Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 145 of 158 FirstFirst ... 45 95 135 143 144 145 146 147 155 ... LastLast
Results 2,881 to 2,900 of 3157

Thread: Ce fel de tara este Romania?

  1. #2881 SP
    Banned ignognito's Avatar
    Un pas mare pentru progresul tarii ar fi sa scapam si de PNL, nu doar de PSD, si sa avem un guvern USR-PLUS din 2025.

    Stiu cam care vor fi rezultatele alegerilor pe anul asta si cu siguranta de la anu' vom avea un guvern de coalitie alcatuit din PNL si USR-PLUS. Asta e, va trebui sa facem un compromis anul asta si sa ne aliem cu ciuma galbena ca sa scapam de ciuma rosie.
    Nicusor, fara PNL, n-are nicio sansa in fata Firei, mai ales ca acum si-au anuntat candidatura tot felul de fosile gen Tariceanu, Ponta, Basescu (a fost bun la vremea lui, l-as fi preferat pe el decat pe Nicusor fiindca are autoritate, dar acum, dupa ultimele dezvaluiri ca ar fi fost turnator, nu l-as mai vota), Catarama, Floriiin Caliiiineeeescu (ce i-o fi venit si lui asta? ) care sunt pusi sa-i fure procente ca sa castige Firea, la fel cum au facut Predoiu si Turcescu in 2016.
    Numai printr-un miracol sau doar daca ar absenta pensionarii de frica covidului ar castiga, in caz contrar, cred ca noi bucurestenii o sa incepem sa emigram in numar mare la Cluj.


    Naiba stie cat o sa tina coalita PNL-USR-PLUS, dar din experienta imi dau seama ca se va termina urat cum s-a terminat si in cazul aliantelor de tip CDR si D.A, si cu un PSD in haine noi triumfand iar la alegeri.

    Lucrurile in tara asta nu se vor misca pana nu vom scapa de toti politicienii vechi , pana cand nu vom curata toate institutiile de stat de fosilele securiste si comuniste, dar mai ales, daca am scapa de toate partidele care au fost la guvernare in ultimii 30 ani (PSD-PNL- PMP -aka PDL - UDMR, si de toate figurile politie obosite ca alde Tariceanu, Basescu, Ponta, Orban care trebuiau sa aiba carierele politice demult incheiate la cat de esuati au fost in functii).
    Si mai ales, daca ar veni la putere nu neaparat oameni noi, dar si cei mai competenti si mai corecti, ca fiecare generatie are scursurile ei. Degeaba am vota oameni noi daca respectivii sunt baieti de Nastase sau fiice de Basescu, asa repetam istoria.


    Anul trecut am avut o sansa mare si am irosit-o. Puteam sa-l fi avut pe Barna presedinte acum.
    Cred cu certitudinie ca ar fi gestionat mai bine situatia pandemica decat o face talambul actual, cu guvernul lui de frezati inutili si cu nasul pe sus.
    Imi vine sa sparg ecranul de fiecare data cand le vad mutrele de PSD-isti imbracati in haine de liberali.

  2. #2882 SP
    Banned ignognito's Avatar
    Pare cert ca Firea o sa piarda.
    Mahalagismul si jigodismul ei nu mai sunt tolerabile.
    Mai nou , in plina pandemie si stare de alerta, se pozeaza cu Pandele si copilasii ei la scoala, in dimineata inceperii anului scolar, fara masti, incalcand legea care psune ca parintii nu aveua voie in scoala.
    O aroganta din aia iesita din comun, specific unui cuplu regal din ala absolutist.
    Ea sters pozele, ba a negat ca le-a facut mai de dimineata de la 6, ba de duminica.....e cam clara treaba.

    Noul inceput de an scolar a fost catastrofal, prost organizat, traficul in Bucuresti a fost oribil.
    Bineinteles, ea a avut timp sa faca poze de familie.



    PSD-istii, stiindu-se pierduti, au recurs si la atacuri ieftine , scotand-o pe Dana Budeanu la inaintare cu inregistrarea aia.
    De la Badalau care a deranjat discursul pana la inregistrarea lui Budeanu, pesedistii parca intentionat ii dau castig de cauza lui Nicusor.

    Am impresia ca unii pesedisti si securisti nu o mai vor pe Firea si ar prefera sa paraziteze doar prin consiliu, si sa-l lase pe Nicusor sa-si bata capul ca primar cu problemele pana isi frange gatul si il papa penelistii cu totul. Nicusor poate ca o sa castige, dar il asteapta un mandat catastrofal si cu siguranta va fi considerat dezamagitor. In plina pandemie si intr-un Bucuresti dupa 12 ani de administratie pesedista....nu stiu ce sa zic, dar Nicusor nu mi se pare candidatul potrivit pentru functie, mai ales ca consiliul va fi divizat.

  3. #2883 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    http://epochtimes-romania.com/news/c...otare---305974

    Votati Firea = nu votati deloc = le lingeti bocancii bombardierilor astora. Sper ca are gust bun crema de pantofi.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  4. #2884 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    extrem de mica prezenta la vot in Bucuresti comparativ cu media tarii (10.9% vs 14.14%). eu din pacate nu pot sa votez in Bucuresti ca am buletinul in ilfov voluntari, dar ma duc pe la pranz sa-i dau in cap lui Pandele .

    Mergeti la vot!

    https://prezenta.roaep.ro/

  5. #2885 SP
    Member Cyrax7's Avatar
    nope

  6. #2886 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    ^mancator de crema de pantofi


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  7. #2887 SP
    Member Cyrax7's Avatar
    am votat suficient incat sa imi dau seama ca e inutil

  8. #2888 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Nu e inutil ca de-aia a iesit tzoapa vietii. Ca daca nu o vota nimeni, nu iesea. Mama naibii, iti ia juma de ora maxim sa merg la sectie, sa votezi, sa te intorci acasa. Nu iti place de nimeni? Anuleaza-l, deseneaza o p**a mare pe buletin si gata. E si asta un mesaj, dar macar n-o votezi pe Duamna, ca de fapt asta faci cand nu dai cu prezenta.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  9. #2889 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Eu nu inteleg filosofia asta de "daca nu votez, inseamna ca o votez pe Firea". Explica-mi si mie, te rog. La fel de bine as putea spune ca daca nu votez, il votez pe Nicusor.


    [Edit]Strict pentru curiozitatea mea, ca oricum am buletin pe Ilfov, nu Bucuresti.

  10. #2890 SP
    Member ymess's Avatar
    Filosofia asta arata de fapt cat de divizati suntem noi.
    Altii zic ca Basescu ii fura punctele lui Nicusor. Iarasi, nu mi se pare in regula nici mentalitatea asta.
    Votati, nu votati, indiferent de candidat / partid eu zic sa nu ne divizam intre noi, si sa respectam fiecare opinie.
    Nu am problema cu oamenii care voteaza alte partide, alti candidati, sau chiar care nu voteaza, am doar problema cu oamenii care se plang intr-una, dar sa puna mana sa faca ceva, adica un minim de efort sa voteze, ei tot n-ar face asta.

  11. #2891 SP
    Member Cyrax7's Avatar
    Quote Originally Posted by ymess View Post
    Nu am problema cu oamenii care voteaza alte partide, alti candidati, sau chiar care nu voteaza, am doar problema cu oamenii care se plang intr-una, dar sa puna mana sa faca ceva, adica un minim de efort sa voteze, ei tot n-ar face asta.
    deci ai o problema cu cei care nu voteaza?

  12. #2892 SP
    Member ymess's Avatar
    Quote Originally Posted by Cyrax7 View Post
    deci ai o problema cu cei care nu voteaza?
    Nu neaparat. Am probleme cu cei care se plang si nu fac nimic.
    Cei care nu voteaza reprezinta doar o pondere semnificativa din cei care se plang frecvent, dar nici nu depun niciun efort minim.
    Deci daca te plangi de politicienii curenti, dar nici nu votezi => am o problema cu tine.
    Daca nu votezi, dar nici nu te plangi, atunci inseamna ca e o parere asumata, pot respecta asta.

  13. #2893 SP
    Member Cyrax7's Avatar
    eu nu ma plang ca nu ajuta la nimic
    trebuie facuta o diferenta intre a te plange= a te vaita si a fi revoltat. e usor de a se face confuzia intre cele 2. poti sa te revolti si daca nu ai votat pt ca si eu si tu platim taxe si impozite si poti sa fii revoltat de cat de prost ti se administreaza banii

  14. #2894 SP
    Member ymess's Avatar
    @Cyrax7 Tocmai, suntem pe aceeasi lungime de unda.


    In ciuda "spiritului civic" ca e civilizat sa votezi, sunt oameni care nu voteaza si la fel, pe principiul sa sunt cetateni respectabili, si pe langa asta platesc taxe si impozite, si eventual mai si aduc bani in tara, chiar nu am ce sa le zic. Am intalnit astfel de oameni, dar sunt intr-o minoritate.

    Desi oamenii pot arata un nivel de prostie colosala in o multime de chestii, in ceea ce le priveste interesul personal ei nu sunt chiar atat de prosti precum se arata in mass-media.

    Problema principala e ca votul devine inca un prilej pentru victime sa se victimizeze mai mult. Adica aia care nu au luat bacul dar au pretentii de salar de mii de euro la birou. Repet, n-am o problema nici cu cei care nu au luat bacul, dar multi au senzatia ca vine un politician / partid si face lucrurile frumos magic, salarii mari, autostrazi si toate cele. Dar unii zic ca nu, ca nu putem ca sunt corupti si se fura. E adevarat ca se fura, si se administreaza infiorator banii in tara asta (ganditi-va ca si loteria a avut ani cand a iesit pe minus), dar tineti cont si ca cu liderul / partidul minune tot or sa fie destui sa nu se duca la munca, si vor cauta sa se planga. Si daca astia nu ies nici la munca, la vot de ce sa iasa?

  15. #2895 SP
    Member Cyrax7's Avatar
    Buei deci e ceva legendar!!!!
    Castiga Nicusor si vb Orban

  16. #2896 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    exit polluri

    Primăria Capitalei
    1. Nicușor Dan 47,2%
    2. Gabriela Firea 39%
    3. Traian Băsescu 8,6%
    4. Florin Călinescu 1,7%
    5. Călin Popescu Tăriceanu 1,6%
    Primăria Sectorului 1
    1. Clotilde Armand 47%
    2. Dan Tudorache 37,7%
    3. Ioana Constantin 7,5%
    4. Adina Alberts 1,8%
    5. Amalia Nemovici 1,5%
    6. Daniel Bucura 1,5%
    Primăria Sectorului 2
    1. Radu Mihaiu 42%
    2. Dan Cristian Popescu 31%
    3. Neculai Onțanu 12,9%
    4. Marian Militaru 5,9%
    5. Florin Manea 2,6%
    6. Ramona Mezei 1,5%
    Primăria Sectorului 3
    1. Robert Negoiță 39%
    2. Adrian Moraru 34%
    3. Aurelian Bădulescu 14,1%
    4. Mihail Neamțu 8,1%
    5. Bogdan Brătianu 1,2%
    Primăria Sectorului 4
    1. Daniel Băluță 55%
    2. Simona Spătaru 37%
    3. Ștefănel Dan Marin 4,1%
    4. Ovidiu Zară 1,3%
    Primăria Sectorului 5
    1. Cristian Băcanu 27,3%
    2. Cristian Popescu Piedone 27,3%
    3. Daniel Florea 24,3%
    4. Marian Vanghelie 14,2%
    5. Cătălin Lucian Iliescu 4%
    6. Ion Valentin Voicu 1,3%
    Primăria Sectorului 6
    1. Ciprian Ciucu 48,2%
    2. Gabriel Mutu 35,2%
    3. Ștefan Florescu 7,4%
    4. Tudor Ionescu 2,9%
    5. Anca Bălășoiu 1,4%

  17. #2897 SP
    Banned ignognito's Avatar
    Quote Originally Posted by Cyrax7 View Post
    Buei deci e ceva legendar!!!!
    Castiga Nicusor si vb Orban
    Eu v-am spus ca de cand s-a aliat cu PNL ca nu e deloc in regula. Nicusor nu mai e acel ONG-ist transparent si anti-establishment si anti coruptie ca in 2016. A ajuns o marioneta de care PNL-ul s-a folosit sa castige niste sectoare si primaria capitalei.

    Bucurestiul va fi condus de facto de mafia PNL-ista. Am schimbat mafia rosie cu una galbena.



    Dar e bine ca am scapat de Sarmulita.

    Cu USR la consiliu municipal, eu zic ca o sa fie cu 1% mai bine pentru Bucuresti decat a fost cu Firea si PSD.
    Pentru cine vrea mai mult si are asteptari mai mari, va trebui sa emigreze.

  18. #2898 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Eu nu inteleg cum de tot castiga Negoita ala la S3. Este o lichea infecta care merge cu nasul pe sus si se crede cel putin rege. Pe langa ca nu face nimic pentru cetateni, dar tot ce face ca "infrastructura", face doar ca sa-si lege el imperiile imobiliare intre ele si cu puncte de legatura mai importante.

    Nu inteleg cine naiba-l voteaza. Eu daca aveam de ales intre o capsuna stricata si el, in mod clar alegeam capsuna stricata

  19. #2899 SP
    Banned ignognito's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Eu nu inteleg cum de tot castiga Negoita ala la S3. Este o lichea infecta care merge cu nasul pe sus si se crede cel putin rege. Pe langa ca nu face nimic pentru cetateni, dar tot ce face ca "infrastructura", face doar ca sa-si lege el imperiile imobiliare intre ele si cu puncte de legatura mai importante.
    Nu inteleg cine naiba-l voteaza. Eu daca aveam de ales intre o capsuna stricata si el, in mod clar alegeam capsuna stricata
    Credeam ca ai jucat Mafia si ai inteles ceva despre cum functioneaza politica din culise.

    Simplu. Are relatii cu interloparimea locala, dar si pentru ca are notorietate si bucurestenii din sectorul 3 il plac , plus ca in ultima vreme a bagat bani grei in reclame cu "Sectorul 3, cei mai buni" .
    Cauta pe net cazul despre " despre prostituatele de la Rin Grand Hotel din 2010" .
    Eu cand va spun ca Bucurestiul e condus de clanuri de interlopi, securisti si proxeneti infiltrati in toate institutiile de ordine de la politie pana la judecatorie , din restaurante si cluburi pana la hoteluri, inclusiv multinationalele le detin......... nu ma credeti, dar asta e realitatea. Pana si presa e controlata de securisti si moguli mediatici.

    Alegerile nu se fac dupa voturi, ci dupa negocieri.
    Sau prin batai pe strada cum s-a intamplat recent.
    Si se pare ca clanul Pandele si celelalte clanuri pesediste asociate au pierdut in fata clanurilor "liberale" conduse de interlopi imobiliari ca "Caine", cel care il sustine pe Nicusor si guvernarea Orban.
    Controlul asupra Romaniei e ca un joc de strategie din culise.
    Interlopii s-au prins ca PSD-istii au ajuns sa fie huliti si nu mai sunt doriti de bucuresteni care s-au mai desteptat si s-a vazut la proteste, Firea nu mai dadea randament, asa ca au schimbat vreo cativa primari, inclusiv pe Firea.
    Si Negoita, fiindca a stiut sa se reorienteze separandu-se de PSD si batand palma, a fost reales.
    Baluta a ramas primar pentru ca are relatii cu clanul sportivilor.
    Cum v-am spus, tara asta nu o sa se faca niciodata bine. Emigratul e singura solutie, cu toate ca si in occident exista mafioti si interlopi , dar din aia mai discreti, mai rafinati, mai de elita, plus ca acolo nu e saracie ca lumea sa se planga de coruptie.

  20. #2900 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Eu nu inteleg cum de tot castiga Negoita ala la S3. Este o lichea infecta care merge cu nasul pe sus si se crede cel putin rege. Pe langa ca nu face nimic pentru cetateni, dar tot ce face ca "infrastructura", face doar ca sa-si lege el imperiile imobiliare intre ele si cu puncte de legatura mai importante.

    Nu inteleg cine naiba-l voteaza. Eu daca aveam de ales intre o capsuna stricata si el, in mod clar alegeam capsuna stricata
    Eu am ales capsuna si tot el a iesit... Acum suntem obligati sa il mai suportam 4 ani.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 145 of 158 FirstFirst ... 45 95 135 143 144 145 146 147 155 ... LastLast

Similar Threads

  1. Intrebare legata despre 2 jocuri la fel By andreiaka in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 3 Last Post: 10-03-2014, 13:37
  2. Ce fel de sfarsit preferi intr-un joc video? By Dant3 in forum Console Club
    Replies: 20 Last Post: 29-10-2012, 22:46
  3. Ce fel de clasa dintr-un RPG sunteti ? By Strike105X in forum Offtopic
    Replies: 18 Last Post: 29-05-2011, 11:43

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts