Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 154 of 158 FirstFirst ... 54 104 144 152 153 154 155 156 ... LastLast
Results 3,061 to 3,080 of 3157

Thread: Ce fel de tara este Romania?

  1. #3061 SP
    Member lucicleric's Avatar
    Peste tot sunt probleme, singura diferenta e ca in anumite tari din vest , te simti protejat de stat...in romanica nu e asa...exemple sunt gramada, cat de incompetenti sunt cei ce lucreaza in servicii la stat...fa un exercitiu simplu: sa zicem ca tu erai corect in toate, platesti taxe etc...daca doamne fereste erai tu in locul tipei care s-a aruncat de la geam in constanta ca sa isi salveze viata, pt ca nu aveau niciun echipament pentru interventie in caz de incendiu, pe lumea ailalta asa-i ca injurai ca ai fost corect?
    De aici si toate aceste combinatii, atata vreme cat serviciile statului iti pun in viata in pericol, in loc sa te ajute.

  2. #3062 SP
    Banned Alex Khan's Avatar
    Iesi in strada sa protestezi cu pancarta "#REZIST", "CORUPTIA UCIDE", "**** PSD" pentru apararea justitiei, pentru apararea DNA-ului si lui Kovesi.
    Dar rezistentii tot continua sa sustina coruptia odata ce cumpera de la bisnitari....pentru ca "e mai ieftin", ca sa cumperi legal e mai scump.

    Sa inteleg ca coruptia nu mai ucide cand cumperi de la bisnitari si traficanti , cand tu ca patron faci evaziune, , cand te duci la prostituate , cand faci tu bisnita pe OLX si vinzi fara acte produse la suprapret ?



    Eu n-am fost la niciun protest anti-PSD pentru ca nici eu nu sunt neprihanit. Nu am comis infractiuni mari, ci din alea mai light, precum cumparat legume si fructe de la tarani sau cumparat jocuri de la magazine online dubioase precum G2A.

    Plus ca in trecut am votat cu partide corupte de dreapta ca PDL, PNL si acum USR ca sa schimb niste hoti cu alti hoti. Si atunci ce sa caut la un asemenea protest?

    Sa mergi la un protest anti-coruptie e dupa principiul "cine e fara de pacat sa arunce primul piatra".
    Eu clar nu aveam ce cauta AICI, in aceasta POZA ca sa particip la un moment "ISTORIC" (dar care s-a dovedit a fi un fiasco fiindca n-a schimbat nimic) :




    Si in mod clar sunt multi in poza care nu aveau ce cauta, dar s-au dus sa protesteze din motive politice, coordonati de coruptii din PNL si USR ca sa ajunga la ciolan mai repede.



    Eu macar nu sunt IPOCRIT!

  3. #3063 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Cum nu sa schimbat? Protestul acela a fost împotriva legilor lui Ciordache.

    Doar pentru că ai trecut ceva în ilegalitate asta nu înseamnă că este o decizie bună.

    Alcolul și tutunul sunt legale și fac destul de multe victime și nu se mai scandalizează nimeni.

    Drogurile și prostituția ar trebui legalizate din mai multe motive.

    Tai canalul de acumulare al economiei subterane, scade violența, scad cheltuielile cu problemele de sănătate ce derivă din toate drogurile de *** ce se vând la negru, scade și consumul contrar a cea ce crede lumea, aduni și taxe la buget


    Totul legal de la Iarbă, heroină și așa mai departe, ai un control al substanțelor încât să știi că le dai dependenților substanța 100%.

    Portugalia și Elveția au un astfel de model pentru combaterea drogurilor și funcționează destul de bine.

    Germania și Olanda au legalizat prostituția și funcționează bine.

    Cel mai bun exemplu a fost prohibiția, oamenii se omorau pentru alcool.

  4. #3064 SP
    Banned Alex Khan's Avatar
    Sustin si eu la fel.
    Dar politicienii, in relatii bune cu interlopii locali care le finanteaza campaniile electorale, nu prea se baga la asta.
    Daca se legalizeaza, s-ar construi bordeluri unde serviciile ar functiona in regim legal.
    Asta ar insemna sa-ti ofere bon fiscal si prostituatele sa plateasca impozit si taxe, iar toti gainarii si proxenetii sa ajunga la puscarie.


    De aia politicienii nu se baga la asta.


    Scuza cu "Biserica Ortodoxa" e o minciuna sfruntata.
    Cine e biserica si preafericitul sa decida statutul legal al prostitutiei in secolul 21, intr-un stat cica laic ? E mai presus biserica decat Curtea Constitutionala sau Parlamentul Roman sa decida ca legalizarea prostitutiei e imorala ?
    Bull****!

  5. #3065 SP
    Senior Member dronology's Avatar
    Zona IT: Suparare, suparare, ce-am mai stat la IZOLARE! - Stand Up... RANT?! Dupa IZOLARE, am revenit la civilizatie. Care civilizatie?!




  6. #3066 SP
    Banned Alex Khan's Avatar
    Ce izolare s-a incheiat?
    N-avem nici macar 5 milioane de romani testati si vaccinati, intre timp a patruns si tulpina indiana care e cea mai agresiva.
    Iar romanii nu prea mai poarta masca pe strada, ma uit acum pe fereastra si nimeni nu mai poarta masca, iar pe politisti ii dor in paispe.
    In noaptea asta se anunta aglomeratie prin biserici care vor fi deschise pana la ora 5 dimineata.


    Daca asta nu e cel mai inteligenta metoda marca PNL de a reduce prostimea, habotnicimea si pesedimea din Romania, nu stiu ce poate sa fie.

  7. #3067 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    @Alex Khan câte inepții ai în cap, în UK nu sa cerut deloc să se poarte pe stradă.

  8. #3068 SP
    Member KurtKnispel's Avatar
    ^^

    Pai de unde sa stie Khan ca-n locuri precum UK, Germania, USA, sau Austria nu se poarta masca pe strada? Asta gandeste conform tezelor leniniste de acum 60 de ani, plus ca ma indoiesc c-a iesit vreodata din Romania.

    Noaptea viseaza desene animate, iar a doua zi le povesteste pe forum.

  9. #3069 SP
    Member JohnnyUSA's Avatar

    Ce fel de tara este Romania?

    Quote Originally Posted by Alex Khan View Post
    Ce izolare s-a incheiat?
    N-avem nici macar 5 milioane de romani testati si vaccinati, intre timp a patruns si tulpina indiana care e cea mai agresiva.
    Iar romanii nu prea mai poarta masca pe strada, ma uit acum pe fereastra si nimeni nu mai poarta masca, iar pe politisti ii dor in paispe.
    In noaptea asta se anunta aglomeratie prin biserici care vor fi deschise pana la ora 5 dimineata.


    Daca asta nu e cel mai inteligenta metoda marca PNL de a reduce prostimea, habotnicimea si pesedimea din Romania, nu stiu ce poate sa fie.
    O sa te duci pe lumea cealalta de la… COVID. Eu iti recomand sa nu mai iesi din casa pana nu ne vaccinam toti.

    Neam de oi ce suntem.

    LE: forget about it, am uitat ca tu esti trollul formului, la cate ineptii spui zilnic pe aici

    Sent from my iPhone using Tapatalk

  10. #3070 SP
    Banned Alex Khan's Avatar
    Quote Originally Posted by Se7en Fury View Post
    @Alex Khan câte inepții ai în cap, în UK nu sa cerut deloc să se poarte pe stradă.
    Da, ca de asta au zeci de mii de decedati. Si imi mai dai drept exemplu Marea Britanie care nu mai gândește rational de la Brexitul din 2016. Sau după scandalul rasist din familia regală.

    Si premierul ala bou care inițial zicea ca coronavirusul nu există si pana la urma l-a făcut si el....

    Mare exemplu imi dai.


    Între timp, in tarile serioase încă continuă să fie restricții dure, si vor mai fi la mult timp după vaccinare.

    ---------- Post added 02-05-2021 at 05:03 ----------

    Quote Originally Posted by KurtKnispel View Post
    ^^

    Pai de unde sa stie Khan ca-n locuri precum UK, Germania, USA, sau Austria nu se poarta masca pe strada? Asta gandeste conform tezelor leniniste de acum 60 de ani, plus ca ma indoiesc c-a iesit vreodata din Romania.

    Noaptea viseaza desene animate, iar a doua zi le povesteste pe forum.
    1. "Asta" sa-i spui lui tactu care te-a educat.
    2. Cred ca iti iei informațiile de pe Sputnik si Romania TV. In toate tarile UE. Scuteste-ma de exemplul englez si cu bețivul ala obez ciufulit de premier. Un veritabil Trump in varianta engleză.

    3. OMS recomanda purtarea măstii si izolarea pana in 2025. Cine nu tine cont o sa ajunga ca India si Brazilia .


    4. E cumva o obligație sa călătoresc cumva ?
    Oricum, stiu mai multe despre tarile alea din lectura , citit si vizionat documentare decat toti turiștii care se duc ca niște handicapați carora le curge salva din gura si se duc acolo sa cheltuie mii de euro doar ca sa stea cu burta la soare pentru un selfie pe facebook.


    Imi cer iertare ca nu sunt un cretin hedonist .


    Mare ***** ca ai vizitat niște tari si te-ai îndatorat la banci . Era ceva poate prin anii 50-80'.
    Acum poti sa vezi lumea printr-o drona cu camera 380 /4k ara sa mai cheltui mii de euro si sa înfrunt aglomerație.



    Ghici ce , am o experiență mai plăcută vizionand piramidele de la Giza prin drone sau satelit decat sa merg acolo sa dau peste mirosul de cămile, cerșetori ', hoti de buzunare si chiar teroristi .

    ---------- Post added 02-05-2021 at 05:15 ----------

    Quote Originally Posted by JohnnyUSA View Post
    O sa te duci pe lumea cealalta de la… COVID. Eu iti recomand sa nu mai iesi din casa pana nu ne vaccinam toti.

    Neam de oi ce suntem.

    LE: forget about it, am uitat ca tu esti trollul formului, la cate ineptii spui zilnic pe aici

    Sent from my iPhone using Tapatalk
    1. O sa ne ducem cu totii...fie de la tulpinile noi , fie de la efectele adverse declar niște vaccinuri experimentale care au valabilitate 6-12 luni.

    Poate nu vreti sa înțelegeți că civilizația asta postmodernista s-a prăbușit deja, e kaput .
    Nu o sa mai fie niciodată ca înainte.
    Ce se intampla acum e orchestra de dinaintea scufundării Titanicului. SSuntem la 100 de secunde înainte de miezul nopții, cele mai lungi si agonioase .


    2. Păi voi sunteti oi , nu eu , ca eu nu m-am dus la biserica fara masca sa luati un *** de lumânare cică aprinsă la Ierusalim de duhul Sfânt.
    Si cand ma gandesc ca am ajuns la iphone 12 si am ramas tot la fel de prosti.

    3. Bine ca pe tine te cheamă johnny USA si esti deșteptul pământului

  11. #3071 SP
    Member smits's Avatar
    Stai jos. 4.

  12. #3072 SP
    Banned Alex Khan's Avatar
    Quote Originally Posted by smits View Post
    Stai jos. 4.
    Domnul Profesor , bagati nota aia undeva, ca azi nu se face școală ))))))))

  13. #3073 SP
    Member JohnnyUSA's Avatar
    Nu, “am ajuns la Iphone 12” si nu mai iesim din casa pentru o gripa, sau, mai rau, stam cu botnita aia care n-ajuta la nimic, chiar si in casa.

    In ultimul an, in Romania, s-au eradicat gripa si raceala, nu mai exista. Exista doar COVID.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  14. #3074 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    @Alex Khan ești într-o lume paralelă.

  15. #3075 SP
    Member JohnnyUSA's Avatar
    Cu Germania are dreptate. Varul meu a sosit acum o saptamana de acolo si mi-a povestit. Este mult mai rau decat la noi. Asta, vad ca poarta masca si in casa, atat de “educati” sunt.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  16. #3076 SP
    Banned Alex Khan's Avatar
    Quote Originally Posted by Se7en Fury View Post
    @Alex Khan ești într-o lume paralelă.
    In lumea ta paralela poate nu exista covidul, totul e frumos, pace si roz.
    In lumea mea paralela asta e situatia.

    Hai sa nu interactionam ca sa nu incalcam niste legi ale fizicii ce ar putea duce la consecinte devastatoare pentru ambele universuri.

  17. #3077 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Guys, va rog sa nu va atacati si sa nu raspundeti la jigniri cu jigniri.

    Folositi cu incredere butonul de report.

  18. #3078 SP
    Member ymess's Avatar
    Back on topic, lucrez la o companie originara dintr-o țară scandinavă. Toți colegii se mira cum de tinerii de 20 de ani se pot vaccina, la ei încă sunt undeva la categoria 50. Ce nu mă bucura: la categoria 1-2 la vaccinare nu s-a înghesuit nimeni. Bătrânii 65+ au dat cu piciorul la ceva esențial. Ce mă bucura: ajungem undeva la 5 milioane de înțepați, eu cred ca la covid deocamdată e suficient, nu e nevoie de herd immunity.

    Am ajuns sa ii dau dreptate lui Banciu, 90% din cei care au murit de Covid au murit degeaba, din prostie. 10% într-adevăr, au avut un mare ghinion sau au ales să isi facă datoria onorabil. Când știi ca ești vulnerabil e de datoria ta sa fi deștept. Nu zice nimeni sa te izolezi, dar dacă limitezi pericolul e arhisuficient. Iar legat de vaccin, chiar dacă eu sunt pro, nu mă supăr pe cei care sunt contra, e un risc orice ai alege. Problema e nivelul de discuții care a generat, asta e nivelul nostru de inteligenta colectivă. Pentru un popor care, în comunism, pana la 20 de ani băgai 20 de vaccinuri e ipocrizie maxima sa faci gura la acesta.

    My 2 cents:
    - ajungi în a alege între 2 rulete rusești: ori riscul de covid, ori riscul de efecte nedorite la vaccin
    - nici covidul nici vaccinul nu trebuie sa fie neapărat mortale, important e sa nu te lase cu sechele
    - vaccinul MRNA s-a dezvoltat intr-o săptămână sau mai putin, tot ce a durat a fost testarea clinica
    - orice vaccin / medicament durează atâția ani nu din cauza testelor îndelungate, ci din cauza lipselor de fonduri. La covid nu s-a pus problema de așa ceva.
    - majoritatea medicamentelor produc efecte adverse în mult mai mare pondere decât acest vaccin.
    - deja s-au vaccinat sute de milioane la nivel global, pana acum nimic nu a escaladat. Cel putin nimic în mod clar, deocamdată avem doar suspiciuni, dubii.
    - indiferent de ce decizie iei, nu trebuie sa fi judecat / discriminat. Intr-o lume în care nimeni nu mai poate sa filtreze informația, un pic de gândire autonoma e o gura de aer.
    - Părerea mea, undeva la 40% de imunizați e suficient pentru a opri răspândirea bolii, deocamdată. Nu cred ca e crucial sa se vaccineze toți, iar numărul e deja spre a fi atins. Eu cred ca e win-win.
    - Virusul se transmite în aer, f f rar pe suprafețe. De obicei în interior, extrem de greu în aer liber. Masca avea un rol crucial pe la începutul pandemiei, când un 1-5% încetinire putea preveni un val. Cine știe ce e o transmitere exponențială știe ce vorbesc. Acum nu mai are niciun sens. S-a comis ce s-a comis.

  19. #3079 SP
    Member Antiohh's Avatar
    Quote Originally Posted by ymess View Post
    - orice vaccin / medicament durează atâția ani nu din cauza testelor îndelungate, ci din cauza lipselor de fonduri. La covid nu s-a pus problema de așa ceva.
    Te contrazic aici. Trialurile clinice sunt lungi si laborioase, iar asta sa nu mai punem in calcul cat dureaza descoperirea moleculelor potential utile. Industria farmaceutica e una dintre cele mai banoase si daca ai o idee buna, 100% gasesti investitori.

  20. #3080 SP
    Banned Alex Khan's Avatar

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 154 of 158 FirstFirst ... 54 104 144 152 153 154 155 156 ... LastLast

Similar Threads

  1. Intrebare legata despre 2 jocuri la fel By andreiaka in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 3 Last Post: 10-03-2014, 13:37
  2. Ce fel de sfarsit preferi intr-un joc video? By Dant3 in forum Console Club
    Replies: 20 Last Post: 29-10-2012, 22:46
  3. Ce fel de clasa dintr-un RPG sunteti ? By Strike105X in forum Offtopic
    Replies: 18 Last Post: 29-05-2011, 11:43

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts