune pentru configuratia mea By verde in forum Software
    Replies: 2 Last Post: 30-08-2010, 19:23

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts