Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 35 of 158 FirstFirst ... 25 33 34 35 36 37 45 85 135 ... LastLast
Results 681 to 700 of 3157

Thread: Ce fel de tara este Romania?

  1. #681 SP
    Senior Member Strike105X's Avatar
    Acuma depinde, marea problema care din pacate a fost si marele noroc a lui base este ca a ajuns PSD vs PDL atunci la alegeri in finala daca era Crin poate totusi rezultatele ar fii fost altele, (plus ca PSD nu a fost in stare sa aiba un candidat cat de cat capabil, de exemplu daca era Ponta si nu Geoana candidat atunci poate ca ar fii castigat chair si PSD), PSD in frunte cu Iliescu au facut si ei lucruri rele... asta le-a scazut credibilitatea mult, sa nu uitam imaginea negativa ce o aducea exteriorului... Acuma eu nu incerc sa scuz pe nimeni dar pentru base a fost foarte usor sa profite de aceea situatie....

  2. #682 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Quote Originally Posted by Donely View Post
    Suntem o natie bleaga.
    Excelent zis. Cam asta ar fi rezumatul thread-ului.

    Ne tot plangem, dar de ce ? Noi i-am ales. Si apoi iar ne plangem : da, dar n-am avut altceva mai bun. Si : ce sa facem acuma ? Asta e...

    Nu-i deloc asa, a se vedea francezii, germanii, etc. Pai la francezi numai cand e vorba sa se scumpeasca cu 0.2% benzina se umple Champ Elysees de 2 milioane de oameni furiosi. La noi se scumpeste benzina in veselie si ce se intampla ? Merg 3 oameni si platesc cu marunt la pompa. Foarte tare...

    Se voteaza un cod al muncii incredibil si noi ce facem ? Ne stragem 7.000 de oameni, stam 2 ore in piata si plecam acasa.

    Pai in conditiile astea cum sa se schimbe ceva ??

    Poporul roman e patetic si e un mamaligar. Pe toti ii aud ce greu o duc, dar cand e vorba sa protesteze nu fac nimic. Asa ca eu nu-i cred. Frate, daca intr-adevar o duci greu si esti nemultumit de prestatia celor alesi dovedeste asta.

    Cati suntem ? 22 milioane ? Sa se stranga doar 2 milioane (a zecea parte) si sa mearga furiosi la Boc si la Base. Sa vezi ce rapid se schimba treaba. Asa, daca merg 7.000 de oameni, din care 6.000 sunt pensionari amarati si neputinciosi...

  3. #683 SP
    Junior Member schultzy's Avatar
    Quote Originally Posted by Donely View Post
    Esti prea optimist comandante ca sa nu zic visator Sti care este diferenta intre un caine Soricar-Teckel si un Doberman ? Primul este caine de agrement si cam atat al doile este caine utilitar deci cu totul altceva. La fel si cu popoarele. Unele sunt numai de servitute si atat altele sunt pentru cucerire, constructie si creatie. Iti spun eu Romania nu are nici o sansa face parte din prima categorie. Nu avem singe de cuceritori in noi. Suntem o natie bleaga. Accepta asta. Se vede asta si din ultimile alegeri pe cine a ales poporul roman.
    Probabil ca sunt visator, dar nu in sens peiorativ, deoarece sunt un om mai practic de felul meu.
    Nu am de gand sa apar tot poporul, mai ales ca intr-un fel iti sustin parerea, doar ca nu imi place sa generalizez si nu imi plac sabloanele puse pe oameni.. oamenii sunt extraordinari de diferiti, iar cum orice padure are uscaturi, la fel si orice groapa de gunoi are si chestii care nu au ce cauta acolo. Altii au afaceri cu gropi de gunoi, dar nu de genul Fizz, ci ma refer la energia degajata de gropile de gunoi..

  4. #684 SP
    You're PARROTS Dudel's Avatar
    Tot ziceti ca nu era nimeni bun ca presedinte. Remus Cernea vi se pare asa rau ?
    Stiu, ii pletos(=nespalat pt. multi) si tanar da' o facut o gramada de chestii bune.
    Si ca sa va distrati: pana acum cateva luni un consilier local din Campia Turzii nu avea bacul. Intr-un tarziu, dupa multe plangeri, l-au dat jos.
    Pe langa asta este sau era(nu stiu exact) si sef la statia de epurare.

  5. #685 SP
    Senior Member Strike105X's Avatar
    Adevarata intrebare este din pacate daca a reusit oare sa se faca observat din cauza rechinilor politici ?

  6. #686 SP
    Member OxygeN's Avatar
    O melodie pentru politicieni...

  7. #687 SP
    Senior Member Strike105X's Avatar
    Inca una ce se potriveste de minune:


  8. #688 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Primita astazi pe e-mail
    Attached Images Attached Images basescu-la-inchisoare.jpg

  9. #689 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Made in Romania !
    Cam asta este Romania

    Made in ROmania - iesim din criza / VPlay

  10. #690 SP
    Member Wargasm's Avatar

  11. #691 SP
    Senior Member sekhemet's Avatar
    mda bug mafia cantau despre coruptie si alte subiecte de gen si acum au piese care se rezuma numai la consum,femei si lux...
    un exemplu prost de trupa de copiii care in loc sa se maturizeze au ales calea prostitutiei muzicale
    its all about the money si ignorance

  12. #692 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by Wargasm View Post
    "Potrivit legii, amenda se aplică numai după ce anterior a fost acordat un avertisment scris, iar avertismentul se anulează după şase luni, dacă şoferul nu mai comite nicio infracţiune"

    NU cred ca este chiar un lucru pe care romanii sa il aprecieze. O astfel de atitudine isi are locul mai degraba intr-o tara ca Germania, unde cetateanul greseste rar nu la noi unde "greseala" este de fapt o normalitate, o rutina pana la urma. Nu ii vad rostul la noi !

  13. #693 SP
    Junior Member schultzy's Avatar
    >>mda bug mafia cantau despre coruptie si alte subiecte de gen si acum au piese care se rezuma numai la consum,femei si lux...
    un exemplu prost de trupa de copiii care in loc sa se maturizeze au ales calea prostitutiei muzicale
    its all about the money si ignorance<<

    offtopic:
    ca fapt divers si obiectiv privind... aia cu bodo si aia cu valeriu sterian nu sunt despre femei consum si lux...
    sa nu imi sariti in cap pentru ca nu ma intereseaza tema..

    despre lege:
    aici scrie "Conform modificărilor aduse Legii 1995/2002"... dar din cate stiu inca nu a fost votata modificarea, deci cine stie..

  14. #694 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Quote Originally Posted by sekhemet View Post
    mda bug mafia cantau despre coruptie si alte subiecte de gen si acum au piese care se rezuma numai la consum,femei si lux...
    un exemplu prost de trupa de copiii care in loc sa se maturizeze au ales calea prostitutiei muzicale
    its all about the money si ignorance
    da... da-mi cateva exemple de melodii recente care abordeaza subiecte ca: "consum,femei si lux...".

    uite ultimele melodii/singles lansate de formatie in ultimul timp:





    da man ai dreptate... numai "consum,femei si lux...". in toate versurile lor .

  15. #695 SP
    Junior Member schultzy's Avatar
    Si chiar daca trece, multi nici nu o vor baga in seama, asta la ce spunea si Donely

    ---------- Post added 25-03-2011 at 10:00 AM ----------

    Ce parere aveti de TVA 5% pentru alimente?
    Puteti citi aici

  16. #696 SP
    Member Wargasm's Avatar
    Quote Originally Posted by Donely View Post
    "Potrivit legii, amenda se aplică numai după ce anterior a fost acordat un avertisment scris, iar avertismentul se anulează după şase luni, dacă şoferul nu mai comite nicio infracţiune"

    NU cred ca este chiar un lucru pe care romanii sa il aprecieze. O astfel de atitudine isi are locul mai degraba intr-o tara ca Germania, unde cetateanul greseste rar nu la noi unde "greseala" este de fapt o normalitate, o rutina pana la urma. Nu ii vad rostul la noi !
    Exact, la noi o sa fie interpretata ca optionala.
    Faza nasoala e ca la un aciident chiar si minor, cel fara centura se poate lovi de parbriz, bord si deodata o sa intre la categoria accident grav.
    La fel semnalizarea, pai eu stau sa ghicesc, sa devin psiholog in cazul unuia din fata mea sau din lateral?
    In loc sa creasca pedepsele si sa se si aplice, ei dau drumul la mai multe carnagii.
    Educatia rutiera se face prin legi dure, nu prin bunavointa, ca n-a coborat din ceruri civilizatia nici la nemti.

  17. #697 SP
    Senior Member Strike105X's Avatar
    In cazul semnalizarii si a vorbit-ului la celular nu sunt de acord. In rest sunt, viteza regulamentara la noi este o gluma proasta, iar centura tine de om, daca ii este lene sa si-o puna si mai bine prefera sa se riste decat sa se asigure treaba lui.

  18. #698 SP
    Member Wargasm's Avatar
    Eu intru la 20 la ora in tine, daca n-ai centura si la viteza asta te poti lovi cu capul de volan, parbriz etc si poti da coltul.
    De ce eu sa fiu acuzat de vatamare corporala din culpa ca tu nu purtai centura?

    In afara exista campanii intregi pro centura, se alocheaza bani multi pentru asta.
    Nu e o optiune purtatul ei, nici masina cand o cumperi nu are optiune ca in cazul scrumierei.

  19. #699 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    MII de ROM�NI AU LUAT CU ASALT mai multe supermarketuri din ţară, S-AU CĂŢĂRAT PE RAFTURI ŞI AU FOST C�T PE CE SĂ LINŞEZE C�ŢIVA POLIŢIŞTI

    Mii de rom�ni din toată ţara s-au �nghesuit vineri dimineaţă la intrarea magazinelor care oferă o sticlă de doi litri de ulei gratis la fiecare altă sticlă cumpărată, dar nu mai mult de doi litri de persoană. �n unele oraşe c�ţiva poliţişti erau aproape să fie linşaţi de cetăţenii care se �mbulzeau la intrarea �n magazin.

    MII de ROM�NI AU LUAT CU ASALT mai multe supermarketuri din ?ar?, S-AU C???RAT PE RAFTURI ?I AU FOST C�T PE CE S? LIN?EZE C�?IVA POLI?I?TI - Gandul

    PS. Tipic romanesc !!!!
    Attached Images Attached Images promotie3.jpg

  20. #700 SP
    Senior Member Strike105X's Avatar
    Quote Originally Posted by Wargasm View Post
    Eu intru la 20 la ora in tine, daca n-ai centura si la viteza asta te poti lovi cu capul de volan, parbriz etc si poti da coltul.
    De ce eu sa fiu acuzat de vatamare corporala din culpa ca tu nu purtai centura?

    In afara exista campanii intregi pro centura, se alocheaza bani multi pentru asta.
    Nu e o optiune purtatul ei, nici masina cand o cumperi nu are optiune ca in cazul scrumierei.
    Simplu, tu normal ar trebui sa fii acuzat doar de provocarea accidentului, daca mor sau ma lovesc si nu am purtat centura ghinionul meu, nu are nimic de a face cu tine, decizia mea responsabilitatea mea. Cat despre campanii mai bine ar face altceva cu banii aceea. Sa fiu amendat ca ma duc de aici pana in piata si nu am pus centura intr-o zii cu inabuseala avand in vedere ca oricum la ce aglomeratie este nu mergi cu mai mult de 20 la ora nici aia nu mi se pare normal...

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 35 of 158 FirstFirst ... 25 33 34 35 36 37 45 85 135 ... LastLast

Similar Threads

  1. Intrebare legata despre 2 jocuri la fel By andreiaka in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 3 Last Post: 10-03-2014, 13:37
  2. Ce fel de sfarsit preferi intr-un joc video? By Dant3 in forum Console Club
    Replies: 20 Last Post: 29-10-2012, 22:46
  3. Ce fel de clasa dintr-un RPG sunteti ? By Strike105X in forum Offtopic
    Replies: 18 Last Post: 29-05-2011, 11:43

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts