Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 7 of 7

Thread: Pareri despre joculetul la care lucrez?

  1. #1 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar

    Pareri despre joculetul la care lucrez?

    Poate fi incercat aici: https://gabicutlac.itch.io/amazegrid

    Momentan sunt doar 23 de nivele, e tip puzzle game. Stiu ca nu e cine stie ce, dar am vrut sa fac ceva in timp ce invat sa lucrez in Unity, mai mult ca un hobby. Jocul e gandit pt telefon, dar acum se poate juca doar pe PC accesand link-ul de mai sus. Orice feedback e binevenit si apreciat.

    Scopul e sa se foloseasca toate sagetile pentru a gasi o cale corecta pentru racheta astfel incat sa adune toate stelele inainte sa poata iesi prin "portal". Toate sagetile trebuie sa fie folosit si grid-ul trebuie sa fie gol ca sa se "descuie" iesirea.

    Controale: mouse click stanga pe sageti si "celulele" din grid pt a plasa sagetile. Exista un mic tutorial si in joc.

    Nivelele viitoare vor avea:
    - celule care se transforma intr-o capcana dupa prima trecere prin ele.
    - celule care "vindeca" o celula capcana adiacenta. Se activeaza la prima trecere
    - celule portal: racheta se teleporteaza de la un portal la celalalt
    - inamici care se misca in tandem cu racheta pe grid.
    In afara de inamici restul sunt functionale, doar ca inca nu am creat nici un nivel cu aceste mecanici, urmeaza.

  2. #2 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    L-am incercat si eu, de pe Mac (laptop) si indiferent ca joc din browser sau dau full screen, nu-mi arata tot ecranul si cel putin in full screen nu pot da scroll sau ceva de genu.
    Asa ca am jucat putin in fereastra si am vazut butoanele.

    Ca joc, este destul de intuitiv, so great job so far

  3. #3 SP
    Manager paul's Avatar
    Cateva observatii/sugestii:
    1. Nici la mine nu functioneaza full-screen pe laptop, dar find pentru mobile nu o sa mai conteze asta.
    2. Nu obliga jucatorul sa foloseasca toate sagetile, daca exista solutie cu mai putine (pozele atasate).
    3. Optiune de fast-forward cand dai "play" la solutie, ca sa nu pierzi timp cu toate animatiile (mai ales la nivelurile grele unde incerci multe optiuni pana reusesti).
    4. Sa fie afisat undeva ce nivel joci.
    Attached Images Attached Images amazegrid_solutie_3_sageti.png amazegrid_solutie_toate_sagetile.png

  4. #4 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Va multumesc foarte mult ca v-ati rupt din timpul liber sa-l incercati putin si sa imi dati cateva sfaturi. Apreciez foarte mult. You rock!

    Cateva observatii/sugestii:
    Nu obliga jucatorul sa foloseasca toate sagetile, daca exista solutie cu mai putine (pozele atasate).
    Sunt intr-o dilema cu asta de cand am inceput sa creez nivele. Ai dreptate, e enervant sa te oblig sa folosesti tot cand tu deja ai gasit o solutie care functioneaza. Dar ideea mea ar fi sa existe o solutie unica pentru fiecare nivel si sa nu fie prea usor de rezolvat. Mi se pare ca daca te las sa-l rezolvi cum vrei, avand multe sageti in unele nivele, devine trivial. Pe de alta parte nici sa fie frustrant nu e ok.

    Optiune de fast-forward cand dai "play" la solutie, ca sa nu pierzi timp cu toate animatiile (mai ales la nivelurile grele unde incerci multe optiuni pana reusesti).
    Da, ai dreptate. Initial mi s-a parut ok cum e, dar dupa ce tot am testat si eu nivele e prea mult, devine enervant sa astepti. O sa incerc sa adaug un FF sau mai modific din animatii, le scurtez, le elimin etc.

    Sa fie afisat undeva ce nivel joci.
    Momentan apare in ecranul de pauza. Poate ar trebui sa adaug si in-game si eventual in meniul de start sa stii unde ai ramas.


    PS: nu stiu cum sa-l fac sa ruleze ok full screen pe itch. Pe Web nu ma pricep sa-l fac sa ruleze perfect. Am dezactivat optiunea de full screen de pe itch. Direct pe mobil functiona ok, am testat pe mai multe rezolutii si aspect ratios. O sa adaug un fisier apk descarcabil pt cine vrea sa il incerce direct pe un smartphone cu Android. Pe iOS nu am cum sa-l testez si nu stiu daca functioneaza.

  5. #5 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Jocul e "gata", 60 de nivele momentan. E disponibil pe Google Play aici:
    https://play.google.com/store/apps/d...tlac.aMazeGrid

    Sunt conștient ca nu e cine știe ce, dar am vrut să duc "proiectul" până la stadiul ăsta, publicarea pe Google Play.

  6. #6 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar

  7. #7 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Felicitari de realizare

    Eu nu am android si nu-l pot incerca, dar mi se pare foarte tare ca ai facut asta singur

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Replies: 1 Last Post: 01-04-2016, 08:47
  2. Pareri PRO sau Contra despre PlayTV PlayStation 3 By Agresiv in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 0 Last Post: 21-10-2013, 13:06
  3. Pareri despre noul PS3 slim By G3ox in forum Console Club
    Replies: 79 Last Post: 02-11-2010, 12:15
  4. Pareri despre Trophy & Achievements By apbaciu in forum Console Club
    Replies: 29 Last Post: 19-03-2009, 00:59
  5. Replies: 3 Last Post: 05-02-2009, 11:32

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts