Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 8 of 158 FirstFirst ... 6 7 8 9 10 18 58 108 ... LastLast
Results 141 to 160 of 3157

Thread: Ce fel de tara este Romania?

  1. #141 SP
    Senior Member tray's Avatar
    Va dau eu un exemplu mai bun decat cel cu ACDC (care ,la urma urmei sunt niste legende)
    Bradul de craciun,multi oameni sa vada un pom
    Attached Images Attached Images panorama_51796300.jpg piata-unirii-1-decembrie-2007.jpg

  2. #142 SP
    Senior Member Strike105X's Avatar
    As fii curios sa vad in comparatie cu mici lui vanghelie cati au fost...

  3. #143 SP
    Senior Member DevilBringer's Avatar
    Quote Originally Posted by tray View Post
    Bradul de craciun,multi oameni sa vada un pom
    Spre rusinea mea...... am fost si eu, si oraganizarea a fost 0 mi-am rupt picioarele pentru un BRAD .

  4. #144 SP
    Junior Member Rewbbellion994's Avatar
    Bietul de tn ..... macar ai vazut copacul festiv ?

  5. #145 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    "Guvernarea pinguinului"

    Un pinguin conduce guvernul
    Si totul se misca greu,greu,greu
    Un pinguin ce-aduce infernul
    Dar se crede mare zmeu,zmeu,zmeu
    Berceanu si Udrea si Blaga si Oprea
    Cu totii-s condusi de BOC,BOC,BOC
    Cu ei in guvern nu merge nimica
    Si totul aici sta pe loc,loc,loc
    Un pinguin conduce o gasca
    Care nu are Spor,spor,spor
    Era mai bine pe vremea lu'Ceasca
    Acum e ca DRACU...Sa mor,mor,mor!
    Berceanu si Udrea si Blaga si Oprea
    Cu totii-s condusi de BOC,BOC,BOC
    Cu ei in guvern NU merge nimica
    Si totul AICI sta pe LOC,LOC,LOC
    Multi dintre ei sunt acolo DEGEABA
    Adica au fost pusi in PLUS,PLUS,PLUS
    Si fara ei sigur ar merge treaba
    Ba poate am fi chiar mai SUS,SUS,SUS
    Berceanu si Udrea si Blaga si Oprea
    Cu totii-s condusi de BOC,BOC,BOC
    Cu ei in guvern nu merge nimica
    Si totul aici sta pe loc,loc,loc
    Un pinguin conduce o tara
    In faliment Cat-un PIC,PIC,PIC
    Un pinguin PUS a-4-A OARA
    Sa ne conduca-asa MIC,MIC,MIC
    Berceanu si Udrea si Blaga si Oprea
    Cu totii-s condusi de BOC,BOC,BOC
    Cu ei in guvern NU merge nimica
    S� totul AICI sta pe LOC,LOC,LOC





    ---------- Post added 19-05-2010 at 04:29 PM ----------

    Marcel Hoară de la PDL, atacat cu pietre şi alergat �n Piaţa Victoriei

    Marcel Hoară, preşedintele Agenţiei Rom�ne pentru Dezvoltarea Durabilă a Zonelor Industriale, a fost atacat cu pietre şi alergat de c�teva zeci de participanţi la mitingul din Piaţa Victoriei, membrul PDL fiind scos cu greu din mulţime de poliţiştii comunitari şi dus �n Muzeul Ţăranului, de unde va fi scos cu o dubă a Poliţiei Comunitare.

    Invitat �n mini-studioul Antenei 3 amplasat �n Piaţa Victoriei, el a fost observat de manifestanţi, care, deranjaţi de prezenţa reprezentantului PDL, au �nceput să-l huiduie şi să strige lozinci �mpotriva actualilor guvernanţi. Pentru a fi mai ferit de furia nemulţumiţilor, reprezentantul PDL a fost invitat de echipa tehnică a Antenei 3 să ia loc pe una din lăzile pentru echipamente. Potrivit mediafax, democrat-liberalul ar fi �ncercat �n mai multe r�nduri să cheme �n ajutor reprezentanţi ai Poliţiei, pentru a-l ajuta, �nsă, timp de aproape o oră, nimeni nu a dat curs solicitărilor sale.

    După această perioadă de aşteptare, un grup de poliţişti comunitari a sosit pentru a-l salva pe Hoară, moment �n care protestatarii au luat pietre şi au aruncat spre acesta, informează Mediafax. �n timp ce forţele de ordine �ncercau să �l scoată din mulţime, oamenii l-au �njurat, l-au scuipat, l-au stropit cu apă, iar unii dintre protestatari au vrut să �l tragă spre ei. �n timpul incidentului au fost agresaţi trei poliţişti comunitari, care au reuşit totuşi să �l bage pe social-democrat �n Muzeul Ţăranului, de unde a plecat pe uşa din spate, cu un taxi

    "El a ieşit cu greu de aici pentru că premierul Boc nu a avut curaj să vină aici să explice oamenilor ce măsuri va lua" a declarat omul de afaceri Elan Schwartzenberg, martor la incident, citat de antena3.ro

    Video cu incidentul petrecut aici !!! :





    PS. Cat de prost si de idiot sa fi Hoara, sa fi obraznic in toate emisinile tv, apoi sa te duci la miting si sa te dai cocos.

  6. #146 SP
    Member playgame's Avatar
    Bascalia pe seama politicienilor e veche, multi se pricep la asta si multora le place sa vada des asa ceva. Televiziunile au avut succes cu astea. Fac haz de necaz, dar nu se iau masuri pt a stopa hotia legala. Dar in strada lumea nu iese cand trebuie. Bine ca se duc sa vada pomu vietii.

  7. #147 SP
    Senior Member siNcE's Avatar
    Quote Originally Posted by playgame View Post
    Bascalia pe seama politicienilor e veche, multi se pricep la asta si multora le place sa vada des asa ceva. Televiziunile au avut succes cu astea. Fac haz de necaz, dar nu se iau masuri pt a stopa hotia legala. Dar in strada lumea nu iese cand trebuie. Bine ca se duc sa vada pomu vietii.
    Tu ai iesit in strada astazi? Probabil asa zic si altii in locul tau, dar nimeni nu face nimic. Eu nu sunt bugetar/pensionar/student si astazi am fost in piata Victoriei pentru Romania, NU pentru mine. Nu sunt patriot si nici nu mor de foame. Asta am simtit sa fac asta am facut.

  8. #148 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by Laurentiu View Post
    Tu ai iesit in strada astazi? Probabil asa zic si altii in locul tau, dar nimeni nu face nimic. Eu nu sunt bugetar/pensionar/student si astazi am fost in piata Victoriei pentru Romania, NU pentru mine. Nu sunt patriot si nici nu mor de foame. Asta am simtit sa fac asta am facut.
    Bravo mare comandant. Am fost si noi mai multi din cartier. Bine organizat, nota 9 pentru sindicate. Am vazut si multa populatie venita sa sustina mitingul fara sa faca parte din sindicate. Ar fi trebuit sa iasa si mai multi dar asta este.....

  9. #149 SP
    Senior Member andreicristian9's Avatar
    Quote Originally Posted by Donely View Post
    No coment !!! In ce tara traiesti tu comandante ? Nu ma pot abtine sa nu te intreb asta !
    N-am spus ca nu fura,n-am spus ca nu trage si el sfori,dar nu pe toate.Acuma,intelegi ce vrei .

    PS:Sa nu se inteleaga ca iau apararea lui Base & co.

  10. #150 SP
    Senior Member DevilBringer's Avatar
    Quote Originally Posted by Laurentiu View Post
    si astazi am fost in piata Victoriei pentru Romania
    Si ce a facut romania pentru tine ?

  11. #151 SP
    Senior Member Strike105X's Avatar
    M-a crescut, mi-a dat o educatie, prietenii de o viata si asta este numa o mare generalizare. O tara nu se rezuma la stat nici pe departe, ci la populatie, zona, pamant, din pacate de cand cu comunisti avem acelasi ghinion ca rusi, adica tara cat si cat okay da cu conducatori de doua parale.

  12. #152 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by andreicristian9 View Post
    N-am spus ca nu fura,n-am spus ca nu trage si el sfori,dar nu pe toate.Acuma,intelegi ce vrei .

    PS:Sa nu se inteleaga ca iau apararea lui Base & co.
    Ok, Ok, am inteles acum si m-am mai linsitit un pic ca nu le iei apararea. Auzi, dar mai conteaza care sfoara o trage si cat fura, sau conteaza ca trage sfori si fura ?
    Comandante, scularea nu culcarea !!!!!lol Capul sus si misca bratul, pasul pe toba mare

  13. #153 SP
    Senior Member nops66's Avatar
    Quote Originally Posted by Enthroll View Post
    mi-ar placea sa cred ca nu esti xenofob totusi.
    Xenofob nu prea sunt, sovinist mai mult...

  14. #154 SP
    Senior Member siNcE's Avatar
    Quote Originally Posted by DevilBringer View Post
    Si ce a facut romania pentru tine ?
    O lectie de viata pe langa multe altele. Un exemplu: daca nu traiam in Romania nu imi dadeam seama ca tu esti troll prin intrebarile tale de pe forum.

  15. #155 SP
    Senior Member nops66's Avatar
    Quote Originally Posted by DevilBringer View Post
    Si ce a facut romania pentru tine ?
    Dar tu ce faci pentru Romania?

  16. #156 SP
    Senior Member DevilBringer's Avatar
    .... va las in pace, parerile mi le pastrez.

    RRomanie placuta (muriti cu patriotismul de gat)

    Quote Originally Posted by Strike105X View Post
    M-a crescut, mi-a dat o educatie.
    Parintii te-au crescut, nu tara asta in general si educatie tot ei ti-au dat.

    Quote Originally Posted by Strike105X View Post
    O tara nu se rezuma la stat nici pe departe, ci la populatie
    Care populatie ? peste 50% din romani sunt oameni de toata jena.

  17. #157 SP
    Senior Member andreicristian9's Avatar
    Quote Originally Posted by Donely View Post
    Ok, Ok, am inteles acum si m-am mai linsitit un pic ca nu le iei apararea. Auzi, dar mai conteaza care sfoara o trage si cat fura, sau conteaza ca trage sfori si fura ?
    Comandante, scularea nu culcarea !!!!!lol Capul sus si misca bratul, pasul pe toba mare

    Conteaza ca fura,dar conteaza si cat fura.Spre exemplu,acei deputati care au in fiecare luna cheltuieli de peste 2 milioane de euro.De acele persoane care ne fac noua autostrazile cu preturi triple,etc etc.Eu cred ca tu stii cel mai bine,avand in vedere varsta pe care o ai.Eu nu am spus ca nu conteaza ca fura putin sau mult,logic ca acest lucru conteaza.Vreau sa spun ca sunt alti pesti mai mari decat Base care au secat tara asta.

  18. #158 SP
    Senior Member Strike105X's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Hmm. Doar 40.000 azi ? Sa inteleg ca pe oameni i-a atras mai mult concertul AC/DC (unde au fost peste 50.000) decat faptul ca s-au trezit cu 25% din salarii mai mici, pensii cu 15% and so on ? No comment...
    Acuma am auzit la TV (nu stiu cat de credibil este) AC/DC peste 200.000 si la miting 60-70.000 .

  19. #159 SP
    Senior Member DevilBringer's Avatar
    Quote Originally Posted by Strike105X View Post
    Acuma am auzit la TV (nu stiu cat de credibil este) AC/DC peste 200.000 si la miting 60-70.000 .
    PENTRU CA tara asta numai merita atentie!

    Miting-uri, cearta, greve..... oare aceste proteste pot schimba definitiv mentalitatea conducatoriilor ? NU!!!!

  20. #160 SP
    Senior Member Strike105X's Avatar
    Quote Originally Posted by DevilBringer View Post
    .... va las in pace, parerile mi le pastrez.

    RRomanie placuta (muriti cu patriotismul de gat)



    Parintii te-au crescut, nu tara asta in general si educatie tot ei ti-au dat.
    Da si ei (ea mai degraba da in fine) ce sunt ? Pakistanezi ? Irlandezi?


    Quote Originally Posted by DevilBringer View Post
    Care populatie ? peste 50% din romani sunt oameni de toata jena.
    Aici tin sa te contrazic, ca nu sunt informati probabil, sau sunt limitati in "ale tehnologiei" probabil, dar majoritatea persoanelor cu care am avut contact au fost de treaba.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 8 of 158 FirstFirst ... 6 7 8 9 10 18 58 108 ... LastLast

Similar Threads

  1. Intrebare legata despre 2 jocuri la fel By andreiaka in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 3 Last Post: 10-03-2014, 13:37
  2. Ce fel de sfarsit preferi intr-un joc video? By Dant3 in forum Console Club
    Replies: 20 Last Post: 29-10-2012, 22:46
  3. Ce fel de clasa dintr-un RPG sunteti ? By Strike105X in forum Offtopic
    Replies: 18 Last Post: 29-05-2011, 11:43

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts